Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, moshelas είπε

Υπαρχει καμια εμπειρία απο το travel insurance της revolut ?

Θα την έχω ενεργή σε προσεχές ταξίδι, ελπίζω φυσικά να μην την χρειαστώ :D

Διάβασα πάντως το policy και φαίνεται αρκετά πλήρες και χωρίς ιδιαίτερες παγίδες/παραθυράκια. Στην τιμή που το δίνει κιόλας, και μόνο για το emergency dental coverage αξίζει νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νομιζω σου καλύπτουν έξοδα που στοιχιζουν απο 75 λιρες και πάνω... αν δηλαδη σπάσεις ενα δοντι και ο γιατρός σου πει οτι κοστίζει 77λιρες η revo θα πληρώσει τις 2! Γενικα αν ταξιδέψεις ευρωπή μην την ενεργοποιήσεις Ιεχουμε ευρωπάικη κάρτα ασφάλισης σαν ευρωπαίοι πολίτες) αν πας αμερική ή κ΄παου αλλου ενεργοποιήσε την! εγω έχω premium λογαριασμό και έχω την ασφάλεια και το μετάνιωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, alexpen είπε

νομιζω σου καλύπτουν έξοδα που στοιχιζουν απο 75 λιρες και πάνω... αν δηλαδη σπάσεις ενα δοντι και ο γιατρός σου πει οτι κοστίζει 77λιρες η revo θα πληρώσει τις 2! Γενικα αν ταξιδέψεις ευρωπή μην την ενεργοποιήσεις Ιεχουμε ευρωπάικη κάρτα ασφάλισης σαν ευρωπαίοι πολίτες) αν πας αμερική ή κ΄παου αλλου ενεργοποιήσε την! εγω έχω premium λογαριασμό και έχω την ασφάλεια και το μετάνιωσα

Όντως έχει απαλλαγή 75 λίρες και στα οδοντιατρικά, οπότε συμφέρει ανάλογα τη χώρα (σε πολλά μέρη τόσο δεν φτάνουν ούτε για να πεις καλημέρα στον οδοντίατρο). Έχει όμως και άλλες παροχές, όπως έξοδα επιστροφής αν χάσεις πτήσεις λόγω νοσηλείας ας πούμε. Προσωπικά παρ'ότι έχω και ευρωπαική κάρτα, στην Αγγλία π.χ. θα προτιμήσω revolut και όπου με στείλουν παρά να αφεθώ στα χέρια του NHS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mezger είπε
6 λεπτά πριν, mezger είπε

Όντως έχει απαλλαγή 75 λίρες και στα οδοντιατρικά, οπότε συμφέρει ανάλογα τη χώρα (σε πολλά μέρη τόσο δεν φτάνουν ούτε για να πεις καλημέρα στον οδοντίατρο). Έχει όμως και άλλες παροχές, όπως έξοδα επιστροφής αν χάσεις πτήσεις λόγω νοσηλείας ας πούμε. Προσωπικά παρ'ότι έχω και ευρωπαική κάρτα, στην Αγγλία π.χ. θα προτιμήσω revolut και όπου με στείλουν παρά να αφεθώ στα χέρια του NHS.

αν πάντως διαβάσεις τους όρους λεει οτι πρέπει πρώτα να επικοινωνήσεις με αυτους και μετα να πας σε γιατρο

 

47 λεπτά πριν, mezger είπε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά,

 

Μια γρήγορη ερώτηση. Έχει αυξηθεί το ποσό για ηλεκτρονικό έμβασμα στο εξωτερικό από τα 1,000€ που είναι/ήταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, eatmydust είπε

Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά,

Μια γρήγορη ερώτηση. Έχει αυξηθεί το ποσό για ηλεκτρονικό έμβασμα στο εξωτερικό από τα 1,000€ που είναι/ήταν;

2000€/ημερολογιακό δίμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, turbat0s είπε

2000€/ημερολογιακό δίμηνο.

Μπορώ δηλαδή να τραβήξω 2,000€ με ένα έμβασμα τώρα και ξανά θα μπορέσω 1η Μαΐου; 

 

Διορθώστε με εάν κάνω λάθος.

 

Η χρέωση παραμένει 1€ ή έχει αυξηθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 minutes ago, eatmydust said:

Μπορώ δηλαδή να τραβήξω 2,000€ με ένα έμβασμα τώρα και ξανά θα μπορέσω 1η Μαΐου; 

Διορθώστε με εάν κάνω λάθος.

Η χρέωση παραμένει 1€ ή έχει αυξηθεί;

Μετά από 2 μήνες μπορείς να ξαναστείλεις, δηλαδή τον Ιούνιο. Ουσιαστικά δεν άλλαξε κάτι, απλά γλυτώνεις 1 ευρώ, εφόσον τα στείλεις μαζεμένα.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Μετά από 2 μήνες μπορείς να ξαναστείλεις, δηλαδή τον Ιούνιο. Ουσιαστικά δεν άλλαξε κάτι, απλά γλυτώνεις 1 ευρώ, εφόσον τα στείλεις μαζεμένα.

Ναι, με συγχωρείτε, 1η Ιουνίου εννοούσα. 

Καλά το κατάλαβα.

Επεξ/σία από eatmydust
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, eatmydust είπε

Μπορώ δηλαδή να τραβήξω 2,000€ με ένα έμβασμα τώρα και ξανά θα μπορέσω 1η Μαΐου; 

Διορθώστε με εάν κάνω λάθος.

Η χρέωση παραμένει 1€ ή έχει αυξηθεί;

Σωστα κατάλαβες. Αν τα στείλεις μέχρι 30/4 θα μπορέσεις πάλι από 1/5 να ξαναστείλεις, όχι από 1/6

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διμηνο αναναιωνεται την ιδια ημερομηνία για ολους. Η επόμενη αναναιωση ειναι 1 Μαη. Ετσι αν στειλεις 2000  € στις 30/04 στελνεις αλλα 2000 € την 01/05

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Διάβασα χοντρικά αλλά δεν είδα κάτι σχετικό με το πρόβλημα που έχω. Πηγα να βάλω την κάρτα μου στο revolut ,ώς νέα χρήστης,και δεν την δεχεται λογω capital controls μου είπε η τράπεζα. Έχει βγάλει κάποιος πρόσφατα? Μήπως έιναι κάτι καινούργιο ή υπάρχει άλλος τρόπος να την βγάλει καποιος? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, OVER10 είπε

Καλησπέρα σας,

Διάβασα χοντρικά αλλά δεν είδα κάτι σχετικό με το πρόβλημα που έχω. Πηγα να βάλω την κάρτα μου στο revolut ,ώς νέα χρήστης,και δεν την δεχεται λογω capital controls μου είπε η τράπεζα. Έχει βγάλει κάποιος πρόσφατα? Μήπως έιναι κάτι καινούργιο ή υπάρχει άλλος τρόπος να την βγάλει καποιος? Ευχαριστώ.

Ποια κάρτα πηγες να βαλεις στο revolut? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, minotavros είπε

Ποια κάρτα πηγες να βαλεις στο revolut? 

Kαι αλφα και εθνικη. Δεν πήρε καμία. Πήρα τηλ την αλφα και μου είπαν πως έγινε απόπειρα (για 1 ευρώ) που δεν περνάει λόγω capital control..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...