Προς το περιεχόμενο

vr headset + bluetooth controller με 6.8$


mikemart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο η ποιότητα της ανάλυσης του κινητού-vr περιεχομένου και άλλο η ποιότητα των φακών.

Μα αφου φιλε μου γραφει ότι μεσω αυτου του vr που το δοκιμασε εχει καλη ποιοτητα εικονας, αρα και οι φακοι είναι καλοι. Η λογικη αυτό δε λεει? Γι αυτό ρωτησα τι αναλυση κινητου εχουν οι φιλοι εδώ που το παραλαβαν, μηπως εχουν χαμηλη αναλυση τα κινητα τους γι αυτό βλεπουν θαμπα, και λενε δεν είναι καλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η διατομή των φακών είναι αυτή που αναγράφεται στην σελίδα του προϊόντος;

 

Στη μ@λ@κία cardboard που έκανε κάτω από 1 ευρώ, δεν είδα καθόλου θαμπά με το oneplus one μου.

Δεν πιστεύω ότι αυτό θα είναι χειρότερο.

Αναμένω και εγώ το δικό μου headset για να εκφέρω γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφου φιλε μου γραφει ότι μεσω αυτου του vr που το δοκιμασε εχει καλη ποιοτητα εικονας, αρα και οι φακοι είναι καλοι. Η λογικη αυτό δε λεει? Γι αυτό ρωτησα τι αναλυση κινητου εχουν οι φιλοι εδώ που το παραλαβαν, μηπως εχουν χαμηλη αναλυση τα κινητα τους γι αυτό βλεπουν θαμπα, και λενε δεν είναι καλο

 

Ναι,ναι συμφωνώ μαζί σου.Απλά το ανέφερα για να μην υπάρχουν περαιτέρω παρεξηγήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το εν λόγω vr. Ευχαριστώ πολύ καταρχήν τον ts για τη συμβολή του. Παραθέτω ένα μικρό review.<br><br>

Ας πάρουμε πρώτα το χειριστήριο που είναι αρκετά καλό, εύχρηστο και εύκολο να το μάθεις. (Στο 10λεπτο το έπαιζα ήδη). Δουλεύει άψογα γενικά και στις δυο ρυθμίσεις (game-key). Πάμε στο vr τώρα. Αρκετά καλό "για τα λεφτά του" και μόνο. Εχω εμπειρία και από gear vr και η απεικόνισή του είναι εφάμιλλη αν και λίγο πιο δύσκολη στο να βρεθεί το επιθυμητό σημείο των φακών. Είδα το βίντεο με το roller coaster στο YouTube και ήταν αρκετά καλό. (Προσοχή! Στις ρυθμίσεις του βίντεο επιλέξτε 1080s). Είδα επίσης ταινία με υπότιτλους (3d). Δεν φοράω γυαλιά, ούτε έχω μυωπία και έχω το HTC m8. Πολύ προσοχή την πρώτη φορά που θα βάλετε το κινητό μέσα, μην σας γρατζουνιστει στα πλάγια. Εχει κάτι σφουγγαράκια αυτοκόλλητα μαζί.(δείτε τις οδηγίες!) Προσωπικά το χρησιμοποίησα με μία θήκη σιλικόνης που είχα και είναι κομπλέ. <br>

Στα αρνητικά είναι το ότι δεν καλύπτει σωστά το πρόσωπο με αποτέλεσμα να μπαίνει φως από τα πλάγια (και έχω σχετικά κανονικό κεφάλι), το κινητό κάθεται πολύ χαμηλά κι έτσι δεν έβλεπα καλά τους υπότιτλους σε ταινία (ίσως φταίει και το κινητό που είναι 5") και τέλος τα χαμηλής ποιότητας πλαστικά που νομίζεις ότι θα σπάσουν με το παραμικρό. <br><br>

Με συγχωρείτε για το μακροσκελές post, ελπίζω να κάλυψα αρκετούς. <br>

Ευχαριστώ πολύ το forum!

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλο το μικρο review σου φιλε μου, οποτε αποδεικνύεις ότι είναι σχετικα καλη η ποιοτητα απεικόνισης, περιπου το ιδιο λενε και τα reviews στο site που τα πηραμε, οποτε πιστευω τη κριση σου αφου εχεις δοκιμασει και τα gear vr, σιγουρα θα ξερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωί πρωί μου ήρθε κ μένα το απόγευμα θα κοιτάξω αν είναι αξιόπιστο σαν αντιγραφή.

 

Τι εφαρμογές κυκλοφορούν για τα vr, δεν βρήκα κάτι καλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τον TS.

Σήμερα θα το παραλάβω απο ΕΛΤΑ.

Έψαχνα ένα οικονομικό και το πήρα. Τώρα αν είναι το γνήσιο δεν με νοιάζει και τόσο, αρκεί να δουλεύει το control του και να εστιάζουν σωστά οι φακοί.
Απο τώρα ξέρω οτι θα το χρησιμοποιήσω 2-3 φορές και θα το βάλω στην άκρη.!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Δεν με απασχολεί αν είναι original ή όχι, δεν πρόκειται να ασχοληθώ με refund για 6 ευρώ!!!

Επίσης δεν έχω ιδέα τι κάνεις με αυτό το μηχανάκι. Κάνας οδηγός υπάρχει πουθενά? Έχω το s7 edge

Ευχαριστώ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, και μένα στο ταχυδρομείο είναι. Αν είναι τόσο μάπα θα ξαναπαραγγείλω απο αυτόν στο aliepxress. 

Έχει άπειρα θετικά reviews και το remote φαίνεται να είναι το σωστό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, παρέλαβα χθες και εγώ. Δοκιμάζοντας το στα γρήγορα με το titans of space και house of terror μια χαρά το είδα. Καλή κατασκευή, ωραίο και το χειριστήριο, πολύ εύχρηστο γενικά μου φάνηκε μια solid κατασκευή μπορώ να πω. Όσον αφορά τους φακούς θέλει σωστό σετάρισμα κατά την γνώμη μου...εμένα μου πήρε ένα 10λεπτο...δεν έχουν κάποιο πρόβλημα με θολούρα που ειπώθηκε..που να βλέπατε τις πρώτες γενιές VR...χρησιμοποιώ galaxy S7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, και μένα στο ταχυδρομείο είναι. Αν είναι τόσο μάπα θα ξαναπαραγγείλω απο αυτόν στο aliepxress.

Έχει άπειρα θετικά reviews και το remote φαίνεται να είναι το σωστό.

Κι αυτό fake είναι, διάβασε τα 1* reviews, έχουν και φωτο κάποιοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Καλημέρα, παρέλαβα χθες και εγώ. Δοκιμάζοντας το στα γρήγορα με το titans of space και house of terror μια χαρά το είδα. Καλή κατασκευή, ωραίο και το χειριστήριο, πολύ εύχρηστο γενικά μου φάνηκε μια solid κατασκευή μπορώ να πω. Όσον αφορά τους φακούς θέλει σωστό σετάρισμα κατά την γνώμη μου...εμένα μου πήρε ένα 10λεπτο...δεν έχουν κάποιο πρόβλημα με θολούρα που ειπώθηκε..που να βλέπατε τις πρώτες γενιές VR...χρησιμοποιώ galaxy S7</p>

 

Καλημερα.

Δεν μ λες στο house of terror πως δουλεψες το χειριστηριο γιατι ακομα δεν τα καταφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρέλαβα και εγώ.

Βλέπω ότι είναι λίγο θολό.  Δεν εστιάζει σωστά, πρέπει να τραβήξω τα γυαλιά μακριά από το πρόσωπό μου περίπου 1 πόντο για δω καθαρά.

Ίσως να πρέπει να φορέσω τα γυαλιά μου (για κοντά).

 

Κάθε δαχτυλιά, μουτζούρα κλπ στην οθόνη γίνεται τεράστια, οπότε θέλει καλό καθάρισμα πριν τοποθετήσεις το κινητό μέσα.

Και τα πλαστικά θα σπάσουν σίγουρα σε μερικές ώρες!

Το λουρί το δεν κάθεται σωστά στο κεφάλι.

 

Το χειριστήριο, για κάποιο λόγο παίζει πλάγια - το πάνω κάνω είναι αριστερά δεξιά κ.ο.κ.

Δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει με κάποια εφαρμογή σωστά αν και έπαιξα ελάχιστα μαζί του.

 

Θα το δώσω στον μικρό για να ασχοληθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...