Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για 960 δοκιμασε να βρεις καμια απο τις αγγελιες δεν αξιζει τοσα λεφτα καινουργια.Εκτος αν μπορεις να κανεις υπομονη (hope on the train) για καποια 470? οταν βγει.

Ναι κοιταω και εκει καθημερινα κιολας.Απλα αν μπορεις να μου απαντησεις σε αυτο με την τροφοδοσια για να ξερω μην παρω καμια και δεν μπορω να την συνδεσω μετα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι κοιταω και εκει καθημερινα κιολας.Απλα αν μπορεις να μου απαντησεις σε αυτο με την τροφοδοσια για να ξερω μην παρω καμια και δεν μπορω να την συνδεσω μετα. :P

Οτι καρτα εχει 1 6πινο η 8πινο την σηκωνει.Αυτο να κοιτας 

 

http://www.pc-specs.com/psu/Corsair/Corsair_CX430_V2_430W/261/Compatible_GPUs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι καρτα εχει 1 6πινο η 8πινο την σηκωνει.Αυτο να κοιτας 

 

http://www.pc-specs.com/psu/Corsair/Corsair_CX430_V2_430W/261/Compatible_GPUs

Αρα την συγκεκριμενη 960 που ποσταρα δεν μπορω να την συνδεσω με λιγα λογια.

Αρα την συγκεκριμενη 960 που ποσταρα δεν μπορω να την συνδεσω με λιγα λογια.

Ακυρο στην σελιδα που εστειλες δειχνει οτι ειναι οκ με την συνδεση.Ειναι συμβατο μια χαρα δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα την συγκεκριμενη 960 που ποσταρα δεν μπορω να την συνδεσω με λιγα λογια.

Ακυρο στην σελιδα που εστειλες δειχνει οτι ειναι οκ με την συνδεση.Ειναι συμβατο μια χαρα δηλαδη.

η σελιδα λεει οτι σηκωνει τα watt.Αλλα η καρτα θελει 2 συνδεσεις.Για αυτο σου ειπα να κοιτας να θελει μεχρι μια συνδεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πρεπει να αγορασω επειγοντως καρτα γτ θα πουλησω αυτην που εχω.απο το να χασω 80 ευρω και να μου μεινει η καρτα σκεφτηκα ειναι καλυτερο να αγορασω μια τωρα και ας ειναι λιγο μπερδεμενα τα πραγματα..τα λεφτα που θα δωσω ειναι μαξ 280.θα βρεθει κατι καλο σε σχεση με τα λεφτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case (Κουτί):sharkoon tarea

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt):approx 800w

* Motherboard (Μητρική):msi gaming 5

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):intel i5 4590 3.3ghz

* RAM (Μνήμη συστήματος):corsair vengeance 1600 8gb

* GPU (Κάρτα γραφικών):sapphire r9 280 dual oc

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):tv samsung full hd 48"

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):windows 10 ultimate.

Σκεφτομαι να αντικαταστησω την gpu με κατι πιο ισχυρο για 1920×1080.δεν εχω βλεψεις για 4κ ακομα.το budget einai 250€ αυστηρα ακουω προτασεις κ ευχαριστω προκαταβολικα οσους απαντησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case (Κουτί):sharkoon tarea

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt):approx 800w

* Motherboard (Μητρική):msi gaming 5

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):intel i5 4590 3.3ghz

* RAM (Μνήμη συστήματος):corsair vengeance 1600 8gb

* GPU (Κάρτα γραφικών):sapphire r9 280 dual oc

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):tv samsung full hd 48"

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):windows 10 ultimate.

Σκεφτομαι να αντικαταστησω την gpu με κατι πιο ισχυρο για 1920×1080.δεν εχω βλεψεις για 4κ ακομα.το budget einai 250€ αυστηρα ακουω προτασεις κ ευχαριστω προκαταβολικα οσους απαντησουν

θα την πουλησεις την δικια σου καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case (Κουτί):sharkoon tarea

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt):approx 800w

* Motherboard (Μητρική):msi gaming 5

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):intel i5 4590 3.3ghz

* RAM (Μνήμη συστήματος):corsair vengeance 1600 8gb

* GPU (Κάρτα γραφικών):sapphire r9 280 dual oc

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):tv samsung full hd 48"

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):windows 10 ultimate.

Σκεφτομαι να αντικαταστησω την gpu με κατι πιο ισχυρο για 1920×1080.δεν εχω βλεψεις για 4κ ακομα.το budget einai 250€ αυστηρα ακουω προτασεις κ ευχαριστω προκαταβολικα οσους απαντησουν

Επειδη εχεις φτιαξει ενα πολυ ομορφο συστημα θα σου προτεινα στα χρηματα αυτα να υπολογιζεις και ενα 50ρι πανω κατω για τροφοδοτικο καθως το παραπανω ειναι αναξιοπιστο μεχρι αηδιας. Στα χρηματα αυτα στην παρουσα φαση περιμενει ολος ο κοσμος την Rx 480 4gb αρα για τωρα μεινε οπως εχεις μεχρι να δεις τι θα κανεις με το τροφοδοτικο που σου λεω και να ερθει και η εν λογω καρτα. Δεν αξιζει κατι αλλο να παρεις σε σχεση με την R9 280 που εχεις τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχεις φτιαξει ενα πολυ ομορφο συστημα θα σου προτεινα στα χρηματα αυτα να υπολογιζεις και ενα 50ρι πανω κατω για τροφοδοτικο καθως το παραπανω ειναι αναξιοπιστο μεχρι αηδιας. Στα χρηματα αυτα στην παρουσα φαση περιμενει ολος ο κοσμος την Rx 480 4gb αρα για τωρα μεινε οπως εχεις μεχρι να δεις τι θα κανεις με το τροφοδοτικο που σου λεω και να ερθει και η εν λογω καρτα. Δεν αξιζει κατι αλλο να παρεις σε σχεση με την R9 280 που εχεις τωρα.

τροφοδοτικο εχω στο προγραμμα γτ στο συστημα μου μονο το τροφοδοτικο ειναι μουφα.κοιταξα τιμη εκκινησης rx 480 σημερα.300 η φτηνοτερη..ψιλοκλεψια

τροφοδοτικο εχω στο προγραμμα γτ στο συστημα μου μονο το τροφοδοτικο ειναι μουφα.κοιταξα τιμη εκκινησης rx 480 σημερα.300 η φτηνοτερη..ψιλοκλεψια

σε σχεση με τιμη εκκινησης της amd παντα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...