Προς το περιεχόμενο

Ενεργειακή εφεύρεση Ζωγράφου


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τον κόκκινο υδράργυρο μην ξεχνάνε, που δεν υπάρχει στην πραγματικότητα αλλά εφόσον μπορούν να γράφουν στα blogs οτι κοστίζει 1,8 εκατομ $ ανά κιλό θα το βάλουμε στην κουβέντα...

πως δεν υπάρχει αφού το έχω δει σε ταινίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησε για αυτό συγκεκριμένα...

 

 

Στο οποίο γράφει:

 

"ΟΣΜΙΟ...ΤΟ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΜΕΤΑΛΛΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!ΟΚΤΩ ΤΟΝΟΙ ΧΡΥΣΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΟΣΜΙΟ..!"

 

Η τιμή του όσμιου στις 25 Αυγούστου 2015 ήταν 380$/ουγγιά κι η τιμή του χρυσού είναι πάνω από 1000$/ουγγιά...

 

Τώρα πως κατάφερε με 1 κιλό όσμιο να παίρνει 8 τόνους χρυσού, μάλλον με Jedi mind tricks...

πως είσαι σίγουρος ότι κάνει τόσο το όσμιο δώσε λινκ με την τιμή του μίλα με facts mate

αλλα ξέρω ξέρω είναι παραμύθια όλα αυτά, όπως και τότε που κάποιοι φωνάζανε έχουμε πετρέλαιο φυσικό αέριο κτλ και τώρα έρχονται οι εταιρίες πετρελαίων και μας τα παίρνουν ΤΣΑΜΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως είσαι σίγουρος ότι κάνει τόσο το όσμιο δώσε λινκ με την τιμή του μίλα με facts mate

αλλα ξέρω ξέρω είναι παραμύθια όλα αυτά, όπως και τότε που κάποιοι φωνάζανε έχουμε πετρέλαιο φυσικό αέριο κτλ και τώρα έρχονται οι εταιρίες πετρελαίων και μας τα παίρνουν ΤΣΑΜΠΑ

https://en.wikipedia.org/wiki/Osmium#Price

 

βρες μου εσυ τιμη εκτος μπλογκ που να πωλειτε στα αστρονομικα νουμερα που ανεφερες και θα το δεχτουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι δεν βρίσκεις εύκολα κάπου την τιμή του όσμιου, μάλλον για να μην καταλάβουμε τι υπερμέταλλο έχουμε στα χέρια μας, αλλά τέλος πάντων.
 
Engelhard Industrial Bullion (EIB) Prices
Osmium Os troy ounce $400.00
Gold Au troy ounce $1074.47
 

http://minerals.usgs.gov/minerals/pubs/commodity/platinum/550798.pdf

 

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://en.wikipedia.org/wiki/Osmium#Price

 

βρες μου εσυ τιμη εκτος μπλογκ που να πωλειτε στα αστρονομικα νουμερα που ανεφερες και θα το δεχτουμε

θεωρείτε έγκυρη πηγή το wikipedia ας γελάσω χαχα

Η αλήθεια είναι οτι δεν βρίσκεις εύκολα κάπου την τιμή του όσμιου, μάλλον για να μην καταλάβουμε τι υπερμέταλλο έχουμε στα χέρια μας, αλλά τέλος πάντων.

ακριβώς έτσι είναι και ούτε πρόκειται να τη βρεις πουθενά. :-D

Μας κρατάνε στο σκοτάδι για ευνόητους λόγους, είπαμε η γνώση είναι δύναμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρείτε έγκυρη πηγή το wikipedia ας γελάσω χαχα

 

Είπε ο τύπος που ανεβάζει κείμενα από blogs... :rolleyes:

 

Και βαριέται να δει τα references για να δει αυτό:

 

http://taxfreegold.co.uk/osmiumpricesusdollars.html

 

092b1803fcbe2b22f95acc4e80a44847_400x400

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πως είσαι σίγουρος ότι κάνει τόσο το όσμιο δώσε λινκ με την τιμή του μίλα με facts mate

ακριβώς έτσι είναι και ούτε πρόκειται να τη βρεις πουθενά. :-D

Μας κρατάνε στο σκοτάδι για ευνόητους λόγους, είπαμε η γνώση είναι δύναμη

http://lmgtfy.com/?q=osmium+price

 

Βρες ΕΝΑ που να πλησιάζει την τιμή που λέει το blog...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όλος ο χαμός στην Ελλάδα γιατί γίνεται.

Να σας πω εγώ γιατί είναι οικόπεδο γωνία με πολύ μεγάλη αξία και θέλουν να το αρπάξουν κοψοχρονιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όλος ο χαμός στην Ελλάδα γιατί γίνεται.

Να σας πω εγώ γιατί είναι οικόπεδο γωνία με πολύ μεγάλη αξία και θέλουν να το αρπάξουν κοψοχρονιά

1ον)Βγαινεις εντελως οφτοκιπ

2ον)Ο χαμος μπορει να γινεται για απειρους λογους αλλα οχι για το οσμιο.

Ειμαστε χωρα αψογη σαν τουριστικος προορισμος οποτε μπορουν να τα παρουν τζαμπα για εκμεταλευση η σαν προσωπικο θερετρο.Εχουμε ανεκμεταλευτες πηγες ενεργειας(πετρελαιο,χρυσο σιγουρα οχι οσμιο) οποτε μπορουν να τα παρουν και αυτα τζαμπα.Εχουμε βρωμικο κρατος οποτε αντε να πρωχευσουμε η να βρουμε λυση μας πασαρουν δανεια ωστε να πληρωσουμε παραπανω και εμεις το δεχομαστε.Μπορει απλα να ειμαστε το δεντρο ωστε να τραβαμε ολη την προσοχη να κραζουν ολοι εμας ωστε ολα τα υπολοιπα να περνανε αβαβα....

 

Ολα αυτα μαζι αλλα οχι το οσμιο ξεκολα απο θεωριες συννομοσιας ομαδες Ε εξωγιηνους και αλλες τετοιες βλακειες.

 

 

Υπαρχει και το αλλο,απλα δεν μας γουσταρουν ρε φιλε και αυτο ποιο πιθανο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι γίνονται μόνο για το όσμιο είναι όλο το πακέτο που έχουμε σαν χώρα ήλιος,θάλασσα,αρχαία,ενέργεια(πετρέλαιο,φυσικό αέριο,κτλ) Δεν είναι τυχαίο ότι όπου και να σκάψεις στην Ελλάδα θα βρεις αρχαία :-D

Η κυρία Μ... δεν πέταξε πουλήστε την ακρόπολη για να ξεχρεώσετε :-D

Για το χρήμα γίνονται όλα τελεία και παύλα, εσύ γιατί δουλεύεις, για το χρήμα φυσικά :-D

Ότι γίνεται σε αυτόν τον κόσμο γίνεται για το χρήμα.

money makes the world go around

 

Η χώρα μας έχει πολλές δυνατότητες και μυαλά εξάγουμε και τα τρόφιμα αξίζουν χρυσάφι πχ λάδι λαμδα κολιόπουλος.

Και για να επιστρέψουμε στο θέμα μας ήρθε η ώρα να στηρίξουμε τους εφευρέτες μας και να φέρουμε την ανάπτυξη στη χώρα μας γιατί η ανάπτυξη από εκεί θα έρθει από τους εφευρέτες μας.

Αυτή την Ελλάδα θέλω εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν είπα ότι γίνονται μόνο για το όσμιο

Δεν είπες μόνο για αυτό, αλλά εκείνος σχολίασε ΜΟΝΟ αυτό και για να φύγει η συζήτηση από αυτό το πήγες αλλού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπες μόνο για αυτό, αλλά εκείνος σχολίασε ΜΟΝΟ αυτό και για να φύγει η συζήτηση από αυτό το πήγες αλλού...

και το πιστεύω γιατί όπως είπα οι πόλεμοι γίνονται για το χρήμα τελεία και παύλα.

Και δεν αλλάζω άποψη με τίποτα πως το λένε δηλ.

Και για το Ζωγράφο θα δικαιωθώ μην ξεχνάς το στοίχημα γιατί θα το χάσεις 100% :-D

Και τότε να δεις γέλια που θα κάνω χαχαχαχα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και ξανά αλλού η απάντηση μόνο και μόνο για να μην σχολιάσεις για την τιμή του όσμιου, ούτε καν να βρεις ένα link που να δείχνει την τιμή της ουγγιάς...

 

Άψογος πολιτικός όπως έγραψα σε προηγούμενο post...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...