Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να μου προτεινετε ταινιες καπως πιο αναλαφρες που να εχουν να κανουν με drinking problems ή απλα το αλκοολ να εχει ενεργο ρολο. Δραμα, κωμωδια δεν εχω προτιμηση. 

Τελευταια εχω δει πολλες τετοιου στυλ και φοβαμαι οτι δεν υπαρχουν αλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλαφρη προσωπικά θα χαρακτήριζα το lost weekend του 45, αλλά όταν σκέφτομαι αλκοολισμό το fire within του Malle είναι η πρώτη σκέψη. Δεν είναι όμως ανάλαφρη, οπότε κάνε το κουμάντο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να μου προτεινετε σειρες εχω δει (σε οσες δεν γραφω seasons εχω δει οσα εχουν βγει) :

Supernatural

Game of Thrones

House MD

Breaking Bad

The Walking Dead

Suits

Fargo

Hannibal

Sherlock

Elementary

Grimm

True Detective

Da Vinci's Demons

Fringe

Sons of Anarchy

Luther

Dexter

Homeland

The Following (Season 1)

Vikings (Season 1 μαλλον θα δω και την δευτερη)

Revolution (Season 1 δεν θα δω την δευτερη)

Merlin

House of Cards ( Season 1 θα δω σιγουρα την 2η αφου ξαναδω την 1η)

Last Resort (Season 1 μετα κοπηκε)

Prison Break

Damages (Ειχα δει μεχρι την 3η ή 4η)

Bones (Το εβλεπα επειδη ηταν απο τις σειρες που ειχα ξεκινησει αλλα το σταματησα στην προηγουμενη season)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λίστα και από μένα για την ξηρασία του καλοκαιριού:

 

 

Firefly
Numb3rs
Battlestar Galactica
Jericho
Threshold
Flight of the Conchords
Flash Gordon
Bionic Woman
Blade
Terminator: The Sarah Connor Chronicles
Harper's Island
FlashFoward
The prisoner
V
The Event
Stargate Universe
Caprica
No Ordinary Family
The Cape
Terra Nova
Alcatraz
Touch
Da Vinci's Demons
Masters of Sex
Almost Human

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Με έχει φάει ο πατέρας μου να του βρω κάποια καινούργια σειρά να δει. Φανατικός των ψευτωαστυνομικών, με αγαπημένα τα Castle, mentalist, bones, NCIS, LIfe, Monk. Δεν θέλει πολύπλοκα και καθαρά "επιστημονικά" όπως το CSI πχ, αλλά κάτι πιο ανάλαφρο να έχει και την ιστοριούλα του από πίσω, κανά ρομαντικό φλερτ, όπως δλδ τα προηγούμενα που ανέφερα. Thanx

 

Y.Γ. Σημαντικό να υπάρχουν υπότιτλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Με έχει φάει ο πατέρας μου να του βρω κάποια καινούργια σειρά να δει. Φανατικός των ψευτωαστυνομικών, με αγαπημένα τα Castle, mentalist, bones, NCIS, LIfe, Monk. Δεν θέλει πολύπλοκα και καθαρά "επιστημονικά" όπως το CSI πχ, αλλά κάτι πιο ανάλαφρο να έχει και την ιστοριούλα του από πίσω, κανά ρομαντικό φλερτ, όπως δλδ τα προηγούμενα που ανέφερα. Thanx

 

Y.Γ. Σημαντικό να υπάρχουν υπότιτλοι

 

Σε αναλαφρο, θα σου προτεινα το warehouse 13. Λιγο αστυνομικο, λιγο fringe κατασταση, το παει πολυ καλα. Απο κει και περα, δε βλεπω στη λιστα σου το 24, οπως επισης απο τα csi μονο το las vegas ειναι πιο επιστημονικο, τα αλλα δυο εστιαζουν ελαχιστα στην επιστημη και δινουν πιο πολυ βαρος στα υπολοιπα.

Α, βασικοτερο, στη λιστα που αναφερεις ταιριαζει γαντι το white collar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλημέρα σε όλους. Με έχει φάει ο πατέρας μου να του βρω κάποια καινούργια σειρά να δει. Φανατικός των ψευτωαστυνομικών, με αγαπημένα τα Castle, mentalist, bones, NCIS, LIfe, Monk. Δεν θέλει πολύπλοκα και καθαρά "επιστημονικά" όπως το CSI πχ, αλλά κάτι πιο ανάλαφρο να έχει και την ιστοριούλα του από πίσω, κανά ρομαντικό φλερτ, όπως δλδ τα προηγούμενα που ανέφερα. Thanx

 

Y.Γ. Σημαντικό να υπάρχουν υπότιτλοι

Blue Bloods, αν και για υπότιτλους δεν γνωρίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να μου προτεινετε ταινιες καπως πιο αναλαφρες που να εχουν να κανουν με drinking problems ή απλα το αλκοολ να εχει ενεργο ρολο. Δραμα, κωμωδια δεν εχω προτιμηση. 

Τελευταια εχω δει πολλες τετοιου στυλ και φοβαμαι οτι δεν υπαρχουν αλλες.

http://www.imdb.com/title/tt0376136/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blue Bloods, αν και για υπότιτλους δεν γνωρίζω...

 

Σωστος, καποια στιγμη πρεπει να το ξεκινησω κι αυτο, οταν ειδα καποιο επεισοδιο στην τιβι, ενοιωθα οτι ζουσα σε dejavu μιας και η Bridget Moynahan μοιαζει καταπληκτικα με μια παλια ηθοποιο που επαιζε στο Hill Street Blues, την Veronica Hamel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...