Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελειώσα το The Sopranos και τώρα δεν έχω κάτι υπόψην. Επειδή είναι καλοκαίρι δεν θέλω να δω κάποια καλή. Αυτές τις κρατάω για τους χειμώνες και είναι πολλές (Games Of Thrones, Lost, Breaking Bad, The Wire, The Shield). Οπότε δεν ξέρω τι να δω τώρα το καλοκαίρι. Πολύ καλή περίπτωση είναι το House για παράδειγμα αλλά το όλο σκηνικό με τα νοσοκομεία δεν με ψήνει και ιδιαίτερα. Να δω κανά Dexter; Κάνα 24; Έχω βάλει να κατεβαίνουν το The IT Crowd και το The Inbetweeners αλλά πρέπει να είναι σαχλαμαρίτσες. Α και βασικά θα αρχίσω με το Band Of Brathers να τα δω επιτέλους όλα μαζεμένα. Μετά από αυτό είναι το ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεις το band of brothers και σου αρεσει, μετα μπορεις να δεις το generation kill ή και το pacific

 

αν θες κατι πιο χαβαλεδιαρικο το weeds ειναι καλο, αν θες κατι πιο σοβαρο deadwood(καουμποικο), rome(ιστορικο), carnivale(παραφυσικογκοτθικοτσιρκο), homeland(τρομοκρατικο), house of cards(πολιτικο), oz (αντιλαλουν 2 φυλακες) ή το six feet under (αν εισαι alternative τυπος).

 

γενικα αν ειδες το sopranos και σου αρεσε, πιασε οτι εχει βγαλει το hbo

 

το προβλημα με το house ειναι οτι ειναι procedural, δεν εχει καποια σταθερη πλοκη, εξελιξη, δλδ ειναι καλο να το πετυχαινω στη τιβι και να βλεπω καποιο τυχαιο επεισοδειο, αλλα δεν προκειται να με κρατησει να δω 5-6 σεζον σερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά Oz τι λέει. Λίγο που διάβασα μου άρεσε. Την έχει δει κανείς;

απο τις καλυτερες σειρες που εχω δει!δες την χωρις δευτερη σκεψη κυριως αν εχεις δει κ σου αρεσε και το the wire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινετε μερικες post apocalyptic σειρες . (αν γινεται οι ζομπιροειδεις να ειναι τελευταιες στην λιστα )

Jericho

Revolution (μέτριο)

 

Μην χάσεις το χρόνο σου με το Falling Skies, μέγαλη μούφα.

Μούφα πρέπει να είναι και το Under the Dome. Δεν το έχω δει όμως

 

(Δεν προτείνω το Walking Dead, την καλύτερη post apocalyptic σειρά που έχει βγει ποτέ, γιατί φαντάζομαι την έχεις δει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Under the dome το εβλεπα εγω..νταξ dean norris γνωστος απο ΒΒ.καλος ηθοποιος αλλα βαρετη η σειρα με εξαιρεση την..rachele lefevre.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα Oz, αλλά παρόλο που δεν μου φαίνεται άσχημη έχω αρχίσει και βαριέμαι. Βλέπω όμως το 8,9 που έχει και μου έρχεται κρίμα να τη σταματήσω. Από την άλλη με ξενερώνει που δεν μπορώ να τη βρω σε HD λόγω του ότι ξεκίνησε το 1997

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...