Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, _filippos_ είπε

μα απο την στιγμή που την μοιράζεσαι ξεφεύγει απο εσένα. Μετά ο οποιοσδήποτε μπορεί να την γράψει δημόσια εδώ

Θεωρώ ότι τα μέλη σέβονται την απόφασή μου να χειριστώ έτσι το συγκεκριμενο θέμα. Από και πέρα όσο μπορώ προσπαθώ να προφυλαχθούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ολόκληρο θεμα για το τιποτα και κερδος μηδεν.

Τελοσπαντων παμε παρακάτω, μια ερώτηση, εχει στείλει κάποιος τελευταία έμβασμα απο Εθνική στο bic REVOGB21 και να πηγε χωρις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Ολόκληρο θεμα για το τιποτα και κερδος μηδεν.

Τελοσπαντων παμε παρακάτω, μια ερώτηση, εχει στείλει κάποιος τελευταία έμβασμα απο Εθνική στο bic REVOGB21 και να πηγε χωρις πρόβλημα

Πρότεινα κάποια λύση που έχει κερδος και εχεις να κάνεις με ελληνικούς λογαριασμούς ξεκάθαρα και αφού κριτικάρεις πρώτα εξακολουθείς να επιμένεις να βρείς λύση  πως θα στείλεις μέσω Εθνικής. Δεν περίμενα κανένα βραβείο ούτε καν ευχαριστώ που μοιραστηκα αυτήν την λύση με κάποια μέλη παρόλο που τα περισοτερα το έκαναν αλλά μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.Εαν κάτι δεν μας εξυπηρετει το αποδεχόμαστε σιωπηλά χωρις να κάνουμε χρήση. Δεν είναι όλα για όλους. Και μετά μου λέτε γιατι δεν το ανέβασα δημόσια. Φιλικά.

Επεξ/σία από theo-gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Πόσες φορές το χρόνο φορτώνετε τη revo? Τί ποσό δηλαδή υπολογίζετε να γλιτώσετε?

Έκανες την πιο καίρια ερώτηση. Όποιος στέλνει 10 εμβάσματα και κάτω δεν γλιτώνει τίποτα.

Δεν ξέρω αν με το κόλπο παρακάμπτεται το όριο των 1000 ευρω το μήνα και εκεί είναι το "ζουμί". Αν είναι έτσι, αφορά "χοντρά" πορτοφόλια και μόνο.

giphy-downsized-large.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, theo-gr είπε

Πρότεινα κάποια λύση που έχει κερδος και εχεις να κάνεις με ελληνικούς λογαριασμούς ξεκάθαρα και αφού κριτικάρεις πρώτα εξακολουθείς να επιμένεις να βρείς λύση  πως θα στείλεις μέσω Εθνικής. Δεν περίμενα κανένα βραβείο ούτε καν ευχαριστώ που μοιραστηκα αυτήν την λύση με κάποια μέλη παρόλο που τα περισοτερα το έκαναν αλλά μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.Εαν κάτι δεν μας εξυπηρετει το αποδεχόμαστε σιωπηλά χωρις να κάνουμε χρήση. Δεν είναι όλα για όλους. Και μετά μου λέτε γιατι δεν το ανέβασα δημόσια. Φιλικά.

Οταν έφτιαξε αυτόν τον οδηγο η Μαίρη και η ρεβολουτ ήταν ένα μυστικό, μέσα στο χαμό των τοτε capital control που στηνομασταν με τις ωρες καθε μερα στα ατμ για μερικά ευρω, αλλά η κοπέλα το μοιράστηκε με την κοινότητα και μπράβο της, δεν το έστειλε σε πέντε κολλητούς της με pm.

Εσύ τώρα βρήκες κάτι και θεωρείς ότι πρέπει να το γνωστοποιήσει μόνο με προσωπικά μήνυμα, με αυτό το τρόπο ακυρώνεις το θέμα και ταυτόχρονα βγαίνεις offtopic. Επίσης πρέπει να το δώσεις στη δημοσιότητα για να δούμε αν Πράγματι είναι συμφέρουσα η λύση ή όχι

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Οταν έφτιαξε αυτόν τον οδηγο η Μαίρη και η ρεβολουτ ήταν ένα μυστικό, μέσα στο χαμό των τοτε capital control που στηνομασταν με τις ωρες καθε μερα στα ατμ για μερικά ευρω, αλλά η κοπέλα το μοιράστηκε με την κοινότητα και μπράβο της, δεν το έστειλε σε πέντε κολλητούς της με pm.

Εσύ τώρα βρήκες κάτι και θεωρείς ότι πρέπει να το γνωστοποιήσει μόνο με προσωπικά μήνυμα, με αυτό το τρόπο ακυρώνεις το θέμα και ταυτόχρονα βγαίνεις offtopic. Επίσης πρέπει να το δώσεις στη δημοσιότητα για να δούμε αν Πράγματι είναι συμφέρουσα η λύση ή όχι

Εσένα που στο έχω στείλει είσαι κολλητος μου ? Εαν σε συμφερει use it αλλιώς άσε αυτούς που τους εξυπηρετεί να το χρησιμοποιήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, minotavros είπε

Εγώ ήδη την έχω φορτίσει 6 φορές από την αρχή του χρόνου 

Πιθανότατα κάνεις κάτι λάθος και επιβαρύνεσαι άσκοπα με προμήθειες αποστολής εμβασμάτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Πιθανότατα κάνεις κάτι λάθος και επιβαρύνεσαι άσκοπα με προμήθειες αποστολής εμβασμάτων.

Δεν ειναι θεμα λαθους. Ειναι θεμα επιλογης. Κι εγω χρησιμοποιω την revolut για μικροαγορες που κανω απο το ebay και αλλα παρομοια sites και πληρωμές εκει μεσω paypal. θελω να φορτιζω την revolut καθε φορα που κανω αγορα, επειδη δεν εχω τη δυνατοτητα να αποθηκευσω μεγαλο ποσο εκει, και οι αγορες μου ειναι πολυ μικρης αξιας. Ετσι το 1€ καθε φορα ειναι πραγματι κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alfeios είπε

Δεν ειναι θεμα λαθους. Ειναι θεμα επιλογης. Κι εγω χρησιμοποιω την revolut για μικροαγορες που κανω απο το ebay και αλλα παρομοια sites και πληρωμές εκει μεσω paypal. θελω να φορτιζω την revolut καθε φορα που κανω αγορα, επειδη δεν εχω τη δυνατοτητα να αποθηκευσω μεγαλο ποσο εκει, και οι αγορες μου ειναι πολυ μικρης αξιας. Ετσι το 1€ καθε φορα ειναι πραγματι κοστος.

Τί εννοείς δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Τί εννοείς δηλαδή?

Εννοω οτι δεν μου περισευει ενα κατοσταρικο να το παρκαρω στη revolut για να υπαρχει, και βαζω 5 , 6, 7, ευρω καθε φορα που θελω να κανω μια μικρης αξιας αγορα προϊόντος

Επεξ/σία από alfeios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα σήμερα μπαίνοντας στο app:

https://medium.com/revolut/update-on-bank-transfer-top-up-issue-784108626737

Μου έβγαλε λίγο την πίστη να βρω direct URL, γιατί στο Medium το άρθρο το έχουν σε "Unlisted" mode... :-/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Πιθανότατα κάνεις κάτι λάθος και επιβαρύνεσαι άσκοπα με προμήθειες αποστολής εμβασμάτων.

Συγγνώμη αλλά που ξέρεις ότι κάνω λάθος? Μήπως γνωρίζεις και τι ποσά στέλνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...