Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mary είπε

Μετά από προσωπική επικοινωνία με τον Country Manager της Revolut στην Ελλάδα, δίνεται η δυνατότητα παραγγελίας φυσικής κάρτας Revolut ΧΩΡΊΣ ΚΌΣΤΟΣ για νέους χρήστες απλά ακολoυθώντας αυτό το link: http://revolut.com/?p=insomniaGR

Θα συμπληρώσετε το τηλεφωνο με το οποίο θα γίνει η εγγραφή, θα λάβετε ένα sms και θα κατεβάσετε από εκεί την εφαρμογή. Αφού συμπληρώσετε τα στοιχεία (διευθυνση, ονομα κλπ στο προφίλ) θα παραλάβετε δωρεάν την κάρτα Revolut.

Με ποιο τροπο θα παραλαβουμε την καρτα ? Γιατι μπορει να εκανα τα σχετικα αλλα δε φαινεται κατι για παραλαβη καρτας. Εκτος αν εννοεις πρωτα οτι πρεπει οτι πρεπει να κανουμενα ενα topup 10€ που ζηταει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας, εχω από παλια account. Οταν μπαίνω στο app  μου έχει 3 λογαριασμούς EU, GB, US. Όταν προσπαθώ να κάνω top up μου έχει επιλογή μόνο τον GB. Κάνω κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, JohnnyX είπε

Με ποιο τροπο θα παραλαβουμε την καρτα ? Γιατι μπορει να εκανα τα σχετικα αλλα δε φαινεται κατι για παραλαβη καρτας. Εκτος αν εννοεις πρωτα οτι πρεπει οτι πρεπει να κανουμενα ενα topup 10€ που ζηταει

Αν πας στο εικονίδιο της κάρτας κατω δεξιά, τι σου βγάζει; Οτι πρέπει να κάνεις topup 10ευρώ και μετά;

Αν ναι, τότε το topup ειναι αναγκαίο, απλά δεν θα πληρώσεις τα έξτρα 6 ευρώ που ζητούσαν μέχει πρόσφατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στην ομαδα!!!

Θα'θελα τα φωτα σας, μιας και εχω πολυ καιρο να χρησιμοποιησω την Revolut, ειδα στο top up μεσω bank (μιας και μεσω καρτας δεν μπορουμε να κανουμε) οτι εχει 2 επιλογες, Local και Swift.

Εχει κανει καποιος απο Local να μου πει πως ακριβως συμπληρωνω τα πεδια για να μην κανω καμια πατατα;

 

 

P.S:Εχω Eurobank e-banking και Εθνικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SnAk3 είπε

Καλημερα στην ομαδα!!!

Θα'θελα τα φωτα σας, μιας και εχω πολυ καιρο να χρησιμοποιησω την Revolut, ειδα στο top up μεσω bank (μιας και μεσω καρτας δεν μπορουμε να κανουμε) οτι εχει 2 επιλογες, Local και Swift.

Εχει κανει καποιος απο Local να μου πει πως ακριβως συμπληρωνω τα πεδια για να μην κανω καμια πατατα;

P.S:Εχω Eurobank e-banking και Εθνικη

Αν δεν κάνω λάθος (μιας και εγώ έχω να την χρησιμοποιήσω πολύ καιρό), έχει αναφερθεί ότι πλέον μπορεί να γίνει top up μέσω χρεωστικής ή πιστωτικής κάρτας με μηδενικά έξοδα και άμεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Questioner είπε

Αν δεν κάνω λάθος (μιας και εγώ έχω να την χρησιμοποιήσω πολύ καιρό), έχει αναφερθεί ότι πλέον μπορεί να γίνει top up μέσω χρεωστικής ή πιστωτικής κάρτας με μηδενικά έξοδα και άμεσα. 

Εγω παντως που πηγα να βαλω την καρτα μου, δεν μου την δεχοταν. εβαλα απο 3 διαφορετικες τραπεζες. χρεωστικες ολες τους.

Επεξ/σία από SnAk3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Questioner είπε

Αν δεν κάνω λάθος (μιας και εγώ έχω να την χρησιμοποιήσω πολύ καιρό), έχει αναφερθεί ότι πλέον μπορεί να γίνει top up μέσω χρεωστικής ή πιστωτικής κάρτας με μηδενικά έξοδα και άμεσα. 

Δυστυχως δε γίνεται με Ελληνική κάρτα. Συνεβη για μια μικρή περίοδο το Σεπτέμβριο του 2016. Εκτός και αν μιλάμε για κάρτα εξωτερικού

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 ειναι καλυτερη σε σχεση με την leupay? κανονικα γινεται attach στην paypal σωστα? εχει οριο αναληωεις απο ΑΤΜ? Επισης ποια ειναι πιο ασφαλης οσο αφορα την διανομη προσωπικων στοιχειων?ευχαριστω

Επεξ/σία από daioner1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα νέα για Ελληνικό παράρτημα της Revo ειναι εξαιρετικά δυσάρεστα (απο την δικη μου οπτικη). Ενα λογος που την χαιρόμουν ως τράπεζα ηταν οτι υπήρχε τραπεζικό απόρρητο, ασφάλεια, αξιοπιστία και δεν μπορούσε ο κάθε μλκς δήμος-εφορια να βάλει χέρι με το "έτσι γουστάρω".  Αν και εφόσον υπαχθεί υπο τον ελεγχο της τράπεζας της Ελλάδος, παυει να έχει λογο υπαρξης.

Ελπίζω να μας δοθεί η επιλογή σε ποια χώρα θέλουμε να υπάγονται οι λογαριασμοί μας.

 

Επεξ/σία από Alphaleader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται top up με ελληνικες καρτες. Το ρωτησα σημερα.

Αν γινεται θα ηθελα να μου πει καποιος ομως πως να κανω top up με bank transfer. Οταν παταω την επιλογη top up μου βγαζει επιλογη με καρτα και other methods. Στο other methos εχει bank transfer αλλα μολις το πατησω μου βγαζει ena GBP account και λεει να κανω activate. (Εχω κανει ηδη αctivate EUR account)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Alphaleader είπε

Τα νέα για Ελληνικό παράρτημα της Revo ειναι εξαιρετικά δυσάρεστα (απο την δικη μου οπτικη). Ενα λογος που την χαιρόμουν ως τράπεζα ηταν οτι υπήρχε τραπεζικό απόρρητο, ασφάλεια, αξιοπιστία και δεν μπορούσε ο κάθε μλκς δήμος-εφορια να βάλει χέρι με το "έτσι γουστάρω".  Αν και εφόσον υπαχθεί υπο τον ελεγχο της τράπεζας της Ελλάδος, παυει να έχει λογο υπαρξης.

Ελπίζω να μας δοθεί η επιλογή σε ποια χώρα θέλουμε να υπάγονται οι λογαριασμοί μας.

Δεν ειναι τραπεζα ουτε στην αγγλια ειναι μεσαζοντας...

Δεν ανοιγει τραπεζα εδω ενα γραφειο θα ναι...Αν μαζεψουν τα κεφαλαια που απαιτει η αδεια της καθε χωρας ανοιγεις και συ τραπεζα.

Για μενα απλα την ακουσαν  λογω καπιταλ κοντρολς οταν γραφτηκαν 150χιλιαδες ελληνες και στελναν λεφτα μεσω αυτων και καποιος νομιζαν οτι θα αυτο θα συνεχιζαν...οι καρτες με κινηση νομιζω οτι θα ναι μικρο ποσοστο τωρα πια..

Χρεωση για αποστολη καρτας διαβαζω...100+ευρω ασφαλιση κινητου οταν στην ελλαδα εχει 25-30ε,πληρωσε ενα 5ε για να χεις προσβαση σε μενου bitcoin κτλ

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alphaleader είπε

Τα νέα για Ελληνικό παράρτημα της Revo ειναι εξαιρετικά δυσάρεστα (απο την δικη μου οπτικη). Ενα λογος που την χαιρόμουν ως τράπεζα ηταν οτι υπήρχε τραπεζικό απόρρητο, ασφάλεια, αξιοπιστία και δεν μπορούσε ο κάθε μλκς δήμος-εφορια να βάλει χέρι με το "έτσι γουστάρω".  Αν και εφόσον υπαχθεί υπο τον ελεγχο της τράπεζας της Ελλάδος, παυει να έχει λογο υπαρξης.

Ελπίζω να μας δοθεί η επιλογή σε ποια χώρα θέλουμε να υπάγονται οι λογαριασμοί μας.

Δεν νομιζω να λειτουργησει αδεια ηλεκτρονικου χρηματος στην Ελλαδα ωστε να ειναι υπο το καθεστος της τραπεζας της Ελλαδος και να εχει προσβαση η εφορια με ενα κουμπι οπως στους ελληνικους λογαριασμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναρωταω

 

 

 ειναι καλυτερη σε σχεση με την leupay? κανονικα γινεται attach στην paypal σωστα? εχει οριο αναληωεις απο ΑΤΜ? Επισης ποια ειναι πιο ασφαλης οσο αφορα την διανομη προσωπικων στοιχειων?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, daioner1986 είπε

Ξαναρωταω

 ειναι καλυτερη σε σχεση με την leupay? κανονικα γινεται attach στην paypal σωστα? εχει οριο αναληωεις απο ΑΤΜ? Επισης ποια ειναι πιο ασφαλης οσο αφορα την διανομη προσωπικων στοιχειων?ευχαριστω

Το να ρωτάς συνέχεια το ίδιο και το ίδιο δεν βοηθάει ούτε εσένα ούτε κανέναν. Οι ερωτήσεις αυτές έχουν απαντηθεί στο νήμα, οπότε με ένα search θα μπορέσεις να βγάλεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...