Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω καιρο να κανω καταθεση στη Ρεβ, αλλα ποτε δεν μπηκαν χρηματα πρωι. Παντα γυρω στις 10-11 το βραδυ επαιρνα ενημερωση, συνηθως την δευτερη μερα απο την αποστολη των χρηματων (+μιση μερα αν ειχα κανει καταθεση μετα τις 4 το μεσημερι ή σε ημερα αργιας για τις τραπεζες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες αλλά θα ήθελα μια διευκρίνιση. Για να στείλω λεφτά από Πειραιώς θα πρέπει να ζητήσω το reference στο support ή έχει πλέον λυθεί το πρόβλημα;

 

Πρέπει να τον ζητήσεις ναι, γιατί το έχουν εξαφανίσει (νέος τρόπος με IBAN) ή να στο γυρίσουν στο παλιό (να τα βλέπεις δηλαδή, τα στοιχεία). 

Με το προσωπικο iban μπαίνουν με το ανοιγμα της revolut το πρωί ενω με τον παλιό τροπο το βράδυ 10-11.30

 

Δεν είναι φιξ αυτό παιδιά. Εμένα δύο φορές που έκανα μεταφορά (μιλώ πάντα για ΙΒΑΝ), όντως μπήκαν το πρωί (την πρώτη), τη δεύτερη όμως, μπήκαν 5 πάρα το απόγευμα (Ελλάδος). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες αλλά θα ήθελα μια διευκρίνιση. Για να στείλω λεφτά από Πειραιώς θα πρέπει να ζητήσω το reference στο support ή έχει πλέον λυθεί το πρόβλημα;

δεν νομίζω όντως να τις διάβασες εφόσον ρωτάς κάτι τέτοιο...ας σταματήσει αυτή η βλακεία ότι πρέπει να στο γυρίσουν στον παλιό τρόπο.Τα 8 τελευταία ψηφία του ευρωπαϊκού ΙΒΑΝ είναι το reference ο οποίος υπάρχει και σε όλα τα υπόλοιπα νομίσματα για να τον τσεκαρεις.Το παλιό ΙΒΑΝ για τον λογαριασμό κουβά σε ευρώ έχει αναρτηθεί πολλάκις εδώ μέσα.Ας το βαλει κάποιος πρώτο ποστ να τελειώνουμε με αυτό το spam.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μαζέψου loyros13 με τους χαρακτηρισμούς. Το παράκανες. Έχεις μπερδευτεί μάλλον και νομίζεις ότι μιλάς σε τίποτα φιλαράκια σου, σε κουβέντα καφενείου. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μαζέψου loyros13 με τους χαρακτηρισμούς. Το παράκανες. Έχεις μπερδευτεί μάλλον και νομίζεις ότι μιλάς σε τίποτα φιλαράκια σου, σε κουβέντα καφενείου. 

Εσυ εχεις μπερδευτει. Ο καθενας ρωταει πως να στειλει εμβασμα με τον παλιο τροπο.

 

Ακομη και αν δεν ειχαν το μυαλο να αποθηκευσουν τα στοιχεια της συναλλαγης, ας κοιταξουν την τελευταια αποδειξη του εμβασματος, γραφει τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μαζέψου loyros13 με τους χαρακτηρισμούς. Το παράκανες. Έχεις μπερδευτεί μάλλον και νομίζεις ότι μιλάς σε τίποτα φιλαράκια σου, σε κουβέντα καφενείου.

Κοίτα,δεν περιμένω να μπορείς,να αντιληφθείς βασικά πράγματα κοινής λογικής αλλά θα στα πω έτσι και αλλιώς,μην τυχόν καταλάβεις.Ο πρώτος κανόνας σε ένα φόρουμ είναι διάβασε πριν ρωτήσεις και ο δεύτερος είναι μην παραπληροφορεις.Εσυ τα έκανες και τα δύο.Και παραπληροφορεις τον κόσμο,ότι δήθεν μου τάχα πρέπει να μιλήσεις με το support για να σου εμφανίσουν τα παλιά στοιχεία και να σου επαναφέρουν το reference,ενώ το έχω αναλύσει σε προηγούμενα σχόλια διεξοδικά,οτι δεν χρειάζεται.Έπειτα,με το spam που κάνεις θάβεται ακόμη περισσότερο η λύση στο προβλήμα του IBAN.Για αυτό,αν είσαι άσχετος πάνω σε κάτι ή απλά το μισό ξέρεις,σε παρακαλώ πολύ περιορίσου στο καφενείο του χωριού σου,όπως λες και συ,και άσε αυτούς που μπορούν,να διευκολύνουν την κατάσταση.Να σημειώσω ξανά ότι κάποιος διαχειριστης να βάλει πρώτο ποστ τον παλιό τρόπο με τις διευκρινίσεις για το reference.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαινονται οι φωτογραφιες απο την πρωτη σελιδα!

 

Επειδη πολυς κοσμος ταλαιπωρειται μαζι και εγω, παρακαλω καποιος να φτιαξει εναν οδηγο ξανα απο την αρχη και να μπει στο πρωτο ποστ..

 

 

 

 

Αιτιολογία για εντολέα: Κατι δικο σου για να ξεχωριζεις την συνναλαγη αν θες το αφηνεις κενο

 
Αιτιολογία προς δικαιούχο:  Κενο
 
Τηλέφωνο επικοινωνίας εντολέα: Το τηλεφωνο σου
 
Διεύθυνση δικαιούχου: Την διευθνηση που εχεις δωσει στην revolut.
 

Χώρα παραλήπτριας τραπέζης: UK (Μαλλον θα στο βγαλει και αυτοματα με το που βαλεις το BIC)

 

 

Εισαι σιγουρος για ολα αυτα που λες; Γιατι βαζω την διευθυνση που εχω δωσει στη revolut; Αφου εκει παλαιοτερα εβαζα την διευθυνση της revolut δλδ <<Revolut LTD, Level39, 1 Canada Square London, E14 5AB United Kingdom>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαινονται οι φωτογραφιες απο την πρωτη σελιδα!

 

Επειδη πολυς κοσμος ταλαιπωρειται μαζι και εγω, παρακαλω καποιος να φτιαξει εναν οδηγο ξανα απο την αρχη και να μπει στο πρωτο ποστ..

 

 

 

 

Εισαι σιγουρος για ολα αυτα που λες; Γιατι βαζω την διευθυνση που εχω δωσει στη revolut; Αφου εκει παλαιοτερα εβαζα την διευθυνση της revolut δλδ <<Revolut LTD, Level39, 1 Canada Square London, E14 5AB United Kingdom>>

Τι γιατί ρε άνθρωπε ΔΙΚΟ ΣΟΥ το ΙΒΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ είναι,τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ προσωπικά στοιχεία θα βάλεις.Πραγματικα απορώ τι σας συμβαίνει και δεν αντιλαμβάνεστε πως έχουν τα πράγματα και το κορυφαίο όλων όταν σας το εξηγούν το αμφισβητείτε από πάνω.Εμ δεν παίρνετε χαμπάρι,εμ νομίζετε ότι τα ξερετε κιόλας.Ναι συμφωνώ ας μπει επιτέλους ένα πρώτο ποστ να ηρεμήσουμε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαινονται οι φωτογραφιες απο την πρωτη σελιδα!

 

Επειδη πολυς κοσμος ταλαιπωρειται μαζι και εγω, παρακαλω καποιος να φτιαξει εναν οδηγο ξανα απο την αρχη και να μπει στο πρωτο ποστ..

 

 

 

 

 

Το πρωτο ποστ δεν φτιάχνεται, και δεν βλέπω κάποιον να θέλει να φτιαξει πάλι τον οδηγό, μπορείς ομως να προσπαθήσεις εσυ να το φτιαξειε έναν άλλο οδηγό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φαίνεται ομως έχουν αλλάξει πολλά απο τοτε.και αν χρησιμοποιείτε tapatalk είναι ακόμη πιο εύκολο.Γιατι άραγε το insomnia δεν το έχει υιοθετήσει;

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Eiphonehellas%2Egr%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F158948-%5B%CE%9F%CE%94%CE%97%CE%93%CE%9F%CE%A3%5D-Revolut&share_tid=158948&share_fid=3254&share_type=t

 

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες προσπάθησε να κάνει κανείς top up με κάρτα χρεωστική απο ελληνική τράπεζα; 

Λειτούργησε καμια; Κι αν ναι , ποιά;

Προσπάθησα σήμερα αλλά δεν μου λειτούργησε με Εθνική, Ταμιευτηρίου (Mastercard) και Alpha (Amex)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες προσπάθησε να κάνει κανείς top up με κάρτα χρεωστική απο ελληνική τράπεζα; 

Λειτούργησε καμια; Κι αν ναι , ποιά;

Προσπάθησα σήμερα αλλά δεν μου λειτούργησε με Εθνική, Ταμιευτηρίου (Mastercard) και Alpha (Amex)

Δε λειτουργεί καμιά, άδικα προσπαθείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...