Προς το περιεχόμενο

God Of War [2018][PS4]


Peleus17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή η μανία που έχει η ανθρωπότητα να χωρίζεται σε στρατόπεδα, θα είναι η καταστροφή της. Tribalism effect.

Έφτασε κάποιος να λέει πως έχει απλά ωραία γραφικά το GoW, γιατί είναι fan του RDR2.

Και για να (ξανά) πάμε στη GotY συζήτηση. Το GoW ήταν αξιότατα GotY. Ο αντίπαλος RDR2, έχει τραγικό online κομμάτι. Και στο παιχνίδι αυτό, προσφέρεται και το online. Από τη στιγμή που απέτυχε σε αυτό το κομμάτι, δεν μπορεί να είναι GotY. Το GoW ήταν αψεγάδιαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καποιος παραπανω ειπε πολυ πιο ευστοχα απο μενα γιατι δεν με τρελενουν τα γραφικα το gow. κατι για βαλσαμωμενα ειπε κλπ. συμφωνησα με αυτα που ειπε για vivid κοσμους παρα για φωτορεαλισμους που ποτε δεν με τρελαναν. μου αρεσουν πολλα games οπως πολλα δεν μου αρεσουν κιολας. οπως ειπες το Gow ειναι αψεγαδιαστο. ωραια ειναι ενα αψεγαδιστο game που βαρεθηκα απιστευτα. αντιθετως οπως αλλοι βαρεθηκαν το odyssey εγω εχω κλεισει 280 ωρες. γουστα ειναι οπως και να το κανουμε. οπως ειπες φιλε fytotech (thanx για τα καρπουζια, οτι εχω παρει εχει βγει τελειο μετα τις συμβοουλες σου :p ) το online του rdr2 ειναι τραγικο. ισχυει, μονο που ηταν αλλα δεν ειναι πια. εχει αρχισει να μου αρεσει αρκετα. δε θα κατσω να φαω τη ζωη μου εννοειται αλλα ειναι αρκετα καλο. και οπως εχουμε δει και στο gta5 αν ακολουθησουν την ιδια πορεια θα γινει και πολυ καλυτερο γιατι η R* συνεχως βαζει νεα πραγματα μεσα. ξαναλεω γουστα ειναι αυτα και στα γραφικα και στο gameplay και στο story και στα Online και παντου. τωρα αν στηριξω rdr περισσοτερο ειναι αλλο θεμα αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα το χρησιμοποιησω για να θαψω ενα αλλο game. 

Επεξ/σία από babality
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sorry babality αλλα όταν συγκρίνεις το GOW με το AC: XXV (aka Odyssey) και ότι στο πρώτο βαρέθηκες ενώ στο άλλο έχεις 280 ώρες τότε κάπου εδώ σταματάω να σε περνω στα σοβαρά, η ποιότητα δεν έχει να κάνει με γούστο.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
58 λεπτά πριν, spiritclay είπε

Λοιπόν, σε λβλ 5 υπάρχει περίπτωση να πέσουν βαλκυριες ή τζάμπα παλεύω; πολύ ξύλο ρε παιδια...να φύγω και να ξαναρθω; 

Δύσκολα, ανάλογα το difficulty και το skill σου. Αν μάθεις τις κινήσεις τους κάτι θα κανεις. Αλλά πάλι θα έχεις θέμα με κάποιες (Gondul, Sigrun). Πήγαινε Nifheim και φαρμαρε για κάποιο mist armor. Κατά την άποψη μου το deadly mist είναι πιο balanced από τα αλλά δυο σε θέμα stats.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για τα δύο χρόνια του παιχνιδιού.

Το journal του Atreus από την Dark Horse, ένα αγαλματίδιο του Kratos (από το στήθος και πάνω) και παπιόμορφες μινιατούρες του Kratos και του Atreus.

https://blog.eu.playstation.com/2020/04/20/celebrating-god-of-wars-second-anniversary/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

ειχε κορεστει η συνταγη και αυτο ηταν προφανες απο το ascension...ετσι απο περιεργια τι μυγα σε τσιμπησε τωρα? Για μενα ισως ηταν το καλυτερο παιχνιδι της γενιας...το σκεφτομαι μεταξυ με το last of us 2...αλλα κλινω προς το gow λογω οτι σαν παιχνιδι ειναι πιο κοντα στα γουστα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DJTaurus είπε

Είμαι από αυτούς που προτιμώ τα πιο ανώριμα παλιά GOW με τους τιτανοτεραστιους εχθρούς και το άμυαλο HnS 😛

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Εδώ κάνεις λάθος. Το νέο GoW είναι πολύ πιο άμυαλο από τα παλιά. Τα παλιά τουλάχιστον (ειδικά το 3 και Ascension) στο δύσκολο επίπεδο ήθελε τουλάχιστον καλή ροή evade και keep up the combo count. Οχι φυσικά σε τίποτα βάθος αλλά απλά solid combat flow, σωστή απεικόνιση της μάχης με σωστή τοποθέτηση κάμερας για να έχεις κανονική 360 μοιρών οπτική και όχι να βλέπω το 1/3 της οθόνης το μισό μοντέλο του Kratos και με εχθρούς εκτός οθόνης που δεν έχω ιδέα τι κάνουν. Αχρείαστο loot system το οποίο σπάει την όποια τακτική μάχης και σπάει τους γενικούς κανόνες εμπλοκής. Επίσης copy paste του copy paste ω copy paste με διαφορετικά χρώματα. 

Το τελευταίο GoW είναι απλά ένα καλό παιχνίδι όμως είναι ένα κακό melee action combat game. Ανύπαρκτο σύστημα platforming και γενικά υπερβολικός βαθμός auto-pilot. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηταν ασχημα και τα παλια GoW εννοειται καθε αλλο και τα γουσταρα απειρα στην εποχη τους, το νεο ομως για εμενα ηταν μακραν καλύτερο γιατι ειχε metroidvania και soulsborne στοιχεία τα οποια προσωπικα μου αρεσουν πολυ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ADHD είπε

το νεο ομως για εμενα ηταν μακραν καλύτερο γιατι ειχε metroidvania και soulsborne στοιχεία τα οποια προσωπικα μου αρεσουν πολυ. 

για σενα και κατι μυρια ακομα αν κρινουμε απο τις πωλησεις :P

Γενικα αν κρινουμε απο την συνολικη υποδοχη που ειχε ο τιτλος(παροτι εχει και αυτος τα θεματακια του),ηταν μια αποφαση προς την σωστη κατευθυνση.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλασεις καλυτερο το gow  σε σχεση με τα παλαιοτερα στα παντα .Δεν συγκρινεται καν .

Τα προηγουμενα ειχαν εφηβικες ασθενειες   και κυριως στην γραφη  του σεναριου και το τελευταιο ειναι η ενηλικιωση της σειρας.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το λάθος που κάνετε είναι ότι συγκρίνετε games διαφορετικού genre. Το ότι το νέο GoW έχει τον ίδιο όνομα με τα παλιά δεν σημαίνει ότι μιλάμε για το ίδιο πράγμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...