Προς το περιεχόμενο

Κωδικοι Root για το ZTE ZXHN H108N V 2.5


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτό είναι νεο για το one net

Δεν το εχω δουλεψει αλλα καλυτερα.δεν το βρισκω καν στο google.χαχα

Υπάρχει τελικά root για το ZXHN H108N V2.5;

Δες αυτο το Post.

http://www.insomnia.gr/topic/609855-κωδικοι-root-για-το-zte-zxhn-h108n-v-25/?p=55721345

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν το εχω δουλεψει αλλα καλυτερα.δεν το βρισκω καν στο google.χαχα

Δες αυτο το Post.

http://www.insomnia.gr/topic/609855-κωδικοι-root-για-το-zte-zxhn-h108n-v-25/?p=55721345

Εγώ πάντως το ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η108Ν 2.5 της Vodafone δεν βρήκα root κωδικό. Έχει βρει κάποιος από εσάς ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδες.. για το router στην forthnet οι κωδικοι ειναι:
user:         forthnet
pass:        F0rth@c$n3t#

οσον αφορα για την vodafone το user ειναι vodafone, to pass αγνωστο ακομα..
στης forthnet καταφερα να το κανω bridge mode και με αυτο ειμαι μεσα τωρα και σας γραφω.
οταν ρωτησα τους κωδικους στην forthnet, εκανα οτι δεν καταλαβαιναν τι γλωσσα τους μιλουσα.. 
anyway.. για vodafone, καντε ενα κοπο και ρωτηστε μηπως καταλαβαινουν αυτοι την γλωσσα που μιλαμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε για Vodafone όσοι έχετε το V2.5 να δοκιμάσετε τα εξής;

 

Username: root

Password: Extra,Opti0ns4321%$

 

Στο 2.3 αυτό είναι πάντως, δεν έχω βρει ακόμα 2.5 να το δοκιμάσω. Εναλλακτικά, αν υπάρχει μέσα από το router η δυνατότητα να κρατήσετε backup των ρυθμίσεων, δοκιμάστε να ψάξετε στο αρχείο που θα κατεβεί με το RouterPassView και μάλλον θα βρείτε το όνομα χρήστη και τον κωδικό χωρίς κρυπτογράφηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα

μια βοηθεια για το πως κανουμε bridge το ΖΤΕ ΖXHN H108N V2.5 σε σύνδεση forthnet

μπηκα root με τους κωδικούς που αναφέρονται πιο πάνω άλλαξα ip και επιλογή bridge αλλά δεν εχω internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

μια βοηθεια για το πως κανουμε bridge το ΖΤΕ ΖXHN H108N V2.5 σε σύνδεση forthnet

μπηκα root με τους κωδικούς που αναφέρονται πιο πάνω άλλαξα ip και επιλογή bridge αλλά δεν εχω internet.

δεν ειναι μονο να αλλαξεις Ip.Θα πρεπει να το γυρισεις σε Rfc1483 bridged

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν μετά απο ενασχόληση με το θέμα , στο ρούτερ αφου μπεις root πας Network , Wan , Bridge conection κάνεις και μια αλλαγή ip και δουλεύει σαν bridge απροβλημάτιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μετά απο ενασχόληση με το θέμα , στο ρούτερ αφου μπεις root πας Network , Wan , Bridge conection κάνεις και μια αλλαγή ip και δουλεύει σαν bridge απροβλημάτιστα.

ναι προσοχη μην ειναι η ιδια Ip με το router. αν θες να μπαινει στο Interface του adsl ρουτερ τοτε θα πρεπει να ειναι στο ιδιο δικτυο οι Ip's  και μια Lan του zte να παει σε μια lan του router Περα απο το καλωδιο ethernet Που θα εχεις απο την wan στην Lan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μην έχει διαρεύσει ο κωδικός του H108N για vodafone; Θέλω να το γυρίσω σε bridge και δεν μπορώ. Έχω και ένα linksys wag200 από παλιότερα από forthnet που ίσως να μπορώ να κάνω, αλλά το zte συγχρονίζει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην έχει διαρεύσει ο κωδικός του H108N για vodafone; Θέλω να το γυρίσω σε bridge και δεν μπορώ. Έχω και ένα linksys wag200 από παλιότερα από forthnet που ίσως να μπορώ να κάνω, αλλά το zte συγχρονίζει καλύτερα.

ακομα και να γυρισεις bridge το zte αν και το θεωρω αχρηστο ρουτερ ακομα και για bridge δεν σημαινει οτι μπορεις να βαλεις το Linksys wag200 να παιξει σαν ρουτερ.το linksys wag200 δεν εχει Wan.Μην μπερδευεις το pppoe/llc που ειναι του modem με το να παιξει pppoe σαν ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...