Προς το περιεχόμενο

Κωδικοι Root για το ZTE ZXHN H108N V 2.5


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 7/11/2017 at 12:34 PM, BrocasHelm said:

Μα καλά, κανένας πάροχος δεν δίνει πλέον modem/router που γυρνάει σε bridge mode; Έχω καιρό μέχρι τον Ιούνη που λήγει το συμβόλαιο, αλλά αν ισχύει αυτό είναι πρόβλημα.

Βασικά ίσως κάνω αυτό και πειράξω το linksys για openwrt, μπας και τσιμπήσει λίγο και γίνει ισάξιο του ZTE σε συγχρονισμό. SNR margin από 11+ που είχε από την μάνα του το έριξα στο 8 ή 9 για να είμαι σίγουρος με τηλέφωνο στο support. Είχα κάνει την αλλαγή μαζί με fastpath και είχε τσιμπήσει έτσι συνδυαστικά γύρω στo 1.5 mbps (βασικά παραπάνω πήρε, αλλά ταυτόχρονα έχασε λόγω fastpath). Δεν ξέρω αν αξίζει να ρισκάρω για margin 6 για την σταθερότητα της γραμμής, πάντως ζήτημα να είχα 1-2 αποσυνδέσεις σε διάστημα 3 μηνών που έχω το SNR στο 8 ή 9 (και μάλλον ήταν τεχνικό τους θέμα που απλά έτυχε). Απλά τώρα που έχω σε ξεχωριστό υποδίκτυο το ZTE είναι λίγο φασαρία βάλε-βγάλε καλώδια για να δω το web interface του ZTE και να κοιτάω για errors κλπ.

ολα γυρνανε αλλα στα περισσοτερα πρεπει να μπεις σαν admin πραγμα που θες τα αντιστοιχα credentials.πηγαινε σε margin 6.αν δεν θες και Fastpath θα δεις αρκετη διαφορα.

On 18/11/2017 at 12:45 PM, alexisnik19911 said:

τι γκαντεμια ειναι αυτη ρε να μην μπορουμε να βρουμε το root για το v,2.5

αν και δωθηκαν δεν χανεις και κατι.δεν ειναι τιποτα τρελο για ρουτερ

On 31/12/2017 at 4:47 PM, panos- said:

Χαχαχ οχι ρε παιδια τωρα που το αλλαξα :P

τοσα καλυτερα ρουτερ υπαρχουν

11 hours ago, alexisnik19911 said:

UPDATE: βρηκα την λυση.επρεπε να ενεργοποιησω την λειτουργια ipv6

Capture.JPG

δες μηπως θελει και καμια αλλαγη σε κανα Username

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ο κωδικός που δώθηκε,

Extra,V2.5Opti0ns%$123

δουλεύει μια χαρα. Μονο που και να τικαρεις το pppoe passthrough δεν κανει δουλεια.

Δοκιμασα κ να βαλω manual  το connect ωστε το mikrotik μου να ειναι το μονο που κανει κληση αλλα παρ'όλ'αυτά δεν περνάει η κλήση.

Πιθανον οι hol κοβει την κληση οταν βλεπει αλλο μοντεμ κ αλλο ρουτερ?

Ξενερα... ευχαριστω παντως για το root :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 23/2/2018 at 11:29 PM, jkoukos said:

Για να κάνει μόνο το Mikrotik κλήση, πρέπει το ΖΤΕ να μπει σε bridge.

Λογικά η Vodafone δεν επιτρέπει ταυτόχρονη κλήση ΡΡΡοΕ, όπως ο ΟΤΕ.

επισης και η Forthnet.μαλλον μονο ο οτε το αφηνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

pppoe passtrhough παιζει μεσω hol αρκει ομως να εισαι σε καμπινα ΟΤΕ. Κατι ξεχασμενο ισως στο configuration των non-ote πελατων στα mini-dslam του οτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/04/2018 at 00:28, CptBill said:

pppoe passtrhough παιζει μεσω hol αρκει ομως να εισαι σε καμπινα ΟΤΕ. Κατι ξεχασμενο ισως στο configuration των non-ote πελατων στα mini-dslam του οτε?

ξερω οτι υπαρχουν 2 διαφορετικοι τροποι υλοποιησης που μπορει να παιξει καποιος στο vdsl οταν δεν ειναι πελατης του οτε.δεν μιλαω σε επιπεδο hardware.οποτε  ισως να εχει να κανει με αυτο ή αλλιως να το αφηνει να περναει ο οτε στα kv? @jkoukos any ideas?

μπορω να το κανω δοκιμη στο σπιτι αλλα με forthnet.το κακο ειναι οτι το πιο πιθανο ειναι οτι ακομα και αν επιτρεπει ο οτε στο kv το pppoe passthrough παιζει να με κοψει η Forthnet επειδη θα δει το ιδιο Username Να προσπαθει να κανει δυο login.ενω σε Hol που δεν εχει Radius δεν υπαρχει τετοιο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 6/7/2018 στις 1:07 ΜΜ, alexisnik19911 είπε

οι κωδικοι root για το ιδιο ρουτερ αλλα με firmware της forthnet/nova ειναι

username: forthnet

password: [email protected]$n3t#

Μπορείς να ξαναδώσεις το password? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
On 06/07/2018 at 13:07, alexisnik19911 said:

οι κωδικοι root για το ιδιο ρουτερ αλλα με firmware της forthnet/nova ειναι

username: 

password: 

οταν εχεις zte 108 η καλυτερη λυση ειναι η αλλαγη του zte .ασχετα απο ποιον παροχο το εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, poulinos είπε

οταν εχεις zte 108 η καλυτερη λυση ειναι η αλλαγη του zte .ασχετα απο ποιον παροχο το εχεις

ειμαστε φτωχαδακια και δεν εχουμε την οικονομικη δυνατοτητα σαν κ εσενα να αγοραζουμε ακριβα ρουτερ.οποτε βολευομαστε με οτι εχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, alexisnik19911 said:

ειμαστε φτωχαδακια και δεν εχουμε την οικονομικη δυνατοτητα σαν κ εσενα να αγοραζουμε ακριβα ρουτερ.οποτε βολευομαστε με οτι εχουμε.

δεν χρειαζεται ακριβο ρουτερ.

https://www.skroutz.gr/c/775/adsl-modem/m/5702/TP-LINK/f/683528/ADSL2.html?o=tp+link&order_by=pricevat&order_dir=asc

υπαρχουν adsl routers με μικρη τιμη που είναι πολυ καλυτερα απο το zte 108

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, poulinos είπε

δεν χρειαζεται ακριβο ρουτερ.

https://www.skroutz.gr/c/775/adsl-modem/m/5702/TP-LINK/f/683528/ADSL2.html?o=tp+link&order_by=pricevat&order_dir=asc

υπαρχουν adsl routers με μικρη τιμη που είναι πολυ καλυτερα απο το zte 108

δεν μου περισσεύουν ουτε 20 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, alexisnik19911 said:

δεν μου περισσεύουν ουτε 20 ευρω.

επισης το Post πηγαινει γενικοτερα σαν συμβουλη και σαν προταση οχι σαν κατι υποχρεωτικο. και οχι μονο για σενα αλλα γενικοτερα σε οσα ατομα εχουν θεματα με το zte 108

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...