Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Tsilitheo2 είπε

Σορρυ... Είμαι από ps4 .   Αλλά ο.τι ερώτηση θες για το παιχνίδι ,κάνε μου... 650lvl

Μην δοκιμάσεις το yt . Πάτα κουμπιά στο χειριστήριο.. θα το πετύχεις... Συνήθως στο dpad (arrows) ειναι

Παίρνεις 1 bounty mission π.χ. αν τον δώσεις στα 10' θα πάρεις 0.36 χρυσό π.χ. αν τον δώσεις στα 20 δεύτεραθα πάρεις 0.64 π.χ. 

Έγινε σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω που θα παει θα το πετύχω θα συνεχίσω τα story mission έχω πάρει και το ρόλο του trader ο επόμενος θα ήθελα να ηταν ο bounty hunter βεβαια έχω 5 μπάρες χρυσού μέχρι τις 15-20 δεν θυμάμαι έχουμε ακόμα για να μαζέψω εν τω μεταξυ παράλληλα έχω και κάποια αντικείμενα για την τσιγγάνα αλλά θέλει να πληρώσω για την σακούλα.

Γενικά έχει πολύ πράμα και μου αρέσει διότι είναι απο τα πιο αγαπημένα μου παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είσαι από xbox γαμωτο... Αλλιώς θα σε βοηθούσα να grindαρεις γρήγορα... Συμβουλή... Μην σκορπάς λεφτά και χρυσο για ρουχα και άλλες μλκς αλλά μόνο για όπλα και αναβαθμίσεις των και για phablets... Ειδικά τον χρυσό κρατά τον ως κόρη οφθαλμού... Ακόμα τουλάχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tsilitheo2 είπε

Είσαι από xbox γαμωτο... Αλλιώς θα σε βοηθούσα να grindαρεις γρήγορα... Συμβουλή... Μην σκορπάς λεφτά και χρυσο για ρουχα και άλλες μλκς αλλά μόνο για όπλα και αναβαθμίσεις των και για phablets... Ειδικά τον χρυσό κρατά τον ως κόρη οφθαλμού... Ακόμα τουλάχιστον

ΝΑΙ ναι αυτό θα κάνω εν τω μεταξύ το βρήκα το μενού απλά δεν έπρεπε να το πατάω παρατεταμένα το αριστερό dpad έπρεπε απλά για να βγει το μενού. Όντως όταν αργώ να τελειώσω τα missions μου δίνει παραπάνω αλλά ρε συ πολύ περίμενε πάω σαν την κότα για να φέρω τον χρόνο. Φίλε αν χρειαστώ κάτι άλλο θα σε ρωτήσω να είσαι καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πας σαν την κότα.... Φτάσε στο σημείο παράδοσης και στάσου λίγα μέτρα μακριά.. Όταν βλέπεις το μνμ ότι είσαι κοντά και οι άλλοι παίκτες δεν μπορούν να σε βλάψουν.. Εκεί περίμενε τον χρόνο να τελειώσει μέχρι το 20 ή ακόμα καλύτερα τα 10 δεύτερα

Screenshot_2021-12-18-23-39-27-02.jpg.3f731d7fc5673f0d85730e7433fe5e63.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Tsilitheo2 είπε

Μην πας σαν την κότα.... Φτάσε στο σημείο παράδοσης και στάσου λίγα μέτρα μακριά.. Όταν βλέπεις το μνμ ότι είσαι κοντά και οι άλλοι παίκτες δεν μπορούν να σε βλάψουν.. Εκεί περίμενε τον χρόνο να τελειώσει μέχρι το 20 ή ακόμα καλύτερα τα 10 δεύτερα

Screenshot_2021-12-18-23-39-27-02.jpg.3f731d7fc5673f0d85730e7433fe5e63.jpg

Αυτά τα νούμερα πως τα έχεις κάνει ή μαλλον απο πότε παίζεις ? απο οτι βλέπω πολλά απο τα role δεν κάνεις πάντως πρέπει να έχεις καεί κυριολεκτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tsilitheo2 καλησπέρα μια ερώτηση έχεις ασχοληθεί με τις αποστολές opportunity του capitale ? 

πήγα να κάνω κανα 2 και γίνεται χαμός έχει πολλούς εχθρούς και δε προλαβαίνω να κάνω βήμα

μάλλον είναι για πιο πάνω level? μιλάω για αυτές με κάτι κοσμήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι... Είναι σχετικά εύκολες εκτός και παίρνεις αυτές που κλέβεις τα διαμάντια από το τρένο στο saint denis etc... Αυτές είναι one shot kills... Πολύ δύσκολες για το λεβελ σου (υπολογίζω είσαι σε αρχικό λεβελ) και ακόμα πιο δύσκολο χωρίς ποσσε... Πάντως έχει στρατηγική που μειώνει τον κίνδυνο... Stealth λέγεται... Μέχρι να πάρεις το διαμάντι. Μετά Καβάλας το άλογο και τρέχεις σαν άνεμος για την παράδοση. Σε αυτές δεν έχεις auto aim ,οι εχθροί δεν φαίνονται στο ραντάρ κτλ... Αν πας χύμα στο κύμα είναι δυσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tsilitheo2 είπε

Ναι... Είναι σχετικά εύκολες εκτός και παίρνεις αυτές που κλέβεις τα διαμάντια από το τρένο στο saint denis etc... Αυτές είναι one shot kills... Πολύ δύσκολες για το λεβελ σου (υπολογίζω είσαι σε αρχικό λεβελ) και ακόμα πιο δύσκολο χωρίς ποσσε... Πάντως έχει στρατηγική που μειώνει τον κίνδυνο... Stealth λέγεται... Μέχρι να πάρεις το διαμάντι. Μετά Καβάλας το άλογο και τρέχεις σαν άνεμος για την παράδοση. Σε αυτές δεν έχεις auto aim ,οι εχθροί δεν φαίνονται στο ραντάρ κτλ... Αν πας χύμα στο κύμα είναι δυσκολο

Για αυτές με τα διαμάντια λέω οπότε δεν θα ασχοληθώ ακόμα έχει τόσα να κάνεις από ρόλους έχω πάρει του trader και ο επόμενος έλεγα να είναι ο bounty hunter αλλά έχω πολλά και για την τσιγγάνα για collector μου το έχει βγάλει κάποιες φορές ότι βρήκες πράγματα για την τσιγγάνα ποιο λες διαλέξω πρώτο; εσύ είσαι σε κάποιο posse ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον μπερδεύεις τα possess με τα clans... Ποσσε μπορείς να ανοίξεις και εσύ... Είτε προσωρινό είτε μόνιμο. Είναι μια ομάδα από 2 έως 7 παίκτες εκ των οποίων 1 είναι ο αρχηγός που μόνο αυτός μπορεί να πάρει αποστολές. Καλύτερα με φίλους παρά randoms. Clans από την άλλη είναι κάτι συμμαχίες ας πούμε μεταξύ παικτών που τις καταλαβαίνεις από το πρόθεμα στο id τους. Π.χ. kyw- tsilitheo2. Για εσένα οι καλύτεροι ρολόι είναι ο συλλέκτης αλλά χρειάζεσαι φτυάρι και ανιχνευτή μετάλλων από την ναζαρ. Πούλα συλλογές και όχι μεμονωμένα κομμάτια. Και ο trader σαν 2ος ρολος

https://jeanropke.github.io/RDR2CollectorsMap/  εδώ όλα τα συλλεκτικά σε ζωντανό χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Tsilitheo2 είπε

Μάλλον μπερδεύεις τα possess με τα clans... Ποσσε μπορείς να ανοίξεις και εσύ... Είτε προσωρινό είτε μόνιμο. Είναι μια ομάδα από 2 έως 7 παίκτες εκ των οποίων 1 είναι ο αρχηγός που μόνο αυτός μπορεί να πάρει αποστολές. Καλύτερα με φίλους παρά randoms. Clans από την άλλη είναι κάτι συμμαχίες ας πούμε μεταξύ παικτών που τις καταλαβαίνεις από το πρόθεμα στο id τους. Π.χ. kyw- tsilitheo2. Για εσένα οι καλύτεροι ρολόι είναι ο συλλέκτης αλλά χρειάζεσαι φτυάρι και ανιχνευτή μετάλλων από την ναζαρ. Πούλα συλλογές και όχι μεμονωμένα κομμάτια. Και ο trader σαν 2ος ρολος

https://jeanropke.github.io/RDR2CollectorsMap/  εδώ όλα τα συλλεκτικά σε ζωντανό χρονο

Οκ άρα πρέπει να μαζέψω χρυσό για να πάρω την σακούλα της ναζάρ και μετά να πάρω και το φτυάρι και τον ανιχνευτή μετάλλων μου φαίνεται πιο πολύπλοκο από το να δώσω 10 μπάρες και να κυνηγάω bounty hunter αλλά για να το λες οκ τώρα αν κατάλαβα καλά το link που έδωσες είναι που βρίσκονται live τα collectors ανα πάσα στιγμη. Τώρα όσο αφορά τα posse και τα clans δεν έχω παρέα για να παίζω οπότε δεν θα ασχοληθώ με αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχνα τα κλανς... Το ποσσε το χρειάζεσαι... Σχεδόν όλες τις αποστολές μπορεί κάποιος να στις καταστρέψει αν σου επιτεθεί. Έχοντας 1 ποσσε ,ή θα το σκεφτεί περαιτέρω πριν επιτεθεί ,ή θα φάει η μούρη του λάσπη αν το κάνει... Δεν μιλάω για ποσσε των 3ων σε λεβελ 15... Αυτοί είναι βούτυρο για κάποιον high ranked... Γενικά ,αν δεν θες ποσσε και θες να γκρινταρεις, ξεψαχνισε τον χάρτη κάθε μέρα που σου έδωσα και για να μένεις out of trouble , μπες σε defensive mode στα online option

 

Επίσης σε κόβω αν μου επιτρέπεται η έκφραση ,για "μοναχικό λύκο".... 

Ναι... Ο χάρτης δίνει τα collectibles ανά πάσα στιγμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Tsilitheo2 είπε

Ξέχνα τα κλανς... Το ποσσε το χρειάζεσαι... Σχεδόν όλες τις αποστολές μπορεί κάποιος να στις καταστρέψει αν σου επιτεθεί. Έχοντας 1 ποσσε ,ή θα το σκεφτεί περαιτέρω πριν επιτεθεί ,ή θα φάει η μούρη του λάσπη αν το κάνει... Δεν μιλάω για ποσσε των 3ων σε λεβελ 15... Αυτοί είναι βούτυρο για κάποιον high ranked... Γενικά ,αν δεν θες ποσσε και θες να γκρινταρεις, ξεψαχνισε τον χάρτη κάθε μέρα που σου έδωσα και για να μένεις out of trouble , μπες σε defensive mode στα online option

 

Επίσης σε κόβω αν μου επιτρέπεται η έκφραση ,για "μοναχικό λύκο".... 

Ναι... Ο χάρτης δίνει τα collectibles ανά πάσα στιγμη

Δεν είναι επιλογή μου να παίζω μόνος είναι ότι που να βρεις ποιον να βρεις και μέσα στο παιχνίδι πως να συνεννοηθείς με άλλον για να κάνεις πράγματα? νομίζεις έχουν όλοι την δική σου διάθεση να βοηθήσουν και γενικά δεν θέλω πρήζω κιόλας ο άλλος μπαίνει να παίξει να περάσει την ώρα του δεν έχει χρόνο να χάσει με έναν άσχετο που ουσιαστικά δεν ξέρει να κάνει πράγματα.

Θα συνεχίσω να κάνω αυτά που μπορώ θα μαζεύω χρυσό τώρα μου έστειλαν και ένα γράμμα με κάτι αποστολές οπότε γενικά δεν έχει πολύ επανάληψη και βλέπουμε.

Πολλές φορές μου στέλνουν αίτημα posse αλλά δεν απαντώ διότι μια φορά που το έκανα μου άλλαξε θέση το camp πήγα σε αυτόν και μου έβαλε έναν διαγωνισμό να κυνηγάμε πουλιά μαζί με άλλους και δεν έβρισκα πουλιά και δεν μου άρεσε κιόλας η όλη φάση.

Όταν κάνουν τέτοια invite να πηγαίνω αξίζει δεν ξέρω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα χέρι νιβει το άλλο και τα δύο το πρόσωπο... Όντας σε ένα ποσσε ,είναι όλοι κερδισμένοι... Π.χ. αυτό με τα πουλιά ,ήταν general daily.... Αλλά καλύτερα βρες φίλους να κάνεις ποσσε... Εγώ ,ευτυχώς ή δυστυχώς ,είμαι σε πσ4... Ειδάλλως ευχαρίστως να σε έπαιρνα μαζί μου τις ώρες που παίζω.... Κάτι ακόμα... Κάνε reset τα awards σου...  Πολύς χρυσός εκει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να αποδέχεσαι τα Posse Invites καθώς τις περισσότερες φορές μόνο κέρδος μπορεί να έχεις, ειδικά όταν είσαι νέος στο RDO. Η κοινότητα είναι σχετικά καλή και πολλοί high levels στέλνουν invites σε νέους παίκτες όταν κάνουν αποστολές για να τους βοηθήσουν. 

Προτείνω επίσης επιλογή Posse Up από το κεντρικό μενού. Πρόκειται ουσιαστικά για ένα προσωρινό Posse έως 4 ατόμων όπου μπαίνει οποίος θέλει μέσω αυτής της επιλογής. Αν δεις ότι το Group δεν σου ταιριάζει, επιλέγεις την επιλογή Posse Up (Menu button στο χειριστήριο του Xbox > Online > Posse Up) και δοκιμάζεις ένα διαφορικό Posse κάθε φορά. Αποτελεί επίσης και έναν πολύ καλό τρόπο να βρεις νέους φίλους. 

Αν τα αγγλικά σου είναι καλά, υπαρχή και η επιλογή Looking for Group που παρέχεται από το ίδιο το Xbox ώστε να βρεις άτομα. Για Ελλάδα υπάρχει Discord server για το RDO με άτομα και από τις 3 πλατφόρμες. Δεν είμαι μέλος, αλλά μπορώ να σου βρω ένα link αν θες. 

Όσον αφορά το RDO, ακολούθησε τις συμβουλές του φίλου παραπάνω, ειδικά σε ότι αφορά τις μπάρες χρυσού.

Αν παίζεις μόνος, ο ρόλος του Collector παραμένει η καλύτερη επιλογή για χρήματα (αλλά και XP), έπειτα του Moonshiner και μετά ο Trader. Αυτά πάντα με βάση τα λεπτά που απαιτούνται για κάθε δολάριο που κερδίζεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Giannis107 είπε

Προτείνω να αποδέχεσαι τα Posse Invites καθώς τις περισσότερες φορές μόνο κέρδος μπορεί να έχεις, ειδικά όταν είσαι νέος στο RDO. Η κοινότητα είναι σχετικά καλή και πολλοί high levels στέλνουν invites σε νέους παίκτες όταν κάνουν αποστολές για να τους βοηθήσουν. 

Προτείνω επίσης επιλογή Posse Up από το κεντρικό μενού. Πρόκειται ουσιαστικά για ένα προσωρινό Posse έως 4 ατόμων όπου μπαίνει οποίος θέλει μέσω αυτής της επιλογής. Αν δεις ότι το Group δεν σου ταιριάζει, επιλέγεις την επιλογή Posse Up (Menu button στο χειριστήριο του Xbox > Online > Posse Up) και δοκιμάζεις ένα διαφορικό Posse κάθε φορά. Αποτελεί επίσης και έναν πολύ καλό τρόπο να βρεις νέους φίλους. 

Αν τα αγγλικά σου είναι καλά, υπαρχή και η επιλογή Looking for Group που παρέχεται από το ίδιο το Xbox ώστε να βρεις άτομα. Για Ελλάδα υπάρχει Discord server για το RDO με άτομα και από τις 3 πλατφόρμες. Δεν είμαι μέλος, αλλά μπορώ να σου βρω ένα link αν θες. 

Όσον αφορά το RDO, ακολούθησε τις συμβουλές του φίλου παραπάνω, ειδικά σε ότι αφορά τις μπάρες χρυσού.

Αν παίζεις μόνος, ο ρόλος του Collector παραμένει η καλύτερη επιλογή για χρήματα (αλλά και XP), έπειτα του Moonshiner και μετά ο Trader. Αυτά πάντα με βάση τα λεπτά που απαιτούνται για κάθε δολάριο που κερδίζεις. 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες η αλήθεια είναι ότι τυχαία μια φορά που πήγαινα κάτι goods ως trader ήρθε ένας παίκτης δεν ήξερα προσθέσεις αλλά ουσιαστικά με βοήθησε να τις πάω πιο εύκολα σκότωνε τα μποτάκια από τότε όποτε βρισκόμαστε κάνουμε αυτό το posse και με βοηθάει θα ψάχνω και μόνος έτσι όπως μου είπες. Από εκεί και μετά όσο αφορά τους ρόλους τώρα έχω μαζέψει 10 μπάρες και μου φαίνετε πιο εύκολο του bounty hunter απο την αποψη ότι πας εκεί που σου λέει κυνηγάς κάποιον τον πιάνεις γύρνας ενώ του collector θέλει την σακούλα θέλει φτυάρι και ανιχνευτή και επίσης να ψάχνω συλλογες και τέτοια μου ακούγεται πιο πολύπλοκο. Κάνω λάθος; δεν θα χρησιμοποιήσω το χρυσό περιμένοντας την απάντηση καλές γιορτές και καλά Χριστούγεννα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...