Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή είσαι λίγο επιθετικός θα σου απαντήσω . έχω revolut αλλά δεν με βόλευε το εμβάσμα (πολλές μέρες 3-4).αποφάσισα να βγάλω και leypay για τον λόγο της άμεσης κατάθεσης για άμεση αγορά ενός προϊόντος.Όταν για εμένα δεν με εξυπηρέτησε Αυτή η δυνατότητα ποιος ο λόγος να την έχω.για να λέω ότι έχω λογαριασμό εξωτερικού.Μην μου πεις για προμήθειες και τέτοια.Δεν με ενδιαφέρουν. Έχουμε γέμιση κάρτες ελληνικές Τώρα θα γεμισουμε και με ξένες.(Παρόλα αυτά περιμένω την κάρτα για ενεργοποίηση και χρησιμοποίηση της).

μηπως η πειραιως ειναι visa?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Επειδή είσαι λίγο επιθετικός θα σου απαντήσω . έχω revolut αλλά δεν με βόλευε το εμβάσμα (πολλές μέρες 3-4).αποφάσισα να βγάλω και leypay για τον λόγο της άμεσης κατάθεσης για άμεση αγορά ενός προϊόντος.Όταν για εμένα δεν με εξυπηρέτησε Αυτή η δυνατότητα ποιος ο λόγος να την έχω.για να λέω ότι έχω λογαριασμό εξωτερικού.Μην μου πεις για προμήθειες και τέτοια.Δεν με ενδιαφέρουν. Έχουμε γέμιση κάρτες ελληνικές Τώρα θα γεμισουμε και με ξένες.(Παρόλα αυτά περιμένω την κάρτα για ενεργοποίηση και χρησιμοποίηση της).

μηπως η πειραιως ειναι visa?
Ναι φίλε, visa είναι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε, visa είναι

πηγαινε βγαλε την mastercard,νομιζω με αυτη γινεται δουλεια χωρις να ειμαι βεβαιος,αν ξερει και καποιος αλλος συμφορουμιτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είσαι λίγο επιθετικός θα σου απαντήσω . έχω revolut αλλά δεν με βόλευε το εμβάσμα (πολλές μέρες 3-4).αποφάσισα να βγάλω και leypay για τον λόγο της άμεσης κατάθεσης για άμεση αγορά ενός προϊόντος.Όταν για εμένα δεν με εξυπηρέτησε Αυτή η δυνατότητα ποιος ο λόγος να την έχω.για να λέω ότι έχω λογαριασμό εξωτερικού.Μην μου πεις για προμήθειες και τέτοια.Δεν με ενδιαφέρουν. Έχουμε γέμιση κάρτες ελληνικές Τώρα θα γεμισουμε και με ξένες.(Παρόλα αυτά περιμένω την κάρτα για ενεργοποίηση και χρησιμοποίηση της).

Καθολου επιθετικος δεν ειμαι. Εκανες  μια ερωτηση και πηρες την απαντηση μου. Αν θεωρεις πως σε βοηθα η οχι ειναι αλλο θεμα.

Αν θελεις κανε τον κοπο να διαβασεις ολο το νημα της leupay και ολο το νημα της revolut που χρησιμοποιω και εγω. Εκει θα παρεις επιθετικες απαντησεις του τυπου:

-δεν ειναι εδω support revolut. ρωτα εκει

-αν δεν σου αρεσει η καρτα, μην γραφεις στο νημα

-δεν φταιει η καρτα, εσυ σαν χρηστης κανεις λαθος

-εδω μην αναφερεις αλλες υπηρεσιες προπληρωμενης εξωτερικου, ειναι μονο οδηγος

και διαφορες αλλες παρομοιες επιθετικες φρασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε, visa είναι

Παρακάτω είναι οι κάρτες (σύμφωνα με αναφορές χρηστών) που συνδέονται με LeuPay και LeuPost:

 

Χρεωστική Mastercard Πειραιώς

Χρεωστική Mastercard Eurobank

Χρεωστική Mastercard Alpha

Χρεωστική Mastercard Attica

Προπληρωμένη Mastercard Πειραιώς (WeBuy)

 

Kάρτες που ΔΕΝ γίνεται σύνδεση με LeuPay και LeuPost

 

Πιστωτική Mastercard Εθνικής

Πιστωτική Visa Alpha

Πιστωτική Visa Alpha (Gold)

Χρεωστική Visa Alpha,

Χρεωστική Mastercard Εθνικης

 

για μεταφορα χρηματων απο Ελληνικη καρτα σε LeuPay ή LeuPost η προμηθεια ειναι 1% με ελάχιστη χρέωση 0.50 λεπτά.

 

η μεταφορα των χρηματων ειναι αμεση (1-2 δευτερολεπτα)

 

αν κάνατε δοκιμή και η κάρτα σας πέρασε ή δεν πέρασε και ΔΕΝ ειναι στη λίστα προσθέστε την για να έχουμε updated τη λίστα

 

*** όρια μεταφορών ***

 

μη verified καρτα 100€ / μερα & 1.000€ / ετος

 

verified καρτα 1.000€ / μερα & 25.000€ / ετος

 

το verification της καρτας γινεται με χρεωση της και αποστολη 4ψηφιου κωδικου στο πεδιο της χρεωσης (οπως και με το PayPal) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...(Παρόλα αυτά περιμένω την κάρτα για ενεργοποίηση και χρησιμοποίηση της).

Και κατι αλλο που τωρα προσεξα σε αυτα που γραφεις.

Πως δοκιμασες να συνδεσεις ελληνικη χρεωστικη σου καρτα, πριν παραλαβεις την καρτα leupay, πριν την ενεργοποιησεις, πριν σου αναβαθμιστει ο λογαριασμος leupay σε standard ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορουμε να κλεισουμε το λογαριασμο μας στη leupay???  δε βρισκω καπου την επιλογη....  θελω να κλεισω τελειως το λογαριασμο μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορουμε να κλεισουμε το λογαριασμο μας στη leupay???  δε βρισκω καπου την επιλογη....  θελω να κλεισω τελειως το λογαριασμο μου...

Στείλε e-mail στο support και ρώτα.

 

Παρακάτω είναι οι κάρτες (σύμφωνα με αναφορές χρηστών) που συνδέονται με LeuPay και LeuPost:

 

Χρεωστική Mastercard Πειραιώς

Χρεωστική Mastercard Eurobank

Χρεωστική Mastercard Alpha

Χρεωστική Mastercard Attica

Προπληρωμένη Mastercard Πειραιώς (WeBuy)

 

Kάρτες που ΔΕΝ γίνεται σύνδεση με LeuPay και LeuPost

 

Πιστωτική Mastercard Εθνικής

Πιστωτική Visa Alpha

Πιστωτική Visa Alpha (Gold)

Χρεωστική Visa Alpha,

Χρεωστική Mastercard Εθνικης

 

για μεταφορα χρηματων απο Ελληνικη καρτα σε LeuPay ή LeuPost η προμηθεια ειναι 1% με ελάχιστη χρέωση 0.50 λεπτά.

 

η μεταφορα των χρηματων ειναι αμεση (1-2 δευτερολεπτα)

 

αν κάνατε δοκιμή και η κάρτα σας πέρασε ή δεν πέρασε και ΔΕΝ ειναι στη λίστα προσθέστε την για να έχουμε updated τη λίστα

 

*** όρια μεταφορών ***

 

μη verified καρτα 100€ / μερα & 1.000€ / ετος

 

verified καρτα 1.000€ / μερα & 25.000€ / ετος

 

το verification της καρτας γινεται με χρεωση της και αποστολη 4ψηφιου κωδικου στο πεδιο της χρεωσης (οπως και με το PayPal) 

 

Αρα περνάνε ολες σχεδόν οι Mastercard (εκτος Εθνικής) και ΔΕΝ περνάνε οι Visa !!!  Aν κάποιος μπορέσει και συνδέσει καρτα Visa ας ενημερώσει.

Ενημερωτικά πάντως στη revolut δεν περνάει ούτε mastercard, ούτε visa ελληνικής τράπεζας για άμεση φόρτιση. Το δοκίμασα με χρεωστική Πειραιώς Visa και χρεωστική Εθνικής Mastercard.  Kαι στις δυο περιπτώσεις με πήραν και τηλέφωνο απο τις τράπεζες για να εξακριβώσουν αν όντως έκανα εγω την ανεπιτυχή προσπάθεια σύνδεσης ή κάποιος άλλος εν αγνοία μου. Τα cc ζουν και βασιλεύουν... :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορουμε να κλεισουμε το λογαριασμο μας στη leupay???  δε βρισκω καπου την επιλογη....  θελω να κλεισω τελειως το λογαριασμο μου...

σε μενα οταν παω "accounts" μου δειχνει λιγο πιο δεξια ενα συμβολο  σαν μπλε μολυβι.

Αν πατησω εκει με το ποντικι, εχει επιλογη και τικ και χ.

Υποθεση κανω, μηπως ειναι το χ που πατας και σβηνεις λογαριασμο; δε θελω να το πατησω σε μενα μην σβησω κατα λαθος τον δικο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μενα οταν παω "accounts" μου δειχνει λιγο πιο δεξια ενα συμβολο  σαν μπλε μολυβι.

Αν πατησω εκει με το ποντικι, εχει επιλογη και τικ και χ.

Υποθεση κανω, μηπως ειναι το χ που πατας και σβηνεις λογαριασμο; δε θελω να το πατησω σε μενα μην σβησω κατα λαθος τον δικο μου.

Αφου υπάρχει support γιατί παιδεύεσαι;  εκτος αν ανέλαβες εκπρόσωπος της leupay για Ελλάδα  :-D 

Βraker1 που είσαι ;;;  σου παίρνουν τη δουλειά !!! (Ανευ παρεξήγησης έτσι ... να ευθυμήσουμε λίγο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε e-mail στο support και ρώτα.

Αρα περνάνε ολες σχεδόν οι Mastercard (εκτος Εθνικής) και ΔΕΝ περνάνε οι Visa !!!  Aν κάποιος μπορέσει και συνδέσει καρτα Visa ας ενημερώσει.

Ενημερωτικά πάντως στη revolut δεν περνάει ούτε mastercard, ούτε visa ελληνικής τράπεζας για άμεση φόρτιση. Το δοκίμασα με χρεωστική Πειραιώς Visa και χρεωστική Εθνικής Mastercard.  Kαι στις δυο περιπτώσεις με πήραν και τηλέφωνο απο τις τράπεζες για να εξακριβώσουν αν όντως έκανα εγω την ανεπιτυχή προσπάθεια σύνδεσης ή κάποιος άλλος εν αγνοία μου. Τα cc ζουν και βασιλεύουν... :mad:

 

σε πήραν τηλ για την προσπάθεια σύνδεσης της κάρτας με τη revolut και όχι με τη leupay ; γιατί άραγε ;

σε μενα οταν παω "accounts" μου δειχνει λιγο πιο δεξια ενα συμβολο  σαν μπλε μολυβι.

Αν πατησω εκει με το ποντικι, εχει επιλογη και τικ και χ.

Υποθεση κανω, μηπως ειναι το χ που πατας και σβηνεις λογαριασμο; δε θελω να το πατησω σε μενα μην σβησω κατα λαθος τον δικο μου.

 

αυτο ειναι για να κανεις edit το ονομα του λογαριασμού. αν πχ έχεις πολλαπλά iban στο ίδιο νόμισμα μπορείς να τους δώσεις διαφορετικά ονόματα ώστε να τα ξεχωρίζεις.

 

λογικά για να κλείσει κάποιος τον λογαριασμό του θα πρέπει να στείλει mail στο support.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πήραν τηλ για την προσπάθεια σύνδεσης της κάρτας με τη revolut και όχι με τη leupay ; γιατί άραγε ;

Το πιστεύεις είτε όχι αυτή είναι η αλήθεια. Στη leupay σύνδεσα την χρεωστική της Πειραιώς αμέσως χωρίς κανένα πρόβλημα.

Οπως επίσης μετέφερα χρήματα απο leupay σε revolut άμεσα χωρίς κανένα πρόβλημα !!!  

Με ενα σμπαρο...δυο τρυγόνια άμεσα (αν κατάλαβες κατάλαβες).

 

Το να ειρωνεύεσαι ανώνυμα όμως πίσω απο ενα πληκτρολόγιο δεν είναι μαγκιά. Πήγαινε σε παρακαλώ να τρολάρειςς αλλού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βraker1 που είσαι ;;;  σου παίρνουν τη δουλειά !!! (Ανευ παρεξήγησης έτσι ... να ευθυμήσουμε λίγο)

Απλά για να ευθυμήσουμε λίγο όπως είπες,ελπίζω να ρωτάς για πλάκα που είναι ο braker...

 

Το να ειρωνεύεσαι ανώνυμα όμως πίσω απο ενα πληκτρολόγιο δεν είναι μαγκιά. Πήγαινε σε παρακαλώ να τρολάρειςς αλλού...

Βασικά μάλλον δεν κατάλαβες ότι άλλο ήθελε να υποννοήσει ο παλιόφιλος,τζάμπα "μαλώνετε" γιατί κατάλαβες το αντίθετο απο αυτό που ήθελε να πει,μαζί είστε  :-)

Και είναι αγένεια να λες στον ts να πάει να γράψει αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά για να ευθυμήσουμε λίγο όπως είπες,ελπίζω να ρωτάς για πλάκα που είναι ο braker...

 

Βασικά μάλλον δεν κατάλαβες ότι άλλο ήθελε να υποννοήσει ο παλιόφιλος,τζάμπα "μαλώνετε" γιατί κατάλαβες το αντίθετο απο αυτό που ήθελε να πει,μαζί είστε  :-)

Και είναι αγένεια να λες στον ts να πάει να γράψει αλλού.

1) Για το πρώτο, Moυ θυμίζει το εδώ παπάς εκει παπάς... που είναι ο παπάς ;  :-)

2) Για το δεύτερο εγω το είδα ως ειρωνεία, δεν ειμαι εδω για να παραμυθιάζω κόσμο ούτε να πουλήσω κάτι, απλά καταθέτω την εμπειρία μου απο τη χρήση αυτών των δυο υπηρεσιών με στοιχεία πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...