Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η 960 παίζει σε 430 τροφοδοτικό ΑΝΕΤΑ αφού έχεις skylake!

η 380 καίει όταν ζορίζεται περισσότερο και από την 970 , μείνε μακρυά!!

η 470 δεν υπάρχει ούτε στα χαρτιά ακόμη , εδώ η 480 και οι 1060/170 που μας έχουν πρήξει τόσο καιρό είναι διαθέσιμες με καθυστερήσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η 960 και 380 που θα ειναι τσιμα τσιμα θα υπαρχει κανενα θεμα?Η 470 πανω κατω σε τιμη ποσο θα ειναι γνωριζουμε?

Ε ναι θα είσαι λίγο κοντά στα όρια αλλά θα τις σηκώνει μην αγχώνεσαι.470 Ελλάδα μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω.Ελπίζω κοντά στα 200 αλλά σε αυτή τη χώρα και ειδικά με τις νέες κάρτες δεν μου κάνει εντύπωση να την δω στα 250.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 960 παίζει σε 430 τροφοδοτικό συνήθως (τι cpu εχεις?)

η 380 καίει όταν ζορίζεται περισσότερο και από την 970 , μείνε μακρυά!!

i3 6100 για επεξεργαστη

Ε ναι θα είσαι λίγο κοντά στα όρια αλλά θα τις σηκώνει μην αγχώνεσαι.470 Ελλάδα μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω.Ελπίζω κοντά στα 200 αλλά σε αυτή τη χώρα και ειδικά με τις νέες κάρτες δεν μου κάνει εντύπωση να την δω στα 250.

Νομιζω πως και με μια 960 θα ειμαι κομπλε εφοσον την σηκωνει το τροφοδοτικο μου.Μετα νομιζω ανεβαινω πολυ σε budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i3 6100 για επεξεργαστη

Νομιζω πως και με μια 960 θα ειμαι κομπλε εφοσον την σηκωνει το τροφοδοτικο μου.Μετα νομιζω ανεβαινω πολυ σε budget

Το νου σου μόνο να πάρεις κάρτα με 1Χ 6pin ή 1X8pin , τίποτα παραπάνω.

Δες για καμμιά 960 μεταχειρησμένη γιατί πραγματικά δεν αξίζει να τα δώσεις για νέα.

 

παράδειγμα

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νου σου μόνο να πάρεις κάρτα με 1Χ 6pin ή 1X8pin , τίποτα παραπάνω.

Δες για καμμιά 960 μεταχειρησμένη γιατί πραγματικά δεν αξίζει να τα δώσεις για νέα.

Πχ απο την σειρα 960 εσυ πια θα μ προτεινες να παρω?Ποια εταιρεια ειναι καλυτερη σε θεμα ψυξης,στροφες ρολογιων κλπ?Εχω ακουσει και διαβασει πως asus και msi ειναι κορυφαιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 960 και 380 που θα ειναι τσιμα τσιμα θα υπαρχει κανενα θεμα?Η 470 πανω κατω σε τιμη ποσο θα ειναι γνωριζουμε?

με 960 εισαι κομπλε,

με 380 ουτε καν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ απο την σειρα 960 εσυ πια θα μ προτεινες να παρω?Ποια εταιρεια ειναι καλυτερη σε θεμα ψυξης,στροφες ρολογιων κλπ?Εχω ακουσει και διαβασει πως asus και msi ειναι κορυφαιες.

Για μένα την πιο φτηνή που θα βρείς να πάρεις αρκεί να έχει διπλά fans , 4gb(just in case) και 6-8πιν(αν και δεν θυμάμαι κάποια έκδοση με παραπάνω).Οι διαφορές μεταξύ τους είναι μικρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ απο την σειρα 960 εσυ πια θα μ προτεινες να παρω?Ποια εταιρεια ειναι καλυτερη σε θεμα ψυξης,στροφες ρολογιων κλπ?Εχω ακουσει και διαβασει πως asus και msi ειναι κορυφαιες.

msi-gigabyte-evga-palit-..Oxi asus!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικα σηκωνει μια 380 (χωρις oc) το 430.Τραβαει περιπου 210~ watt οποτε μαζι με εναν i3 + περιφεριακα αλλα 100w θα ειναι στα 300-330~.Αρα στο 75%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικα σηκωνει μια 380 (χωρις oc) το 430.Τραβαει περιπου 210~ watt οποτε μαζι με εναν i3 + περιφεριακα αλλα 100w θα ειναι στα 300-330~.Αρα στο 75%.

θα το διακινδυνευες ομως? εγω οχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το διακινδυνευες ομως? εγω οχι..

Ναι,ανετα

 

http://outervision.com/power-supply-calculator ειδικα οσο ειναι καινουργια και εχουν εγγυηση.

Εδω σκεφτομαι να βαλω στο δικο μου (smart se 530w) μια φθηνη 390. Πρακτικα θα ειμαι 88% του τροφοδοτικου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως!!Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας και το χρονο που αφιερωσατε!!Με βοηθησατε αρκετα μπορω να πω!!


Για μένα την πιο φτηνή που θα βρείς να πάρεις αρκεί να έχει διπλά fans , 4gb(just in case) και 6-8πιν(αν και δεν θυμάμαι κάποια έκδοση με παραπάνω).Οι διαφορές μεταξύ τους είναι μικρές.

http://www.skroutz.gr/s/6441065/Gigabyte-GeForce-GTX960-4GB-WindForce-2X-OC-GV-N960WF2OC-4GD.html Αυτη απ' οτι βλεπω εχει ενα 6pin και 8pin για συνδεση με το τροφοδοτικο.Πρεπει να συνδεθουν και τα 2 ή με το ενα απο τα 2 θα ειμαι οκ?Σορρυ παιδια που ρωταω αλλα δεν ειχα μεχρι τωρα ποτε καρτα γραφικων πανω απο 4pin για τροφοδοσια.Αυτην σκεφτομαι να παρω ωστε να κρατησει κιολας και για μελλοντικα παιχνιδια τουλαχιστον 3 χρονια ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,ανετα

 

http://outervision.com/power-supply-calculator ειδικα οσο ειναι καινουργια και εχουν εγγυηση.

Εδω σκεφτομαι να βαλω στο δικο μου (smart se 530w) μια φθηνη 390. Πρακτικα θα ειμαι 88% του τροφοδοτικου :D

τα ξερω τα calculator,απλως δεν ξερω και τι ακριβως εχει ο πυργος του,και γενικα αν κανει και κανα o/c

Ναι,ανετα

 

http://outervision.com/power-supply-calculator ειδικα οσο ειναι καινουργια και εχουν εγγυηση.

Εδω σκεφτομαι να βαλω στο δικο μου (smart se 530w) μια φθηνη 390. Πρακτικα θα ειμαι 88% του τροφοδοτικου :D

Δεν θα εχει προβλημα απλως προτιμω να δινω παραπανω ανοχη στο τροφοδοτικο να μην το ζοριζω,προληπτικα κυριως  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως!!Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας και το χρονο που αφιερωσατε!!Με βοηθησατε αρκετα μπορω να πω!!

http://www.skroutz.gr/s/6441065/Gigabyte-GeForce-GTX960-4GB-WindForce-2X-OC-GV-N960WF2OC-4GD.html Αυτη απ' οτι βλεπω εχει ενα 6pin και 8pin για συνδεση με το τροφοδοτικο.Πρεπει να συνδεθουν και τα 2 ή με το ενα απο τα 2 θα ειμαι οκ?Σορρυ παιδια που ρωταω αλλα δεν ειχα μεχρι τωρα ποτε καρτα γραφικων πανω απο 4pin για τροφοδοσια.Αυτην σκεφτομαι να παρω ωστε να κρατησει κιολας και για μελλοντικα παιχνιδια τουλαχιστον 3 χρονια ακομα.

για 960 δοκιμασε να βρεις καμια απο τις αγγελιες δεν αξιζει τοσα λεφτα καινουργια.Εκτος αν μπορεις να κανεις υπομονη (hope on the train) για καποια 470? οταν βγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχουν την ίδια τιμή, θα έλεγα της zotac. Είναι το top μοντελο της εταιρίας για τις 1070 και τοποθετείται πιο πανω απο την g1 σίγουρα και κανονικά θα έπρεπε να είναι και πιο ακριβή κιόλας. Δεν εχω διαβάσει επίσημα reviews, μονο για την αντίστοιχη 1080 και έλεγαν πολυ Καλά λόγια. Για την 1070 amp extreme εχω βρει μονο απο χρήστες στο reddit της nvidia που λένε πως μαζί με την gaming της msi είναι οι καλύτερες υλοποιήσεις μέχρι τώρα. Της zotac απο όσο διαβάζω είναι η πιο κρύα και της msi η πιο ήσυχη

 

Μια απο τις δυο θα διάλεγα, amp extreme η msi gaming, η την msi armor σαν πιο οικονομική λυση.

 

Εγώ προσωπικά ήθελα της msi αλλά επειδή ξεπουλιουνται στιγμιαία, παράγγειλα της zotac απο Γερμανία που είναι πιο διαθέσιμες 11 του μήνα θα την εχω

 

Ναι για αυτο ενδιαφερθηκα τοσο πολυ για την AMP! Extreme, ξερω οτι ειναι η κορυφαια εκδοση της εταιριας αλλα συνηθως ειναι πανακριβη αλλα αφου την βρηκα ιδια τιμη με την G1 μου κεντρισε το ενδιαφερον.

 

Εσυ ποια AMP παραγγειλες, την Extreme η την κανονικη και απο που, mindfactory?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...