Προς το περιεχόμενο

Κωδικοι Root για το ZTE ZXHN H108N V 2.5


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω 3 Router της Wind (από κατά καιρούς αναβαθμίσεις συνδέσεων). Το 108Ν, το 168Ν και το 268Ν.

Με το RouterPassView άνοιξα τα config.bin αρχεία εκτός από το 268Ν που μάλλον είναι κωδικοποιημένο με άλλο αλγόριθμο και δε μου το ανοίγει καθόλου.

Βρήκα τους λογαριασμούς root που και στα 2 (108Ν και 168Ν) είναι W!n0&oO7. αλλά μου βγάζει σφάλμα λάθος στοιχείων. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Μήπως είναι απενεργοποιημένος ο λογαριασμός root με κάποιο τρόπο?

Επεξ/σία από vagelisfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επανέρχομαι μετά από χρόνια, γιατί ακόμα παιδεύομαι (γιατί θέλω να παίρνει το R7000 public ip για vpn). Όταν κάποιος ανέφερε τον Extra,V2.5Opti0ns%$123 δεν ασχολήθηκα και πιθανότατα η vodafone κάποια στιγμή έκανε αναβάθμιση και δεν δουλεύει πλέον. Software version βγάζει V2.5.5_VDFT7

Δοκίμασα να ανοίξω το config.bin με το RouterPassView αλλά είτε κάνω κάτι λάθος, είτε δεν το ανοίγει και δεν εμφανίζει τίποτα.

Τηλέφωνο που πήρα για άλλη μια φορά, μου είπαν δεν υποστηρίζει bridge mode και δεν ξέρουν να μου δώσουν κάποιο root password. Βέβαια κανονικά στα menu μέσα δείχνει greyed out πολλές επιλογές σχετικά με την σύνδεση HSI (στην IPTV όλα είναι γκριζαρισμένα προφανώς αλλά δεν με ενδιαφέρει), μεταξύ των οποίων και το PPPoE pass-through που δεν σε αφήνει να το tickάρεις.

Πρέπει να ξεθάψω ένα wag200g μου φαίνεται να κάνω δουλειά μου. Απλά τόσο καιρό είχα βολευτεί και βαριόμουν καν να πειραματιστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 28/4/2019 στις 8:35 ΜΜ, BrocasHelm είπε

Επανέρχομαι μετά από χρόνια, γιατί ακόμα παιδεύομαι (γιατί θέλω να παίρνει το R7000 public ip για vpn). Όταν κάποιος ανέφερε τον Extra,V2.5Opti0ns%$123 δεν ασχολήθηκα και πιθανότατα η vodafone κάποια στιγμή έκανε αναβάθμιση και δεν δουλεύει πλέον. Software version βγάζει V2.5.5_VDFT7

Δοκίμασα να ανοίξω το config.bin με το RouterPassView αλλά είτε κάνω κάτι λάθος, είτε δεν το ανοίγει και δεν εμφανίζει τίποτα.

Τηλέφωνο που πήρα για άλλη μια φορά, μου είπαν δεν υποστηρίζει bridge mode και δεν ξέρουν να μου δώσουν κάποιο root password. Βέβαια κανονικά στα menu μέσα δείχνει greyed out πολλές επιλογές σχετικά με την σύνδεση HSI (στην IPTV όλα είναι γκριζαρισμένα προφανώς αλλά δεν με ενδιαφέρει), μεταξύ των οποίων και το PPPoE pass-through που δεν σε αφήνει να το tickάρεις.

Πρέπει να ξεθάψω ένα wag200g μου φαίνεται να κάνω δουλειά μου. Απλά τόσο καιρό είχα βολευτεί και βαριόμουν καν να πειραματιστώ.

Μήπως βρήκες λύση?
Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα από Update του firmware τι οποίο έκανε η vodafone.
Βρήκες τους νέους κωδικούς root?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 20/5/2019 στις 3:00 ΠΜ, Kouniados είπε

Μήπως βρήκες λύση?
Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα από Update του firmware τι οποίο έκανε η vodafone.
Βρήκες τους νέους κωδικούς root?

Τα ιδια και εδω, μετα το update οι κωδικοι εχουν αλλαξει, εχει κανεις ιδεα για τους καινούργιους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 19/6/2019 στις 4:05 ΜΜ, jkoukos είπε

Γιατί δεν δοκιμάζετε το routerpassview να τον βρει, αντί να περιμένετε τα έτοιμα;

Εχω δοκιμάσει ηδη, τα router της vodafone ειναι ZTE οποτε πρεπει να εχουν encrypted configurations και το serial number δεν δουλευει για decryption key οπως προτεινει το routerpassview. Ισως εχουν δικα τους κλειδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
On 10/07/2019 at 10:00, darvath said:

Εχω δοκιμάσει ηδη, τα router της vodafone ειναι ZTE οποτε πρεπει να εχουν encrypted configurations και το serial number δεν δουλευει για decryption key οπως προτεινει το routerpassview. Ισως εχουν δικα τους κλειδια.

Ναι ούτε εμένα εμφανίζει κάτι το routerpassview δυστυχώς. Αν κάποιος τα έχει καταφέρει ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...