Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι θα εχεις προβλημα. Και μαλιστα προβλημα υπομονης οπως και οι περισσοτεροι που θελουν να κανουν αγορες απο εξωτερικο αλλά δεν μπορουν να περιμενουν 5 μερες για να εμφανιστει το ποσό στη Revolut!

 

Για να μην παρεξηγηθω, απλα υπενθυμιζω πως οι Καθολικοι διανυουν την Μεγαλη Εβδομαδα αυτες τις μερες και την Δευτερα 28/3 θα ειναι Δεύτερη μερα Πάσχα, οπότε και τωρα να στειλεις τα λεφτα πριν την 1 Απριλιου δεν θα τα δεις.

 

 

Οντως ειναι μεγαλη βδομαδα για αυτους και μαλιστα το chat τους δεν απαντα απο χθες is unavaliable αρα απο Τριτη και μετα .Ανταφτου βαλαν το παιχνιδι με τα σοκολατενια αυγα .(τι θα δουμε αλλο απο την καρτα αυτη)Οσο για το οριο ανα τραπεζα στη Eurobank εγινε η συναλλαγη.

 

Μια ερώτηση μόνο έχω: να σκανάρεις (όχι φωτογραφίσεις) την ταυτότητά σου (θεωρώ αυτονόητο ότι είναι νέου τύπου και έχει και Λατινικούς χαρακτήρες) και να τη στείλεις συνημμένη με e-mail δοκίμασες;

Εχεις 3 επιλογες νομιζω

1) Ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες

2) Διαβατηριο που ειναι σε ισχυει

3) Διπλωμα τυπου πιστωτικης καρτας .

 

Ποια ειναι τα mail που εχει η revolut κι απαντουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Ποια ειναι τα mail που εχει η revolut κι απαντουν ?

 

 

Έχω γράψει στο #4158 το mail στο οποίο έστειλα μήνυμα, πήρα αμέσως απάντηση και στη συνέχεια λύθηκε το θέμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή σε όσους έχουν iPhone 4 με iOS 7.

 

Η εφαρμογή "κρασάρει" και δεν ανοίγει καθόλου

 

Τους έστειλα email στο support μιας και δεν ανοίγει η εφαρμογή:

I have an iPhone 4 with iOS 7.1.2 and since the last update my app crashes!!! 

 

Και η "φοβερή" τους απάντηση ήταν:

This email is now closed. For a quick resolution to your problem/enquiry, please contact us via in app chat support (make sure you are on the latest version of the App).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως δεν την εκανες confirmed... απλα την δηλωσες... για να γινει confirmed θελει να βαλεις τον κωδικο που θα σου σταλει αφου τον ζτησεις ΕΣΥ.

Ναι, έκανα λάθος... 

 

Τελικά από ebay δεν με αφήνει να αγοράσω.. Από καταστήματα δουλεύει κανονικά.! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σχετικά μεγάλα ποσά πάνω απο 300€ θα εμπιστευόσασταν τη Revolut η θα προτιμούσατε το send money για φόρτωμα του balance στο PayPal?

Πιστεύω οτι δεν έχει διαφορά...μου την δίνει στα νέυρα το PP αλλα και τα δύο είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβάζω κατά καιρούς διάφορα για το revolut. ότι χρειάστηκε επικοινωνία με το support τους για να εμφανιστεί το ποσό και διάφορα τέτοια; μετά από τόσους μήνες θεωρώ όμως πως είναι αξιόπιστο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά έχω κάνει κάποιες δεκάδες top-ups στη Revolut μέσω τραπεζικού λογαριασμού. Ουδέποτε μέχρι τώρα είχα πρόβλημα. Τα λεφτά εμφανίζονται συνήθως τη 2η εργάσιμη (μια φορά έκαναν 3 εργάσιμες). Την έχω χρησιμοποιήσει αρκετές δεκάδες φορές για αγορές μέσω PP και δεν έγινε declined ποτέ. Επίσης κάποια refunds από το PP μου έχουν πιστωθεί ταχύτατα.

 

Το μόνο αρνητικό είναι ο χρόνος που παίρνει για να ολοκληρωθεί το έμβασμα. Αν είχα ελληνική Mastercard θα φόρτωνα την Revolut μέσω Leupay γρήγορα και άμεσα.

 

Είπαμε ότι αυτές οι λύσεις είναι λύσεις αγορών ελέω cc και όχι αποταμιεύσεων.

Επεξ/σία από Questioner
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σχετικά μεγάλα ποσά πάνω απο 300€ θα εμπιστευόσασταν τη Revolut η θα προτιμούσατε το send money για φόρτωμα του balance στο PayPal?

 

Έστειλα €500 χωρίς πρόβλημα (2 εργάσιμες). PayPal δεν συμφέρει με τις προμήθειες συναλλάγματος που έχει... μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είχε κάποιος παρακαλώ την καλοσύνη να μου μεταφέρει μικρό ποσό 10€ Επειδή επείγει να πληρώσω κατι σε αλι που εκρεμει τελευταίες μερες και να του το επιστρεψω Μόλις μπει το εμβασμα μου απο βδομαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είχε κάποιος παρακαλώ την καλοσύνη να μου μεταφέρει μικρό ποσό 10€ Επειδή επείγει να πληρώσω κατι σε αλι που εκρεμει τελευταίες μερες και να του το επιστρεψω Μόλις μπει το εμβασμα μου απο βδομαδα;

 

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα βρεθεί κάποιος να σου δώσει 10€ ενώ έχεις 1 μήνυμα στο forum και έκανες εγγραφή χθες; Ειδικά δε όταν θα του το "επιστρέψεις" μετά από κάποιες μέρες. Όπως και να 'χει καλή τύχη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα είχε κάποιος παρακαλώ την καλοσύνη να μου μεταφέρει μικρό ποσό 10€ Επειδή επείγει να πληρώσω κατι σε αλι που εκρεμει τελευταίες μερες και να του το επιστρεψω Μόλις μπει το εμβασμα μου απο βδομαδα;

 

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα βρεθεί κάποιος να σου δώσει 10€ ενώ έχεις 1 μήνυμα στο forum και έκανες εγγραφή χθες; Ειδικά δε όταν θα του το "επιστρέψεις" μετά από κάποιες μέρες. Όπως και να 'χει καλή τύχη! :)

Η αληθεια ειναι οτι ουτε κ εγω το πιστευω ακριβως και για τους λογους που ειπες :) . Απλα μου το πρότειναν.. Επειτα οχι να το "επιστρεψω" αλλα να το ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ. . Δυστυχώς όμως καίγομαι, σημερα έκανα το revolut μετα απο αποτυχίες άλλης μεταφορας χάνοντας και ποσα..., και τα λεφτα απτο PayPal μπαλανσ που εχω ειναι άχρηστα για το αλι. οποτε παμε απο Δευτέρα τραπεζα και εμβασμα ρεβολουτ γιαυτο λεω οτι μετα απο κάποιες μερες. Εκτος αν τα επιστρεψω αμεσα με PayPal . ( Δεν ξέρω ,έχει το PayPal κράτηση απο τετοια αποστολη σε αλλον; )
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος αν τα επιστρεψω αμεσα με PayPal . ( Δεν ξέρω ,έχει το PayPal κράτηση απο τετοια αποστολη σε αλλον; )

Ενημερωτικά, από PayPal balance σε PayPal balance, η μεταφορά είναι άμεση και δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...