Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα είναι ότι πήγαν στο άλλο άκρο. Πριν το patch, κεφαλιές και σουτ έγραφαν από παντού, σύμφωνοι. Αλλά πλέον εγώ τουλάχιστον χάνω τα άχαστα. Για κόρνερ δεν το συζητάω, μετά το patch άντε να έχω βάλει δύο ή τρία. Άσε που για κάποιο λόγο δεν εκτελούν οι παίκτες μου τα set tactics. Αλλά και τα σουτ πρέπει να γίνονται υπό απίστευτα καλές προϋποθέσεις. Νόμιζα ότι απλά είχαν νερφάρει τις μικρότερες ομάδες, αλλά και με Σίτι που παίρνω τώρα τα ίδια. Ο Αγουέρο χάνει φάσεις που δεν θα έχανε ούτε ο Κλάους. Υπάρχει ένα μίνι exploit, αν ρίξεις βολίδα διαγώνια απέναντι στο τέρμα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, συνήθως μπαίνει. Αλλά σπάνια καταφέρνω να βρεθώ αμαρκάριστος εκεί.

 

Το κόλπο με το OP passing game το έχουν πιάσει όλοι πλέον. Όλοι παίζουν τρομερά προσεκτικά και άτολμα στην άμυνα, ενώ αντίστοιχα στην επίθεση βασανίζουν το τόπι μέχρι αηδίας. Κάθε φορά που χάνω κατοχή μου έρχεται να βάλω να δω κάνα βιντεάκι στο youtube από τη βαριεμάρα. Άλλωστε μέχρι να φτάσει ο άλλος στην περιοχή μου προλαβαίνω να δω δυο - τρία. Υπάρχουν μερικοί φρέσκοι - υποθέτω - από το 16 που προσπαθούν να παίξουν πιο γρήγορα ή/και από το πλάι, αλλά αυτοί είναι βούτυρο στο ψωμί όσων έχουν πιάσει το νόημα. Δυστυχώς, το φετινό FIFA έπρεπε να λέγεται FIFA 17 - Guardiola Edition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Το κόλπο με το OP passing game το έχουν πιάσει όλοι πλέον. Όλοι παίζουν τρομερά προσεκτικά και άτολμα στην άμυνα, ενώ αντίστοιχα στην επίθεση βασανίζουν το τόπι μέχρι αηδίας. Κάθε φορά που χάνω κατοχή μου έρχεται να βάλω να δω κάνα βιντεάκι στο youtube από τη βαριεμάρα. Άλλωστε μέχρι να φτάσει ο άλλος στην περιοχή μου προλαβαίνω να δω δυο - τρία. Υπάρχουν μερικοί φρέσκοι - υποθέτω - από το 16 που προσπαθούν να παίξουν πιο γρήγορα ή/και από το πλάι, αλλά αυτοί είναι βούτυρο στο ψωμί όσων έχουν πιάσει το νόημα. Δυστυχώς, το φετινό FIFA έπρεπε να λέγεται FIFA 17 - Guardiola Edition.

Ειναι ανάλογα ποια ομάδα παρεις

Αν παρεις ομάδα με ψηλούς βαριούς επιθετικούς

Θα εισαι κουτός αν πας για passing game

Αντίθετος αν εχεις Messi Aguero και γενικα μικρόσωμους γρήγορους παίχτες δοκίμασε να παίξεις με σέντρες κ γιομες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια μας πολλά...

Δεν παίζει να ειμαι τόσο χαζος η άσχετος στο fifa...Παίζω απο το 2012...Χθες το βράδυ κατάλαβα οτι σίγουρα 100% υπάρχουν cheat...Δεν γίνεται να μην μπορω να αλλάξω μια πάσα..Δεν γίνεται ο αλλος να ξέρει την κάθε μου κίνηση..και δεν γίνεται ενα παίχτης να αποκτάει τρελή ταχύτητα απο το πουθενά...Σημερα ενας ειχε μπροστα τον ΕΤΟ και μιλάμε έπαιρνε την μπάλα και δεν τον έπιανες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zeppo

Φωναζαν για κεφαλιες τις εφτιαξαν, για μενα ξανα λεω και διαφωνω με εκτελιον πλεον κορνερ μπαινει σε καλη συχνοτητα πριν εμπαινε 9/10 τωρα 3 αντε 4 στα 10. Οι κεφαλιες απο σεντρα με καλες προυποθεσεις ακομα γραφουν. Τα σουτ ξανα διαφωνω με εκτελιον :P μπαινουν κ σε ευθεια και διαγωνια και τετατετ και απο μακρια ekte πρεπει να παιξουμε να σε μαθω μπαλιτσα :D .

 

Στη βασανιση του τοπιου θα συμφωνησω αλλα ειναι επειδη δε βρισκεις κενους χορους και ματωνεις για μια καλη ευκαιρια που αυτο μαρεσει αλλα αυτοι που κανουν πασες γυρω γυρω στη περιοχη κοβονται με σωστα μαρκαρισματα.

 

@dimi arap σε τι κατηγοριες κινοσουν τις περασμενες χρονιες στο seasons, αν επαιζες, και σε τι φετος; @zourman ιδια ερωτηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 16 ειχα φτάσει μεχρι 4 η όπου απλα εμένα κατηγορία δεν έπεφτα αλλα δεν μπορούσα να ανέβω

Φέτος με ενα παιδι 2 ετών και αλλο ενα στην κοιλιά εχω καταφέρει να ανέβω στην 7η ίσως και λογω χρόνου

Πλέον παίζω ανα 3, 4 μέρες οσο με αφήσει η μικρη

Και εχω παρατήσει και πολλούς αγώνες γιατι έκλαιγε η μου πείραζε το χειριστήρια. Μια φορά μου εχει πατήσει και το reset

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zeppo

Φωναζαν για κεφαλιες τις εφτιαξαν, για μενα ξανα λεω και διαφωνω με εκτελιον πλεον κορνερ μπαινει σε καλη συχνοτητα πριν εμπαινε 9/10 τωρα 3 αντε 4 στα 10. Οι κεφαλιες απο σεντρα με καλες προυποθεσεις ακομα γραφουν. Τα σουτ ξανα διαφωνω με εκτελιον :P μπαινουν κ σε ευθεια και διαγωνια και τετατετ και απο μακρια ekte πρεπει να παιξουμε να σε μαθω μπαλιτσα :D .

 

Στη βασανιση του τοπιου θα συμφωνησω αλλα ειναι επειδη δε βρισκεις κενους χορους και ματωνεις για μια καλη ευκαιρια που αυτο μαρεσει αλλα αυτοι που κανουν πασες γυρω γυρω στη περιοχη κοβονται με σωστα μαρκαρισματα.

 

@dimi arap σε τι κατηγοριες κινοσουν τις περασμενες χρονιες στο seasons, αν επαιζες, και σε τι φετος; @zourman ιδια ερωτηση :)

To FUT το ξεκίνησα στο FIFA 16 αλλά έφτασα μέχρι DIV 8...Απο το FIFA 11 που ξεκίνησα να παίζω έπαιζα πρωταθλήματα κύπελλα offline...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια μας πολλά...

Δεν παίζει να ειμαι τόσο χαζος η άσχετος στο fifa...Παίζω απο το 2012...Χθες το βράδυ κατάλαβα οτι σίγουρα 100% υπάρχουν cheat...Δεν γίνεται να μην μπορω να αλλάξω μια πάσα..Δεν γίνεται ο αλλος να ξέρει την κάθε μου κίνηση..και δεν γίνεται ενα παίχτης να αποκτάει τρελή ταχύτητα απο το πουθενά...Σημερα ενας ειχε μπροστα τον ΕΤΟ και μιλάμε έπαιρνε την μπάλα και δεν τον έπιανες...

γεια χαρα φιλε, δεν ειναι θεμα χαζομαρας ή  ασχετοσυνης.....λογικα αυτα τα φαινομενα τα χεις ξαναζησει σε παλιοτερους τιτλους του φιφα δεν μπορει να σε εντυπωσιαζουν τωρα......σιγουρα υπαρχουν cheat προγραμματα, οι λεγομενοι trainers... το οτι σε κρεμαει το παιχνιδι παιζει να ερμηνευεται  πιο απλα οτι ο συγκεκριμενος  αντιπαλος σου εχει παιξει περισσοτερο απο σενα, προσεξε δεν λεω οτι ειναι καλυτερος παιχτικα......απλα εχει γραψει περισσοτερες ωρες απο σενα και γι αυτο μπουσταρεται.

Ειναι ενα σεναριο....

υγ με το κοκκινο χρωμα ειναι το ιντερστελαρ και το υπογραμμισμενο επισης...τωρα η εξηγηση ....καποιοι θα σου πουν οτι εισαι μετριος παιχτης, οτι εχεις αργα αντανακλαστικα κλπ κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zourman να σου ζησουν φιλε μου. Αυτα ομως ειναι τα ωραια, απο τα παιδια, που σου μενουν.

 

Και για τους 2 τωρα τα ατομα που λετε οτι τρεχαν πιο γρηγορα και μαντευαν κινησεις δυστυχως ειναι καλυτεροι. Ειμαι απο αυτους που θα σας πουν οτι θελετε προπονηση, γιατι ειμαι απο αυτους που μαντευουν κ τρεχουν παντου χωρις να θελω να "δειξω" τον εαυτο μου. Εχω τυχει και εγω με αντιπαλο που δε με αφησε να παρω ανασα. Ηταν καλυτερος.

 

Διαφωνω καθετα με τον πλατινι διοτι εκτος του οτι πρεπει να κοιταμε τον εαυτο μας στο να γινουμε καλυτεροι κ οχι στο οτι μας κραταει το παιχνιδι πισω, ο πλατινι ουσιαστικα απαξιωνει καθε προσπαθεια καποιου που εχει ασχοληθει με το παιχνιδι το εχει μαθει καλυτερα εχει την εμπειρια να καταλαβαινει τον αντιπαλο και να αντιδραει αναλογα. Ουσιαστικα λεει οτι δεν το κανει ο ιδιος αλλα εχει τη βοηθεια του φιφα.

 

Εχω βαλει τα γελια με φιλο μου σε 1v1 offline που ξεκινησε να γελαει επειδη του μαντευα τις πασες.

 

Εχει τυχει στο ονλινε στις πρωτες μου 3 πασες να δω τον αντιπαλο να τις κοβει τις επομενες να καταλαβαινει που παει να μη τις κοβει αλλα να χανω τη μπαλα απο τη πιεση, εκει λεω οπα μπαστα αλλαξε στυλ παιχνιδιου θα χασουμε και ξεκινησα και αλλαζα τη μπαλα εκει που δε περιμενε η τη κρατουσα λιγο περισσοτερο ωστε να δω που κινεται και αναλογως να τη δωσω αλλου.

 

Οσο για αυτους που μαρκαρουν πολυ γρηγορα και πεφτουν πανω σας, L2 και shield φετος ειναι πολυ χρησιμο.

 

Οτι απορια εχετε για το παιχνιδι ρωτηστε και υπαρχουν και videos στο youtube με tutorials για τα παντα σχεδον.

 

Φιλικα παντα χωρις να θελω να θιξω κανεναν. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι βλεπω οτι συνήθως νικάει ο πιο ψύχραιμος και οποίος διαβάσει τον αντίπαλο του (τρόπο παιχνιδιού ) και την αντίπαλη ομάδα

Πάντα μιλάω για παίχτες που εχουν γράψει κάποιες ώρες και δεν το πήραν γιατι βαρέθηκαν το pro

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αν ήθελε μία φορά υπομονή και ψυχραιμία το FIFA, φέτος θέλει δέκα. Η υπομονή ειδικά στο passing game ανταμείβει τρελά, ενώ ειδικά η τελική πάσα θέλει τρελή ψυχραιμία για να είναι αποτελεσματική. Βέβαια λόγω του πιο χαμηλού pressure pace είναι πιο εύκολο και για τον less skilled παίχτη να βασανίζει το τόπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αν ήθελε μία φορά υπομονή και ψυχραιμία το FIFA, φέτος θέλει δέκα. Η υπομονή ειδικά στο passing game ανταμείβει τρελά, ενώ ειδικά η τελική πάσα θέλει τρελή ψυχραιμία για να είναι αποτελεσματική. Βέβαια λόγω του πιο χαμηλού pressure pace είναι πιο εύκολο και για τον less skilled παίχτη να βασανίζει το τόπι.

Θελει υπομονη για οσα λες, αλλα και υπομονη γιατι, ειναι αδιανοητο να καταφερνεις να βγαλεις τον Griezman πχ, σε θεση βολης στο υψος του πεναλτυ, και οταν κανεις σουτ "με τη μια" , να την στελνει πλαγιο 3 στις 5 φορες , 1 στις 5 να βρισκει εστια ή να στελνει τη μπαλα αουτ (πες οτι το τελευταιο ειναι λογικο), και 1 να σκοραρει. Και την ιδια στιγμη, να γινεται το ιδιο με τον...Santa Klaus του ΠΑΟΚ... Κατι δε μου κολλαει εδω περα... Και δεν ειναι το keyboard μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που παρατήρησα μετά από πολλές δοκιμές με τα σουτ, είναι ότι (στην αρένα τουλάχιστον), τα γράφω σχεδόν όλα ακόμη και με τα CB όταν πατάω ταυτόχρονα τούρμπο (σπριντ) και finesse. Γενικά το finesse ψιλοεπιβάλλεται στα τετ α τετ, ακόμη κι αν δεν πας για σιγανό πλασεδάκι, αλλά θες να τη στείλεις στο γάμμα. Κρίμα αυτό βέβαια, πριν το patch γούσταρα πολύ που έβγαζα μόνο του τον Μπεργκ και τίναζα τα δίχτυα. Πλέον δεν μπορώ να το βάλω ούτε με τον Αγουέρο μόνο του από το σημείο του πέναλτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...