Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω απο το playstore μια χαρα μπορεσα να κανω αγορα παντως...

 

Άλλο το Google Play. Η Apple ως γνωστόν έχει το δικό της ...χαβά παντού. Έχει μάλλον δίκιο ο thirios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω μεταφέρει τρεις φορές λεφτά στην revolut και όλα καλά.Και τις 3 φορές έκαναν περίπου  3 μέρες να εμφανιστούν.Ήταν σύνολο 225 ευρώ.Την Παρασκευή μετέφερα 429 ευρώ από την alpha και δείχνει ότι έχει προχωρήσει κανονικά και τα έχει δεχτεί η άλλη τράπεζα αλλά ακόμα δεν έχει φανεί κάτι στην revolut.Να περιμένω κι'αλλο ή υπάρχει περίπτωση να μην μπορούν να μεταφερθούν λόγω των 500 ευρώ μέγιστου ποσού αποστολής σε άλλο λογαριασμό από Ελληνικές τράπεζες?Είναι σύνολο 654 ευρώ με τα προηγούμενα.Αν περάσει η ημερομηνία που είχα βάλει τα προηγούμενα και ο μήνας ''ανανεωθεί'' θα φανούν τότε?Έγιναν όλες οι μεταφορές από τον ίδιο λογαριασμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω να έχει αλλάξει σε €1.000.

€500 το μήνα παραμένει το όριο.

 

EDIT: Μόλις ήρθε ενημέρωση ότι αυξάνεται έως του ποσού των χιλίων ευρώ (€ 1.000), (αντί των πεντακοσίων €500 που ίσχυε έως σήμερα) το μηνιαίο όριο «εξερχόμενων εμβασμάτων εξωτερικού»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την Παρασκευή και εγώ έβαλα χρήματα και δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα, ενώ την πρώτη φορά μέσα σε 2 ημέρες είχαν εμφανιστεί, μήπως θα έπρεπε να ανησυχω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, διαβασα τα 3 πρωτα post αλλα δεν βρηκα σε αυτα την απαντηση στην ερωτηση μου.

Αυτη τη στιγμη εχω ενα υπολοιπο 15 ευρω στη Revolut. Για να τα τραβηξω πρεπει να στειλω εμβασμα αλλα 5 και να τα σηκωσω ολα μαζι ή υπαρχει και αλλος τροπος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, διαβασα τα 3 πρωτα post αλλα δεν βρηκα σε αυτα την απαντηση στην ερωτηση μου.

Αυτη τη στιγμη εχω ενα υπολοιπο 15 ευρω στη Revolut. Για να τα τραβηξω πρεπει να στειλω εμβασμα αλλα 5 και να τα σηκωσω ολα μαζι ή υπαρχει και αλλος τροπος?

Μοορεις να κανεις αναναιωση χρονου ομιλιας κινητου, πληρωμη λογαριασμου αγορες απο ελληνικα shop. Δεν χρειαζεται να τα τραβηξεις σε μετρητα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την Παρασκευή και εγώ έβαλα χρήματα και δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα, ενώ την πρώτη φορά μέσα σε 2 ημέρες είχαν εμφανιστεί, μήπως θα έπρεπε να ανησυχω?

Και εγώ ακριβώς το ίδιο και τα έβαλα την Πέμπτη. Ήταν και η πρώτη φορά που το έκανα και εχω αρχίσει να ανησυχώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεταφέρει τρεις φορές λεφτά στην revolut και όλα καλά.Και τις 3 φορές έκαναν περίπου  3 μέρες να εμφανιστούν.Ήταν σύνολο 225 ευρώ.Την Παρασκευή μετέφερα 429 ευρώ από την alpha και δείχνει ότι έχει προχωρήσει κανονικά και τα έχει δεχτεί η άλλη τράπεζα αλλά ακόμα δεν έχει φανεί κάτι στην revolut.Να περιμένω κι'αλλο ή υπάρχει περίπτωση να μην μπορούν να μεταφερθούν λόγω των 500 ευρώ μέγιστου ποσού αποστολής σε άλλο λογαριασμό από Ελληνικές τράπεζες?Είναι σύνολο 654 ευρώ με τα προηγούμενα.Αν περάσει η ημερομηνία που είχα βάλει τα προηγούμενα και ο μήνας ''ανανεωθεί'' θα φανούν τότε?Έγιναν όλες οι μεταφορές από τον ίδιο λογαριασμό.

 

Παραλείπεις τη χρησιμότερη πληροφορία: Πότε έστειλες τα προηγούμενα 225; Αν ήταν μέσα στο Μάρτιο, τότε ναι, ξεπέρασες το όριο και δεν θα επιτραπεί το έμβασμα. Οι μήνες για το 500άρικο αλλάζουν ημερολογιακά για όλους. Κάθε 1η μήνα μέχρι τις 30 ή 31. Δεν ξέρω βέβαια πως δουλεύει η Alpha γιατί οι άλλες τράπεζες έχουν σε πραγματικό χρόνο έλεγχο των ποσών που εμβάζεις στο εξωτερικό στα e-banking τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ακριβώς το ίδιο και τα έβαλα την Πέμπτη. Ήταν και η πρώτη φορά που το έκανα και εχω αρχίσει να ανησυχώ...

 

Και μετά από μια ώρα που το πόσταρα μου ήρθαν τα λεφτά. Λες και διαβάζουν το φορουμ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, διαβασα τα 3 πρωτα post αλλα δεν βρηκα σε αυτα την απαντηση στην ερωτηση μου.

Αυτη τη στιγμη εχω ενα υπολοιπο 15 ευρω στη Revolut. Για να τα τραβηξω πρεπει να στειλω εμβασμα αλλα 5 και να τα σηκωσω ολα μαζι ή υπαρχει και αλλος τροπος? 

Να τα στειλεις σε ενα φιλο σου που εχει revolut και να στα δωσει μετρητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκαν τα χρήματα και στην δικιά μου κάρτα!!! μετά από 5 εργάσιμες μέρες μάλλον πρέπει να "διαβάζουν" το site όπως ανάφερε πιο πάνω ο φίλος αλλιώς δεν εξηγείται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ακριβώς το ίδιο και τα έβαλα την Πέμπτη. Ήταν και η πρώτη φορά που το έκανα και εχω αρχίσει να ανησυχώ...

 

Κι εδώ τα ίδια. Έστειλα 500 και ανησυχώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι παραπάνω φίλοι που ανησυχείτε ή ανησυχούσατε και οι περισσότεροι είχατε στείλει το έμβασμα από Παρασκευή (λογκά μεσημέρι) και μετά, παραβλέπετε το γεγονός ότι μεσολάβησε 3μερο αργίας, καθ' όσον υπήρχε και η Κ. Δευτέρα και άρα οι ελληνικές τράπεζες εκτέλεσαν τα εμβάσματα είτε Τρίτη πρωί, είτε Τρίτη μεσημέρι. Οπότε, είναι απολύτως φυσιολογικό να φαίνεται μεγαλύτερο το χρονικό διάστημα αυτή τη φορά μέχρι να εμφανιστούν τα λεφτά στους λογαριασμούς της Revolut.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...