Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Τελικά παιδιά το μυστικό του φίλου πιο είναι?

H επιθυμία του είναι να μη γραφεί δημόσια και νομίζω οφείλει να γίνει σεβαστό αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just now, spartak1 said:

H επιθυμία του είναι να μη γραφεί δημόσια και νομίζω οφείλει να γίνει σεβαστό αυτό

Α εντάξει τότε θα στείλω προσωπικό μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, minotavros είπε

Συγγνώμη αλλά που ξέρεις ότι κάνω λάθος? Μήπως γνωρίζεις και τι ποσά στέλνω? 

Φυσικά και δε  γνωρίζω , αλλά μπορώ να κάνω υποθέσεις για ποιό λόγο να πληρώνει commission κάποιος 6 φορές το δίμηνο αντί π.χ για 1.

Επεξ/σία από turbat0s
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Ολόκληρο θεμα για το τιποτα και κερδος μηδεν.

Τελοσπαντων παμε παρακάτω, μια ερώτηση, εχει στείλει κάποιος τελευταία έμβασμα απο Εθνική στο bic REVOGB21 και να πηγε χωρις πρόβλημα

Την προηγούμενη εβδομάδα και τα λεφτά φάνηκαν σε 2 εργάσιμες. Σου βάζω και screenshot μήπως σε βολέψει σε κάτι.

 

IMG_20180221_225712.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στείλε αν μπορείς και σε μένα... ΥΓ: Ελπίζω να μπορώ να κάνω δουλειά και να μην είναι μούφα... :)

 

Πέραν τούτου ... Μπορεί κάποιος να πει με βεβαιότητα τι μπορεί να φταίει και άλλοι στέλνουν και άλλοι δε μπορούν σε Revolut... Κανένα screenshot όπως στο αρχικό ποστ αλλά επικαιροποιημένο παίζει;;;

Επεξ/σία από Demetriuscreta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Φυσικά και δε  γνωρίζω , αλλά μπορώ να κάνω υποθέσεις για ποιό λόγο να πληρώνει commission κάποιος 6 φορές το δίμηνο αντί π.χ για 1.

Ναι αλλά δεν μπορείς να πεις ότι είναι λάθος αφού δε γνωρίζεις. Δηλαδή εγώ δεν ξέρω ότι πληρώνω κάθε φορά την προμήθεια? Προφανώς φίλε μου για να το κάνω έχω τους λόγους μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, parsifal είπε

Το είδα σήμερα μπαίνοντας στο app:

https://medium.com/revolut/update-on-bank-transfer-top-up-issue-784108626737

Μου έβγαλε λίγο την πίστη να βρω direct URL, γιατί στο Medium το άρθρο το έχουν σε "Unlisted" mode... :-/

 

51 λεπτά πριν, Greektrooper είπε

Την προηγούμενη εβδομάδα και τα λεφτά φάνηκαν σε 2 εργάσιμες. Σου βάζω και screenshot μήπως σε βολέψει σε κάτι.

IMG_20180221_225712.png

Αρα συμφωνούμε οτι με το bic REVOGB21 δεν υπάρχει πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα εγκαταλείψει τη Revolut εδώ και πάρα πολύ καιρό καθώς οι άλλες μου λειτουργούσαν εξαιρετικά, αλλά μου τη βάρεσε και τελικά αντί να την πετάξω όπως έλεγα με δελέασε ένα Αγγλικό ΙΒΑΝ και οι πιθανές δυνατότητες για κρυπτονομίσματα, οπότε έκανα το verification με ταυτότητα το προηγούμενο Σάββατο μετά από 1,5 χρόνο που την έχω. Μου έκανε εντύπωση ότι έγινε νύχτα Σαββάτου και εντός 3 λεπτών μάλιστα! Ενεργοποίησα και το ΙΒΑΝ των Ευρώ, το σύνδεσα και στο Paypal  και μάλιστα σήμερα πιστώθηκαν κανονικά και κάτι ψιλά από balance εντός 4-5 ωρών. Το λέω γιατί κάτι είχε πάρει το μάτι μου προ καιρού ότι μερικοί είχατε προβλήματα είτε στη σύνδεση με το Paypal (δεν του άρεσε η χώρα) ή με το να φτάσουν χρήματα. Δεν αντιμετώπίσα το παραμικρό και έγιναν απροβλημάτιστα όλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, theopan είπε

Την είχα εγκαταλείψει τη Revolut εδώ και πάρα πολύ καιρό καθώς οι άλλες μου λειτουργούσαν εξαιρετικά, αλλά μου τη βάρεσε και τελικά αντί να την πετάξω όπως έλεγα με δελέασε ένα Αγγλικό ΙΒΑΝ και οι πιθανές δυνατότητες για κρυπτονομίσματα, οπότε έκανα το verification με ταυτότητα το προηγούμενο Σάββατο μετά από 1,5 χρόνο που την έχω. Μου έκανε εντύπωση ότι έγινε νύχτα Σαββάτου και εντός 3 λεπτών μάλιστα! Ενεργοποίησα και το ΙΒΑΝ των Ευρώ, το σύνδεσα και στο Paypal  και μάλιστα σήμερα πιστώθηκαν κανονικά και κάτι ψιλά από balance εντός 4-5 ωρών. Το λέω γιατί κάτι είχε πάρει το μάτι μου προ καιρού ότι μερικοί είχατε προβλήματα είτε στη σύνδεση με το Paypal (δεν του άρεσε η χώρα) ή με το να φτάσουν χρήματα. Δεν αντιμετώπίσα το παραμικρό και έγιναν απροβλημάτιστα όλα.

Καλή επάνοδο στους LeuPayριανούς :P

χαχαχααα στο χρώσταγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Καλή επάνοδο στους LeuPayριανούς :P

χαχαχααα στο χρώσταγα

Μπα. Πιο πολύ "Ν26ιανό" θα με έλεγα. :D Και θα παραμείνω μέχρι νεωτέρας. Πρέπει να έχω τζιράρει μερικές χιλιάδες Ευρώ πλέον με αυτή αφού έφτασα να τη χρησιμοποιώ και ως αποκλειστική κάρτα μου για ένα διάστημα. Τη Leupay την έχω δευτερεύουσα. Τη Revolut την ενεργοποίησα απλά γιατί με έπιασε ένα στερητικό χωρίς να παίξω με νέο fintech προϊόν τόσον καιρό και για το -επιτέλους- προσωπικό GB ΙΒΑΝ όπως είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα 

εβαλα μεσω Πειραιως καποια χρηματα αλλα πουθενα δεν μου ζητησε το reference number. εκανα κατι λαθος ή θα λαβω κανονικα τα λεφτα?

γνωριζει κανεις?

ευχαιστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gate7re είπε

καλησπερα 

εβαλα μεσω Πειραιως καποια χρηματα αλλα πουθενα δεν μου ζητησε το reference number. εκανα κατι λαθος ή θα λαβω κανονικα τα λεφτα?

γνωριζει κανεις?

ευχαιστω 

Δε χρειάζεται reference number πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το μυστικό που 'χει κρυμμένο στης καρδιάς τα βάθη, παρακαλώ να στέλνετε απευθείας p.m. στον theo-gr. Το topic αρχίζει να θυμίζει en.miui.com

Ευχαριστώ!

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, parsifal είπε

Για το μυστικό που 'χει κρυμμένο στης καρδιάς τα βάθη, παρακαλώ να στέλνετε απευθείας p.m. στον theo-gr. Το topic αρχίζει να θυμίζει en.miui.com

Ευχαριστώ!

Το έθεσες απίστευτα!!!!! :lol::lol:

Επεξ/σία από theo-gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 2/21/2018 at 4:18 PM, _filippos_ said:

Έκανα επιτυχή μεταφορά εμβάσματος απο την Εθνική στην Revolut. Τα έστειλα κυριακή βράδυ κ έφτασαν Τρίτη μεσημέρι. 
Κ σήμερα αγόρασα τα πρώτα μου btc.

Τι ταση υπαρχει στο bitcoin?Αξιζει να αγορασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...