Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα πήγα στην Eurobank για να στείλω για πρώτη φορά έμβασμα στο IBAN της Leupay. Τους είπα πως θέλω να βάλω 100-150€ περίπου και ρώτησα τι προμήθεια θέλει η τράπεζα. Η απάντηση ήταν 30 με 50€ ανεξαρτήτως ποσού !! Για να βάλω 100€ δηλαδή θα κρατήσουν τα 30€ !!!??? 

 

Για να το τσεκάρω πέρασα και από την Alpha bank. Εκεί η ταρίφα ήταν 12€ για μικροποσά και μετά ανέβαινε.

 

Τι συμβαίνει τελικά και πως μπορώ να "φορτίσω" την leypay χωρίς αυτές τις υπερβολικές "προμήθειες" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σήμερα πήγα στην Eurobank για να στείλω για πρώτη φορά έμβασμα στο IBAN της Leupay. Τους είπα πως θέλω να βάλω 100-150€ περίπου και ρώτησα τι προμήθεια θέλει η τράπεζα. Η απάντηση ήταν 30 με 50€ ανεξαρτήτως ποσού !! Για να βάλω 100€ δηλαδή θα κρατήσουν τα 30€ !!!??? 

 

Για να το τσεκάρω πέρασα και από την Alpha bank. Εκεί η ταρίφα ήταν 12€ για μικροποσά και μετά ανέβαινε.

 

Τι συμβαίνει τελικά και πως μπορώ να "φορτίσω" την leypay χωρίς αυτές τις υπερβολικές "προμήθειες" ?

Θα πρέπει να βγάλεις ebanking και θα φορτίζεις με 1 ευρω το εμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να βγάλεις ebanking και θα φορτίζεις με 1 ευρω το εμβασμα.

Μα στην Eurobank που έχω ebanking μου είπε ο υπάλληλος πως θα είναι Απλώς πιο λίγη η προμήθεια... Δεν μου είπε για 1€ μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα στην Eurobank που έχω ebanking μου είπε ο υπάλληλος πως θα είναι Απλώς πιο λίγη η προμήθεια... Δεν μου είπε για 1€ μόνο...

1 ευρω ειναι αν επιλέξεις για τα έξοδα απο κοινού(shared). Αναρωτιέμαι όμως γιατί δεν το δοκιμάζεις και μόνος σου για να δεις αν ισχύει; τι έχεις να χασεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ευρω ειναι αν επιλέξεις για τα έξοδα απο κοινού(shared). Αναρωτιέμαι όμως γιατί δεν το δοκιμάζεις και μόνος σου για να δεις αν ισχύει; τι έχεις να χασεις;

Θα το δοκιμάσω άμεσα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα στην Eurobank που έχω ebanking μου είπε ο υπάλληλος πως θα είναι Απλώς πιο λίγη η προμήθεια... Δεν μου είπε για 1€ μόνο...

1 ευρω ειναι και απο τραπεζα πειραιως το εμβασμα μεσω ebanking και απο τα ταμεια 10, μπορεις ομως και με μια καρτα χρεωστικη Mastercard (ρωτα πιες περνανε, εμενα πειραιως μια χαρα ειναι) να περνας χρηματα αμεσα στη Leupay χωρις να περιμενις μια 2 μερες με το εμβασμα και η προμηθεια ειναι 1% με ελαχιστη χρεωση 0.50e ( ειμαι καλη μαθητρια παντως δε λεω  :-D )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω χρεωστικη visa πειραιως πρεπει να βγαλω mastercard?

 

Για να κάνεις φόρτιση στη Leupay ναι. Δεν γίνεται δεκτή καμία VISA.

Καλησπέρα,

Έκανα activate την κάρτα και μου ήρθε ένα pin το οποίο υποθέτω είναι για τα ATM και ένα Wallet number. Αυτό που χρησιμεύει;

Ναι για χρήση στο ΑΤΜ είναι. Το Wallet Number είναι απλά επιβεβαίωση. Αν μπεις στο ebanking της Leupay επαληθεύεις ότι είναι ο ίδιος αριθμός. Από εκεί και πέρα ίσως χρησιμεύει και για να σου στείλει λεφτά κάποιος επίσης πελάτης της Leupay εσωτερικά. Μικρή σημασία έχει τέλος πάντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να βγάλεις ebanking και θα φορτίζεις με 1 ευρω το εμβασμα.

 

Μόλις έβαλα 100€ μέσω Alpha Web Banking. Πράγματι η χρέωση είναι 1€. Ευχαριστώ για τη βοήθεια ! 

 

Το ενδιαφέρον είναι αυτό :

 

Η μεταφορά θα εκτελεστεί σήμερα 07/07/2016 μετά τις 22:00 Φροντίστε για τη διαθεσιμότητα του ποσού στο λογαριασμό σας!

 

(την εντολή την έδωσα πριν τις 15.00 σήμερα. Είμαι περίεργος αν γίνει αυθημερον η μεταφορά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα 100€ μέσω Alpha Web Banking. Πράγματι η χρέωση είναι 1€. Ευχαριστώ για τη βοήθεια ! 

 

Το ενδιαφέρον είναι αυτό :

 

Η μεταφορά θα εκτελεστεί σήμερα 07/07/2016 μετά τις 22:00 Φροντίστε για τη διαθεσιμότητα του ποσού στο λογαριασμό σας!

 

(την εντολή την έδωσα πριν τις 15.00 σήμερα. Είμαι περίεργος αν γίνει αυθημερον η μεταφορά)

 

Δεν μας πίστευες δηλαδή ότι για εμβάσματα εντός SEPA τα έξοδα αποστολέα είναι 1€; Αυθημερόν δεν γίνεται σε καμία περίπτωση. Αύριο προς το απόγευμα μάλλον θα πιστωθούν στο λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ευρω ειναι και απο τραπεζα πειραιως το εμβασμα μεσω ebanking και απο τα ταμεια 10, μπορεις ομως και με μια καρτα χρεωστικη Mastercard (ρωτα πιες περνανε, εμενα πειραιως μια χαρα ειναι) να περνας χρηματα αμεσα στη Leupay χωρις να περιμενις μια 2 μερες με το εμβασμα και η προμηθεια ειναι 1% με ελαχιστη χρεωση 0.50e ( ειμαι καλη μαθητρια παντως δε λεω  :-D )

 

Απο mastercard έχω μόνο Εθνικής και από ότι διαβασα έχουν δυσκολίες με τη leupay...

Δεν μας πίστευες δηλαδή ότι για εμβάσματα εντός SEPA τα έξοδα αποστολέα είναι 1€; Αυθημερόν δεν γίνεται σε καμία περίπτωση. Αύριο προς το απόγευμα μάλλον θα πιστωθούν στο λογαριασμό σου.

Εντάξει .. τώρα σας πιστεύω !) Αλλά δεν πίστευα ούτε στ'αυτιά μου σήμερα το πρωί όταν άκουγα τον υπάλληλο της eurobank να μου λέει για 50€ κράτηση ακόμα και για εμβασμα των 100€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο mastercard έχω μόνο Εθνικής και από ότι διαβασα έχουν δυσκολίες με τη leupay...

Εντάξει .. τώρα σας πιστεύω !) Αλλά δεν πίστευα ούτε στ'αυτιά μου σήμερα το πρωί όταν άγουρα τον υπάλληλο της eurobank να μου λέει για 50€ κράτηση ακόμα και για εμβασμα των 100€...

εθνικη εχω και εγω και δοκιμασμενα δε περναει Πειραιως περναει σιγουρα και απο οτι εχουν πει εδω τα παιδια Alpha και Eurobank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...