Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ Κεντρο ιπποδρομου και VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Geoisis είπε

Ειναι μεσα στις καταργημενες, ειχε ηδη βγει η βρωμα οτι δεν θα την αναβαθμιζανε, κ με αυτο που αναρτησες επιβεβαιωθηκε κιολας.

Με τον ΟΤΕ δεν βγαινει ακρη, τι να ξερει το support στην τελικη, τηλεφωνικο κεντρο ειναι, οσες φορες κ να πηρα δεν καταφερα τπτ.

Παντως οπως κ ειπα κ πριν, ενα στενο οπου κ να το παρεις εχει γινει αναβαθμιση, μονο στην δικια μου την μαυρη τρυπα δεν εχει γινει. Δεν ξερω πως πανε τα καλωδια, πως ειναι το σχεδιο, αλλα εχω τον γειτονα απεναντι στο δρομο να εχει 50αρα κ γω τπτ.

αναμονη λοιπον μεχρι την αναθεση των αδιαθετων καφαο, εγω ηδη εστειλα και email στην wind, καθως ειμαι κοντα στο οριο με το Α/Κ καλλιθεας που εχει παρει, αν τυχον ενδιαφερθει να εχω καποια ειδοποιηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δες λιγο στο στο νημα του adslgr για VDSL καλλιθεας, εχει ποσταρει καποιος μια λιστα με καποιες καινουριες αλλαγες, μεσα σε αυτες ειναι κ η δικια μου καμπινα 377, συμφωνα με τα νεα δεδομενα θα γινει αντικατασταση, απλα δεν υπαρχει χρονοδιαγραμμα.

Επεξ/σία από Geoisis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Geoisis είπε

δες λιγο στο στο νημα του adslgr για VDSL καλλιθεας, εχει ποσταρει καποιος μια λιστα με καποιες καινουριες αλλαγες, μεσα σε αυτες ειναι κ η δικια μου καμπινα 377, συμφωνα με τα νεα δεδομενα θα γινει αντικατασταση, απλα δεν υπαρχει χρονοδιαγραμμα.

το ειδα, η δικη μου 363 εχει μονο καταργηση, και δεν ξερω τι συνεπαγεται αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, manoskost είπε

φιλε νικο δεν αμφισβητω αυτα που λες, αλλα δεν ηξερα τι σημαινουν τα αρχικα που λες. εγω σε επικοινωνια τελος του νοεμβριου με την τεχνικη υπηρεσια του οτε, ρωτησα γιατι καθυστερουν τοσο πολυ να ανανεωσουν την καμπινα, και μου απαντησαν οτι η δικη μου και μερικες αλλες, εχουν καποιο προβλημα με τον δημο, θα καθυστερησουν λιγο, αλλα θα γινουν σιγουρα, τοσο ψεμα λοιπον ? και σε ερωτηση μου, οτι επειδη εχω ορισμενους ανθρωπους στον δημο, να μεσολαβησω για να λυθει το προβλημα, μου ειπαν οτι θα ηταν ευχης εργο, γιατι αυτοι θελουν να τα φτιαξουν και θα τους βοηθουσα πολυ, και ετσι εμεινα ησυχος. οταν λοιπον βλεπεις μια ανακοινωση της α' φασης του εργου με την καμπινα σου μεσα, και οταν σε διαβεβαιωνει ο οτε οτι θα γινει και υπογραφεις ανανεωση συμβολαιου, τι να ψαξεις μετα?

Εγώ οτι είδα σου ειπα, απο εκει και περα δεν μπορώ να ξερω τι λεει ο καθε ενας υπάλληλος. Τωρα τα περί πιάσε κάποιον στο δήμο και τέτοια, που σου ειπαν, μονο σαν ανεκδοτο μπορω να το δω.

...τεσπα, μακάρι να λυθεί το πρόβλημα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας, προς ενημερωση αυτων που εχουν καταργηθει οι καμπινες στο Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ που ειχε παρει ο οτε, σας παραθετω την απαντηση που πηρα απο τoν οτε: προς το παρον δεν προβλεπεται αναβαθμιση, αναμενεται νεα δικτυακη μελετη ( επεκταση ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ ), χωρις ομως οριζοντα χρονου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manoskost είπε

γεια σας, προς ενημερωση αυτων που εχουν καταργηθει οι καμπινες στο Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ που ειχε παρει ο οτε, σας παραθετω την απαντηση που πηρα απο τoν οτε: προς το παρον δεν προβλεπεται αναβαθμιση, αναμενεται νεα δικτυακη μελετη ( επεκταση ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ ), χωρις ομως οριζοντα χρονου .

Σας καταθετω και την απαντηση της επιτροπης τηλεπικοινωνιων κατοπιν αιτησεως μου:   

 

ΘΕΜΑ :

 

Κατάργηση καμπίνας από το πλάνο ανάπτυξης δικτύου πρόσβασης νέας γενιάς του ΟΤΕ

 

 

 

Σχετ.

Το ηλεκτρονικό σας μήνυμα με αρ. πρωτ. ΕΕΤΤ 5102/15.02.2018

 

Σε απάντηση του ανωτέρω (σχετικό) μηνύματός σας, σας ενημερώνουμε ότι, η κατάργηση υπαίθριας καμπίνας από το πλάνο ανάπτυξης δικτύου νέας γενιάς παρόχου μετά από αίτημά του έχει την έννοια της εξαίρεσης της εν λόγω καμπίνας από το πλάνο ανάπτυξης δικτύου NGA του παρόχου με τροποποίηση της σχετικής απόφασης ανάθεσης της ΕΕΤΤ.

Σε αυτή την περίπτωση, η εν λόγω καμπίνα ελευθερώνεται και μπορεί οποιοσδήποτε άλλος πάροχος να υποβάλει αίτημα για τη συγκεκριμένη καμπίνα σε επόμενη διαδικασία ανάθεσης.

Οι πάροχοι θα υποβάλουν αιτήματα στο πλαίσιο της επόμενης διαδικασίας ανάθεσης περιοχών (1η ετήσια ανάθεση) εντός των πρώτων 15 εργάσιμων ημερών του Μαΐου.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις ανατιθέμενες υλοποιήσεις δικτύων NGA των εταιρειών στην ελληνική επικράτεια μπορείτε επίσης να βρείτε στο site της ΕΕΤΤ http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Telecoms/VDSLvectoring/.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε συμπληρωματική πληροφορία ή διευκρίνιση.

 

Με εκτίμηση,

 

 

 

Δρ. Αγγελική Σγώρα

Αντιπρόεδρος ΕΕΤΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 14/2/2018 at 8:04 AM, manoskost said:

φιλε νικο δεν αμφισβητω αυτα που λες, αλλα δεν ηξερα τι σημαινουν τα αρχικα που λες. εγω σε επικοινωνια τελος του νοεμβριου με την τεχνικη υπηρεσια του οτε, ρωτησα γιατι καθυστερουν τοσο πολυ να ανανεωσουν την καμπινα, και μου απαντησαν οτι η δικη μου και μερικες αλλες, εχουν καποιο προβλημα με τον δημο, θα καθυστερησουν λιγο, αλλα θα γινουν σιγουρα, τοσο ψεμα λοιπον ? και σε ερωτηση μου, οτι επειδη εχω ορισμενους ανθρωπους στον δημο, να μεσολαβησω για να λυθει το προβλημα, μου ειπαν οτι θα ηταν ευχης εργο, γιατι αυτοι θελουν να τα φτιαξουν και θα τους βοηθουσα πολυ, και ετσι εμεινα ησυχος. οταν λοιπον βλεπεις μια ανακοινωση της α' φασης του εργου με την καμπινα σου μεσα, και οταν σε διαβεβαιωνει ο οτε οτι θα γινει και υπογραφεις ανανεωση συμβολαιου, τι να ψαξεις μετα?

θα το πω λιγο χυμα αλλα α.ενας υπαλληλος θα απαντησει αυτο που εχει ακουσει αλλο τοσο οταν μερικοι καλουν to support.β.αυτο με τον δημο ειναι εκτος πραγματικοτητας τζαμπα το ανεφερες. ο υπαλληλος που το εχει σηκωσει ειναι ο τελειως αναρμοδιος οποτε και σου απαντησε μεταξυ αστειου και σοβαρου αυτο που σου ειπε. λες δηλαδη ολος ο οτε να περιμενε το βυσμα ενος ατομου για να τελειωσει κατι? επισης επειδη ειμαστε ελλαδα απο το τι ειναι να γινει μεχρι το τι γινεται ειναι πολυ μακρια σε ολα τα πραγματα.ειτε λεγεται Kv ειτε λεγετε εθνικη οδος. οποτε με το να ρωταει καποιος ενα τυπο στο support ποτε θα μπουν Kv στην περιοχη μου (δεν λεω για σενα)οταν καν δεν εχει γινει ανακοινωση απο τον ιδιο τον οτε μεχρι το αν θα γινει αυτο που ηταν αναφερθηκε ειναι λιγακκιι ......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, poulinos είπε

θα το πω λιγο χυμα αλλα α.ενας υπαλληλος θα απαντησει αυτο που εχει ακουσει αλλο τοσο οταν μερικοι καλουν to support.β.αυτο με τον δημο ειναι εκτος πραγματικοτητας τζαμπα το ανεφερες. ο υπαλληλος που το εχει σηκωσει ειναι ο τελειως αναρμοδιος οποτε και σου απαντησε μεταξυ αστειου και σοβαρου αυτο που σου ειπε. λες δηλαδη ολος ο οτε να περιμενε το βυσμα ενος ατομου για να τελειωσει κατι? επισης επειδη ειμαστε ελλαδα απο το τι ειναι να γινει μεχρι το τι γινεται ειναι πολυ μακρια σε ολα τα πραγματα.ειτε λεγεται Kv ειτε λεγετε εθνικη οδος. οποτε με το να ρωταει καποιος ενα τυπο στο support ποτε θα μπουν Kv στην περιοχη μου (δεν λεω για σενα)οταν καν δεν εχει γινει ανακοινωση απο τον ιδιο τον οτε μεχρι το αν θα γινει αυτο που ηταν αναφερθηκε ειναι λιγακκιι ......

Η ουσια του θεματος ειναι οτι καταργησε ο οτε το συγκεκριμενο καφαο ( ισως να το ηξεραν κιολας γιατι το χαρτι που πηγε στην επιτροπη τηλεπικοινωνιων ηταν απο τον οκτωβριο), με αποτελεσμα να παει παλι στη δημοπρασια των αδιαθετων καφαο τις πρωτες 15 εργασιμες ημερες του μαιου( μονοπωλειο ειναι οτι θελει κανει ). το κακο σε αυτη τη χωρα ειναι οτι ολα τα μαθαινεις ψαχνοντας, χωρις καμμια ενημερωση απο εκεινον που πρεπει να την κανει. και οταν παιρνεις τηλεφωνο καπου μιλας με υπαλληλο και κανεις δεν σου δινει τον διευθυντη, και ετσι αρκεισαι σε αυτα. ( απο οτι μου εδωσαν να καταλαβω ο οτε εριχνε το βαρος στον δημο, αληθεια ή ψεματα δεν μπορω να το ξερω ). και πραγματικα κανεις δεν μου εχει πει μεχρι σημερα, τον λογο που καταργηθηκε, ουτε ο οτε, ουτε η επιτροπη τηλεπικοινωνιων, μονο 2 εγγραφα καταφερα να βρω, ενα που ζητουσε ο οτε την καταργηση, και ενα που μου εστειλε η επιτροπη τηλεπικοινωνιων που λεει τι σημαινει καταργηση και ποτε θα γινει η δημοπρασια των αδιαθετων καφαο, τον λογο της καταργησης ουδεις.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, manoskost said:

Η ουσια του θεματος ειναι οτι καταργησε ο οτε το συγκεκριμενο καφαο ( ισως να το ηξεραν κιολας γιατι το χαρτι που πηγε στην επιτροπη τηλεπικοινωνιων ηταν απο τον οκτωβριο), με αποτελεσμα να παει παλι στη δημοπρασια των αδιαθετων καφαο τις πρωτες 15 εργασιμες ημερες του μαιου( μονοπωλειο ειναι οτι θελει κανει ). το κακο σε αυτη τη χωρα ειναι οτι ολα τα μαθαινεις ψαχνοντας, χωρις καμμια ενημερωση απο εκεινον που πρεπει να την κανει. και οταν παιρνεις τηλεφωνο καπου μιλας με υπαλληλο και κανεις δεν σου δινει τον διευθυντη, και ετσι αρκεισαι σε αυτα. ( απο οτι μου εδωσαν να καταλαβω ο οτε εριχνε το βαρος στον δημο, αληθεια ή ψεματα δεν μπορω να το ξερω ). και πραγματικα κανεις δεν μου εχει πει μεχρι σημερα, τον λογο που καταργηθηκε, ουτε ο οτε, ουτε η επιτροπη τηλεπικοινωνιων, μονο 2 εγγραφα καταφερα να βρω, ενα που ζητουσε ο οτε την καταργηση, και ενα που μου εστειλε η επιτροπη τηλεπικοινωνιων που λεει τι σημαινει καταργηση και ποτε θα γινει η δημοπρασια των αδιαθετων καφαο, τον λογο της καταργησης ουδεις.

σιγουρα θα μιλησεις και με υπαλληλο αλλα στο Support να παρεις οποιος και να μιλησεις δεν θα σε βοηθησει.ειναι πραγματα που μπορει να τα ξερουν λιγοι.για ολους τους αλλους υπομονη αφου ετσι και αλλιως οτι ειναι να γινει θα γινει.καταλαβαινω οτι ολος ο κοσμος βιαζεται να βαλει Vdsl κτλ αλλα δεν ειναι οτι μπορεις να κανεις κατι εναλλακτικο μεχρι να μπει.δεν ειναι οτι πχ ειπαν οτι θα σου φερουν οπτικη ινα και δεν εβαλες vdsl περιμενοντας την ινα.οι ανακοινωσεις γενικως αργουν γιατι δεν θεωρειται προβλημα.ειναι το ιδιο που ρωτανε πολλοι ποτε θα παει η δεη πχ να δωσει ρευμα στο ταδε καφαο λες και ο υπαλληλος του ταδε Isp θα το ξερει.ειναι πραγματα που αλλαζουν ευκολα και καθυστερουν για οποιοδηποτε λογο οπως αλλωστε τα παντα εδω στην ελλαδα.σιγουρα ειναι σπαστικο να εισαι σε αναμονη αλλα οτι και να κανουμε τα καφαο δεν θα μπουν πιο γρηγορα.ειδικα Support και τετοια ειναι ο πατος της αλυσιδας που δεν ξερουν ουτε τα βασικα.οχι οτι φταινε αυτοι βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Περισσότερα από 7 χρόνια με ~5mbit σε αυτή τη ριμάδα την περιοχή....
Παρόλο που έσκαψαν, πέρασαν καλώδια, μας έσπασαν τα νεύρα με τα μηχανίματά τους....τουλάχιστον θα έχουμε γρήγορο internet λέγαμε....

Τελικά καμία πρόοδος όπως πάντα σε αυτή τη ριμάδα την χώρα.

Εγώ προσωπικά βρήκα όμως τη λύση...έφυγα και ησύχασα...τώρα Λονδίνο με γραμμή τούμπανο απολαμβάνω τα αυτονόητα που τόσα χρόνια απλά θα έπρεπε να έχουν γίνει αλλά μόνο να μας παίρνουν χρήματα ξέρουν στο Ελλαδιστάν....πολύ κρίμα.

 

speed.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην συγκρινεις τις ελληνικες υποδομες ρε αδερφε. ειχα ανεβασει και εγω τη γραμμη μου σε χωριο της γερμανιας με 250download και 150upload στα 60 ευρω μαζι με καλωδιακη και τηλεφωνο... βλεπω αμερικανους utubers με οπτικη ινα να λενε δρ ξαναμενω σε σπιτι που δε σαπορταρει φαιμπερ οπτικς. οταν ειπα στον θειο μου στον καναδα για 24mbps και τις αντιστοιχες τιμες κοντεψαμε να τον χασουμε απο το γελιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...