Προς το περιεχόμενο

Το thread του τρεξίματος


al3xis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
44 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

Τέτοιες μέρες τρεξιματάκι μετά τις 8 το βράδυ

Τα intervals και τα tempo που ειναι περιπου στην 1 ωρα προπονησης τα κανω εκεινη την ωρα τα λονγκ ραν δεν γινεται ομως.

38 λεπτά πριν, giorgos pliakos είπε

 2X45  Λεπτα εννοεις?

 

οχι 2 ωρες και 45 λεπτα τα οποιτα τελικα ειναι 2.15 αυτη τη βδομαδα 😛 Η επομενη εχει παραπανω

22 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

μην το λες αυτο,αυριο εχω 400Χ10   και 100Χ6 περιπου 14:00 το μεσημερι και δε με προβληματιζει καν η θερμοκρασια.

Τα μικρα παλευονται αν και δεν ειναι και το καλυτερο που μπορεις να κανεις

3 λεπτά πριν, giorgos pliakos είπε

και εγώ αυτο νομιζω,, Δεν παρα ειναι πολυ ο χρονος για long run?

Αποψη μου παντα

 

Αναλογα, αν κανεις προετοιμασια για 10αρι ειναι υπερβολικος αν κανεις για μαραθωνιο οχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπονήσεις με τέτοιες θερμοκρασίες 1) δεν γίνονται δηλαδή δεν πάμε για τρέξιμο και ξεκουράζουμε με την ευκαιρία μύες και γόνατα 2) αν θα πάμε θα είναι μετά τις 20:30 - 21:00 ή το πρωϊ κατά τις 7:00 αν δουλεύουμε βάρδιες και 3) ρίχνουμε ένταση και χιλιόμετρα και πάμε για συντήρηση 

Φιλικά πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, liakinen είπε

Προπονήσεις με τέτοιες θερμοκρασίες 1) δεν γίνονται δηλαδή δεν πάμε για τρέξιμο και ξεκουράζουμε με την ευκαιρία μύες και γόνατα 2) αν θα πάμε θα είναι μετά τις 20:30 - 21:00 ή το πρωϊ κατά τις 7:00 αν δουλεύουμε βάρδιες και 3) ρίχνουμε ένταση και χιλιόμετρα και πάμε για συντήρηση 

Φιλικά πάντα.

1) Αν κανουμε προπονησεις μονο οταν οι συνθηκες ειναι "ιδανικές" τοτε ας το αφησουμε το αθλημα (οποιο και αν ειναι αυτο).

2)Δεν μπορουν ολοι

3)Δεν ειναι εφικτο αναλογα το στοχο

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Spect~ είπε

1) Αν κανουμε προπονησεις μονο οταν οι συνθηκες ειναι "ιδανικές" τοτε ας το αφησουμε το αθλημα (οποιο και αν ειναι αυτο).

2)Δεν μπορουν ολοι

3)Δεν ειναι εφικτο αναλογα το στοχο

Με παύση ή μείωση προπονήσεων για λίγες μέρες δεν χάνεται κανένας στόχος εκτός αν είναι κάτι μέσα στον μήνα. Ακόμα και επαγγελματίες αθλητές το κάνουν. Οι ερασιτέχνες αθλητές το κάνουμε για την υγεία μας την χαρά και βέβαια ορισμένοι έχουμε και στόχους. Από την άλλη με 40 βαθμούς δεν έχω συναντήσει και πάρα πολλούς να κάνουν εντατικές προπονήσεις και ξέρω πάρα πολλούς τα τελευταία 20 και βάλε χρόνια που τρέχω.

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση ο καθένας κρίνει και κάνει ότι νομίζει για δικό του καλό.

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν κανουμε προπονηση με 40β με 52 κανουμε κατω απο τον ηλιο και ναι δε μπορουν ολα τα αγορακια.Το τελευταιο γιατι προπονουνται και γυναικες την ιδια ωρα.

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
59 λεπτά πριν, liakinen είπε

Με παύση ή μείωση προπονήσεων για λίγες μέρες δεν χάνεται κανένας στόχος εκτός αν είναι κάτι μέσα στον μήνα. Ακόμα και επαγγελματίες αθλητές το κάνουν. Οι ερασιτέχνες αθλητές το κάνουμε για την υγεία μας την χαρά και βέβαια ορισμένοι έχουμε και στόχους. Από την άλλη με 40 βαθμούς δεν έχω συναντήσει και πάρα πολλούς να κάνουν εντατικές προπονήσεις και ξέρω πάρα πολλούς τα τελευταία 20 και βάλε χρόνια που τρέχω.

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση ο καθένας κρίνει και κάνει ότι νομίζει για δικό του καλό.

Εγω μονο στα λονγκ ραν την τρωω λόγω προγραμματος με δουλεια κλπ.. Παρολα αυτα πολλα νερα λιγο πινω και λιγο κανω μπανιο για να δροσιστω :D

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elio_1 είπε

ή στις 5:00 το πρωί (βγήκα για long)

Προσοχή στα σκυλιά τέτοιες ώρες την έχω πατήσει πριν μερικά χρόνια. Είχα βγει από τα όρια της πόλης ήμουν μόνος ήταν σκοτάδι και ήταν και 4 σκυλιά που μου την έπεσαν. Για καλή μου τύχη πέρναγε ένα αμάξι κατάλαβε ο άνθρωπος τι γίνεται και ήρθε δίπλα μου πατώντας την κόρνα πολλές φορές και την γλίτωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν αρκετά χρόνια την είχα πατήσει έτσι έξω από το καζίνο Λουτρακίου...

Νύχτα, γύρω στις 06:00, και μου την έπεσαν στην επιστροφή (τη 2η φορά που πέρασα από μπροστά τους).

Με φωνές, άνοιγμα τα χέρια και την αρωγή ενός περαστικού αυτοκινήτου δεν έγινε τίποτα.

Από τότε πάντα νερό μαζί, βοηθάει πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, elio_1 είπε

Πριν αρκετά χρόνια την είχα πατήσει έτσι έξω από το καζίνο Λουτρακίου...

Νύχτα, γύρω στις 06:00, και μου την έπεσαν στην επιστροφή (τη 2η φορά που πέρασα από μπροστά τους).

Με φωνές, άνοιγμα τα χέρια και την αρωγή ενός περαστικού αυτοκινήτου δεν έγινε τίποτα.

Από τότε πάντα νερό μαζί, βοηθάει πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις.

Και καμια πετρα αν βρεις εκεινη τη στιγμη την κρατας στο χερι και αν δεις οτι πλησιαζουν βαρας.. 

Σε αλλα νεα, περα απο τα Carbon X2 περιμενω να μου ερθουν και τα Noosa Tri 13. Αντε να δουμε τι λεει και αυτο το παπουτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενόψει Αυγούστου, γνωρίζουμε στάδια Αθήνας που θα συνεχίσουν να λειτουργουν για το κοινό;

Ιδανικά, προτιμω αυτά όπου κάνεις επώνυμη κράτηση, κάνουν θερμομέτρηση κατά την είσοδο και γενικά υπάρχει κάποιος έλεγχος στον αθλουμενο πληθυσμό κάθε ώρας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...