Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@molot12: Τι εννοείς δεν σου επιτρέπει η paypal να την προσθέσεις; Εγώ από τον Ιούνιο του 2016 που την έχω την κάρτα, την έχω προσθέσει κανονικά στο Paypal. Έκτοτε έχω κάνει πολλές αγορές μέσω της συγκεκριμένης υπηρεσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@molot12: Τι εννοείς δεν σου επιτρέπει η paypal να την προσθέσεις; Εγώ από τον Ιούνιο του 2016 που την έχω την κάρτα, την έχω προσθέσει κανονικά στο Paypal. Έκτοτε έχω κάνει πολλές αγορές μέσω της συγκεκριμένης υπηρεσίας.

Προφανως αναφερεσαι στον  @asdfnikos .   :rolleyes: 

Δεν μπορεί να προσθέσει στο paypal το νέο GB ΙΒΑΝ της Revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PayPal δεν δεχετε iban που ειναι σε αλλη χωρα απο εκεινην που εχεις βαλει στο paypal.

 

 

Προσπαθησα να περασω το IBAN της revolut δεν μου το δεχτεικε.Μιλησα με το support και με ειπαν οτι το συστημα δεν δεχετε IBAN αλλης χωρας απο αυτην που εχεις δηλωσει.

 

Δύο Μαλτέζικα ΙΒΑΝ (Leupay σε € και $) και άλλον ένα Γερμανικό (Ν26 σε €) έχω συνδεδεμένα κανονικά. Κανένα Ελληνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως αναφερεσαι στον @asdfnikos . :rolleyes:

Δεν μπορεί να προσθέσει στο paypal το νέο GB ΙΒΑΝ της Revolut

Όχι! Απάντησα σε αυτό εδώ που έγραψες " Η Revolut δεν ειναι τραπεζα ! Για αυτό και δεν σου επιτρέπει το paypal να την προσθέσεις.". Νομίζω εσύ το έγραψες, σωστά; Εκτός και αν έχει γίνει μπάχαλο με το φόρουμ.

 

Και λέω πάλι (αναφορικά με αυτό που συζητάτε εδώ) : έχω δηλώσει διεύθυνση Ελλάδος στην paypal, η paypal έχει συνδεθεί κανονικά με τη Revolut (Αγγλία) και κάνω αγορές απροβλημάτιστα από τον Ιούνιο του 2016 μέσω αυτής (αυτή = PayPal).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας αχταρμας ολα...

 

@μαυροπαλυτουδια, εσυ λες οτι μπαινει η καρτα στο ΡΡ για να κανεις αγορες. Ο @μολοτ λεει οτι ΔΕΝ μπαινει ο ΙΒΑΝ λογαριασμος (της Ρεβ, οχι κανονικων τραπεζων) για να κανεις ΑΝΑΛΗΨΗ. Διαβαστε επιτελους λιγο πιο καλα τα κειμενα, οχι τοσο ξεπετα πια. Τσαμπα κοπος...

 

Κι εγω εχω ΙΒΑΝ της Ν26 στο ΡΡ, κανω καθε μηνα αναληψεις απο μια ψευτοδουλεια που με πληρωνει εκει. Δεν ισχυουν οι βλακειες που απαντησαν στον φιλο απο το σαπορτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι! Απάντησα σε αυτό εδώ που έγραψες " Η Revolut δεν ειναι τραπεζα ! Για αυτό και δεν σου επιτρέπει το paypal να την προσθέσεις.". Νομίζω εσύ το έγραψες, σωστά; Εκτός και αν έχει γίνει μπάχαλο με το φόρουμ.

 

Και λέω πάλι (αναφορικά με αυτό που συζητάτε εδώ) : έχω δηλώσει διεύθυνση Ελλάδος στην paypal, η paypal έχει συνδεθεί κανονικά με τη Revolut (Αγγλία) και κάνω αγορές απροβλημάτιστα από τον Ιούνιο του 2016 μέσω αυτής (αυτή = PayPal).

Είσαι εκτός του θέματος σε αυτο που συζητάνε, δεν συζητάνε για την κάρτα της ρεβολυτ αλλά για το τραπεζικό λογαριασμό της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είμαι εκτός του θέματος (που λες και εσύ), δεν πρόσεξα ότι μιλάνε για ΙΒΑΝ και το τραπεζικό λογαριασμό, ελπίζω να με συγχωρέσετε παιδιά. Ζητώ συγγνώμη από όλους σας.

Μακάρι να μπορούσα να σβήσω τα ποστ μου, δυστυχώς δεν έχω αυτή τη δυνατότητα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να επανορθώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί μίλησα με το support της revolut και μου άλλαξαν το IBAN του euro από το Λιθουανικό σε Αγγλικό μέσα σε δευτερόλεπτα. Τώρα μένει να κάνω ένα τεστ μεταφοράς χρημάτων από λογαριασμό alpha bank για να δω εάν πηγαίνουν κανονικά τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί μίλησα με το support της revolut και μου άλλαξαν το IBAN του euro από το Λιθουανικό σε Αγγλικό μέσα σε δευτερόλεπτα. Τώρα μένει να κάνω ένα τεστ μεταφοράς χρημάτων από λογαριασμό alpha bank για να δω εάν πηγαίνουν κανονικά τα χρήματα.

σε προσωπικό ή στον κουβά;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναλεω με Eurobank δεν περναει τιποτα! Και με LT και με GB , και GB δεν περναει γιατι το bic: REVOGB21 αντιστοιχη  στην τραπεζα REVOLUT LTD που δεν υπαρχει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...