Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες προσπάθησε να κάνει κανείς top up με κάρτα χρεωστική απο ελληνική τράπεζα; 

Λειτούργησε καμια; Κι αν ναι , ποιά;

Προσπάθησα σήμερα αλλά δεν μου λειτούργησε με Εθνική, Ταμιευτηρίου (Mastercard) και Alpha (Amex)

Τώρα γύρισες Ελλάδα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι γιατί ρε άνθρωπε ΔΙΚΟ ΣΟΥ το ΙΒΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ είναι,τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ προσωπικά στοιχεία θα βάλεις.Πραγματικα απορώ τι σας συμβαίνει και δεν αντιλαμβάνεστε πως έχουν τα πράγματα και το κορυφαίο όλων όταν σας το εξηγούν το αμφισβητείτε από πάνω.Εμ δεν παίρνετε χαμπάρι,εμ νομίζετε ότι τα ξερετε κιόλας.Ναι συμφωνώ ας μπει επιτέλους ένα πρώτο ποστ να ηρεμήσουμε.

Απλα αν δεν γνωριζεις επειδη εισαι και νεοτατο μελος εδω μεσα, στην πρωτη σελιδα οι φωτογραφιες ελεγαν αλλα. Δλδ στην διευθυνση βαζαμε την διευθυνση που εχει η revolut στην Αγγλια. Ετσι εχω βαλει και σε 10+ καταθεσεις μεχρι στιγμης χωρις κανενα προβλημα.. Εξαλλου τα περισσοτερα απο αυτα τα στοιχεια μικρη ουσια εχουν. Πιο σημαντικα ειναι IBAN, BIC και reference.

 

http://imgur.com/HQL14Tq

 

Οριστε και η φωτο απο το λινκ που ο ιδιος εστειλες αγορινα. Καποιος αλλος δεν διαβαζει τελικα.. Και παραπληροφορει τον κοσμο.

 

 

Εγω αυτο που πιστευω ειναι οτι χωρα βαζεις Λιθουανια, καθως το iban ξεκιναει απο LT. Και διευθυνση θα αφησω κενο. Εξαλλου τα μοναδικα στοιχεια που μας δινουν για τον καινουριο τροπο ειναι IBAN  και BIC και beneficiary που ειναι ο δικαιουχος.. Θα βαλω 10 ευρω να δω τι θα γινει, γιατι πολυ το κουρασαμε το θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση γιατί από όσα διάβασα στις προηγούμενες σελίδες κάτι δεν μου είναι ξεκάθαρο...

 

Χρησιμοποιώ την Revolut από τις αρχές του '16. Δεν έχω κάνει verification με ταυτότητες κ.λπ. γιατί δεν είχα σκοπό

να την χρησιμοποιήσω για μεγάλα ποσά. Συγκεκριμένα, πέρυσι έβαλα 250-300 euro και φέτος στην αρχή του χρόνου άλλα 100.

 

Τώρα θέλω να βάλω ένα ποσό γύρω στα 60 euro για αγορές. Θα εμφανιστεί κανονικά, ή άλλαξαν οι όροι και θα μου

ζητήσει verification;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλα αν δεν γνωριζεις επειδη εισαι και νεοτατο μελος εδω μεσα, στην πρωτη σελιδα οι φωτογραφιες ελεγαν αλλα. Δλδ στην διευθυνση βαζαμε την διευθυνση που εχει η revolut στην Αγγλια. Ετσι εχω βαλει και σε 10+ καταθεσεις μεχρι στιγμης χωρις κανενα προβλημα.. Εξαλλου τα περισσοτερα απο αυτα τα στοιχεια μικρη ουσια εχουν. Πιο σημαντικα ειναι IBAN, BIC και reference.

 

http://imgur.com/HQL14Tq

 

Οριστε και η φωτο απο το λινκ που ο ιδιος εστειλες αγορινα. Καποιος αλλος δεν διαβαζει τελικα.. Και παραπληροφορει τον κοσμο.

 

 

Εγω αυτο που πιστευω ειναι οτι χωρα βαζεις Λιθουανια, καθως το iban ξεκιναει απο LT. Και διευθυνση θα αφησω κενο. Εξαλλου τα μοναδικα στοιχεια που μας δινουν για τον καινουριο τροπο ειναι IBAN και BIC και beneficiary που ειναι ο δικαιουχος.. Θα βαλω 10 ευρω να δω τι θα γινει, γιατι πολυ το κουρασαμε το θεμα..

Τα θες και τα λες ή σου ξεφεύγουν.Μακαριοι οι πτωχοί τω πνεύματι...ο οδηγός είναι παρωχημένος(τι σου λέω τώρα εσένα)...το είπα και το ξαναλέω απλά το έβαλα γιατί κάποιοι ζητούσαν τις εικόνες.Ο τρόπος έχει άλλαξει, εφόσον θες να χρησιμοποιήσεις ο το προσωπικό IBAN.Εκτιθεται η όποια νοημοσύνη σου παλαιουρα. Επεξ/σία από loyros13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαξε τοτε εσυ εναν οδηγο να μας διαφωτισεις. Εστω μια φωτογραφια με το τι πρεπει να συμπληρωσουμε και ετσι θα σε ευχαριστησουμε και εμεις οι παλαιοι.

 

Αν και για να λεμε την αληθεια, ουτε εσυ εχεις κανει καταθεση με τον καινουριο τροπο και ουτε κανεις αλλος εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαξε τοτε εσυ εναν οδηγο να μας διαφωτισεις. Εστω μια φωτογραφια με το τι πρεπει να συμπληρωσουμε και ετσι θα σε ευχαριστησουμε και εμεις οι παλαιοι.

 

Αν και για να λεμε την αληθεια, ουτε εσυ εχεις κανει καταθεση με τον καινουριο τροπο και ουτε κανεις αλλος εδω μεσα.

Έχουν κάνει από Εθνική.Δεν έχει νόημα τα IBAN θα αντικατασταθούν εκ νέου άμεσα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριοι επειδη δεν εχω βγαλει ακρη. με το νεο συστημα πως θα μπορεσω να βαλω λεφτα στην πειραιως? 2 φορεσ που ειχα κανει καταθεση ειχα ενα ref number και καποια στοιχεια της αγγλικης τραπεζας . τωρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριοι επειδη δεν εχω βγαλει ακρη. με το νεο συστημα πως θα μπορεσω να βαλω λεφτα στην πειραιως? 2 φορεσ που ειχα κανει καταθεση ειχα ενα ref number και καποια στοιχεια της αγγλικης τραπεζας . τωρα?

Στειλε μινημα στο chat να σε βαλουν τα παλια στοιχεια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...