Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια χαρά σε όλους. Ήρθε η ώρα να αναβάθμισω κάρτα γραφικών.

Το PC μου

ASRock H97 Anniversary

Intel i5 4460

8 GB RAM DDR3 1600MHz

R9 280

1TB HDD

128 GB SSD

Thermaltake Smart SE 730W

Θα παίζω σε 1080p ανάλυση 60Hz. Έχω κοιτάξει για GTX 1660 OC 6GB, RX 580 8GB, RX 5500 XT 8GB.

Τα φώτα σας. Ευχαριστώ :)

Επεξ/σία από MarKad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά θέλω την βοήθεια σας γιατί είμαι χωρίς κάρτα τώρα και δεν περνάει η ώρα μόνο με ταινιούλες!

Έχω 200€ σαν όριο να διαθέσω για κάρτα γραφικών και πραγματικά δεν μπορώ αν πάω πιο πάνω όποτε λέω για μεταχειρισμένη για να πάρω όσο το δυνατό περισσότερα πίσω σε απόδοση.

Η ανάλυση που παίζω είναι 1080p 60hz panel και παιχνίδια όπως Pubg, Cod Warzone. 

Έχω σκοπό να πάω σε 144hz όπως και γενικό upgrade στο μέλλον αλλά με 200€ δεν μπορώ να έχω τέτοιες απαιτήσεις από το τόσο παλιό συστημά μου. 

Ποια πιστεύετε είναι σε μεταχειρισμένη η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MarKad είπε

Γεια χαρά σε όλους. Ήρθε η ώρα να αναβάθμισω κάρτα γραφικών.

Το PC μου

ASRock H97 Anniversary

Intel i5 4460

8 GB RAM DDR3 1600MHz

R9 280

1TB HDD

128 GB SSD

Thermaltake Smart SE 730W

Θα παίζω σε 1080p ανάλυση 60Hz. Έχω κοιτάξει για GTX 1660 OC 6GB, RX 580 8GB, RX 5500 XT 8GB.

Τα φώτα σας. Ευχαριστώ :)

Με μια 570 θα είσαι μια χαρά στα 1080 με μια 580 λίγο καλύτερα. Επειδή και εγώ είχα κάνει την ίδια περίπου αναβάθμιση και είχα επιλέξει την 570 σου λέω πως δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα στα 1080. Με μια 1660 θα παίζεις πιο ψηλά στα γραφικά. Γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, janellsis είπε

Gtx960 4Gb εχω εγώ αν ενδιαφέρεσαι, στα 120 ευρω την δίνω. 

Χαχα εδώ λέμε για RX 580 και GTX 1660 και μου λες για GTX 960 που είναι πάνω κάτω στα ίδια με αυτήν που έχω τώρα και μάλιστα την δίνεις σε τιμή που βρίσκεις μεταχειρισμένη RX 570/580

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, janellsis είπε

Gtx960 4Gb εχω εγώ αν ενδιαφέρεσαι, στα 120 ευρω την δίνω. 

Καλά και εσύ εδώ βρήκες να βάλεις την τιμή σου. Από 60-70 στα 120?

Μπορεί να τρολαρεις, όποτε σορι.. Υπάρχει  πχ ένας στις αγγελίες που δίνει rx 580 195 ευρώ και δεν δέχεται και παζάρια. Και αν πεταχτεί κάποιος να πει ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να βάζει ότι τιμή θέλει, έτσι έχουμε και εμείς το δικαίωμα να τον κράξουμε και να προστατευσουμε  αφελεις επίδοξους αγοραστές.

Επεξ/σία από geo4sar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πολυ ωραιο thread . Δεν ειμαι κατοχος Radeon αλλα ισως και γινω. Εχω ενα παλιο συστημα με τον θρυλικο  i7 4790K 4ghz. Ειμαι μεταξυ 5600 xt και Nvidia 1660 ti. Με ενδιαφερει το gaming σε  monitor 1080p 75 hz lg freesync προς το παρον . Μου αρεσει η Radeon αλλα φοβαμαι ολο αυτο με τους οδηγους, εχουμε κανα νεο? ή να παω πιο σιγουρα σε μια 1660 ti ?. Θα ηθελα τη γνωμη σας αν γίνεται...δεν γνωριζω αν ειμαι κ στο σωστο thread :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2020 στις 6:32 ΜΜ, Giannos7 είπε

Καλησπέρα παιδιά θέλω την βοήθεια σας γιατί είμαι χωρίς κάρτα τώρα και δεν περνάει η ώρα μόνο με ταινιούλες!

Έχω 200€ σαν όριο να διαθέσω για κάρτα γραφικών και πραγματικά δεν μπορώ αν πάω πιο πάνω όποτε λέω για μεταχειρισμένη για να πάρω όσο το δυνατό περισσότερα πίσω σε απόδοση.

Η ανάλυση που παίζω είναι 1080p 60hz panel και παιχνίδια όπως Pubg, Cod Warzone. 

Έχω σκοπό να πάω σε 144hz όπως και γενικό upgrade στο μέλλον αλλά με 200€ δεν μπορώ να έχω τέτοιες απαιτήσεις από το τόσο παλιό συστημά μου. 

Ποια πιστεύετε είναι σε μεταχειρισμένη η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα; 

Up

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giannos7 είπε

Up

σε μτχ δες καμιά 2060 ή ακόμα καλύτερα 2070 εαν μπορείς να βρείς... απο amd εαν μπορέσεις να βρείς 5700xt. 

Τώρα για 1080 και 60fps πάρε μια 570 μτχ ή 1660 ακόμα καλύτερα εαν μπορέσεις να βρείς, για να σου βγεί ακόμα πιο οικονομικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 hours ago, steliosgerochristodoulou said:

Παιδια πολυ ωραιο thread . Δεν ειμαι κατοχος Radeon αλλα ισως και γινω. Εχω ενα παλιο συστημα με τον θρυλικο  i7 4790K 4ghz. Ειμαι μεταξυ 5600 xt και Nvidia 1660 ti. Με ενδιαφερει το gaming σε  monitor 1080p 75 hz lg freesync προς το παρον . Μου αρεσει η Radeon αλλα φοβαμαι ολο αυτο με τους οδηγους, εχουμε κανα νεο? ή να παω πιο σιγουρα σε μια 1660 ti ?. Θα ηθελα τη γνωμη σας αν γίνεται...δεν γνωριζω αν ειμαι κ στο σωστο thread :P.

To μετέφερα στο σωστό topic σε περίπτωση που αναρωτιέσαι που είναι το post. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, geo4sar είπε

Καλά και εσύ εδώ βρήκες να βάλεις την τιμή σου. Από 60-70 στα 120?

Μπορεί να τρολαρεις, όποτε σορι.. Υπάρχει  πχ ένας στις αγγελίες που δίνει rx 580 195 ευρώ και δεν δέχεται και παζάρια. Και αν πεταχτεί κάποιος να πει ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να βάζει ότι τιμή θέλει, έτσι έχουμε και εμείς το δικαίωμα να τον κράξουμε και να προστατευσουμε  αφελεις επίδοξους αγοραστές.

Εγώ θεώρησα πως τοσο αξίζει, λογαριασμό θα σου δωσω; Ή πρέπει να σου ζητάω την άδεια καθε φορά που θέλω να πουλήσω κάτι; 

Οπότε το κράξιμο και τα σχετικά να λείπουν παρακαλώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2020 στις 6:32 ΜΜ, Giannos7 είπε

Καλησπέρα παιδιά θέλω την βοήθεια σας γιατί είμαι χωρίς κάρτα τώρα και δεν περνάει η ώρα μόνο με ταινιούλες!

Έχω 200€ σαν όριο να διαθέσω για κάρτα γραφικών και πραγματικά δεν μπορώ αν πάω πιο πάνω όποτε λέω για μεταχειρισμένη για να πάρω όσο το δυνατό περισσότερα πίσω σε απόδοση.

Η ανάλυση που παίζω είναι 1080p 60hz panel και παιχνίδια όπως Pubg, Cod Warzone. 

Έχω σκοπό να πάω σε 144hz όπως και γενικό upgrade στο μέλλον αλλά με 200€ δεν μπορώ να έχω τέτοιες απαιτήσεις από το τόσο παλιό συστημά μου. 

Ποια πιστεύετε είναι σε μεταχειρισμένη η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα; 

Κοίταξε να πάρεις κάρτα γραφικών με 6GB RAM και παραπάνω με ιδανικό τα 8GB

Αν θες το πιο οικονομικό RX 570 8GB DDR5

αν και πολλές φορές βγαίνουν προσφορές  της RX 580 8GB DDR5 στα ίδια χρήματα.

Αν καταφέρεις να ανέβεις λίγο πάνω από τα 200€ , τότε παίζουν κάποιες GTX 1660 SUPER στα 215 - 220€ που είναι καλή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adtakhs είπε

Κοίταξε να πάρεις κάρτα γραφικών με 6GB RAM και παραπάνω με ιδανικό τα 8GB

Αν θες το πιο οικονομικό RX 570 8GB DDR5

αν και πολλές φορές βγαίνουν προσφορές  της RX 580 8GB DDR5 στα ίδια χρήματα.

Αν καταφέρεις να ανέβεις λίγο πάνω από τα 200€ , τότε παίζουν κάποιες GTX 1660 SUPER στα 215 - 220€ που είναι καλή επιλογή.

Νομίζω αυτό, μια αγγελία ζήτησης για GTX 1660 Super στα 200-220. Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...