Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Decano είπε

Το πήρα και εγώ. Καλό φαίνεται.

Αν ισχύει φαντάζομαι θα τα αντικαθιστά αμέσως όπως και τα πακετακια heets

Άκυρο..για άλλο προϊόν είδα βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, KoGi είπε

Ενδιαφερουσες οι πληροφοριες που εδωσες. Εχεις ξανακανει ατμισμα? 

Εγω εδω και καιρο ειμαι με heets, δεν εχω δοκιμασει ποτε ατμισμα και δεν ξερω πως θα ειναι.

Επισης εχει την ιδια μυρωδια με τα heets ??

 

Έχω ξανακάνει άτμισμα ναι με διάφορες συσκευές τύπου pods. Αυτό του iqos είναι με διαφορά ότι πιο ποιοτικό έχω δει. Καμία διαρροή, καθόλου υγρό στο στόμα κλπ 

Πάντα γυρνούσα στα heets γιατί πάντα κουραζομουν με τις γεύσεις και τις διαρροές. 

Κάνω χρόνια τα heets amber, απ' όταν είχαν έρθει Ελλάδα, ωστόσο σε πάρα πολλές κούτες εντόπιζα ελλατωματικα (δεν έβγαζαν το αερολυμα που είχαν αλλά heets) με αποτέλεσμα να μπαίνω στη διαδικασία να κάνω αντικαταστάσεις κλπ έτσι μόλις είδα αυτό το πήρα μπας και πετύχω τη γεύση του amber σε υγρό..... Και την βρήκα! 

Τη γεύση την έχει, απλά είναι πιο υγρή η υφή του καπνού. Με βλέπω να κάθομαι για καιρό εδώ...

Δεν μυρίζει καθόλου.

Με πρόχειρο υπολογισμό νομίζω η μία κάψουλα ισοδυναμεί σε πακέτο. Αύριο θα μπορώ να πω με σιγουριά. Επίσης υποθέτω αν επιλεγεί ο μειωμένος καπνός έναντι του κανονικού θα έχει μικρότερη κατανάλωση.

 

Το έχω προς το παρόν στο "κανονικό" για να δω κατανάλωση. Πάντως στις δοκιμές με επιλογή για "μειωμένο" με καλύπτει καθώς είναι κοντά στο αερολυμα που παράγουν τα heets...Στο κανονικό την ακούς 

Περί συσκευής: Η συσκευή έρχεται με φορτιστή 10w type C σε type C φορτίζει σε 30 λεπτά και εχει τα ίδια λεντάκια/ενδείξεις του duo 3. Η εγγύηση είναι για 1 χρόνο και το δηλώνεις κανονικά στο site όπως τις προηγούμενες 

Επεξ/σία από Decano
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται. Δες και πες μας όποτε μπορείς μία προσέγγιση πόσο κρατάει περίπου μία κάψουλα και κατά πόσο μπορεί να βγάλει μία μέρα με μία φόρτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigkas είπε

Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται. Δες και πες μας όποτε μπορείς μία προσέγγιση πόσο κρατάει περίπου μία κάψουλα και κατά πόσο μπορεί να βγάλει μία μέρα με μία φόρτιση.

Η μία φόρτιση δε βγάζει ημέρα. Η κάψουλα απ' ότι φαίνεται την βγάζει την ημέρα άνετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Decano είπε

Η μία φόρτιση δε βγάζει ημέρα. Η κάψουλα απ' ότι φαίνεται την βγάζει την ημέρα άνετα 

Kαι ποσο βγαινει η μια 2,5 ευρω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Decano είπε

Η μία φόρτιση δε βγάζει ημέρα.

Αυτό είναι ένα θεματάκι.

 

11 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Kαι ποσο βγαινει η μια 2,5 ευρω?

Από το site που είδα τιμές, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Αν δεν βγαζει μερα οντως ειναι ενα θεμα.

Δεν τη βγάζει. Η κάψουλα ωστόσο αντέχει, είμαι με την χθεσινή ακόμη.

Τα μεγάλα αγκάθια είναι:

- Μπαταρία 

- Πρέπει να αγοράσεις τις γεύσεις για να τις δοκιμάσεις αφού δεν γίνεται δοκιμή και από περίπτερο οι κάψουλες κοστίζουν 6ευρω. Υποθέτω στο site είναι τιμή γνωριμίας.

Χθες αναζήτησα και έκανα 3 heets, σε κάθε heet ενώ ξεκινούσα ωραία στα μέσα του αναζητούσα το veev, νομίζω η μετάβαση σε μόνο veev φαίνεται εύκολη, ωστόσο το θέμα της μπαταρίας είναι θέμα γιατί πρέπει να κουβαλάς μαζί σου powerbank, το θετικό είναι ότι φορτίζει πολύ γρήγορα... 

Πάντως η κάψουλα, αν το ρυθμίσεις στις 15-20 εισπνοές, ισοδυναμεί με κάτι παραπάνω από πακέτο heets

Αυτά!

 

 

 

Επεξ/σία από Decano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Τι 15 - 20 εισπνοές ; Την ημέρα ;;; Εγώ τόσες θέλω το πρώτο δεκάλεπτο απ όταν ξυπνήσω 

Kι εγω μολις το διαβασα αυτο σταματησα μετα να διαβαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Τι 15 - 20 εισπνοές ; Την ημέρα ;;; Εγώ τόσες θέλω το πρώτο δεκάλεπτο απ όταν ξυπνήσω 

 

8 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Kι εγω μολις το διαβασα αυτο σταματησα μετα να διαβαζω.

Φαντάζομαι ότι εννοεί ότι θα κλείνει στις 15-20 εισπνοές όπως αν έκανες ένα heet , και αν ατμίζεις με την ίδια συχνότητα στο τέλος της ημέρες η κάψουλα θα είναι σαν πακέτο (δλδ 300+ εισπνοές την ημέρα)

@Decano ευχαριστούμε για τις πληροφορίες περιμένουμε update

Και εγώ ήμουν χρόνια ατμιστής αλλά δεν με κάλυπτε και επέστρεφα στο τσιγάρο. 2 χρόνια με iQos και δεν έχω ξανακαπνίσει

Με χαλάει όμως για αρχή το κόστος , γιατί 4ε την μέρα είναι πολλά , μετά το ότι πετυχαίνεις τζούφια και γενικά δεν είναι πάντα ίδια η αίσθηση και τέλος ότι οι συσκευές είναι ακριβές και γενικά δεν κρατάνε.

Ενώ δεν μου έχουν πέσει ποτέ στα 2 χρόνια έχω αλλάξει σε εγγύηση μία μπαταρία και 2 holders σε iQos 3 , και πριν 2 ημέρες άλλαξα holder σε iQos 3 Duo 5 μηνών . Το Duo το αγόρασα γιατί τα έφτυσε για 3η φορά το holder του απλού

Αγόρασα και το lil solid αλλά δεν μου άρεσε καθόλου , αρκετά ζεστός ο ατμός και διαφορετική η γεύση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Μέσα στο καλοκαίρι έρχεται το iluma 

ΑΜΗΝ.

8 λεπτά πριν, tsofras είπε

Φαντάζομαι ότι εννοεί ότι θα κλείνει στις 15-20 εισπνοές όπως αν έκανες ένα heet , και αν ατμίζεις με την ίδια συχνότητα στο τέλος της ημέρες η κάψουλα θα είναι σαν πακέτο (δλδ 300+ εισπνοές την ημέρα)

 

Θα περιμενω το iluma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είχα αγοράσει το 3 duo πριν 4-5 μήνες αλλά τα heets δεν με κάλυπταν. Δεν αισθανόμουν ότι κάπνιζα. Επίσης το ότι ήθελα ένα πακέτο την ημέρα ήταν καταλυτικός παράγοντας. Το γύρισα στο ηλεκτρονικό τσιγάρο με πνευμονικό ατμοποιητή και έκτοτε είμαι εκεί. Έχει άπειρες γευσεις για όλους. Προς το  παρόν με καλύπτει μια χαρά

Επεξ/σία από JimxxZe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...