Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια αν εχω χρηματα στο Paypal και συνδεσω τo Revolut IBAN θα μπορεσω να τραβηξω με την καρτα της Revolut τα χρηματα του Paypal?

Το PayPal δεν δεχετε iban που ειναι σε αλλη χωρα απο εκεινην που εχεις βαλει στο paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PayPal δεν δεχετε iban που ειναι σε αλλη χωρα απο εκεινην που εχεις βαλει στο paypal.

Μην λετε ανακριβειες :( Εχω συνδεσει στο paypal και ΙΒΑΝ Ελληνικης τραπεζας και ξενης απο Μαλτα Leupay. Aρκει το IBAN να ειναι κανονικο (οχι ΙΒΑΝ κουβας οπως ηταν παλιοτερα της Revolut). Παντως κανενας δεν απαντησε ακομα σε ποια τραπεζα εχουν ανοιχτει τα νεα GB ΙΒΑΝ της Revolut

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην λετε ανακριβειες :( Εχω συνδεσει στο paypal και ΙΒΑΝ Ελληνικης τραπεζας και ξενης απο Μαλτα Leupay. Aρκει το IBAN να ειναι κανονικο (οχι ΙΒΑΝ κουβας οπως ηταν παλιοτερα της Revolut). Παντως κανενας δεν απαντησε ακομα σε ποια τραπεζα εχουν ανοιχτει τα νεα GB ΙΒΑΝ της Revolut

Προσπαθησα να περασω το IBAN της revolut δεν μου το δεχτεικε.Μιλησα με το support και με ειπαν οτι το συστημα δεν δεχετε IBAN αλλης χωρας απο αυτην που εχεις δηλωσει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να περασω το IBAN της revolut δεν μου το δεχτεικε.Μιλησα με το support και με ειπαν οτι το συστημα δεν δεχετε IBAN αλλης χωρας απο αυτην που εχεις δηλωσει.

Πολυ φοβαμαι οτι το Λιθουανικο τουλαχιστον ΙΒΑΝ με ΒΙCGB ειναι μουφα καποια παραλλαγη του πρωην κοινου ΙΒΑΝ κουβα για αυτο και οι περισσοτεροι εχετε προβλημα με τα εμβασματα. Προφανως LT IBAN δοκιμασες;

 

Ξαναρωταω, τα GB IBAN οποιος τελικα πηρε, ποιας τραπεζας ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ φοβαμαι οτι το Λιθουανικο τουλαχιστον ΙΒΑΝ με ΒΙCGB ειναι μουφα καποια παραλλαγη του πρωην κοινου ΙΒΑΝ κουβα για αυτο και οι περισσοτεροι εχετε προβλημα με τα εμβασματα. Προφανως LT IBAN δοκιμασες;

 

Ξαναρωταω, τα GB IBAN οποιος τελικα πηρε, ποιας τραπεζας ειναι;

Το GB IBAN δοκιμασα και με ενημερωσαν απο το support οτι δεν μπορω να περασω IBAN αλλης χωρας.Το GB με βγαζει την Revolut για τραπεζα(Μαλλον λογο του bic)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρά πολύ καιρό να στείλω χρήματα και βλέπω έχουν γίνει πολλές αλλαγές. Τώρα για να καταλάβω από alpha bank χρήματα σε euro στο IBAN LT πηγαίνουν ή υπάρχει πρόβλημα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δν ισχυει, εγω εχω στο paypal με διευθυνση Ελληνικη, λογαροσμο Γερμανικο N26!!!

Θα με τρελάνετε...Δείτε την απάντηση του υπαλλήλου https://prnt.sc/g9t3fo Η εχει αλλάξει απο τοτε που προσθέσατε εσεις τον λογαριασμό η με λεει αλα νταλον ο υπάλληλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το GB IBAN δοκιμασα και με ενημερωσαν απο το support οτι δεν μπορω να περασω IBAN αλλης χωρας.Το GB με βγαζει την Revolut για τραπεζα(Μαλλον λογο του bic)

Για αυτό ρωτάω και ξαναρωτάω ποιας τραπεζας είναι τα "νεα" GB IBAN.  Η Revolut δεν ειναι τραπεζα !  Για αυτό και δεν σου επιτρέπει το paypal να την προσθέσεις. Κάποια "πατέντα" δοκιμάζουν για να ξεπεράσουν τα προβλήματα με τα Λιθουανικά ΙΒΑΝ  :-(

Φυσικά και μπορεις να προσθέσεις ΙΒΑΝ τραπεζών άλλων χωρών απο αυτή που κατοικείς. Για του λόγου το αληθές check this out

http://prntscr.com/g9t4i0

Τρια ΙΒΑΝ Ελληνικής,Γερμανικής και Μαλτέζικης τράπεζας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...