Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση για επιλογη μοντελου custom 1070, ειμαι μεταξυ της Zotac AMP! Extreme και της Gigabyte G1 Gaming (τις εχω βρει σε ιδια τιμη και τις δυο), ποια απο τις δυο μου προτεινετε?

 

Αρχικα ειμουν πεπεισμενος να παρω την Gigabyte λογω καλων κριτικων για τις G1 του Maxwell και Pascal αλλα προβληματιζομαι επειδη διαβαζω οτι το γεγονος που εχει μονο ενα 8-pin connector μπορει να προκαλεσει διαφορα προβληματα (οπως χαμηλοτερα overclocks, throttling κτλ).

 

Για την Zotac AMP! Extreme εχω ακουσει οτι ηταν απο τις πιο δυνατες custom του Maxwell αλλα δεν εχω βρει πολλα reviews για την 1070 AMP! Extreme.

 

Καμια ιδεα?

 

Ολες οι Single pin θα υπερσυγχρονιζουν(overclock) χαμηλοτερα απο τις Dual pin. Αμα σε ενδιαφερει να τις υπερσυγχορινισεις τοτε θα πρεπει να κοιτας μονο dual pin.

Η Zotac Amp/Amp Extreme - Evga FTW - Galax HOF/HOFLE εχουν 2 8Pin connectors οποτε λογικα θα υπερσυγχρονιζουν λιγο παραπανω απο τα υπολοιπα μοντελα.Νομιζω οτι θα εχουν και λιγο μεγαλυτερη θερμοκρασια αλλα αυτο καλο ειναι να περιμενεις τα reveiws για να εισαι σιγουρος.

Οι msi gaming X/msi Seahawk EK X - Gigabyte Xtreme Gaming - Galax extreme OC - Inno 3d ichill x3/Inno 3d ichill x4 εχουν 6Pin/8pin connectors

Εκτος αμα εισαι σε μεγαλη αναγκη ή εχεις βρει καλη προσφορα που τελειωνει θα σου προτεινα να περιμενεις γιατι μονο για την msi εχω δει  reveiw.

Αν και οποια και να αγορασεις δεν εχει τερατιες διαφορες αφου ολες θα παιζουν με 1-6 fps διαφορα.Το μονο που να κοιταξεις αμα σε ενδιαφερει να την πουλησεις πριν ληξει η εγγυηση, εαν μεταβιβαζεται κτλπ.

Προσωπικα αγοραζω evga αμα σε ενδιαφερει η συμβουλη μου.

Επεξ/σία από fivestars12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι Single pin θα υπερσυγχρονιζουν(overclock) χαμηλοτερα απο τις Dual pin. Αμα σε ενδιαφερει να τις υπερσυγχορινισεις τοτε θα πρεπει να κοιτας μονο dual pin.

Η Zotac Amp/Amp Extreme - Evga FTW - Galax HOF/HOFLE εχουν 2 8Pin connectors οποτε λογικα θα υπερσυγχρονιζουν λιγο παραπανω απο τα υπολοιπα μοντελα.Νομιζω οτι θα εχουν και λιγο μεγαλυτερη θερμοκρασια αλλα αυτο καλο ειναι να περιμενεις τα reveiws για να εισαι σιγουρος.

Οι msi gaming X/msi Seahawk EK X - Gigabyte Xtreme Gaming - Galax extreme OC - Inno 3d ichill x3/Inno 3d ichill x4 εχουν 6Pin/8pin connectors

Εκτος αμα εισαι σε μεγαλη αναγκη ή εχεις βρει καλη προσφορα που τελειωνει θα σου προτεινα να περιμενεις γιατι μονο για την msi εχω δει  reveiw.

Αν και οποια και να αγορασεις δεν εχει τερατιες διαφορες αφου ολες θα παιζουν με 1-6 fps διαφορα.Το μονο που να κοιταξεις αμα σε ενδιαφερει να την πουλησεις πριν ληξει η εγγυηση, εαν μεταβιβαζεται κτλπ.

Προσωπικα αγοραζω evga αμα σε ενδιαφερει η συμβουλη μου.

 

Evga δε θα επαιρνα με τιποτα γιατι μαθαινω κανει bin τις καρτες τις και βαζει τα καλα chip μονο στην K|NGP|N αφηνοντας ακομα και την Classified που ειναι πανακριβη κανονικα chips. Μαλλον με βλεπω να περιμενω για την Zotac.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι Single pin θα υπερσυγχρονιζουν(overclock) χαμηλοτερα απο τις Dual pin. Αμα σε ενδιαφερει να τις υπερσυγχορινισεις τοτε θα πρεπει να κοιτας μονο dual pin.

Η Zotac Amp/Amp Extreme - Evga FTW - Galax HOF/HOFLE εχουν 2 8Pin connectors οποτε λογικα θα υπερσυγχρονιζουν λιγο παραπανω απο τα υπολοιπα μοντελα.Νομιζω οτι θα εχουν και λιγο μεγαλυτερη θερμοκρασια αλλα αυτο καλο ειναι να περιμενεις τα reveiws για να εισαι σιγουρος.

Οι msi gaming X/msi Seahawk EK X - Gigabyte Xtreme Gaming - Galax extreme OC - Inno 3d ichill x3/Inno 3d ichill x4 εχουν 6Pin/8pin connectors

Εκτος αμα εισαι σε μεγαλη αναγκη ή εχεις βρει καλη προσφορα που τελειωνει θα σου προτεινα να περιμενεις γιατι μονο για την msi εχω δει reveiw.

Αν και οποια και να αγορασεις δεν εχει τερατιες διαφορες αφου ολες θα παιζουν με 1-6 fps διαφορα.Το μονο που να κοιταξεις αμα σε ενδιαφερει να την πουλησεις πριν ληξει η εγγυηση, εαν μεταβιβαζεται κτλπ.

Προσωπικα αγοραζω evga αμα σε ενδιαφερει η συμβουλη μου.

Με το σκεπτικό σου τα MHz είναι στραγάλια.

Να τραβηξω καλώδια από το αυτοκίνητο αν είναι να ρίξω κάνα παγκόσμιο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ! Το σύστημα μου είναι το εξής:

 

Case:Cooler Master HAF 932
PSU:Corsair CMPSU-750HXEU PSU (750W)
Motherboard:Asus Crosshair IV Formula (sAM3, 890FX, DDR3)
CPU:AMD Phenom II X6 1055T (sAM3, 2,8 GHz, 6MB)
RAM:12gb
GPU:SAPPHIRE HD 5870 1GB GDDR5
Monitor/Resolution:Dell U2410 Ultrasharp 24¨1920x1200
ΟS:Windows 10

 

Με αφορμή την rx 480 σκέφτομαι να κάνω upgrade την gpu. Παιχνίδια που με ενδιαφέρουν: witcher 3, overwatch, ark:survival evovled. Με την τωρινή κάρτα είμαι τυχερός αν πιάσω 30 fps για λίγα δευτερόλεπτα σε low-med settings οπότε δεν θα με πειράξει αν δεν πιάνει ακατέβαστα 60 και αν χρειαστεί να κάνω compromise σε settings. Οθόνη δεν θα αλλάξω οπότε δεν με ενδιαφέρει πάνω απο 1080. Τέλος θα ήθελα να την έχω μέσα στον ιούλη οπότε δεν με ενδιαφέρει να περιμένω να πέσει η τιμή της ή να βγουν άλλες εκδόσεις της. Μέχρι τα 300 ευρω budget αξίζει η 480(και αν ναι, απο που; ) ή κάποια άλλη. Επίσης χρειάζομαι την 8g ή με καλύπτουν τα 4g με 1080; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το σκεπτικό σου τα MHz είναι στραγάλια.

Να τραβηξω καλώδια από το αυτοκίνητο αν είναι να ρίξω κάνα παγκόσμιο ;)

χαχαχαχαχα :-D :-D

Η αληθεια ειναι οτι εξαρταται και απο αλλους παραγοντες σιγουρα αλλα ο φιλος αναρωτιοταν αμα ειναι να αγορασει single vs dual pin για αυτο και του ανεφερα τις παρατηρησεις μου με βαση προηγουμενες γενιες/1080 Benchmarks.

 

Evga δε θα επαιρνα με τιποτα γιατι μαθαινω κανει bin τις καρτες τις και βαζει τα καλα chip μονο στην K|NGP|N αφηνοντας ακομα και την Classified που ειναι πανακριβη κανονικα chips. Μαλλον με βλεπω να περιμενω για την Zotac.

Οσο για το bin και το "cherry picking" chips

Αρχικα πιστευω οτι ξερεις οτι η nvidia δοκιμαζει ολα τα chips για να δει αμα τειρουν τις προδιαγραφες για την αντιστοιχη καρτα που δοκιμαζουν ( πχ κοιτα 980 με 970 )  και μετα τα βαφτιζει 980 ας πουμε.Αυτα τα στελνει στις εταιρειες που φτιαχνουν τις custom εκδοσεις.

Οι εταιρειες τωρα οταν παρουν τα chips θελουν να βγαλουν διαφορετικες εκδοσεις οποτε πρεπει να γινει ενας ελεγχος για να πληρουνται ολες οι προδιαγραφες, που αναφερονται στα επισημα specs, της εκαστοτε εκδοσης. Αμα το chip που ελεγχεται πληρει ολες τις προυποθεσεις και ειναι stable τοτε μπαινει στη διαδικασια να πουληθει.

( πχ. αμα μια απο τις προδιαγραφες ειναι η gaming εκδοση να εχει1200 base clock και το chip δεν φθανει 1200 ή δν ειναι stable στα 1200 απορριπτεται και θα γινει ελεγχος για να τοποθετηθει στην λιγοτερο απαιτητικη εκδοση)

Αυτο συμβαινει με ολες τις εταιρειες και ειναι λογικο γιατι πρεπει να πουλησουν το προιον με τις προδιαγραφες που εμφανιζονται κατα τη δειαρκεια της αγορας.

Μεχρι εδω εχει γινει 1 Bin απο την nvidia για να γινει ελεγχος και 1 soft bin απο τις εταιρειες για τον δικο τους ελεγχο.Τονιζω οτι αυτον τον ελεγχο τον κανουν ολες οι εταιρειες για να παρεχουν την ποιοτητα προιοντος  που υποσχονται.

Επιπλεον δεν υπαρχουν κανονικα chips αλλα chips που τειρουν τουλαχιστον τις ελαχιστες προδιαγραφες για την καθε εκδοση. Για αυτο δεν εχει νοημα να συγκρινεις τα chips  της classified με την K|NGP|N.

Το ιδιο συμβαινει με  την msi gaming/msi lighting , gigabyte g1/ gigabyte xtreme gaming, galax extreme/galax hall of fame, amp/amp extreme και με καθε αλλη εταιρεια που βγαζει 2 διαφορετικες εκδοσεις της ιδιας καρτας.

Επειδη η καθε εταιρεια κοιταει να πληρει τις ελαχιστες προυποθεσεις που αναφερεται στο προιον της, μπορεις να  αγορασεις μια "κατωτερη" εκδοση με βαση τα χαρακτηριστικα των καρτων χωρις να υπερσυγχρονιστουν  και μετα τον υπερσυγχρονισμο να καταληξεις να εχεις τη καλυτερη καρτα! ( γιατι καμια εταιρεια δεν εγγυαται επειδη αγορασες την gaming εκδοση θα εχεις καλυτερο overclock ).

Με βαση ολα αυτα μπορεις να πεις οτι ολες οι καρτες στην αγορα λειτουργουν ετσι οπως θα επρεπε να λειτουργουσαν και δεν υπαρχει cherry picking.

Τωρα αμα πας στο aftermarket θα παρατηρησεις οτι υπαρχει κατι που λεγεται asic( το οποιο ειναι μια ενδειξη για το ποσο αποτελεσματικα υπερσυγχρονιζει η καρτα σου αλλα δεν ειναι νομος οτι θα υπερσυγχρονιζει καλα) και οτι οσο πιο μεγαλο %  asic εχεις τοσο πιο ακριβα μπορεις να πουλησεις την καρτα σου. Εδω η evga μονο για τις K|NGP|N εκδοσεις σoυ δινει τη δυνατοτητα για παραπανω λεφτα να επιλεξεις το ελαχιστο asic της καρτας που θα αγορασεις.

Δηλαδη το μονο cherry picking ειναι το ελαχιστο εγγυημενο % asic,το οποιο δεν εγγυαται καλυτερο υπερσυγχρονισμο οπως τονιζει η ιδια η evga, μεταξυ των καρτων που εχουν βαφτιστει ηδη ως K|NGP|N.

 

 

@Tuna

Αμα θες αυτο το μηνα, η reference 480 κανει 300-320 ευρω στα σκρουτζομαγαζα. Οπως ολες οι reference καρτες της nvidia/amd εχουν ενα θεματακι με τις θερμοκρασιες οποτε θα σου προτεινα να περιμενεις να βγουν τα custom μοντελα αργοτερα αυτο το μηνα αλλα αυτα θα εχουν τιμες τουλαχιστον 320ευρω. Επειδη καποια παιχνιδια αρχισαν να χρησιμοποιουν περισσοτερο απο 4gb σε 1080p θα σου προτεινα να πας σε μια καρτα με 6gb ή παραπανω για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και για το μελλον.

Ομως αυτη τη στιγμη που μιλαμε, ελαχιστα παιχνιδια χρησιμοποιουν πανω απο 4gb οποτε αυτο θα ειναι επιλογη σου αν τα 30ευρω αξιζουν το  future proof.

Αλλες επιλογες για τα λεφτα που αναφερεις ειναι η custom 970 αλλα εχει 3,5gb vram οποτε θα ισχυουν τα ιδια  προβληματα με τις 4gb αλλα και μερικα ακομα για τα παιχνιδια που καταναλωνουν 3,5gb+ ή η 390x.

Σαφως μπορεις παντα να αγορασεις μεταχειρισμενες 390x/970 που θα ειναι κατω απο τα 300 ευρω αλλα προσπαθησε να εχουν εγγυηση γιατι διαφορετικα τα 50-100  ευρω κατω μπορει να μην αξιζουν καν.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να περιμενεις τις custom 480 και θα εχουν βγει και περισσοτερα reveiws ωστε να ξερεις καλυτερα την ακριβης της αποδοση. Επισης μεχρι τοτε θα εχουν βγει και περισσοτερες πληροφοριες για την αποδοση της 1060 οσο και για την τιμη της.( φημες την κατατασουν τουλαχιστον στα επιπεδα της 480 εως και 15% καλυτερη αλλα λιγο πιο ακριβη)

Δεν θυμαμαι ποτε θα αρχισουν να πωλουνται οι 4gb 480 και αυτη τη στιγμη δεν μπορω να το ψαξω, ελπιζω καποιος αλλος φιλος να σε βοηθησει περι του θεματος!

Αμα εχεις αλλη ερωτηση ή αλλαξη το budget σου εδω ειμαστε να ξαναρωτησεις! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δε το έχω ψάξει καθόλου το θέμα τώρα που βγήκανε και οι καινούριες καρτουλες από nvidia & amd συμφέρει ακόμα σαν αγορά vfm ή 390 Nitro ή αξίζει ή αγορά κάποιας καινούριας ως προς τα κριτήρια τιμής και απόδοσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δε το έχω ψάξει καθόλου το θέμα τώρα που βγήκανε και οι καινούριες καρτουλες από nvidia & amd συμφέρει ακόμα σαν αγορά vfm ή 390 Nitro ή αξίζει ή αγορά κάποιας καινούριας ως προς τα κριτήρια τιμής και απόδοσης?

Η αγορα της δεν πηστευω οτι αξιζει πλεον.Ειδικα μετα την κυκλοφορια της rx480.Αλλα επειδη βλεπω πως την εχεις,αξιζει να την κρατησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια, ειχα ξαναγραψει εδω για αναβαθμiση καρτα γραφικων αλλα οι περισσοτεροι μ ειπαν να περιμενω να βγουν οι καινουριες!!, το παρακατω ειναι το συστημα μου:


 Case (Κουτί):mid tower zalman z11 (http://www.e-shop.gr/case-zalman-z11-black-p-PER.806905?gclid=CjwKEAjwkui7BRCf64DNtfDupgoSJAA_0LOobiHdLDFI4eQZIM8H1MDiHwDrsqlDLnbIl9ELKkaZ4hoCdjTw_wcB)


 


PSU (Τροφοδοτικό & Watt): coolermaster b700w (http://www.coolermaster.com/powersupply/b-series/b700/)


 


Motherboard (Μητρική):asus h87 plus (https://www.google.gr/search?q=asus+h87-plus+ebay&oq=asus+&aqs=chrome.5.69i57j69i60l3j69i59l2.2407j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=asus+h87-plus+)


 


CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): intel i5 4570 (https://www.skroutz.gr/s/3404747/Intel-Core-i5-4570-Box.html)


RAM (Μνήμη συστήματος): 16gb 1600hz


GPU (Κάρτα γραφικών): palit geforce gtx 660 


Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): samsung 24'' 60hz , 1080p


ΟS (Λειτουργικό σύστημα): windows 10


.


 


παιζω 1080p και δεν εχω σκοπο να αλλαξω αυτη την αναλυση στο συντομο μελλον, απλα θα ηθελα μια καρτα η οποια να μου κρατησει να μπορω να παιζω αριστα σε αυτη την αναλυση (πχ  battlefield 1 που θα βγει) χωρις frame drops, επισης δε θα ηθελα μια καρτα με υψηλες θερμοκρασιες αφου η θερμοκρασια δωματιου μου το καλοκαιρι πιανει και 33-35 βαθμους


τα λεφτα που δινω ειναι 300 συν πλιν


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γεια σας παιδια, ειχα ξαναγραψει εδω για αναβαθμiση καρτα γραφικων αλλα οι περισσοτεροι μ ειπαν να περιμενω να βγουν οι καινουριες!!, το παρακατω ειναι το συστημα μου:

 Case (Κουτί):mid tower zalman z11 (http://www.e-shop.gr/case-zalman-z11-black-p-PER.806905?gclid=CjwKEAjwkui7BRCf64DNtfDupgoSJAA_0LOobiHdLDFI4eQZIM8H1MDiHwDrsqlDLnbIl9ELKkaZ4hoCdjTw_wcB)

 

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): coolermaster b700w (http://www.coolermaster.com/powersupply/b-series/b700/)

 

Motherboard (Μητρική):asus h87 plus (https://www.google.gr/search?q=asus+h87-plus+ebay&oq=asus+&aqs=chrome.5.69i57j69i60l3j69i59l2.2407j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=asus+h87-plus+)

 

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): intel i5 4570 (https://www.skroutz.gr/s/3404747/Intel-Core-i5-4570-Box.html)

RAM (Μνήμη συστήματος): 16gb 1600hz

GPU (Κάρτα γραφικών): palit geforce gtx 660 

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): samsung 24'' 60hz , 1080p

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): windows 10

.

 

παιζω 1080p και δεν εχω σκοπο να αλλαξω αυτη την αναλυση στο συντομο μελλον, απλα θα ηθελα μια καρτα η οποια να μου κρατησει να μπορω να παιζω αριστα σε αυτη την αναλυση (πχ  battlefield 1 που θα βγει) χωρις frame drops, επισης δε θα ηθελα μια καρτα με υψηλες θερμοκρασιες αφου η θερμοκρασια δωματιου μου το καλοκαιρι πιανει και 33-35 βαθμους

τα λεφτα που δινω ειναι 300 συν πλιν

 

 

Περίμενε τις καινούργιες gtx 1060 και rx 480 αλλά τις custom εκδόσεις τους για να δεις και τι ψάρια πιάνουν σε αποδόσεις στα games αλλά και σε θερμοκρασίες (ούτως ή άλλως bf1 από Φθινόπωρο πλευρά θα έρθει,τώρα καλοκαίρι οπότε μπάνια/βόλτες.. no new game μέσα στο καλοκαίρι)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε τις καινούργιες gtx 1060 και rx 480 αλλά τις custom εκδόσεις τους για να δεις και τι ψάρια πιάνουν σε αποδόσεις στα games αλλά και σε θερμοκρασίες (ούτως ή άλλως bf1 από Φθινόπωρο πλευρά θα έρθει,τώρα καλοκαίρι οπότε μπάνια/βόλτες.. no new game μέσα στο καλοκαίρι)....

ευχαριστω , χμμ οποτε ακομα αναμονη λες μεχρι να εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα σεπτεβρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω , χμμ οποτε ακομα αναμονη λες μεχρι να εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα σεπτεβρη

κυριώς οι τιμές στις νέες gpu ... μόνο κερδισμένος θα βγείς από την αναμονή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε  ολη την παρεα 


 


Μόλις έφτιαξα το παρακάτω συστηματακι και αναζητώ κάρτα γραφικών μπορείτε να μου προτείνεται ιδέες.


Ψάχνω maximum γύρω στα 200-250.


 


Case (Κουτί):Phanteks Enthoo Evolv (Window) 

 

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): PSU SUPER FLOWER GOLDEN GREEN HX SERIES 750W 

 

Motherboard (Μητρική):Motherboard 1151 Gigabyte Z170M-D3H   KAI

 

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):Intel Core i7 6700 3.4 GHz 4 cores 8 threads 

 

RAM (Μνήμη συστήματος):RAM CORSAIR CMK16GX4M2A2133C13 VENGEANCE LPX BLACK 16GB

(2X8GB) 

 

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):2560x1080

 

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): windows 10 64bit

 

 


 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα σε  ολη την παρεα 

 

Μόλις έφτιαξα το παρακάτω συστηματακι και αναζητώ κάρτα γραφικών μπορείτε να μου προτείνεται ιδέες.

Ψάχνω maximum γύρω στα 200-250.

 

Case (Κουτί):Phanteks Enthoo Evolv (Window) 
 
PSU (Τροφοδοτικό & Watt): PSU SUPER FLOWER GOLDEN GREEN HX SERIES 750W 
 
Motherboard (Μητρική):Motherboard 1151 Gigabyte Z170M-D3H   KAI
 
CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):Intel Core i7 6700 3.4 GHz 4 cores 8 threads 
 
RAM (Μνήμη συστήματος):RAM CORSAIR CMK16GX4M2A2133C13 VENGEANCE LPX BLACK 16GB
(2X8GB) 
 
Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):2560x1080
 
ΟS (Λειτουργικό σύστημα): windows 10 64bit

 

θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο να κατασταλαξει η τιμη της RX 480, γιατι ακομα είναι σε υψηλα επιπεδα (που δεν θα επρεπε), αλλιως κοιτα για καποια μεταχειρισμενη 390/970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...