Προς το περιεχόμενο

Ενεργειακή εφεύρεση Ζωγράφου


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 635
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.facebook.com/groups/free.energy.Hellas/

 

:D :D :D

 

 

Ένα πολύμετρο της προκοπής δεν είχαν;

 

gBk0jI1.jpg

 

τοχω δουλεψει το συγκεκριμενο. μια χαρα κανει τη δουλεια του  :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.facebook.com/groups/free.energy.Hellas/

 

:D :D :D

 

Ένα πολύμετρο της προκοπής δεν είχαν;

 

όλα τα σχόλια είναι για συμφέροντα , κτλπ αηδίες ....βγήκε κ ο άλλος  είπε μην του κλέψουν την ιδέα και οι άλλοι το χαψαν ...ο κόσμος βαριέται να ψαξει ακόμα κ τα βασικά δηλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ολη ιστορια ειναι τυπου Αρτεμη Σωρρα , δια μαγείας εμφανιζεται ο τυπος που θα μας σωσει με το Χ (βαλε τσαμπα τρις δολλαρια , βαλε τσαμπα ενεργεια)  και ο καθε καημενος τον πιστευει. Οσο για το επιχειρημα οτι ο Καμμενος τον ειδε να θυμησω οτι ο Καμμενος μεχρι πριν ενα χρονο εγραφε και ελεγε οτι μας ψεκαζουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα τα σχόλια είναι για συμφέροντα , κτλπ αηδίες ....βγήκε κ ο άλλος  είπε μην του κλέψουν την ιδέα και οι άλλοι το χαψαν ...ο κόσμος βαριέται να ψαξει ακόμα κ τα βασικά δηλ....

 

αυτές οι εφευρέσεις απευθύνονται σε συγκεκριμένο κοινο, ψεκασμένους, οπαδούς του Σώρρα, κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μου είχε περάσει από το μυαλό και εμένα αυτό, μήπως σε βάθος χρόνου το φάμε το νερό, αλλά πρέπει να ελεγχθεί κάτι τέτοιο για να είμαστε βέβαιοι εάν ισχύει. Βέβαια δεν είναι κακή η χρήση για μικρή κλίμακα, σκέψου να βάζεις 1λίτρο νερό και να κινείσαι με το αμάξι σου για 6μήνες!

Συμφωνώ με την υδροηλεκτρική ενέργεια, αλλά και με τις αιολική και ηλιακή, εκεί σίγουρα δεν χάνεις κάτι.

 

Δεν γίνεται ούτε αυτό που περιγράφεις με το αμάξι. Αυτός έχει πάρει μια συστάδα από 5-6 λαμπτήρες κάποιας ισχύος, εγώ σου λέω 500-600W έτσι όπως τα βλέπω. Για υπολόγισε στο περίπου την ενέργεια που απαιτείται για να κινηθεί το αμάξι σου οχι για 6 αλλά για 2 μήνες. Η θερμική ενέργεια από την καύση της βενζίνης μετατρέπεται σε κινητική στην μηχανή, η απόδοση της μηχανής είναι στο 30-40%. Πες μου πόσα λίτρα βενζίνης βάζεις στο αμάξι σου σε 6 μήνες να κάνουμε έναν υπολογισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν το υπολόγισα το 6μήνες λογικά, έβαλα ένα περιθώριο για να δώσω έμφαση. Αν πούμε 1λίτρο νερό κάθε βδομάδα είσαι οκ? :)

Nα περιμένουμε το 2μηνο να δούμε τη φούσκα όμως πρώτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βλακεία και μισή είναι η εφεύρεση, αν την εφαρμόσεις σε παραγωγή ενέργειας μεγάλης κλίμακας θα εξαφανίσουμε το νερό όλου του πλανήτη με μαθηματική ακρίβεια για να έχουμε ηλεκτρική ενέργεια.

Αυτό με μπερδεύει λίγο. Από όσο ξέρω το υδρογόνο όταν καίγεται μαζί με οξυγόνο παράγεται ενέργεια και νερό, οπότε πως ακριβώς θα εξαφανιστούν τα αποθέματα νερού του πλανήτη?

 

Υποθετικά μιλάμε πάντα, γιατί και εγώ συμφωνώ στο ότι η εφεύρεση είναι μια βλακεία και μισή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπαααα και fb page? Χμμ, ενδιαφέρον, βέβαια ελπίζω να κρατηθεί το επίπεδο ψηλά γιατί όταν κανείς γνωρίζει περισσότερα για κάποιον, τότε μπορεί να τον κατηγοριοποιήσει στην θέση που του αξίζει. Ελπίζω να μην δω τίποτα τσαρλατανισμούς να γίνονται από τους υποστηρικτές του, γιατί αυτό αυτομάτος στα μάτια μου θα τον "κατατάξει" σε όχι καλή θέση. Είναι κάτι σαν το "δείξε μου τον φίλο σου να σου πω ποιός είσαι". Είδωμεν λοιπόν

ο άνθρωπος είναι σοβαρός επιστήμονας και όχι απατεώνας, άλλοι είναι οι απατεώνες και αντί να τους κλείσουν μέσα φυλακή, είναι έξω και τριγυρνάν ελεύθεροι, ο νοών νοεί τω  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαστε σωστοί, οι δημοσιεύσεις δεν έχουν να κάνουν με το αν κάποιος είναι καλός επιστήμονας. Η απουσία τους δεν δείχνει τίποτε για κάποιον.

 

Υπάρχουν τρομεροί επιστήμονες στον ιδιωτικό τομέα ή σε στρατιωτικές εφαρμογές που δεν τους επιτρέπεται να δημοσιεύσουν.

 

Και υπάρχουν και επιστήμονες με πολλές δημοσιεύσεις που δεν λένε τίποτε.

 

Και υπάρχουν τρομεροί επιστήμονες με πολλές δημοσιεύσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαστε σωστοί, οι δημοσιεύσεις δεν έχουν να κάνουν με το αν κάποιος είναι καλός επιστήμονας. Η απουσία τους δεν δείχνει τίποτε για κάποιον.

 

Υπάρχουν τρομεροί επιστήμονες στον ιδιωτικό τομέα ή σε στρατιωτικές εφαρμογές που δεν τους επιτρέπεται να δημοσιεύσουν.

 

Και υπάρχουν και επιστήμονες με πολλές δημοσιεύσεις που δεν λένε τίποτε.

 

Και υπάρχουν τρομεροί επιστήμονες με πολλές δημοσιεύσεις.

 

Πιστεύεις οτι ο Ζωγράφος ανήκει στην πρώτη κατηγορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...