Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να διαβάσεις λίγο τα faqs. Μην προχωρήσεις όπως είναι τώρα την αγορά γιατί θα "φας" 2 μετατροπές σε νομίσματα και θα χάσεις αρκετά χρήματα ειδικά από το paypal.

Συνδέσου στο λογαριασμό του paypal και ρύθμισέ το να μην κάνει μετατροπές νομισμάτων με την συγκεκριμένη κάρτα.

 

Σε ευχαριστω πολυ, δν ειχα ρυθμισει το paypal τελικα, μολις το εκανα δν μ το εμφανιζει πλεον οποτε προχωραω αφοβα στην αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπήρχε η δυνατότητα, μετά τη χαλάρωση του ΙΟΥΛ 2016, αλλά κατάλαβαν την παραβίαση των CC και έκλεισαν την "τρύπα".

 

 Είναι απλά καρ******ς. Τι άλλο να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σήμερα το Paypal δεν δεχόταν την Revolut για αγορα απο το ebay. Εως σήμερα κανένα πρόβλημα (επί μήνες). Καμμιά ιδέα;

Μήπως έχεις μπλοκαρισμενη την κάρτα στο app?Εμφανίζετε η συναλλαγή στο app σαν declined?Τι σφάλμα σε βγάζει στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις μπλοκαρισμενη την κάρτα στο app?Εμφανίζετε η συναλλαγή στο app σαν declined?Τι σφάλμα σε βγάζει στο paypal?

Σωστός! Ξεχασα να την ξεμπλοκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ένας φίλος μου έχει πρόβλημα με το verify ID. Δεν δέχονται την ταυτότητά του γιατί είναι χειρόγραφη και δεν έχει δίπλωμα οδήγησης ή φοιτητική ταυτότητα. Υπάρχει κάτι άλλο που να μπορεί να χρησιμοποιήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ένας φίλος μου έχει πρόβλημα με το verify ID. Δεν δέχονται την ταυτότητά του γιατί είναι χειρόγραφη και δεν έχει δίπλωμα οδήγησης ή φοιτητική ταυτότητα. Υπάρχει κάτι άλλο που να μπορεί να χρησιμοποιήσει;

Χειρόγραφη αλλα εχει λατινικούς χαρακτήρες?Αν εχει μπορεί να τα στείλει ζήτηση από το chat να τον κάνουν αυτοί από εκεί verify στέλνοντας την ταυτότητα στo chat.Αν δεν εχει λατινικούς χαρακτήρες τότε δεν γίνετε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρόγραφη αλλα εχει λατινικούς χαρακτήρες?Αν εχει μπορεί να τα στείλει ζήτηση από το chat να τον κάνουν αυτοί από εκεί verify στέλνοντας την ταυτότητα στo chat.Αν δεν εχει λατινικούς χαρακτήρες τότε δεν γίνετε τίποτα.

Χειρογραφη, χωρις λατινικους χαρακτηρες εχω εγω, αλλα εγινε επιβεβαιωση χωρις καμια ιδιαιτερη προσπαθεια και χωρις mail
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπενθυμίσω ότι το όριο φόρτισης της Revolut χωρίς verification είναι ετήσιο. Για όσους την είχαμε βγάλει από την αρχή, παρέρχεται κιόλας τις επόμενες μέρες/εβδομάδες και ξαναμηδενίζει το "κοντέρ" (εγώ π.χ. συμπληρώνω τον χρόνο γύρω στις 20/10). Όσοι τα καταφέραμε να μην το χρειαστούμε, καλό θα είναι να συνεχίσουμε έτσι. Όσο λιγότερα ξέρουν για εμάς και όσο λιγότεροι τα ξέρουν, τόσο το καλύτερο. Οι καιροί είναι πονηροί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μία αγορά μεσω revolut, ενώ με δείχνει ότι το ποσό έχει πληρωθεί, στο παυπαλ εμφανίζεται pending το ποσό θα λυθεί στην πορεία ή πρέπει να κάνω κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μία αγορά μεσω revolut, ενώ με δείχνει ότι το ποσό έχει πληρωθεί, στο παυπαλ εμφανίζεται pending το ποσό θα λυθεί στην πορεία ή πρέπει να κάνω κάτι?

Όχι , απλά περιμένεις σε καμία δύο μέρες θα γίνει completed (Αν κοιτάξεις προσεκτικά και την χρέωση στην revolut μάλλον είναι και αυτή pending γραμμένη με γκρι χρώμα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπενθυμίσω ότι το όριο φόρτισης της Revolut χωρίς verification είναι ετήσιο. Για όσους την είχαμε βγάλει από την αρχή, παρέρχεται κιόλας τις επόμενες μέρες/εβδομάδες και ξαναμηδενίζει το "κοντέρ" (εγώ π.χ. συμπληρώνω τον χρόνο γύρω στις 20/10). Όσοι τα καταφέραμε να μην το χρειαστούμε, καλό θα είναι να συνεχίσουμε έτσι. Όσο λιγότερα ξέρουν για εμάς και όσο λιγότεροι τα ξέρουν, τόσο το καλύτερο. Οι καιροί είναι πονηροί...

Φίλε μου να κάνω ένα ερώτημα που προφανώς θα έχει απαντηθεί αλλά το θέμα είναι πολύ μεγάλο για να το βρω.

Σχετικά με το << όριο φόρτισης της Revolut χωρίς verification είναι ετήσιο >>

αν μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο αυτό γιατί δεν το κατάλαβα,

έχω ήδη κάρτα Revolut με πρώτη αποστολή χρημάτων 21-10-2015.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου να κάνω ένα ερώτημα που προφανώς θα έχει απαντηθεί αλλά το θέμα είναι πολύ μεγάλο για να το βρω.

Σχετικά με το << όριο φόρτισης της Revolut χωρίς verification είναι ετήσιο >>

αν μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο αυτό γιατί δεν το κατάλαβα,

έχω ήδη κάρτα Revolut με πρώτη αποστολή χρημάτων 21-10-2015.

 

Αυτό ακριβώς που έγραψα. Σε λίγες μέρες -αν δεν έχει συμβεί ήδη σε εσένα, γιατί δεν έχει σημασία πότε έστειλες λεφτά πρώτη φορά, αλλά πότε εκδόθηκε η κάρτα σου-, τα 1000€ που έχει όριο φόρτισης πριν ζητήσει υποχρεωτικά verification μηδενίζουν, Και ξεκινάει να ισχύει νέο 1000άρικο από την αρχή για άλλο 1 έτος. Κοίτα στις ρυθμίσεις>profile>verify identity να δεις τι σου γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα,χτες κατεβασα και εγω την εφαρμογη και εκανα και virtual card. Εχω 2 αποριες, 1)Στο state τελικα τι βαζουμε? Εγω που ειμαι απο Ηρακλειο τι θα βαλω? Ηρακλειο, Κρητη , Ελλαδα ή τιποτα (οπως ειδα ποιο πανω σε ενα ποστ)? 2)πατησα να κανω verify my identity απο την εφαρμογη εβαλα κανονικα της φωτο αλλα μετα απο 4 5 ωρες μου πεταξε failed. Πρεπει να τα στηλω αλλου τα αρχεια σε καποιο μαιλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς που έγραψα. Σε λίγες μέρες -αν δεν έχει συμβεί ήδη σε εσένα, γιατί δεν έχει σημασία πότε έστειλες λεφτά πρώτη φορά, αλλά πότε εκδόθηκε η κάρτα σου-, τα 1000€ που έχει όριο φόρτισης πριν ζητήσει υποχρεωτικά verification μηδενίζουν, Και ξεκινάει να ισχύει νέο 1000άρικο από την αρχή για άλλο 1 έτος. Κοίτα στις ρυθμίσεις>profile>verify identity να δεις τι σου γράφει.

Αυτα παθαινω αμα δεν διαβαζω συνεχεια ενα θεμα. :cry:

Δεν το γνωριζα αυτο με οριο φορτισης και τα 1000€.

 

Τα 1000€ τα εχω ξεπερασει προ πολλου, τωρα καταλαβα γιατι μου ζητησε τον Μαιο verification. :fear:

Με φακελωσαν κανονικα.

 

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...