Προς το περιεχόμενο

Το thread του τρεξίματος


al3xis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ πάντως μετά το φετινό, που ενώ ξεκίνησα με +μερικά κιλά από περσυ και +10 κιλά από πριν 5 χρόνια που είχα την καλύτερη μ επίδοση, κατέληξα να κάνω ατομικό ρεκόρ, λέω πως κάθε χρόνο, καλά να 'μαστε, θα το τρέχω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sakis697 είπε

Σαν τον αυθεντικο δεν εχει! 

Παει κ το plan a παει και το plan b πανε ολα! Μαγεια αυτος ο αγωνας! 

Χαιρομαι που τερματισα ξανα! 

Ποια ήταν τα plan a και b? Σχετικά με το ρυθμό που θα ακολουθουσες;

Εν το μεταξύ να πω ότι ήταν απαράδεκτο που είχαν τελειώσει τα τζελ. Είχα 5 μαζί μου αλλά υπολόγιζα ότι θα μας προσφέρουν. Μεγάλο φάουλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, txcellas είπε

Ποια ήταν τα plan a και b? Σχετικά με το ρυθμό που θα ακολουθουσες;

Εν το μεταξύ να πω ότι ήταν απαράδεκτο που είχαν τελειώσει τα τζελ. Είχα 5 μαζί μου αλλά υπολόγιζα ότι θα μας προσφέρουν. Μεγάλο φάουλ 

Ναι ναι, ειχα 2 πλανα σχετικα με τον ρυθμο αλλα στην Αθηνα με τοση ανηφορα και τοσο κοσμο ολα πανε στραφι! 

Στα πρωτα πεντε χιλιομετρα δεν μπορουσα να ξεφυγω απο τον κοσμο τοσοι που ημασταν! 

Σχετικα με τα gel,  δεν ξερω τι χρονο εκανες αλλα τα τζελ σου μπορει να ηταν και λιγα για Αθηνα. 

Πχ εγω ειχα υπολογισει να παρω 6, αλλα ειχα και ενα ακομα μαζι μου σε περιπτωση που με πεσει στον δρομο ή σε περιπτωση που χρειαστω κατι εξτρα. Απο την οργανωση δεν υπολογισα τιποτα περαν του νερου. (Που και εκει καποιος με εσπρωξε το χερι οταν το απλωσα για να παρω νερα, ενας απο πισω μου). 

Salt stick πχ ειχα υπολογισει 5 αλλα πηρα μαζι μου 8. Κατι που φανηκε καλη πρακτικη γιατι στο 27 και 35 τα κουμπωσα δυο δυο με την ζεστη που ειχε. 

Ειναι πολυ δυσκολος αγωνας στην Αθηνα τελικα. Τον εχω τρεξει ξανα αλλα στην κυριολεξια δεν θυμομουν τιποτα απο τις ανηφορες! Τεραστιες! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συντρεχτες.

Μεθαύριο Κυριακή τρέχουμε στον ΣΥΖΑΘΛΟ στο Σειχ Σου, τον φιλάνθρωπο trail αγώνα για τα παιδιά με διαταραχές όρασης . Θα είναι η πρώτη μου φορά, συμμετοχή στα 5 χλμ, χωρίς καμία εμπειρία από trail ( ούτε καν trailo παπούτσια δεν έχω, με απλά αθλητικά θα είμαι), θα πάω καθαρά για την εμπειρία στο χώμα και κυρίως για τον φιλανθρωπικό χαρακτήρα της διοργάνωσης. Μακάρι να έχει καλ9 καιρό χωρίς βροχή. Έχω ακούσει πολλά καλά λόγια για την διοργάνωση, επομενως αξίζει μια δοκιμή. 
 

Επόμενος στόχος , 10 Δεκεμβρίου, Φιλιππειος δρόμος. Αν βγουν οι προπονήσεις θα συμμετάσχω στον αγώνα των 14,5 χλμ ….!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Adon1s είπε

Καλημέρα συντρεχτες.

Μεθαύριο Κυριακή τρέχουμε στον ΣΥΖΑΘΛΟ στο Σειχ Σου, τον φιλάνθρωπο trail αγώνα για τα παιδιά με διαταραχές όρασης . Θα είναι η πρώτη μου φορά, συμμετοχή στα 5 χλμ, χωρίς καμία εμπειρία από trail ( ούτε καν trailo παπούτσια δεν έχω, με απλά αθλητικά θα είμαι), θα πάω καθαρά για την εμπειρία στο χώμα και κυρίως για τον φιλανθρωπικό χαρακτήρα της διοργάνωσης. Μακάρι να έχει καλ9 καιρό χωρίς βροχή. Έχω ακούσει πολλά καλά λόγια για την διοργάνωση, επομενως αξίζει μια δοκιμή. 
 

Επόμενος στόχος , 10 Δεκεμβρίου, Φιλιππειος δρόμος. Αν βγουν οι προπονήσεις θα συμμετάσχω στον αγώνα των 14,5 χλμ ….!

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα στο Σειχ Σου με το παπουτσι. Κ εγω τον πρωτο μου Δρομο στο Σειχ Σου τον ειχα τρεξει με παπουτσι γυμναστηριου φλατ! 

Τωρα αν βρεχει, οκ θα ειναι ενα θεματακι με την λασπουρα. Πεντε χιλιομετρα ειναι, θα βγουν, μην μασας τιποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Adon1s

Όπως έγραψε ο φίλος παραπάνω με απλό παπούτσι και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. 

Πολύ ωραίος αγώνας ο ΦΙΛΙΠΠΕΙΟΣ Δρόμος (Αρχαιολογικός χώρος Βεργίνας - Φράγμα Αλιάκμονα - Δημαρχείο Βέροιας). Να πας αλλά θέλει λίγο μέτρο ειδικά προς το τέλος που έχει την ανηφόρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα συντρεχτες.

Εως πρότινος έτρεχα με τα Hoka Clifton μου, τα οποία κλείνουν 1 χρόνο ζωής μαζί μου. Το πρώτο σοβαρό παπούτσι που είχα.
Ακολουθησε πρόσφατη αγορά των Hoka Bondi, καθώς διάβαζα καλες κριτικές, για πιο αργους ρυθμούς . Προσωπικά δεν με άρεσαν , ναι μεν τερμα σταθερά στο πόδι, ωστόσο «βαρια» και αργά, περισσότερο στο τέλος της προπόνησης βγάζοντας τα ενοιωθα ανακούφιση, συν ότι ενοιωθα ένα μούδιασμα στην εξω περιοχή του πέλματος και τα τελευταία δάχτυλα καθώς έτρεχα. Δεν μου έκατσαν καλά. Ή θα τα κρατήσω για μικρές έως 5 χλμ προπονήσεις, η απλά για καθημερινά.

Δοκιμασα σε μαγαζί και εντυπωσιάστηκα με τα ASICS Nimbus 25. Άλλη φάση, πετάνε, αέρινα και άνετα.Περιμένω να έρθουν τέλη της εβδομάδας και να τα εγκαινιάσω . Η ερώτηση τώρα είναι, να περιμένω να τα στρώσω πρώτα σε προπονήσεις πριν τα βάλω σε αγώνα ή όχι ; Κυριακή είναι ο φιλιππειος δρόμος όπου θα συμμετάσχω στα 14,5 χλμ , και η αλήθεια είναι θα ήθελα να τα βάλω εκεί κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...