Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

17 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πολυ ομορφη φιγουρα τι διαστασεις εχει ακριβως? Λιγο ακριβη στα 1100 ευρω αλλα πρεπει να ειναι πανω απο 60 εκατοστα οπως την βλεπω αναλογικα με τα βιβλια. 

Καλα το υπολογισες, λιγο πανω απο 60 εκατοστα ειναι, 61-62 νομιζω. 88.000 γιεν ηταν η τιμη, δηλαδη πανω απο 700 ευρω αλλα μαζι με ταχυδρομικα και τελωνειο (302 ευρω ηταν αυτο!) περασε τα 1100 τελικο κοστος. Ειναι αρκετα πιο ακριβα τα υλικα κατασκευης σε σχεση με τις απλες πλαστικες φιγουρες, και μεγαλης λεπτομερειας.  Η λαβη του σπαθιου χωραει ανετα στην παλαμη μου.

Πολλα τα λεφτα αλλα ειναι hardcore fan η γυναικα μου!

Επεξ/σία από WizNick
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, WizNick είπε

Καλα το υπολογισες, λιγο πανω απο 60 εκατοστα ειναι, 61-62 νομιζω. 88.000 γιεν ηταν η τιμη, δηλαδη πανω απο 700 ευρω αλλα μαζι με ταχυδρομικα και τελωνειο (302 ευρω ηταν αυτο!) περασε τα 1100 τελικο κοστος. Ειναι αρκετα πιο ακριβα τα υλικα κατασκευης σε σχεση με τις απλες πλαστικες φιγουρες, και μεγαλης λεπτομερειας.  Η λαβη του σπαθιου χωραει ανετα στην παλαμη μου.

Πολλα τα λεφτα αλλα ειναι hardcore fan η γυναικα μου!

Μπραβο χαλαλι τα χρηματα εφοσον αρεσει πολυ στην γυναικα και σε σενα αξιζει. Και οντως δειχνει να μην εχει καμια σχεση με τις πιο απλες πλαστικες που πουλανε. Να ερθει και η αλλη να συμπληρωθει η συλλογη. Απευθειας απο Ιαπωνια ηρθε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μπραβο χαλαλι τα χρηματα εφοσον αρεσει πολυ στην γυναικα και σε σενα αξιζει. Και οντως δειχνει να μην εχει καμια σχεση με τις πιο απλες πλαστικες που πουλανε. Να ερθει και η αλλη να συμπληρωθει η συλλογη. Απευθειας απο Ιαπωνια ηρθε? 

Ναι απο Ιαπωνια, pre-order απο το 2018 ειχε γινει οταν τις ειχαν ανακοινωσει αλλα μολις πριν κανα μηνα βγηκαν απο την παραγωγη και ξεκινησαν να τις στελνουν! Limited edition και νομιζω ειχαν γινει sold out αρκετα γρηγορα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ξέρω late to the party and stuff, το είχα το game στα υπόψιν εδώ και κανένα χρόνο και σήμερα ξεκίνησα. Τι ατμόσφαιρα και αισθητική είναι αυτή; Τι μουσική; Πολύ μελαγχολία ρε παιδί μου, μόνο Ιάπωνες μπορούν να τα κάνουν αυτά. Είναι αργά και έπαιξα μόνο ένα διωράκι, αλλά τρελή ατμόσφαιρα το παιχνίδι. Το μόνο μικρό σχετικά μείον μέχρι στιγμής είναι οι χαμηλής ποιότητας cutscenes.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, tsabasid είπε

Ξέρω late to the party and stuff, το είχα το game στα υπόψιν εδώ και κανένα χρόνο και σήμερα ξεκίνησα. Τι ατμόσφαιρα και αισθητική είναι αυτή; Τι μουσική; Πολύ μελαγχολία ρε παιδί μου, μόνο Ιάπωνες μπορούν να τα κάνουν αυτά. Είναι αργά και έπαιξα μόνο ένα διωράκι, αλλά τρελή ατμόσφαιρα το παιχνίδι. Το μόνο μικρό σχετικά μείον μέχρι στιγμής είναι οι χαμηλής ποιότητας cutscenes.

και εγώ το είχα παίξει σχετικά αργά αλλά δεν το μετάνιωσα με τίποτα. Ενα από τα καλύτερα game που έχω παίξει ever. Να ξέρεις η γλώσσα που τραγουδάνε στην μουσική τους δεν υπάρχει και έχει δημιουργηθεί για το game. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω μια ερώτηση; τα items, τα χρήματα τα upgrades  και όλο το  inventory που συλλέγω τώρα, διατηρούνται και στο route Β μετά το 1ο playthrough? Και είναι usable από τον 9S? Επίσης τα sidequests εμφανίζονται ξανά τα ίδια αν τα έχεις κάνει; Για παράδειγμα αν αφήσω κάποιο sidequest τώρα, θα το έχω διαθέσιμο στο route B?

Επεξ/σία από tsabasid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσεχε τα quest σου να τα έχεις τελειώσει όταν αλλάζεις chapter μονο γιατί δεν υπάρχει γυρισμός μετά πίσω για να τα ολοκληρώσεις σε αρκετά από αυτά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήδη έχω χάσει τα περισσότερα, το παρατήρησα αργά μάλλον γιατί με συνεπήρε το main story. Είμαι λίγο underleveled, είμαι στο φάκτορι προς το τέλος και είμαι λέβελ 23

 

 

Επεξ/σία από tsabasid
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, tsabasid είπε

Ήδη έχω χάσει τα περισσότερα, το παρατήρησα αργά μάλλον γιατί με συνεπήρε το main story. Είμαι λίγο underleveled, είμαι στο φάκτορι προς το τέλος και είμαι λέβελ 23

να ξέρεις ότι έχεις χάσει φοβερές ιστορίες καθώς όλα τα side quest δεν είναι η κλασική ξεπέτα των περισσότερων game αλλά έχουν απίστευτο story και είναι φοβερά δομημένα. Και εγώ έχασα μερικά ποιο πολύ καθώς δεν ήξερα ότι σε κάθε νέο chapter χάνεις τα παλιά quest και βρέθηκα στο επόμενο chapter χωρίς να το καταλάβω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις ολοκλήρωσα το παιχνίδι. Τί έπος ήταν αυτό ρε παιδιά; Τι story? Τι μουσική;   Ενώ το παιχνίδι μου άρεσε και ήμουν πραγματικά hooked, κάθε φορά πριν το ξεκινήσω, είχα ένα σφίξιμο, τόσο πολύ με έβαλε μέσα σε αυτόν τον ultra δυστοπικό κόσμο. Εν τω μεταξύ

το Route C, θεωρούσα πως θα είναι ένα απλό συμπλήρωμα -κλείσιμο κάτι σαν epilogue, αλλά ήταν τρελή κορύφωση

Νομίζω για αυτό που είναι το συγκεκριμένο παιχνίδι δε συζητάται καθόλου. Εγώ κατά τύχη το βρήκα από κάτι λίστες στο Ιντερνετ. Πιστεύω του αξίζει αρκετά μεγαλύτερη αναγνώριση. Βέβαια ξενέρωσε αρκετός κόσμος με τα προβλήματα που είχε στο launch, λογικό. Εγώ στο σύστημα μου που είναι αρκετά δυνατό βέβαια δεν είχα κάποιο θέμα. Το μόνο που έβαλα ήταν το boarderless gaming, γιατί μου  εκανε μια ελαφριά παραμόρφωση σε κάποια σημεία. Δε χρειάστηκα   FAR ή κάτι συναφές.

 

 

Επεξ/σία από tsabasid
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...