Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, OVER10 είπε

Καλησπέρα σας,

Διάβασα χοντρικά αλλά δεν είδα κάτι σχετικό με το πρόβλημα που έχω. Πηγα να βάλω την κάρτα μου στο revolut ,ώς νέα χρήστης,και δεν την δεχεται λογω capital controls μου είπε η τράπεζα. Έχει βγάλει κάποιος πρόσφατα? Μήπως έιναι κάτι καινούργιο ή υπάρχει άλλος τρόπος να την βγάλει καποιος? Ευχαριστώ.

Φόρτιση του revolut λογαριασμού σου μέσω κάρτας ελληνικής τράπεζας δεν γίνεται όπως σου είπαν. Μόνο μέσω εμβάσματος με κόστος 1 ευρώ για αποστολή μέσω e-banking.

Top up via bank transfer που λένε και στο χωριό μου.:P

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, Doubt είπε

Φόρτιση του λογαριασμού σου μέσω κάρτας ελληνικής τράπεζας δεν γίνεται όπως σου είπαν. Μόνο μέσω εμβάσματος με κόστος 1 ευρώ για αποστολή μέσω e-banking.

Οπότε κάνω έμβασμα πχ μεσω αλφα (με βάση τις οδηγίες της πρώτης σελίδας) και αυτοί τα βάζουν στον λογαριασμό που έχω ανοίξει? Δεν χρειάζεται κάτι άλλο? Ευχαριστώ για την διευκρίνηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει κανεις ποσο ειναι το ημερησιο οριο αγορων σε pos για την revolut και απο που μπορω στο app να το δω αυτο

ευχαριστω πολυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gate7re είπε

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα

θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει κανεις ποσο ειναι το ημερησιο οριο αγορων σε pos για την revolut και απο που μπορω στο app να το δω αυτο

ευχαριστω πολυ 

Δεν έχω δει κάτι για ημερήσιο όριο αγορών, μπορεί βέβαια να έχουν και να μην το αναφέρουν. Ομως αναφέρουν ότι το όριο σε διάστημα 96 ωρών δε μπορεί να ξεπερνά τις 5.000 λίρες(ή το αντίστοιχο σε ευρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Δεν έχω δει κάτι για ημερήσιο όριο αγορών, μπορεί βέβαια να έχουν και να μην το αναφέρουν. Ομως αναφέρουν ότι το όριο σε διάστημα 96 ωρών δε μπορεί να ξεπερνά τις 5.000 λίρες(ή το αντίστοιχο σε ευρω)

τους εστειλα και μηνυμα. μου ειπαν 5000 για εναν μηνα

σε ευχαριστω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

11 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Μπορείς να βάλεις το μήνυμα που σου έστειλαν;

μου εστειλαν αρκετα πραγματα. επι της ουσιας ομως οταν ρωτησα εαν μπορω στο εξωτερικο να κανω μια μεγαλη πληρωμη μου εστειλαν "You shouldn't have any issues with this, but you should also bear in mind that card spending is limited for 5,000 EUR per month and 24 hours."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια μεταφορά με έμβασμα από ελληνική τράπεζα και τα λεφτά φάνηκαν σε λίρες Αγγλίας, τι λακαμια έκανα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, petros_samurai είπε

Έκανα μια μεταφορά με έμβασμα από ελληνική τράπεζα και τα λεφτά φάνηκαν σε λίρες Αγγλίας, τι λακαμια έκανα?

Μηπως αντί να στείλεις ευρω έστειλες λίρες από Ελλάδα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, petros_samurai είπε

Έκανα μια μεταφορά με έμβασμα από ελληνική τράπεζα και τα λεφτά φάνηκαν σε λίρες Αγγλίας, τι λακαμια έκανα?

e banking έμβασμα;

Δες που έστειλες τα χρήματα ακριβώς και σε τι αντιστοιχεί αυτό στην εφαρμογή σου.

Μήπως έστειλες στον λογαριασμό GBP?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...