Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ Κεντρο ιπποδρομου και VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω το εξης: μενω στην καλλιθεα στην αγ.ελεουσα, ο οτε δεν δινει ακομα vdsl, σε ερωτηση μου σημερα σε καταστημα της vodafone υπαρχει μου ειπαν vdsl απο την εταιρεια τους, μιας και το συστημα τους το δειχνει, οπως επισης αφηνει να προχωρησει και η τυχον αιτηση.υπαρχει καποιος φιλος στην περιοχη μου κοντα που να εχει βαλει vdsl vodafone να μου πει αν ισχυει αυτο και τι ταχυτητα πιανει?

Η καλλιθεα δεν εχει καμπίνες vdsl, οπότε vdsl γιοκ, μόνο μερικες στον ιππόδρομο λόγω του "ΚΠΙΣΝ" τωρα απο που θα σου δωσει η vodafone δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η καλλιθεα δεν εχει καμπίνες vdsl, οπότε vdsl γιοκ, μόνο μερικες στον ιππόδρομο λόγω του "ΚΠΙΣΝ" τωρα απο που θα σου δωσει η vodafone δεν ξερω

αυτη την απορια εχω και εγω, αλλα πως να το μαθω? και ο υπαληλος του καταστηματος οτι βλεπει και αυτος λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη την απορια εχω και εγω, αλλα πως να το μαθω? και ο υπαληλος του καταστηματος οτι βλεπει και αυτος λεει.

Θα μπεις στο σιτε του οτε και θα δεις αν εχεις ή δεν εχεις διαθεσιμότητα, μετα θα καταλάβεις και αν σε δουλεύουν ή οχι

 

https://www.cosmote.gr/fixed/check-availability?redir=1&p_l_id=44064&p_v_l_s_g_id=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω το εξης: μενω στην καλλιθεα στην αγ.ελεουσα, ο οτε δεν δινει ακομα vdsl, σε ερωτηση μου σημερα σε καταστημα της vodafone υπαρχει μου ειπαν vdsl απο την εταιρεια τους, μιας και το συστημα τους το δειχνει, οπως επισης αφηνει να προχωρησει και η τυχον αιτηση.υπαρχει καποιος φιλος στην περιοχη μου κοντα που να εχει βαλει vdsl vodafone να μου πει αν ισχυει αυτο και τι ταχυτητα πιανει?

δες αν εχουν μπει νεα καφαο κοντα σου.αλλιως ειτε κατι λαθος εχουν ειτε εννοουν vdsl απο το αστικο κεντρο αν εισαι κοντα στο αστικο κεντρο.

Η καλλιθεα δεν εχει καμπίνες vdsl, οπότε vdsl γιοκ, μόνο μερικες στον ιππόδρομο λόγω του "ΚΠΙΣΝ" τωρα απο που θα σου δωσει η vodafone δεν ξερω

παιζει απλα να εχει μπει κανα kv ή κανα Mini dslam για το ιδρυμα μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα συνφορουμήτες! Θα ήθελα να ρωτήσω αν στην Καλλιθέα επί της οδού Ξενοφώντος έχει βάλει κανείς VDSL, κι αν ναι, τί ταχύτητες ποιάνει? Με ενδιαφέρει να βάλω 50άρα με vodafone και θα ήθελα πραγματικά τα φώτα σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συνφορουμήτες! Θα ήθελα να ρωτήσω αν στην Καλλιθέα επί της οδού Ξενοφώντος έχει βάλει κανείς VDSL, κι αν ναι, τί ταχύτητες ποιάνει? Με ενδιαφέρει να βάλω 50άρα με vodafone και θα ήθελα πραγματικά τα φώτα σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

αν βαλεις απο Kv και η καλωδιωση σου ειναι σωστη

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

θα το πιασεις το 50αρι.

αν τωρα δεν βλεπεις νεα Kv γυρω σου τοτε εχεις μελλον ακομα και ακομα δεν εχει μπει vdsl απο Kv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συνφορουμήτες! Θα ήθελα να ρωτήσω αν στην Καλλιθέα επί της οδού Ξενοφώντος έχει βάλει κανείς VDSL, κι αν ναι, τί ταχύτητες ποιάνει? Με ενδιαφέρει να βάλω 50άρα με vodafone και θα ήθελα πραγματικά τα φώτα σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δεν νομίζω να εχει ενεργοποιηθεί κάποιο KV στην καλλιθεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν νομίζω να εχει ενεργοποιηθεί κάποιο KV στην καλλιθεα

 

 

αν βαλεις απο Kv και η καλωδιωση σου ειναι σωστη

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

θα το πιασεις το 50αρι.

αν τωρα δεν βλεπεις νεα Kv γυρω σου τοτε εχεις μελλον ακομα και ακομα δεν εχει μπει vdsl απο Kv

 

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τα φώτα σας! Θα προχωρήσω δειλά δειλά και πριν κάνω την κίνηση θα ενημερώσω κι εδώ με νέα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα την βοηθεια σας. Ειναι η πρωτη μου φορα εδω. Μενω μοσχατο, ρηγα φεραιου αναμεσα Μακρυγιαννη και Χρ.Σμυρνης! Εχω φορθνετ κ προχωρησα προσφατα σε αναβαθμιση vdsl. Ειμαι σε αναμονη κατασκευης. Ο οτε εδωσε ημερομηνια 4/12! Αυτο που θελω να ρωτησω αν καποιος γνωριζει.. θα παρω απο καφαο η απο α/κ ιπποδρομου; Στο κουτι της πολυκατοικιας εχει το νουμερο 270 .. καφαο στα 200 μετρα απο μενα. Απο φορθνετ το μονο που μου ειπαν οταν ρωτησα αν υπαρχει διαθεςιμοτητα ηταν ... « βεβαιως!!! και πολυ καλο μαλιστα» ευχαριστω εκ των προταιρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μοσχατο αν θυμαμαι σωστα παιρνει απο ακ νεου φαληρου και α/κ ιπποδρομου.δεν νομιζω οτι κανενα απο τα 2 να ειναι στα 500 μετρα απο εσενα για να σου δωσουν απο το αστικο κεντρο.επισης αν το καφαο που ειδες ειναι καινουριο θα παρεις απο το kv.υπαρχει παντα περιπτωση να ξερεις ο οτε να αλλαξει την ημερομηνια κατασκευης.αν το νουμερο κκ ειναι 270 θα πρεπει και το καφαο να γραφει 270 πανω για να εισαι σιγουρος οτι ειναι το ιδιο.μην το πας δηλαδη με βαση το πιο ειναι κοντα σου.


Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα την βοηθεια σας. Ειναι η πρωτη μου φορα εδω. Μενω μοσχατο, ρηγα φεραιου αναμεσα Μακρυγιαννη και Χρ.Σμυρνης! Εχω φορθνετ κ προχωρησα προσφατα σε αναβαθμιση vdsl. Ειμαι σε αναμονη κατασκευης. Ο οτε εδωσε ημερομηνια 4/12! Αυτο που θελω να ρωτησω αν καποιος γνωριζει.. θα παρω απο καφαο η απο α/κ ιπποδρομου; Στο κουτι της πολυκατοικιας εχει το νουμερο 270 .. καφαο στα 200 μετρα απο μενα. Απο φορθνετ το μονο που μου ειπαν οταν ρωτησα αν υπαρχει διαθεςιμοτητα ηταν ... « βεβαιως!!! και πολυ καλο μαλιστα» ευχαριστω εκ των προταιρων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδέρφια Καλησπέρα διαμένω στην οδό Καρύστου μέσα στο Μοσχάτο έχω πενηντάρα και πιάνω όλη την ταχύτητα με Forthnet. Αυτό είναι το σπίτι που μένουν οι γονείς μου και περιττό να σας πω ότι με λιγότερα λεφτά στην Γερμανία από 200 Mbps Μου έκαναν αναβάθμιση για τον πρώτο χρόνο στα 400 με upload 15

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως εδω ειμαστε ελλαδα.παντως ακομα και στο εξωτερικο με το Upload ολοι ειναι λιγο μαζεμενοι.το ιδιο και εδω γιατι δεν θελουν να χασουν τα μισθωμενα/shdsl,fiber optic που δινουν παραπανω Upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση. Εγω παιρνω απο ιπποδρομο.. πανω απο 1,5 χλμ σιγουρα.. εδω εχουμε γεμισει καινουριες καμπινες! Τσεκαρα κ το κουτι.. 270 και αυτο καινουριο, οποτε μια χαρα! Ελπιζω να με ενεργοποιησουν στις 4/12 και να ξεμπερδεψω! Μεχρι τωρα ειμαι με 5 download.. 35.0 line attenuation και 6,0 θορυβο! Δεν ξερω πολλα αλλα απο λιγο που εψαξα , δεν ειναι καλα αυτα! Αντε να δω ασπρη μερα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκανα λαθος πριν. χωρις το δωρο 200mbps download σαν αρχικη συνδεση ειναι 200/30 download/upload ειχα ξεχασει οτι εκανα feed σε torrent ???????????? δε μπορω να σας περιγραψω την αισθηση να κατεβαινει επεισοδιο σειρας σε 3 δευτερολεπτα. Εννοειται πως μαυτες τις ταχυτητες παρε κοσμε feed! Γιατι με τις ταχυτητες ελλαδας τι upload να κανεις...!!! Παρολαυτα εχει μονο ενα κακο. Η τηλεοραση τραβαει απο τη γραμμη δεν ειναι οπως το πακετο νοβα φορθνετ αλλα κλαιν. για καποιο λογο το πινγκ ειναι σταθερο με ελαχιστες προσαυξησεις τιμων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καλλιθεα ψηλα προς συγγρου π ειχα απο παλια forthnet  ειχα πιασει μεχρι και 22 και μ ειχε κανει εντυπωση τοτε.Αλλαξα πηγα οτε και παρεμεινα στα ιδια επιπεδα.Δεχτηκα περσυ προφορα για vdsl με 2 ευρω εξτρα και η ταχυτητα ανεβηκε κιαλλο δεν θυμαμαι ακριβως ποσο.Γενικως μπορω να πω ειμαι απο τους τυχερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...