Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 2/19/2018 στις 12:43 ΠΜ, jonkyr είπε

Δοκίμασα αλλαγή ΡΙΝ της νέας visa σε μηχάνημα της Εθνικής. Παρότι είχε επιλογή αλλαγής ΡΙΝ, παρότι με άφησε να προχωρήσω κανονικά, το ΡΙΝ δεν άλλαξε. Όπως ανέφεραν άλλοι συμφορουμίτες ήδη για την τράπεζα Αττικής, έγραψε ότι "δεν υποστηρίζεται" ή κάπως έτσι στα αγγλικά και φυσικά δεν άλλαξε κάτι.

Μεγαλύτερη πλάκα σήμερα. Πήγα σε ΑΤΜ της Τράπεζας Αττικής, έκανα αλλαγή ΡΙΝ. Έγραψε ότι δεν ήταν δυνατή η συναλλαγή που επέλεξα, αλλά κοίταξα την εφαρμογή και το ΡΙΝ είναι αλλαγμένο. Πάω στο βενζινάδικο, γεμίζω ντεπόζιτο, πάω να πληρώσω, "λάθος ΡΙΝ" λέει (δύο φορές). Ρισκάρω (δεν είχα την παλιά κάρτα μαζί μου και δεν είχα μετρητά πάνω μου, πλάκα θα είχαμε) την τρίτη προσπάθεια με το παλιό ΡΙΝ, όλα ΟΚ!!!!

Τι τους λες τώρα;;;;; Και με ποιον τα βάζεις; Αττικής; Ρεβ; VISA; Όλους μαζί; Κανέναν; :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από Πειραιώς και με το BIC REVOGB21 πριν λίγο επιστράφηκε και πάλι το έμβασμα... δυστυχώς. Και κάτι μου λέει ότι θα γίνει το ίδιο και με της Εθνικής... :(  Τι γίνεται ρε παιδιά.... Ποιος μπορεί να βοηθήσει;;; Η Revolut με στέλνει Πειραιώς και τα αντίστροφο... Χθες πάλι με πήραν από Πειραιώς και μου είπαν ότι το ο λογαριασμός μου είναι λέει λάθος! Έχω λάθος IBAN λέει... Θα τρελαθούμε τελείως... Το ΙΒΑΝ είναι μια χαρά! PLEASE HELP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εθνική θα καταφέρω να στείλω ή θα έχω πρόβλημα? 

Να δοκιμάσω με alpha bank?

Εάν στείλω πχ 100 ευρώ, μπορω πχ να κάνω συνάλλαγμα Αγγλίας τα 70 και οχι ολο το ποσο και να πληρώνω με την physical card;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, merkon είπε

Εάν στείλω πχ 100 ευρώ, μπορω πχ να κάνω συνάλλαγμα Αγγλίας τα 70 και οχι ολο το ποσο και να πληρώνω με την physical card;

Μπορείς να κάνεις μέσω του app ό,τι μετατροπές θέλεις. Δεν είναι απαραίτητο πάντως, όταν απαιτηθεί να κάνεις αγορά θα τα μετατρέπει η revo από μόνη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από εθνική έστειλα την Παρασκευή. Την Τρίτη πριν τις 2 το μεσημέρι αν θυμάμαι μου έσκασε ειδοποίηση από την revolut ότι πιστωθηκαν τα λεφτά. Οπότε από εθνική όλα κομπλέ με BIC REVOGB21

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, coxy13 είπε

Εγώ από εθνική έστειλα την Παρασκευή. Την Τρίτη πριν τις 2 το μεσημέρι αν θυμάμαι μου έσκασε ειδοποίηση από την revolut ότι πιστωθηκαν τα λεφτά. Οπότε από εθνική όλα κομπλέ με BIC REVOGB21

Εμένα μου επιστράφηκαν τα χρήματα και από Εθνική και από Πειραιώς... Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται... Η Revolut τα ρίχνει στις δικές μας τράπεζες και οι δικές μας στη Revolut... Κάποιος να βάλει κάποιο νεότερο screenshot tutorial???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Demetriuscreta said:

Εμένα μου επιστράφηκαν τα χρήματα και από Εθνική και από Πειραιώς... Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται... Η Revolut τα ρίχνει στις δικές μας τράπεζες και οι δικές μας στη Revolut... Κάποιος να βάλει κάποιο νεότερο screenshot tutorial???

Το πρόβλημα λένε ότι έγκειται στο ότι οι ελληνικές τράπεζες αργούν να ανανεώσουν τις λίστες των παγκόσμιων χρηματοπιστωτικών ιδρυμάτων. Υπομονή.

Διαφορετικά εάν έχεις n26 ή leupay, τα στέλνεις εκεί και με τις κάρτες τους τα φορτώνεις στη revolut ή τα στέλνεις πρώτα στο paypal και από το paypal στη revolut.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ξενοιάσει με όλα αυτά τα κουλά και τα στέλνω χωρίς καν να πληρώσω το 1 ευρώ. Οσες φορές θέλω ότι ποσά θέλω. Κατι μου λέει οτι οι ίδιες τράπεζες το κάνουν σκόπιμα για τους γνωστους λόγους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, theo-gr είπε

Εγώ έχω ξενοιάσει με όλα αυτά τα κουλά και τα στέλνω χωρίς καν να πληρώσω το 1 ευρώ. Οσες φορές θέλω ότι ποσά θέλω. Κατι μου λέει οτι οι ίδιες τράπεζες το κάνουν σκόπιμα για τους γνωστους λόγους!!

Μπά τί σκόπιμα, αφού τσιμπάνε προμήθεια για να εμβάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, theo-gr είπε

Εγώ έχω ξενοιάσει με όλα αυτά τα κουλά και τα στέλνω χωρίς καν να πληρώσω το 1 ευρώ. Οσες φορές θέλω ότι ποσά θέλω. Κατι μου λέει οτι οι ίδιες τράπεζες το κάνουν σκόπιμα για τους γνωστους λόγους!!

Απο Ελληνική τράπεζα τα στέλνεις ή τράπεζα εξωτερικού;

 

27 λεπτά πριν, theo-gr είπε

Εγώ έχω ξενοιάσει με όλα αυτά τα κουλά και τα στέλνω χωρίς καν να πληρώσω το 1 ευρώ. Οσες φορές θέλω ότι ποσά θέλω. Κατι μου λέει οτι οι ίδιες τράπεζες το κάνουν σκόπιμα για τους γνωστους λόγους!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι η προμήθεια μπρος στα χρήματα που φευγουν απο εδώ για έξω ?

1 λεπτό πριν, spartak1 είπε

Απο Ελληνική τράπεζα τα στέλνεις ή τράπεζα εξωτερικού;

Ελληνική βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, theo-gr είπε

Τι είναι η προμήθεια μπρος στα χρήματα που φευγουν απο εδώ για έξω ?

Ελληνική βέβαια.

Τοτε γιατι έγραψες ότι στέλνεις χωρίς να πληρώσεις το 1 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...