Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αστιευομαι, εσυ φορας παρωπιδες

Αυτο που περιεγραψα ειναι εφικτο

Θεωρητική συζήτηση θα κάνουμε περί του τι ...θα μπορούσε να είναι εφικτό, ή το τι συμβαίνει στην πράξη θα παραθέτουμε για όποιον αντιμετωπίζει προβλήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητική συζήτηση θα κάνουμε περί του τι ...θα μπορούσε να είναι εφικτό, ή το τι συμβαίνει στην πράξη θα παραθέτουμε για όποιον αντιμετωπίζει προβλήματα;

Πιστευω οτι και τα δυο χωρανε σε ενα φορουμ, αλλα με σαφη διαχωρισμό τι ειναι γεγονός και τι ειναι απλα υποθεση και γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητική συζήτηση θα κάνουμε περί του τι ...θα μπορούσε να είναι εφικτό, ή το τι συμβαίνει στην πράξη θα παραθέτουμε για όποιον αντιμετωπίζει προβλήματα;

Σιγουρα ειναι καλυτερο απο το να (ξανα)επαναλμβανουμε καθε 2 σελιδες, απαντησεις που βρισκονται στα 3 πρωτα posts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από ταξίδι Ρουμανία, όπου η Revolut πέρασε όπου κι αν τη χρησιμοποίησα. Όλα καλά! Σε ένα μήνα περίπου θα τη δοκιμάσω κι αυτήν και την Ν26 μου στις ΗΠΑ, φαντάζομαι κι εκεί δε θα υπάρξει το παραμικρό πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα  στο forum για το revolut (όχι βέβαια τα πάντα... ) και αποφάσισα να δοκιμάσω κι εγώ μπας και βρω την υγειά μου με ebay,ali κλπ.Προσπαθώ τη διαδικασία με το BlueStacks (λόγω παλιού κινητού) και όλα καλά μέχρι ενός σημείου. Κολλάω όμως στο βήμα που υποδεικνύει ο εξαιρετικός οδηγός της Mary σύμφωνα με το οποίο πρέπει να επιλέξουμε euro από το σχετικό swipe, Πώς στο καλό θα το κάνω αυτό; Ο υπολογιστής μου δεν έχει οθόνη αφής και δεν γίνεται ούτε με τα πλήκτρα πλοήγησης. Καμιά ιδέα κανείς;

Επίσης, κατέβασα την application στο κινητό ενός φίλου, από εκεί όπως ήταν φυσικό έκανα την αλλαγή σε euro και σημείωσα τα ακριβή στοιχεία για την αποστολή εμβάσματος. Αυτά παραμένουν ίδια σε κάθε επόμενη αποστολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα  στο forum για το revolut (όχι βέβαια τα πάντα... ) και αποφάσισα να δοκιμάσω κι εγώ μπας και βρω την υγειά μου με ebay,ali κλπ.Προσπαθώ τη διαδικασία με το BlueStacks (λόγω παλιού κινητού) και όλα καλά μέχρι ενός σημείου. Κολλάω όμως στο βήμα που υποδεικνύει ο εξαιρετικός οδηγός της Mary σύμφωνα με το οποίο πρέπει να επιλέξουμε euro από το σχετικό swipe, Πώς στο καλό θα το κάνω αυτό; Ο υπολογιστής μου δεν έχει οθόνη αφής και δεν γίνεται ούτε με τα πλήκτρα πλοήγησης. Καμιά ιδέα κανείς;

Επίσης, κατέβασα την application στο κινητό ενός φίλου, από εκεί όπως ήταν φυσικό έκανα την αλλαγή σε euro και σημείωσα τα ακριβή στοιχεία για την αποστολή εμβάσματος. Αυτά παραμένουν ίδια σε κάθε επόμενη αποστολή;

Να εχεις το σωστο IBAN ευρω και το swift.Πρόσεξε να βάλεις το δικό σου reference.Είναι το ίδιο και στα 3 νομίσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εχεις το σωστο IBAN ευρω και το swift.Πρόσεξε να βάλεις το δικό σου reference.Είναι το ίδιο και στα 3 νομίσματα.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Γνωρίζεις αν τα στοιχεία αυτά που διαθέτω θα ισχύουν και για επόμενες αποστολές εμβασμάτων ως έχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Γνωρίζεις αν τα στοιχεία αυτά που διαθέτω θα ισχύουν και για επόμενες αποστολές εμβασμάτων ως έχουν;

Δεν αλλαζει τιποτα απο ολα αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ τη διαδικασία με το BlueStacks (λόγω παλιού κινητού) και όλα καλά μέχρι ενός σημείου. Κολλάω όμως στο βήμα που υποδεικνύει ο εξαιρετικός οδηγός της Mary σύμφωνα με το οποίο πρέπει να επιλέξουμε euro από το σχετικό swipe, Πώς στο καλό θα το κάνω αυτό; Ο υπολογιστής μου δεν έχει οθόνη αφής και δεν γίνεται ούτε με τα πλήκτρα πλοήγησης. Καμιά ιδέα κανείς;

Από τη στιγμή που τα βρήκες με εναλλακτικό τρόπο, μια χαρά, αφού δεν αλλάζουν όπως σωστά σου έγραψε ο asdfnikos.

 

Παρόλο λοιπόν που έλαβες την απάντηση που ήθελες, σου γράφω κι εγώ μόνο και μόνο για να σε ενημερώσω ότι μπορείς να κάνεις swipe και μέσα στο bluestacks, είτε στο κεντρικό μενού, είτε σε οποιαδήποτε εφαρμογή, αρκεί να πατήσεις το αριστερό κλικ σε σημείο που προφανώς δεν είναι ενεργό και αφού το κρατήσεις πατημένο να κινήσεις το mouse σε οποιαδήποτε κατεύθυνση σε ενδιαφέρει (αριστερά/δεξιά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που τα βρήκες με εναλλακτικό τρόπο, μια χαρά, αφού δεν αλλάζουν όπως σωστά σου έγραψε ο asdfnikos.

 

Παρόλο λοιπόν που έλαβες την απάντηση που ήθελες, σου γράφω κι εγώ μόνο και μόνο για να σε ενημερώσω ότι μπορείς να κάνεις swipe και μέσα στο bluestacks, είτε στο κεντρικό μενού, είτε σε οποιαδήποτε εφαρμογή, αρκεί να πατήσεις το αριστερό κλικ σε σημείο που προφανώς δεν είναι ενεργό και αφού το κρατήσεις πατημένο να κινήσεις το mouse σε οποιαδήποτε κατεύθυνση σε ενδιαφέρει (αριστερά/δεξιά).

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Αυτό που λες το δοκίμασα ήδη αλλά δεν γίνεται τίποτα. Συγκεκριμένα έκανα αριστερό κλικ πάνω στην επιλεγμένη (αριστερή) βούλα του swipe κι έσυρα προς τα δεξιά (προς τη μεσαία βούλα) αλλά τζίφος... Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο (με μπερδεύει λίγο αυτό που λες "σε σημείο που προφανώς δεν είναι ενεργό")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Αυτό που λες το δοκίμασα ήδη αλλά δεν γίνεται τίποτα. Συγκεκριμένα έκανα αριστερό κλικ πάνω στην επιλεγμένη (αριστερή) βούλα του swipe κι έσυρα προς τα δεξιά (προς τη μεσαία βούλα) αλλά τζίφος... Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο (με μπερδεύει λίγο αυτό που λες "σε σημείο που προφανώς δεν είναι ενεργό")

Η οδηγία που σου έδωσα ήταν γενική για το bluestacks και όχι αποκλειστικά για την Revolut εφαρμογή.

Με το "σημείο που προφανώς δεν είναι ενεργό" εννοώ σημείο που αν το πατήσεις δεν θα γίνει τίποτα ή δεν θα σε παραπέμπψει αλλού. Δηλαδή, σημείο που δεν είναι ενεργό το touch και δεν θα γινόταν τίποτα ακόμα και αν είχες την εφαρμογή στο κινητό και το ακουμπούσες με το δάχτυλο.

Μάλιστα, τώρα που το ξανασκέφτομαι (γιατί δεν είμαι σπίτι να τσεκάρω αυτή τη στιγμή το bluestacks) έχω την αίσθηση ότι αν πατήσεις με το αριστερό κλικ ακόμα και σε σημείο touch, εφόσον συνεχίσεις να το κρατάς πατημένο και δεν σηκώσεις το δάχτυλο από το mouse, μπορείς κανονικά να κάνεις swipe οπουδήποτε.

 

Τώρα, όσον αφορά τη Revolut δοκίμασε να πατήσεις λίγο πιο αριστερά από τις τελείες και προσπάθησε να κάνεις swipe.

Επίσης, δοκίμασε να πατήσεις μια φορά κλικ απευθείας πάνω στη μεσαία τελεία, μήπως και γυρίσει από μόνο του.

Συνήθως στα android, όπου υπάρχουν τελείες/bullets, όταν πατάς πάνω σε κάποια από αυτές αλλάζει το μενού απευθείας σε εκείνο που αντιστοιχεί στην κάθε τελεία, χωρίς την ανάγκη του swipe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ταλαιπωρηθηκα λιγο στην τελευταια μεταφορα μου λογω του ονοματος. Ενω το bank statement γραφει "Βασιλειος" στο profile του revolut γραφει "Βασιλης". Με λιγη καθυστερηση (και αρκετα email) εγινε η πιστωση, Μου ζητησαν συγγνωμη και παραλληλα κανουν ενεργειες να μην ειναι τοσο αυστηροι σε τετοιου ειδους διαφορες. Περιεργο βεβαια, γιατι σε προηγουμενες μεταφορες δεν ειχα θεμα.

Επεξ/σία από VasKag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...