Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δηλαδη εμενα περιμενεις να δω την ταινια πρωτα για να συζητησεις για αυτην στο θεμα?

 

Ή σημερινή νοοτροπία μερικών είναι ότι άμα δεν τα σκάσεις στην Disney, σου απαγορεύουν να έχεις άποψη και Λόγο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αμφιβάλλω να υπάρχει πολύς κόσμος που δίνει σημασία σε άτομα που εκφέρουν γνώμη για ταινία που δεν έχουν δει με τα δικά τους ματια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμφιβάλλω να υπάρχει πολύς κόσμος που δίνει σημασία σε άτομα που εκφέρουν γνώμη για κάτι που δεν έχουν δει με τα δικά τους ματια. ;)

 

 

Δηλαδή για να έχει ο λόγος μου σημασία, θα πρέπει να αγοράσω ένα προϊόν, γιατί περί αυτού πρόκειται, το οποίο γνωρίζω ότι κατ εμέ δεν είναι καλό, αλλά μία αθλιότητα; 

 

Είσαι σοβαρός;;;;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να έχει ο λόγος μου σημασία, θα πρέπει να αγοράσω ένα προϊόν, γιατί περί αυτού πρόκειται, το οποίο γνωρίζω ότι κατ εμέ δεν είναι καλό, αλλά μία αθλιότητα; 

 

Είσαι σοβαρός;;;;;;; 

Το ολο point του ειναι στο οτι αφου δεν θα δεις την ταινια οπως λες(σεβαστο)δεν καταλαβαινω για ποιο λογο συνεχιζεις να σχολιαζεις στο παρον θεμα αφου ειπες ηδη την γνωμη σου.

 

Και οσο για το παραπανω που γραφεις προσωπικα σε ταινιες που με ενδιαφερουν θελω να εχω μια προσωπικη αποψη σε αυτες ακομα και ας μην μαρεσουν στην τελικη οπως εκανα και στο TFA.

Ο μονος πραγματικος λογος που ξενερωσα με το TFA ειναι που πληρωσα ολοκληρο εισιτηριο.

Αρα αν οντως σε τρωει η περιεργεια να δεις τελικα τι παιζει για την ταινια,θα σου προτεινα προβολη με μισο ticket αν εισαι Ελλαδα(εξωτερικο δεν γνωριζω τι αντιστοιχο παιζει).

 

Με τον συμφορουμιτη που εγραψα πιο πισω ειμαι καθετος γιατι εχει μπει στο θεμα δεν εχει γραψει τιποτα απολυτως για την ταινια που ειδε,αλλα κριτικαρει τι γραφουν οι αλλοι για αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από προβολή

Aγνοώ για την ώρα ό,τι έχει γραφτεί και πάω 10+ σελίδες πίσω να δω επιτέλους τι έγραφε ο KilliK τόσο καιρό στα spoiler :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολο point του ειναι στο οτι αφου δεν θα δεις την ταινια οπως λες(σεβαστο)δεν καταλαβαινω για ποιο λογο συνεχιζεις να σχολιαζεις στο παρον θεμα αφου ειπες ηδη την γνωμη σου.

 

Και οσο για το παραπανω που γραφεις προσωπικα σε ταινιες που με ενδιαφερουν θελω να εχω μια προσωπικη αποψη σε αυτες ακομα και ας μην μαρεσουν στην τελικη οπως εκανα και στο TFA.

Ο μονος πραγματικος λογος που ξενερωσα με το TFA ειναι που πληρωσα ολοκληρο εισιτηριο.

 

Με τον συμφορουμιτη που εγραψα πιο πισω ειμαι καθετος γιατι εχει μπει στο θεμα δεν εχει γραψει τιποτα απολυτως για την ταινια που ειδε,αλλα κριτικαρει τι γραφουν οι αλλοι για την ταινια.

 

Δηλαδή για εσένα η ελευθερία του Λόγου, της σκέψης και της έκφρασης, έχει προϋποθέσεις να αγοράσει κάποιος το προϊόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να έχει ο λόγος μου σημασία, θα πρέπει να αγοράσω ένα προϊόν, γιατί περί αυτού πρόκειται, το οποίο γνωρίζω ότι κατ εμέ δεν είναι καλό, αλλά μία αθλιότητα; 

 

Είσαι σοβαρός;;;;;;; 

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν γνωρίζεις αλλα υποθέτεις, εκτος άμα έχεις κάποια supernatural δυνατότητα και δεν μας το λες, μέχρι τότε ενός τυφλού η γνώμη είναι πιο ισχυρή από την δικια σου...φαντασία ;) και κάπου εδώ χαιρετώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολο point του ειναι στο οτι αφου δεν θα δεις την ταινια οπως λες(σεβαστο)δεν καταλαβαινω για ποιο λογο συνεχιζεις να σχολιαζεις στο παρον θεμα αφου ειπες ηδη την γνωμη σου.

 

Και οσο για το παραπανω που γραφεις προσωπικα σε ταινιες που με ενδιαφερουν θελω να εχω μια προσωπικη αποψη σε αυτες ακομα και ας μην μαρεσουν στην τελικη οπως εκανα και στο TFA.

Ο μονος πραγματικος λογος που ξενερωσα με το TFA ειναι που πληρωσα ολοκληρο εισιτηριο.

Αρα αν οντως σε τρωει η περιεργεια να δεις τελικα τι παιζει για την ταινια,θα σου προτεινα προβολη με μισο ticket αν εισαι Ελλαδα(εξωτερικο δεν γνωριζω τι αντιστοιχο παιζει).

 

Με τον συμφορουμιτη που εγραψα πιο πισω ειμαι καθετος γιατι εχει μπει στο θεμα δεν εχει γραψει τιποτα απολυτως για την ταινια που ειδε,αλλα κριτικαρει τι γραφουν οι αλλοι για αυτην.

πλακα μας κανεις ρε fulgore, πραγματικα, δεν κριτικαρω τι γραφουν οι αλλοι, κριτικαρω αυτους που δεν την ειδαν και κραζουν, εχει μεγαλη διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για εσένα η ελευθερία του Λόγου, της σκέψης και της έκφρασης, έχει προϋποθέσεις να αγοράσει κάποιος το προϊόν;

Σταματα βρε σατανα, ηταν σημερα να παω να την δω και διαβασα τα σχολια σας και τελικα πηγα για τσιπουρα. Για κακο μπαινουμε σε αυτο το forum. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα μας κανεις ρε fulgore, πραγματικα, δεν κριτικαρω τι γραφουν οι αλλοι, κριτικαρω αυτους που δεν την ειδαν και κραζουν, εχει μεγαλη διαφορα

Οχι δεν εχει μεγαλη διαφορα γιατι αντι να καθεσαι να κουβεντιαζεις για την ταινια που ειδες,καθεσαι και ασχολεισαι αποκλειστικα με το τι γραφουν οι αλλοι.Βαλτους σε ignore να τελειωνει το θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματα βρε σατανα, ηταν σημερα να παω να την δω και διαβασα τα σχολια σας και τελικα πηγα για τσιπουρα. Για κακο μπαινουμε σε αυτο το forum. :-D

 

Κανείς δεν έχασε πίνοντας τσίπουρα...........

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απο τον κινηματογραφο.Καταρχας να πω δεν μου ειχε αρεσει το episode 7.

 

Εχοντας ακουσει τα διαφορα αρνητικα του episode 8 πηγα με πολυ χαμηλες προσδοκιες.Εε φαντασου να μην ειχα παει.Παρα πολυ κακη ταινια για μενα προσωπικα.Απο την αρχη,τα πρωτα 5 λεπτα ουσιαστικα , που προσπαθουν με τα χιλια ζορια να την κανουν αστεια φανηκε οτι δεν θα μου αρεσει.Το σεναριο ανυπαρκτο.

 

Το score του williams παλι κακο-αδιαφορο οπως στο επισοδιο 7.

 

Το μονο που μου αρεσε ηταν μια σκηνη που πραγματικα ηταν eyecandy.

 

Για μενα παντως τελος το star wars.Δεν ξαναδινω δεκαρα στην disney.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από προβολή

Aγνοώ για την ώρα ό,τι έχει γραφτεί και πάω 10+ σελίδες πίσω να δω επιτέλους τι έγραφε ο KilliK τόσο καιρό στα spoiler :P

απλα θα γελάς με τα "σίγουρα" που θα γίνουν κ καταστρέφουν το σάγκα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είχα τον Thresh που μου έλεγε "καλύτερα να δω τα prequels" και είχε πέσει το hype μου πολύ.

 

Ξεκινάει καλούτσικα, αλλά μετά γίνεται...παράξενο, κάνει και μια κοιλιά αρκετή και προς το τέλος το σώζει. Ναι, πήγα και με ανοιχτό μυαλό, αλλά μερικές σκηνές

ήταν τραβηγμένες από τα μαλλιά, νόμιζα ότι μόνο στο The Force Unleashed γίνονται και για εκείνο, είχε πει ο Lucas (όχι ακριβείς λέξεις) "these things are good for a video game, but not for the movies".

.

 

Δεν λέω πάντως, είχε και μερικά πράγματα που μου άρεσαν πολύ προς το τέλος, αλλά οκ, γλυκόπικρη γεύση, ενώ το TFA το είχα χωνέψει κατευθείαν.

 

Edit: Α, και μην ξεχάσω, στο επόμενο θα έχουμε

και τον Luke να κάνει Force-Stalk τα social media της Rey όπως και ο Kylo Ren. :lol:

 

Ειδικά η σκηνή που "enters chat" χωρίς μπλούζα... :lol: :lol:

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...