Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φοβερο φιναλε σ' ενα πολυ δυνατο α' μερος της 4ης σεζον,

Spoiler

ειδικα με το πως εδεσαν τα γεγονοτα του παροντος με διαφορα γεγονοτα του παρελθοντος.Ο αλλος που τελικα εγινε ο Βεκνα φανηκε απο ενα σημειο και μετα οτι δεν εχει καλες προθεσεις και θα εχει κακο τελος.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://variety.com/2022/tv/news/stranger-things-4-premiere-ratings-netflix-top-10-1235279935/

Netflix Top 10: ‘Stranger Things 4′ Breaks All-Time Record With 287 Million Hours Viewed

Επεξ/σία από privateer
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω να δω το τελευταίο επεισόδιο του Α μέρους με αγωνία .. Μια Χαρα πήγε τελικά και έχουμε συνέχεια τον Ιουλίου νομίζω... 

Και πολύ ωραίο το τραγούδι της max 🥰

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου άρεσε πολύ η 4η. Τη θεωρώ ισάξια της 1ης, αλλά για διαφορετικούς λόγους.

Spoiler

Η πρώτη είχε αυτή τη νοσταλγία των 80s και αμείωτο ενδιαφέρον και μετά από δύο σεζόν που την ακολούθησαν οι οποίες δεν ξεχώρισαν για κάποιο λόγο, ήρθε η 4η που για πρώτη φορά πρόσθεσε dark τόνο και ύφος.

Στα αρνητικά, κάποιες σκηνές στη Ρωσία τις θεωρώ περιττές και το συγκεκριμένο substory θα μπορούσαν να το μελετήσουν περισσότερο. Βαρέθηκα σε ορισμένα σημεία.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2022 στις 9:44 ΜΜ, SabotazNic είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Να πω την αληθεια, με τον τροπο που εδειξαν την σκηνη της Μαξ (με τις αναμνησεις), θα ηταν ενας καλος τροπος για να σκοτωσουν χαρακτηρα. (δεν λεω οτι το ηθελα).

Τωρα το 7ο μας αφησε στην μεση για το τι θα γινει με την Νανσυ. Γενικα απο την αρχη δεν εχουμε χασει καποιον απο τους καλους, οποτε δεν ξερω. Ειναι και ο Στιβ χτυπημενος.

 

Spoiler

Έχεις χάσει πρωταγωνιστή απ τους καλούς. Τον Bob. Οκ την Μπάρμπαρα δε την υπολογίζω αφου ηταν δευτερεύον χαρακτήρας, ο Bob ομως ηταν και πρωταγωνιστης και από τα μεγάλα ονοματα της σειράς. Ουσιαστικά οι πιο γνωστοί ηταν αυτος και η Oυινόνα.

Επίσης μη ξεχνάμε πως ειναι ένα παραμύθι με σαφής επιρροές από τις 80s περιπέτειες, όπου οι καλοί δεν πεθαίνουν ποτέ.

Αν ξαφνικά νικησει το κακό θα χάσουν ολο το κλιμα που έχει δημιουργηθει. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έπος είναι ο 4ος κύκλος! Γενικά όλη η σειρά είναι υπέροχη αλλά ο 4ος σπέρνει!

Στις 1/6/2022 στις 9:44 ΜΜ, SabotazNic είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Να πω την αληθεια, με τον τροπο που εδειξαν την σκηνη της Μαξ (με τις αναμνησεις), θα ηταν ενας καλος τροπος για να σκοτωσουν χαρακτηρα. (δεν λεω οτι το ηθελα).

Τωρα το 7ο μας αφησε στην μεση για το τι θα γινει με την Νανσυ. Γενικα απο την αρχη δεν εχουμε χασει καποιον απο τους καλους, οποτε δεν ξερω. Ειναι και ο Στιβ χτυπημενος.

 

Spoiler

 Νομίζω και εγώ ότι 2-3 πρέπει να πεθάνουν για να κλείσει πιο δραματικά η σειρά. Όχι η Ελ σίγουρα, αυτό είναι το εύκολο σεναριακά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει μονο τα 2 πρωτα επεισοδια του 4ου κυκλου οποτε επιφυλασομαι για τον υπολοιπο κυκλο.Αλλα....το να βλεπω 1 ωρα επεισοδιο στο οποιο στα 45' δεν γινεται απολυτως ΤΙΠΟΤΑ ,το βρισκω λιγο βαρετο.Ποιος ο λογος να ξεχειλωσεις τα επεισοδια με ωριαια διαρκεια;;Ξεζουμισμα...

  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2022 στις 9:44 ΜΜ, SabotazNic είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Να πω την αληθεια, με τον τροπο που εδειξαν την σκηνη της Μαξ (με τις αναμνησεις), θα ηταν ενας καλος τροπος για να σκοτωσουν χαρακτηρα. (δεν λεω οτι το ηθελα).

 

Spoiler

Σταματάει το τραγούδι και θεωρείς δεδομένο ότι τη σκοτώνει γιατί δεν πρόλαβε τελικά να επιστρέψει. Και η σκηνή με τις αναμνήσεις σε προετοιμάζει για την απώλεια. Και μετά έρχεται η επική ανατροπή. Γι' αυτό θεωρώ ότι αυτή είναι η καλύτερη σκηνή ολόκληρης της σειράς μέχρι σήμερα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2022 στις 12:40 ΠΜ, SabotazNic είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Η Μαξ μαλλον θα γινει καλη ηθοποιος αν συνεχισει ετσι. Επισης πιστευω σε καμια υποψηφιοτητα του χρονου

 

Έχω την ίδια ακριβώς άποψη. Μάλιστα την είχαν δει πρόσφατα σε άλλη (πολύ καλή για νετφλιξ) ταινία που έπαιζε παρόμοιο ρόλο και ήταν πολύ καλή. Στο Fear Street pt. 2

 

Όσον αφορά στην 4η σεζόν, μιλάμε -ίσως- για την καλύτερη σεζόν της σειράς. Προσωπικά, όχι μόνο δεν με κούρασαν τα μεγάλα επεισόδια αλλά με έπιασα πολλές φορές να ελπίζω να μην τελειώσουν.

Είναι από τις σειρές που είναι τόσο καλογραμμένες που και να τις ξεχειλώσουν λίγο δεν θα είχα πρόβλημα. 😛

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα θα ακυρωσω προηγουμενη θεωρια με σκηνη απο το τραιλερ:

Spoiler

Μαλλον ουτε η Νανσυ πεθαινει μιας και βλεπουμε τον Eddie να παιζει μουσικη στο upside down. Οποτε μαλλον θα επιστρεψει πισω στο τροχοσπιτο (η χρονικη στιγμη ειναι ετοιμη για το σημειο που λεω)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατάλαβα ότι θα είναι ωραία η σεζόν όταν πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας είχε το επικό τραγούδι (russian folk music? really Netflix?)

image.png.3e5d691baad4844609e34e80c512e50d.png

Όπου σιγομουρμουράω στον ρυθμό και όταν τελειώνει το μικρό τμήμα που ακούγεται στη σειρά (στο 0:20 του παρακάτω βίντεο) πετάγομαι και αρχίζω δυνατά

🎵"Τακ που στσε κράσναγια, ζιμάγιετ βλάααστνα, σβόι στικ μαζολιστέεεεε ρουκόι"🎵

Η γυναίκα μου με κοίταξε περίεργα. 😶

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...