Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Ola150 είπε

Παρόμοια θα είναι. Η λογική τους είναι ίδια.

Πέρασα να πάρω και είδα ότι έχει διαφορετικά πακέτα τελικά για αυτό, οπότε δεν κάνουν τα κλασικά heats (υποθέτω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορείς να βάλεις κανονικά τα heets στο solid και το αντίστροφο ! Επίσης το solid έχει ακίδα αντί για λεπτή λεπίδα οπότε δεν θα σπάει , όχι τόσο εύκολα τουλάχιστον 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Jedi35 είπε

Καλησπέρα μετά από αδράνεια της συσκευής η γραφίδα δεν φορτίζει και δείχνει συνέχεια κόκκινο κάνα tips υπάρχει 😕

 

 

 

Καλημέρα. Αυτό που θα σου πουν και στην τεχνική υποστήριξη είναι η επανεκκίνηση με το holder μέσα στην βάση. Τώρα ανάλογα και πιο iqos έχεις αλλάζει και ο τρόπος που κανείς επανεκκίνηση. Στο 3 πατάς συνεχόμενα το κουμπί on/off μέχρι να φλασαρουν τα led.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό το λιλ. Το πήρα για δεύτερη συσκευή κυρίως, για να το έχω στην εργασία φάση ή στο αυτοκίνητο σε περίπτωση που το ντουο δεν έχει μπαταρία κλπ.

Ωραίο σαν αίσθηση κατασκευής, κρατάει κάτι λιγότερο σαν διάρκεια τσιγάρου αλλά όχι κάτι το φοβερό, μικρή διαφορά.

Ο καθαρισμός όντως αρκετά πιο εύκολος και γρήγορος αλλά δεν μπορώ να το κάνω τζιτζί όπως το ντούο. Ναι μεν στο ντούο μου παίρνει κάτι παραπάνω αλλά γυαλίζει.

Τα φιτ δεν μου κέντρισαν το ενδιαφέρον. Τα κανονικά μου φάνηκαν κάπως ελαφριά, για μέντα ούτε λόγος αφού δεν είμαι καθόλου φαν. Κάνω τα Σιένα για να καταλάβετε σαν μέτρο σύγκρισης. Πάντως το ότι μπορείς να βάλεις χιτς είναι μεγάλη υπόθεση. 

Προσωπικά περιμένω το ιλούμα σαν τρελός, με την ελπίδα ότι τα τερέα δεν θα πάνε από το 4ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aris_rom είπε

Προσωπικά περιμένω το ιλούμα σαν τρελός, με την ελπίδα ότι τα τερέα δεν θα πάνε από το 4ευρω. 

Κι εγω το iluma περιμενω.

Πιστευω τα terea θα ειναι λιγο πιο ακριβα λογω της λεπιδας που θα εχουν μεσα.Θεωρω θα ειναι στα 4,20 η 4,30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως το συμπαθησα το Solid, ωραιο στο κρατημα και μου φαινεται οτι δουλευει πιο καλα απο τις αλλες συσκευες στο θεμα θερμανσης και τον καπνο που βγαζουν.

Και τα Fiit καλα ηταν τα regular, δεν με χαλασαν ουτε με ξετρελαναν. Ενα καλο ειναι οτι δεν μυριζουν σε σχεση με τα Sienna που κανω.

Οσο για το Iluma, μου φαινεται θα παρει καιρο να ερθει, οποε δεν αρχιζω την αναμονη απο τωρα 😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα το solid μου αρέσει πιο πολύ από το 3 και τις παλιότερες συσκευές. Κάθεται  πιο καλα στην τσέπη χωρίς να πιέζεται καταλάθος το κουμπί ενεργοποίησης. Έχει το συστημα ηλεκτρονικού καθαρισμού (κάτι σαν την παλιά πυρόλυση που είχε η πρώτη συσκευή). Η διάρκεια της μπαταρίας  είναι αρκετά καλή ...μέχρι στιγμής , όπως και ο χρόνος φόρτισης του.  Και φυσικά το ότι δέχεται και τις άλλες σειρές των heets είναι πλεονέκτημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η καλύτερη συσκευή από όλες μέχρι τώρα....Lil Solid 2.0.  Μηδενικά χαμένα heets, φανταστικό χτύπημα στο λαιμό, απίθανα γεμάτη αίσθηση και το βασικό, πλήρως συμβατή με τα heets του iqos που στην κυριολεξία τα μεταμορφώνει. Στα τεχνικά τώρα...3 heets στη σειρά και μετά αναμονή για 3 λεπτά μέχρι να κάνεις τα επόμενα 3 στη σειρά. Ενώ στο iqos duo πολλές φορές ζητούσα το 3ο σαν επιλογή - εδώ σπάνια κάνω 2ο στη σειρά- για να καταλάβετε τη διαφορά κορεσμού σε νικοτίνη. 25 heets αυτονομία και 2 ώρες φόρτιση. Καθαρισμός για πλάκα και έξτρα πυρόλυση για μεγαλύτερο καθαρισμό. και μόνο 29 ευρώ με 3 πακέτα δώρο. Παιδιά εγώ ησύχασα. Βρήκα το λιμάνι μου. Ψάξτε το λίγο..αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, harris231 είπε

Η καλύτερη συσκευή από όλες μέχρι τώρα....Lil Solid 2.0.  Μηδενικά χαμένα heets, φανταστικό χτύπημα στο λαιμό, απίθανα γεμάτη αίσθηση και το βασικό, πλήρως συμβατή με τα heets του iqos που στην κυριολεξία τα μεταμορφώνει. Στα τεχνικά τώρα...3 heets στη σειρά και μετά αναμονή για 3 λεπτά μέχρι να κάνεις τα επόμενα 3 στη σειρά. Ενώ στο iqos duo πολλές φορές ζητούσα το 3ο σαν επιλογή - εδώ σπάνια κάνω 2ο στη σειρά- για να καταλάβετε τη διαφορά κορεσμού σε νικοτίνη. 25 heets αυτονομία και 2 ώρες φόρτιση. Καθαρισμός για πλάκα και έξτρα πυρόλυση για μεγαλύτερο καθαρισμό. και μόνο 29 ευρώ με 3 πακέτα δώρο. Παιδιά εγώ ησύχασα. Βρήκα το λιμάνι μου. Ψάξτε το λίγο..αξίζει.

Δεν έχει μικρότερη διάρκεια το heet;

Επεξ/σία από vagel74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...