Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, privateer είπε

τελειωσαν αυτα τωρα. ολα στο χβοχ Account στο μελλον

Σιγουρα? Πριν καποιους μηνες που εβαλα το Doom Eternal στο xbox, ηθελε bethesda account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 minute ago, firepc said:

Σιγουρα? Πριν καποιους μηνες που εβαλα το Doom Eternal στο xbox, ηθελε bethesda account

εννοω απο τα καινουργια παιχνιδια. Τωρα τα υπαρχον σιγα μην ασχοληθουν να αλλαξουν τπτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, privateer είπε

εννοω απο τα καινουργια παιχνιδια. Τωρα τα υπαρχον σιγα μην ασχοληθουν να αλλαξουν τπτ

α οκ. Παντως διαβασα οτι και το deathloop (ps5) δεν χρειαζεται, οπότε εχεις δικιο οτι πλεον το εχουν αλλαξει

Παντως ειναι βλακεια για το doom eternal να χρειαζεσε account μεσα στο account για να το παιξεις.. ελεος

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαζή ερώτηση:

Είχα πάρει πριν καιρό το Ultimate edition στο PS4 που είχα βρει σε προσφορά, και αποφάσισα προχτές να το ξεκινήσω, είμαι στις αρχές του Chapter 2. Ξέρει κανείς πώς παίρνω τα έξτρα πράγματα που σου δίνει; πχ διάβασα εδώ πιο πάνω για καλύτερο άλογο, εκτός αν εννοεί αυτό που έχω ήδη από την αρχή. 

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thagkol είπε

Χαζή ερώτηση:

Είχα πάρει πριν καιρό το Ultimate edition στο PS4 που είχα βρει σε προσφορά, και αποφάσισα προχτές να το ξεκινήσω, είμαι στις αρχές του Chapter 2. Ξέρει κανείς πώς παίρνω τα έξτρα πράγματα που σου δίνει; πχ διάβασα εδώ πιο πάνω για καλύτερο άλογο, εκτός αν εννοεί αυτό που έχω ήδη από την αρχή. 

το καλυτερο αλογο ειναι το arabian ,εχει σχετικα βιντεο για να το βρεις.

Οταν λες εξτρα πραγματα τι εννοεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Ultimate έκδοση σε σχέση με τη Standard λέει ότι δίνει κάποια έξτρα πράγματα στο παιχνίδι, όπως όπλα κλπ. Σε ένα παλιότερο ποστ εδώ διάβασα και για ένα άλογο.

Στο Horizon Zero Dawn πχ τα έξτρα τα "πουλούσαν" οι έμποροι του παιχνιδιού δωρεάν.

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα ξεκίνησα πριν λίγο καιρό το online όταν ήταν στο gamepass και επειδή μου αρέσει πολύ σαν παιχνίδι πρόσφατα το αγόρασα το online (το story το είχα τερματίσει στο ps4). Γενικά υπάρχει κάποιος μπούσουλας ή απλά πας όπου να ναι και κάνεις ότι να ναι? εγώ πάω όπου να ναι και ότι κάτσει από αποστολή. Υπάρχει κάποιος που ασχολείται?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, DimitriosT86 είπε

Καλησπέρα ξεκίνησα πριν λίγο καιρό το online όταν ήταν στο gamepass και επειδή μου αρέσει πολύ σαν παιχνίδι πρόσφατα το αγόρασα το online (το story το είχα τερματίσει στο ps4). Γενικά υπάρχει κάποιος μπούσουλας ή απλά πας όπου να ναι και κάνεις ότι να ναι? εγώ πάω όπου να ναι και ότι κάτσει από αποστολή. Υπάρχει κάποιος που ασχολείται?  

Λοιπον φιλε δημητριε. Καλο θα ηταν να ξεκινησεις απο το μικρο storyline που εχουν βαλει στο online για να παρεις μια ιδεα. Συνεχιζοντας προτινω να κανεις καποιες αποστολες απο αυτες που ειναι διασπαρτες στο χαρτη για να μαθεις τους npcs κλπ. Παρακατω θα μπλεξεις με τα roles. Trader, Bounty hunter, Collector, Naturalist κλπ. Με αυτα τα roles και ειδικα με το Collector θα βγαλεις καποια καλα λεφτα ειδικα αν ακολουθεις οδηγους που υπαρχουν απειροι πλεον στο νετ. Το online πλεον εχει αρκετα πραγματακια να κανεις και θα γινει επαναληπτικο μετα απο πολλες ωρες. Δηλαδη για να τα δεις ολα θες τουλαχιστον κανα 100ωρο. Δες οδηγους στο utube για να παρεις μια ιδεα. Και μην ξεχνας να κανεις εστω ενα challenge τη μερα για να κρατας το streak οπου με αυτο βγαζεις καποια καλα gold και λεφτα. Μην ξοδευεις ασκοπα goldbars σε ρουχα και αηδιες, Αρχισε να ξοδευεις μονο οταν εχεις ηδη μαζεψει αρκετα. Να παρακολουθεις τα weekly dicsounts που βγαζει η rockstar για να γλιτωνεις χρηματα. Ακομα και για να ξεκινησεις ενα role θες αρκετα λεφτα και ισως αυτο σου φανει αρχικα βουνο. Παιζοντας ομως θα δεις οτι δεν ειναι. Καλη συνεχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, babality είπε

 

Λοιπον φιλε δημητριε. Καλο θα ηταν να ξεκινησεις απο το μικρο storyline που εχουν βαλει στο online για να παρεις μια ιδεα. Συνεχιζοντας προτινω να κανεις καποιες αποστολες απο αυτες που ειναι διασπαρτες στο χαρτη για να μαθεις τους npcs κλπ. Παρακατω θα μπλεξεις με τα roles. Trader, Bounty hunter, Collector, Naturalist κλπ. Με αυτα τα roles και ειδικα με το Collector θα βγαλεις καποια καλα λεφτα ειδικα αν ακολουθεις οδηγους που υπαρχουν απειροι πλεον στο νετ. Το online πλεον εχει αρκετα πραγματακια να κανεις και θα γινει επαναληπτικο μετα απο πολλες ωρες. Δηλαδη για να τα δεις ολα θες τουλαχιστον κανα 100ωρο. Δες οδηγους στο utube για να παρεις μια ιδεα. Και μην ξεχνας να κανεις εστω ενα challenge τη μερα για να κρατας το streak οπου με αυτο βγαζεις καποια καλα gold και λεφτα. Μην ξοδευεις ασκοπα goldbars σε ρουχα και αηδιες, Αρχισε να ξοδευεις μονο οταν εχεις ηδη μαζεψει αρκετα. Να παρακολουθεις τα weekly dicsounts που βγαζει η rockstar για να γλιτωνεις χρηματα. Ακομα και για να ξεκινησεις ενα role θες αρκετα λεφτα και ισως αυτο σου φανει αρχικα βουνο. Παιζοντας ομως θα δεις οτι δεν ειναι. Καλη συνεχεια.

Σε ευχαριστώ θα πάω με την πεπατημένη και αναλόγως θα προχωράω καλή συνέχεια να είσαι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλε @babality μια ερώτηση και όποτε μπορείς και το δεις απάντησε μου.

1.Που πάω για να βλέπω τα daily challeges? πάντα περιμένω να μου τα πετάξει από μόνο του και δεν θυμάμαι πάντα τι πρέπει να κάνω

2.Όπως επίσης με ποιόν τρόπο πάω στο μενού του player που έχει και το μενού του camp όπως επίσης έχει και το μενού που θες να στήσεις το moonshine

3.και κάτι τελευταίο άλλοι παίκτες μου κάνουν invite σε κάτι posse μια φορά πήγα και μου άλλαξε θέση το camp και χαλάστηκα τι είναι αυτό το posse?

Σε ευχαριστώ αν μπεις στο κόπο να το διαβάσεις και διπλά αν απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DimitriosT86 είπε

Φίλε @babality μια ερώτηση και όποτε μπορείς και το δεις απάντησε μου.

1.Που πάω για να βλέπω τα daily challeges? πάντα περιμένω να μου τα πετάξει από μόνο του και δεν θυμάμαι πάντα τι πρέπει να κάνω

2.Όπως επίσης με ποιόν τρόπο πάω στο μενού του player που έχει και το μενού του camp όπως επίσης έχει και το μενού που θες να στήσεις το moonshine

3.και κάτι τελευταίο άλλοι παίκτες μου κάνουν invite σε κάτι posse μια φορά πήγα και μου άλλαξε θέση το camp και χαλάστηκα τι είναι αυτό το posse?

Σε ευχαριστώ αν μπεις στο κόπο να το διαβάσεις και διπλά αν απαντήσεις

1+2. Πατωντας στο dpad αριστερα σου βγαζει το online menu. Απο εκει βλεπεις ολες τις επιλογες που θες για ρυθμισεις του camp σου, να δεις τα challenges, να στησεις το moonshine shack σου απο την επιλογη camp properties αν θυμαμαι καλα. Γκουγκλαρε το κιολας για καλο και για κακο. 

3. Το posse ειναι οταν κανεις ομαδα με αλλους παικτες για να κανετε events ολοι μαζι. Πχ να κανετε ενα distance delivery του trader χωρις φοβο να στην πεσουν αλλοι παικτες για να σου φανε το καρο και το delivery. Το παιχνιδι πολλες φορες γκλιτσαρει οταν μπαινεις σε posse γι'αυτο σου αλλαζει location το camp. Εγω δεν παιζω ποτε σε posse.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατώντας το dpad αριστερά ανοίγει τα φαγητά,  τα ζώα ,τους χάρτες γενικά όλα τα αντικείμενα και πατώντας δεξιά ανοίγει τον κατάλογο παίζω απο xbox αν παίζει ρόλο.

Επίσης ξέρεις κανένα καλό location για το camp το έχω βάλει σε κάτι κατσαβραχα και δεν έχει τίποτα εκεί το έιχα κάπου καλά και το έχασα ρε γαμώτο.

Και τέλος έκανα μια μαλακία χτες μόλις τελείωσα μια stoty mission μου έβγαλε να πάω σε κάποιον μάλλον npc που σε κάνει καλό και κακό την φήμη διότι μου έλεγε έτσι θα μου δώσει και άλλες αποστολές και πήγα μου χαμήλωσε την φήμη και του έδωσα και 3 μπάρες που με κόπο και πολύ αίμα έβγαλα ισχύει οτι πρέπει να πηγαίνουμε σε αυτόν για να μας δίνει έξτρα αποστολές?

Ευχαριστώ που μπαίνεις στο κόπο και απαντάς να είσαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο location για το camp είναι το heartlands και το great plains. Κακως έδωσες 3 χρυσά για το infamy.. Μπορείς και μόνος σου. Σκοτώνοντας npcs  ,lawmen ,ζώα φάρμας etc γίνεσαι infamous.. Σκοτώνοντας"κακούς"  ,σκιναροντας ζώα ,ταιζοντας το άλογο σου , βοηθώντας περαστικούς, αλλάζεις το reputation προς το θετικό... Υπάρχουν αποστολές που πρέπει να είσαι καλός για να δεις ,και άλλες που πρέπει να είσαι καλός... Αν θες χρυσό ,να κάνεις όλα τα daily κάθε μέρα ,και ο.τι missions κάνεις ,να περιμένεις στα 20" παραδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Tsilitheo2 είπε

Καλο location για το camp είναι το heartlands και το great plains. Κακως έδωσες 3 χρυσά για το infamy.. Μπορείς και μόνος σου. Σκοτώνοντας npcs  ,lawmen ,ζώα φάρμας etc γίνεσαι infamous.. Σκοτώνοντας"κακούς"  ,σκιναροντας ζώα ,ταιζοντας το άλογο σου , βοηθώντας περαστικούς, αλλάζεις το reputation προς το θετικό... Υπάρχουν αποστολές που πρέπει να είσαι καλός για να δεις ,και άλλες που πρέπει να είσαι καλός... Αν θες χρυσό ,να κάνεις όλα τα daily κάθε μέρα ,και ο.τι missions κάνεις ,να περιμένεις στα 20" παραδοση

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση όντως το κατάλαβα μετά οτι έκανα μαλακία και επειδή ο χρόνος μου είναι λίγος έκλαψα για τις 3 μπάρες χρυσού. Όσο αφορά τα missions και τον χρόνο δεν το ήξερα οκ θα το κάνω έτσι. Τώρα για όλα τα daily λίγο δύσκολο αλλά θα προσπαθώ όσα μπορώ (ο χρόνος που λέγαμε ,κάποια δεν τα καταλαβαίνω κιόλας).

Απλά αν ξέρεις και εσύ σε xbox πως μπορώ να βλέπω τα daily challenges και γενικά τα options camp και τετοια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σορρυ... Είμαι από ps4 .   Αλλά ο.τι ερώτηση θες για το παιχνίδι ,κάνε μου... 650lvl

Μην δοκιμάσεις το yt . Πάτα κουμπιά στο χειριστήριο.. θα το πετύχεις... Συνήθως στο dpad (arrows) ειναι

Παίρνεις 1 bounty mission π.χ. αν τον δώσεις στα 10' θα πάρεις 0.36 χρυσό π.χ. αν τον δώσεις στα 20 δεύτεραθα πάρεις 0.64 π.χ. 

Επεξ/σία από Tsilitheo2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...