Προς το περιεχόμενο

Τα καλα του να κοψει κανεις το τσιγαρο- απο πρωην καπνιστες του ινσομνια


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί βγάζει ένα coolness  αυτός που καπνίζει;; Γιατί το βγάζει ρε πουστη κακά τα ψέμματα..Δεν ξέρω τι φταίει ο κινηματογράφος;;οι διαφημίσεις;; το όλο image οτι δεν με νοιάζει η υγεία μου είμαι μια lost soul,έχω τους δαιμονές μου και δεν μου καίγεται καρφί για τα πνευμόνια μου;; Τι να πω πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω..

 

Και να φανταστείτε δεν κάπνισα κανονικά πάνω απο 6 μήνες και αφου το εχω κόψει μου έρχεται στο μυαλό κυρίως τη νύχτα..this shit is addictive as hell :P

για τι ηλικίες μιλάμε? μέχρι γυμνάσιο άντε λύκειο ισχύει αυτό , μετά υποτίθεται πως ωριμάζει λίγο ο εγκέφαλος

όταν έχεις δοκιμάσει πραγματικά φοβερά πράγματα το τσιγάρο σου φαίνεται αστείο και είναι πολύ εύκολο να το κλάσεις γιατι πραγματικά δίνει τόσα λίγα και είναι και το ποιο βλαβερό ανάμεσα στις ουσίες διασκέδασης 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχω κόψει 4.5 χρονια το τσιγάρο.

τον πρώτο χρόνο με ηλεκτρονικό με νικοτίνη

τους επόμενους 6 μήνες με ηλεκτρονικό χωρίς νικοτίνη 

και από εκεί και πέρα τίποτα.

 

ένα πράγμα μου έκανε την μεγαλύτερη εντύπωση από όταν έκοψα το κάπνισμα!

Η γεύση τις μπίρας! ξαναερωτεύτηκα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
ένα πράγμα μου έκανε την μεγαλύτερη εντύπωση από όταν έκοψα το κάπνισμα!
Η γεύση τις μπίρας! ξαναερωτεύτηκα  :-D

 

 

αυτό γενικότερα που συμβαίνει με τις γεύσεις , μετά που κόβει κάποιος το τσιγάρο είναι απίστευτο   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καπνιζω καμια δεκάρια χρόνια αλλά το τελευταιο καιρό 2 χρονια περιπου έχω μια εντύπωση οτι μετα απο κάθε τσιγάρο που τελειωνει ειδικά μαζί με το καφέ οτι νιώθω αχγος,στρες ενα πονο στο στομαχι ειτε υπάρχει λογος ειτε δεν υπάρχει λογος.

Το έχει πάθει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω κοψει 11 χρονια. Καπνιζα 3 πακετα την ημερα.

 

-Σε φυσικη κατασταση δεν ξερω αν βελτιωθηκα γιατι παντα ημουν αθλητικος τυπος. Σιγουρα θα βελτιωθηκε η φυσικη κατασταση απλα μπορει να εγινε πολυ ομαλα.

 

-Καλυτερη γευση και οσφρηση.

 

-Τεραστια διαφορα στα οικονομικα μου. Δεν μπορω να φανταστω οτι σημερα θα ηθελα 300-350€ το μηνα για τσιγαρα. Καλυτερα τωρα που παιρνω ριυχαλακια και παω και κανα διημερο.

 

-Ξεροβηχες τελος.

 

Υ.Γ. Ειληκρινα μου φαινεται τοσο μα τοσο αντιπαθητικη και γελοια συνηθεια τωρα, οσο δεν φανταζεσαι. Ειδικα οταν καποιος καθεται σε αβολη κατασταση (εξω στο κρυο, πισω σε κατι ακαλυπτους αν καπνιζει κρυφα κλπ) μονο και μονο να καπνισει. Ειδικα οταν πετυχαινω διαλογους μεταξυ καπνιστων σε μερη που απαγορευεται το καπνισμα για το πως θα κανουν τσιγαρο, λεγοντας δικαιολογιες να βγουν εξω, φτιαχνοντας αυτοσχεδια τασακια κλπ.

 

 

Και κατι τελευταιο. Αν το κοψεις κοψτο. Ουτε ενα τσιγαρο την μερα, ουτε ενα τσιγαρο το μηνα.

Εχω δει ατομα που το εχουν κοψει για 5-6 χρονια και μετα κανουν μια τζουρα για πλακα και την αλλη μερα 2 τζουρες για πλακα και μετα ενα τσιγαρο μετα το φαγητο, και την επομενη εβδομαδα τους βλεπω με πακετο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καπνίζω τον τελευταίο καιρό μετά από 20 χρόνια πολλών τσιγάρων, και το έχω γυρίσει σε ηλεκτρονικό με υγρό Μπεμπέκα. Καμία απολύτως σχέση με πριν, σαφώς καλύτερη γεύση, κι ενώ είχα πρόβλημα με βουλωμένη μύτη εδώ και χρόνια βάζοντας και συνεχώς Ronal, πλέον βάζω μια φορά την ημέρα και αν. Σιγά-σιγά θα πετάξω και το ηλεκτρονικό γιατί παρατηρώ ότι δεν το χρειάζομαι. 

 

Ξυπνάω καλύτερα, κοιμάμαι καλύτερα και δεν λαχανιάζω, ούτε σφυρίζω αναπνέοντας μόλις ζοριστώ. 

 

Μια ιδέα είναι όλα, και αν έχεις ανθρώπους που σε αγαπούν και σε έχουν ανάγκη, το πετάς έστω και για πάρτη τους αν εσύ ο ίδιος δεν αντιλαμβάνεσαι την ανάγκη να το κάνεις για τον εαυτό σου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ιδέα είναι όλα, και αν έχεις ανθρώπους που σε αγαπούν και σε έχουν ανάγκη, το πετάς έστω και για πάρτη τους αν εσύ ο ίδιος δεν αντιλαμβάνεσαι την ανάγκη να το κάνεις για τον εαυτό σου.

 

Ακριβως αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

το τσιγαρο ειναι θανατος ,9 στους 10 παθαινουν καρκινο .αποδεδειγμενα ειναι οτι χειροτερο για την υγεια,μπραβο σε οσους το κοψαν

εγω καπνιζω απο τα 14 κ ειμαι 38,κανω 2 πακετα την μερα,δεν ασκουμαι κ τρωω οτι να ναι,δεν προσεχω γενικα

δεν εχω σκοπο να το κοψω το εχω αποδεχτει οτι θα πεθανω νεος αλλα θα πεθανω χωρις στερησεις

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...