Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ Κεντρο ιπποδρομου και VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, musedoubler είπε

Τοτε γιατι οι παροχοι δεν δινουν? εχω 10 ατομα γυρω γυρω στην καλλιθεα και μονο 2 μπορουν 50/5 vdsl.

Εγω μίλησα για το έργο, χοντρικά αλλα σκαψίματα στην Καλλιθέα δεν θα υπαρξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/9/2018 στις 4:03 ΠΜ, musedoubler είπε

Τοτε γιατι οι παροχοι δεν δινουν? εχω 10 ατομα γυρω γυρω στην καλλιθεα και μονο 2 μπορουν 50/5 vdsl.

υπαρχουν ορισμενες καμπινες που δεν εχουν γινει στο κεντρο ιπποδρομου, οπως και η δικη μου. πρεπει να γινει νεα  δικτυακη μελετη επεκτασης  για αυτες τις καμπινες οπως μου ειπαν, αλλα μεχρι σημερα δεν εχει γινει.  το ποιος φταιει δεν λεει κανεις, το μονο που λενε ειναι οτι θα γινει και να κανουμε υπομονη. αυτη ειναι η ελλαδα των δυο ταχυτητων, αλλοι με 100 και αλλοι με 10, ετσι γινεται η αναπτυξη.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω μια ερωτηση εδω μηπως εχει καποιος καμια ιδεα τι μπορει να φταιει...

Την Δευτερα μου ενεργοποιησανε στο Μοσχατο μια 100αρα συνδεση απο cosmote, και ενω συγχρονιζω 100 down και 10 up σε speedtest πιανω το πολυ 23mb down και 4 up.

πολυ κουλο. Εχει κανεις καμια ιδεα τι συμβαινει; Εχουν δηλωσει βλαβη και περιμενω εως την επομενη Δευτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, isim είπε

Κανω μια ερωτηση εδω μηπως εχει καποιος καμια ιδεα τι μπορει να φταιει...

Την Δευτερα μου ενεργοποιησανε στο Μοσχατο μια 100αρα συνδεση απο cosmote, και ενω συγχρονιζω 100 down και 10 up σε speedtest πιανω το πολυ 23mb down και 4 up.

πολυ κουλο. Εχει κανεις καμια ιδεα τι συμβαινει; Εχουν δηλωσει βλαβη και περιμενω εως την επομενη Δευτερα...

Φιλε isim καλησπερα. Οταν λες πιανεις 23/4 τι εννοεις? Αυτη η ενδειξη προερχεται απο speedtest.net? Απο torrents download? Σιγουρα δεν ειναι λογικο και καλα εκανες και δηλωσες βλαβη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, isim είπε

Καλησπερα, αυτο ερχεται απο το speedtest τησ κοσμοτε με μοναδικο μηχανημα το PC με καλωδιο καρφωμενο στο μοντεμ...

Mαλιστα. Δοκιμασες να κανεις ενα τεστ μεσω http://speedtest.net παρολαυτα? Δες και εκει απλα τις ενδειξεις σου και γενικα περιμενε το τεχνικο τμημα του οτε. συνηθως 1-2 μερες κανουν μεχρι παρασκευη αν ειναι κατι απλο θα εχει φτιαχτει πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎13‎/‎09‎/‎2018 στις 5:46 ΜΜ, isim είπε

Καλησπερα, αυτο ερχεται απο το speedtest τησ κοσμοτε με μοναδικο μηχανημα το PC με καλωδιο καρφωμενο στο μοντεμ...

Τελικα βρηκα τι είναι...Ειχα ενεργοποιημενο το qoS στο router :rolleyes: Tωρα παιζει καρφωτα στα 95-96 download και 7-8 upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 18/09/2018 at 08:13, isim said:

Τελικα βρηκα τι είναι...Ειχα ενεργοποιημενο το qoS στο router :rolleyes: Tωρα παιζει καρφωτα στα 95-96 download και 7-8 upload

προσοχη παντα πως ειναι σεταρισμενα τα qos.αν δεν ξερει καποιος να τα πειραξει και εχει θεματα απλα ενα Hard reset ή απλα το απενεργοποιει.απο default συνηθως δεν ειναι ενεργοποιημενο παρα μονο στο κομματι του voip οποτε η τηλεφωνια να εχει παντα προτεραιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα,

Είμαστε εταιρικοί πελάτες wind στην παραλιακή του μοσχάτου κι εδώ κι ένα μήνα έχουμε φάει τρελό πατατράκ με τη σύνδεση. Όλη την ώρα μας λένε οτί έχει βλάβη εξωτερική γραμμή του οτέ και αρχικά έδωσαν ημερομηνία αποκατάστασης 15 Οκτώβρη, μετά 25 και τώρα 13 Νοέμβρη. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται? Επίσης στη wind στην εξυπηρέτηση πελατών δεν ξέρουν τι τους γίνεται, άλλα λέει ο ένας , άλλα λέει ο άλλος, ότι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/11/2018 at 15:34, m0d said:

Παιδιά καλησπέρα,

Είμαστε εταιρικοί πελάτες wind στην παραλιακή του μοσχάτου κι εδώ κι ένα μήνα έχουμε φάει τρελό πατατράκ με τη σύνδεση. Όλη την ώρα μας λένε οτί έχει βλάβη εξωτερική γραμμή του οτέ και αρχικά έδωσαν ημερομηνία αποκατάστασης 15 Οκτώβρη, μετά 25 και τώρα 13 Νοέμβρη. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται? Επίσης στη wind στην εξυπηρέτηση πελατών δεν ξέρουν τι τους γίνεται, άλλα λέει ο ένας , άλλα λέει ο άλλος, ότι να ναι.

ο οτε γενικως καθυστερει πολλα πραγματα τελευταια αλλα με βαση αυτο που λες ειναι καλωδιακη βλαβη οποτε αυτο μπορει να παρει απο μια μερα μεχρι και δεν ξερω ποσο αναλογως την εκταση της ζημιας.ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος .υπαρχει βεβαια και η περιπτωση γιατι επισης ισχυει τον τελευταιο καιρο μια γραμμη να εχει βλαβη  και ο οτε να καθυστερει να παει αλλα ειναι πολυ μεγαλο το χρονικο διαστημα για αυτο ειπα για καλωδιακη

On 05/11/2018 at 15:38, m0d said:

Κι εγώ αυτό ψιλιάζομαι, μόνο που ο πάροχος δεν κάνει τίποτα.............. Ευχαριστώ πάντως.

αν ειναι καλωδιακη που με βαση αυτα που εγραψες ειναι καλωδιακη ο παροχος δεν μπορει να κανει τιποτα.εργολαβοι του οτε φτιαχνουν την γραμμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...