Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Για το πρώτο, Moυ θυμίζει το εδώ παπάς εκει παπάς... που είναι ο παπάς ;  :-)

2) Για το δεύτερο εγω το είδα ως ειρωνεία, δεν ειμαι εδω για να παραμυθιάζω κόσμο ούτε να πουλήσω κάτι, απλά καταθέτω την εμπειρία μου απο τη χρήση αυτών των δυο υπηρεσιών με στοιχεία πάντα.

Σωστά κατάλαβες,ειρωνεία ήταν και προσπάθεια μείωσης.Αλλά για τη revolut,όχι για τη leupay που κατάλαβες εσύ.Να σε σιγοντάρει πήγε και τον πήρες από τα μούτρα.

 

Όλα καλά δεν τρέχει τίποτα,απλά συντονιστείτε λίγο,μας βλέπει κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά για verification ούτε σε μένα πέρασε πειραιώς visa χρεωστική

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.  Τελικά μάλλον ισχύει αυτό που ανέφερα πιο πριν οτι δηλαδή για κάποιο άγνωστο λόγο οι mastercard περνάνε (εκτός εθνικής βέβαια) και οι visa οχι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιστεύεις είτε όχι αυτή είναι η αλήθεια. Στη leupay σύνδεσα την χρεωστική της Πειραιώς αμέσως χωρίς κανένα πρόβλημα.

Οπως επίσης μετέφερα χρήματα απο leupay σε revolut άμεσα χωρίς κανένα πρόβλημα !!!

Με ενα σμπαρο...δυο τρυγόνια άμεσα (αν κατάλαβες κατάλαβες).

 

Το να ειρωνεύεσαι ανώνυμα όμως πίσω απο ενα πληκτρολόγιο δεν είναι μαγκιά. Πήγαινε σε παρακαλώ να τρολάρειςς αλλού...

δεν ηταν ειρωνικο, και εγω εχω κανει αυτο που λες, απλα μου εκανε εντυπωση πως οι ελληνικες τραπεζες αφηνουν την ιδια λειτουργια να γινεται με τη leupay και οχι με τη revolut. ισως επειδη η leupay εχει bic ενω η revolut οχι ; ισως τρεχουν αλλο αλγοριθμο (ή κατι τετοιο τελοσπαντον) οι προγραμματιστες της leupay ; απλα απορια αλλα σε καμια περιπτωση ειρωνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...(Παρόλα αυτά περιμένω την κάρτα για ενεργοποίηση και χρησιμοποίηση της).

Και κατι αλλο που τωρα προσεξα σε αυτα που γραφεις.

Πως δοκιμασες να συνδεσεις ελληνικη χρεωστικη σου καρτα, πριν παραλαβεις την καρτα leupay, πριν την ενεργοποιησεις, πριν σου αναβαθμιστει ο λογαριασμος leupay σε standard ;

Ναι δεν έχω παραλάβει την κάρτα Ακόμα, αλλά νομίζω δεν παίζει κανένα ρόλο Γιατί από την μεριά της leypay γίνεται η κίνηση και στο τέλος λέει ότι η Τράπεζα σου έχει κάποιο πρόβλημα και να επικοινωνήσεις μαζί της, κατόπιν σε παίρνουν από την Πειραιώς να σου πουν για την κίνηση αν την έχω κάνει εγώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν έχω παραλάβει την κάρτα Ακόμα, αλλά νομίζω δεν παίζει κανένα ρόλο Γιατί από την μεριά της leypay γίνεται η κίνηση και στο τέλος λέει ότι η Τράπεζα σου έχει κάποιο πρόβλημα και να επικοινωνήσεις μαζί της, κατόπιν σε παίρνουν από την Πειραιώς να σου πουν για την κίνηση αν την έχω κάνει εγώ.

Φυσικα και παιζει ρολο. Σημαινει πως ουτε ολο το νημα διαβασες, ουτε καταλαβες ποια βηματα πρεπει να κανεις πρωτα χρονικα.
Η ελληνικη σου καρτα μπορει να γινει προσπαθεια να συνδεθει με τον πιστοποιημενο σου (standard) λογαριασμο leupay.
Εσυ με ποιον λογαριασμο προσπαθησες να συνδεσεις την ελληνικη σου καρτα; 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή Αφού δεν έχει γίνει verification ο λογαριασμός με master Eurobank Γιατί πέρασε; και από την άλλη Γιατί σε αφήνει να προσθέσεις κάρτα Όταν δεν έχεις αναβάθμιστη ο λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να συνδέσεις κανονικά κάρτα χωρίς να έχει γίνει standard ο λογαριασμός. Απλώς στον basic μπορείς να συνδέσεις έως 2 κάρτες ενώ στον standard 5. Έχω συνδέσει και τον leupay account με skrill account. Επίσης και εμβασμα έχω στείλει κανονικά και ας είμαι ακόμα basic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή Αφού δεν έχει γίνει verification ο λογαριασμός με master Eurobank Γιατί πέρασε; και από την άλλη Γιατί σε αφήνει να προσθέσεις κάρτα Όταν δεν έχεις αναβάθμιστη ο λογαριασμό σου.

1.Δηλαδη, εχεις συνδεσει επιτυχημενα(verification) τον μη πιστοποιημενο(basic) λογαριασμο σου leupay με την ελληνικη χρεωστικη σου καρτα mastercard eurobank;
Αν ειναι ετσι, γιατι ξεκινησες να ποσταρεις στο νημα, λεγοντας μονο πως δεν μπορεσες να συνδεσεις πειραιως και alpha και δεν καταλαβαινεις γιατι πρεπει να εχεις  leupay; πως λες οτι δεν εχεις την δυνατοτητα για αμεση καταθεση;
 
"Προσπάθησα να συνδέσω δύο ελληνικές κάρτες μια χρεωστική Πειραιώς και μια χρεωστική alpha αλλά έφαγα άκυρο.Πως μερικοί έχουν συνδέσει χρεωστική Πειραιώς; και αν δεν έχουμε την δυνατότητα για άμεση κατάθεση με κάρτα για αγορά από εξωτερικό άμεσα τότε δεν ξέρω Γιατί πρέπει να έχω leupay. "
 
2. Το γιατι σε αφηνει να συνδεσεις καρτες, χωρις να ειναι αναβαθμισμενος ο λογαριοασμος σου ειναι το ιδιο πραγμα, αν το συγκρινεις με paypal
Και εκει μπορεις να προσπαθησεις να συνδεσεις καρτες. Αν ομως δεν κανεις σωστα την διαδικασια να παρεις κωδικο, δεν μπορεις να πιστοποιησεις την συνδεδεμενη καρτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γίνονται κανονικά εμβάσματα από το webbanking των πειραιώς, alpha και eurobank. η εθνικη δεν εχει καταχωρημενη την τραπεζα satabank στο συστημα της και γιαυτο δεν γινεται η αποστολη εμβασματος απο το webbanking της. αν την καταχωρησουν θα την βαλουν αλλα πρεπει να το αναφερει καποιος χρηστης στην εθνικη. 

Σήμερα 26-01-2016 βλέπω οτι έχει προστεθεί η satabank και στο e-banking της Εθνικής. Επομένως εμβάσματα προς leupay γίνονται κανονικά και απο τις 4 μεγάλες ελληνικές τράπεζες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα 26-01-2016 βλέπω οτι έχει προστεθεί η satabank και στο e-banking της Εθνικής. Επομένως εμβάσματα προς leupay γίνονται κανονικά και απο τις 4 μεγάλες ελληνικές τράπεζες.

 

στην attica έτσι κουβέντα να γίνεται την έχουν ; νομίζω κάποιος έχει κάρτα attica

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην attica έτσι κουβέντα να γίνεται την έχουν ; νομίζω κάποιος έχει κάρτα attica

Μολις το κοιταξα. Εχει κανονικα την satabank στο ebanking της attica.

Δυνατοτητα εμβασματος, οπως κι απο τις αλλες τραπεζες που αναφερθηκαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστωτική visa της Πειραιώς (η university) δεν πέρασε στη leupay και έκανα verify με της skrill το Δεκέμβρη. Μέσα στο Γενάρη που προσπάθησα πάλι να την κάνω verify εξακολουθεί να μην τη δέχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστωτική visa της Πειραιώς (η university) δεν πέρασε στη leupay και έκανα verify με της skrill το Δεκέμβρη. Μέσα στο Γενάρη που προσπάθησα πάλι να την κάνω verify εξακολουθεί να μην τη δέχεται.

Αν είχες κάνει τον κόπο να διαβάσεις λίγο πιο πανω θα έβλεπες πως περνάνε μόνο οι mastercard (εκτος εθνικής) και οχι οι visa !  Το γιατι δεν το ξέρω.. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...