Προς το περιεχόμενο

Κωδικοι Root για το ZTE ZXHN H108N V 2.5


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 minutes ago, alexisnik19911 said:

ναι καλα whatever

γενικως αν εχεις παρατηρησει το Forum θα δεις οτι παρα πολλα ατομα εχουν θεμα με το 108zte και ζητησαν αλλαγη απο τον παροχο και πηραν αλλο και παλι ειχαν τα ιδια θεματα ειδικα με το wireless.πολλοι το αλλαξαν και βρηκαν ηρεμια.και σε ολα τα θεματα εχω γραψει το ιδιο.οτι καλως η κακως το Zte 108 δεν παιζει καλα.οποτε μην το παιρνεις σαν προσωπικη επιθεση.απλα αναφερω οτι το συγκεκριμενο εχει αρκετα θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ο κωδικός Extra,V2.5Opti0ns%$123 δεν παίζει σε εμένα :( έχω το h108n/v2.5 κι εγώ, δοκίμασα με το όνομα χρήστη root βέβαια και μου λέει πως είναι λάθος :( το έχω από τον Δεκέμβριο του 2017!

Μόλις τώρα, Dimitris Verlis είπε

Ο κωδικός Extra,V2.5Opti0ns%$123 δεν παίζει σε εμένα :( έχω το h108n/v2.5 κι εγώ, δοκίμασα με το όνομα χρήστη root βέβαια και μου λέει πως είναι λάθος :( το έχω από τον Δεκέμβριο του 2017!

 

Screenshot_2018-12-23-18-29-12-371_com.android.chrome.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 23/12/2018 at 18:28, Dimitris Verlis said:

Ο κωδικός Extra,V2.5Opti0ns%$123 δεν παίζει σε εμένα :( έχω το h108n/v2.5 κι εγώ, δοκίμασα με το όνομα χρήστη root βέβαια και μου λέει πως είναι λάθος :( το έχω από τον Δεκέμβριο του 2017!

Screenshot_2018-12-23-18-29-12-371_com.android.chrome.png

ενδεχομενως να τον αλλαξαν μετα απο καποια εκδοση Firmware???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις το RouterPassView. Με αυτό ανοίγεις το backup ρυθμίσεων του ΖΤΕ και νομίζω στο Options > Text Mode (Ascii) θα το βρεις αν δεν το εμφανίζει ήδη στην αρχική σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που δεν αναφερόμαστε στον κωδικό του χρήστη admin, αλλά του root, καθώς με τον δεύτερο ανοίγουν και οι επιπλέον κρυφές ρυθμίσεις της συσκευής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/01/2019 at 10:10, lab_user said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Για την version 2.5 του zte router ZXHN H108N οι κωδικοί έχουν ως εξής:

Username: admin

Password: admin

Ελπίζω να βοήθησα

στην ουσια δεν ειναι full rights το συγκεκριμενο account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, jkoukos είπε

Μόνο που δεν αναφερόμαστε στον κωδικό του χρήστη admin, αλλά του root, καθώς με τον δεύτερο ανοίγουν και οι επιπλέον κρυφές ρυθμίσεις της συσκευής.

Με συγχωρείς νόμιζα ότι σε αυτό αναφερόσασταν. Οκ δεν πειράζει γράψε λάθος. Τους κωδικούς root συγγνώμη αλλά δεν τους γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, lab_user said:

Με συγχωρείς νόμιζα ότι σε αυτό αναφερόσασταν. Οκ δεν πειράζει γράψε λάθος. Τους κωδικούς root συγγνώμη αλλά δεν τους γνωρίζω.

το παραξενο που μπερεδευομαστε ολοι είναι οτι ο admin με ολα τα Privileges λεγεται root.αυτο ο κοσμος δεν το ξερει οποτε οταν βλεπει οτι μπαινει σαν admin νομιζει οτι εχει Full ελεγχο ενω στην πραξη κατα καποιο τροπο ειναι σαν User.ενω σε αλλες συσκευες το root ειναι το admin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/1/2019 στις 10:57 ΠΜ, jkoukos είπε

Μόνο που δεν αναφερόμαστε στον κωδικό του χρήστη admin, αλλά του root, καθώς με τον δεύτερο ανοίγουν και οι επιπλέον κρυφές ρυθμίσεις της συσκευής.

Στις επιπλέον ρυθμίσεις σε αφήνει να κλείσεις stability και να πειράξεις margin ; forthnet F0rth@c$n3t# ήταν την τελευταία φορά αλλά δεν είχα λόγο να το χρησιμοποιησω .Κάνει κάτι καλά ;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Mhlogiatros said:

Στις επιπλέον ρυθμίσεις σε αφήνει να κλείσεις stability και να πειράξεις margin ; forthnet F0rth@c$n3t# ήταν την τελευταία φορά αλλά δεν είχα λόγο να το χρησιμοποιησω .Κάνει κάτι καλά ;

δεν εχω δει ποτε σε zte να μπορεις να πειραξεις snr. οποτε και να μπεις σαν root/admin πεστο οπως θες δεν νομιζω οτι εχει να πειραξει κατι που θα το χρειαστεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Εχω και γω το v.2.5 και ο κωδικος root που εγραψε ενα παλικαρι λειτουργει. Θελω να κανω upgrade firmware. Βρηκα ομως μονο της forthnet. Να το κανω η θα γινει καμια μαμακια αργοτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, Alex-V said:

Καλησπερα παιδια. Εχω και γω το v.2.5 και ο κωδικος root που εγραψε ενα παλικαρι λειτουργει. Θελω να κανω upgrade firmware. Βρηκα ομως μονο της forthnet. Να το κανω η θα γινει καμια μαμακια αργοτερα?

α.μετα θα αλλαξουν τα στοιχεια root και θα ειναι  τα Username/password της forthnet και οχι της wind που ειναι τωρα. β.και της forthnet custom ειναι το Firmware οποτε δεν ξερω αν εχει νοημα να κανεις Update.και δεν ξερεις ποιο απο τα 2 ειναι πιο καινουριο ή ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερο ή ποιο εχει θεματα.σκοπος ειναι να βρεις generic που δεν ξερω αν θα βρεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...