Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά με τις καινούριες μπατονετες καθαρισμού τι υγρό χρησιμοποιούμε για να τις βρέξουμε οινόπνευμα ή νερό; από την iqos ο πωλητής μου είπε νερό αλλά μου φάνηκε περίεργο, οι παλιές θυμάμαι δεν ήταν εμποτισμενες με νερό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 13/1/2022 στις 8:54 ΠΜ, harris231 είπε

Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά στο χτύπημα και στη γεμάτη τζούρα και γεύση που πραγματικά δεν το παίρνεις είδηση ότι είναι ένα λεπτό λιγότερο. Είπα και πιο πάνω πως με το iqos υπήρξε φορά που πραγματικά δεν μου έφτασαν τα 2 συνεχόμενα ενώ με το λιλ υπήρξε στιγμή που δεν ήθελα να κάνω καν δεύτερο ή το έκανα πολύ αργότερα. Τόσο μεγάλη κάλυψη. Θα βρεί τον μπελά της η Philip Morris που συνεργάστηκε με την κορεάτικη εταιρεία. Κλάσεις ανώτερο και φθηνότερο (για αυτό τον λόγο λέω οτι θα βρει το μπελά της).

Στον κύκλο μου, όσους ξέρω που κάναμε iqos ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ πήραμε τη λιλ και ησυχάσαμε μία με τα τζούφια heets (που παρεμπιπτόντως ΔΕΝ φταίνε τα heets τελικά αλλά η λεπίδα και ο τρόπος εισαγωγής που τσαλακώνει τα λεπτά ψιλοκομμένα φύλλα καπνού. Η Λιλ έχει καρφί (έμβολο) που καταλαμβάνει μεγαλύτερο χώρο και λόγω μεγέθους και ισομερούς κατανομής μέσα στον καπνό, μπορεί και εισχωρεί ομαλά χωρίς προβλήματα.

Παρόμοιας φύσης είναι και η Pulze αλλά εκεί υπάρχει θέμα με τη θέρμανση. Η θερμοκρασία της Pulze είναι χαμηλότερη και δεν δημιουργεί αυτή την αίσθηση που αφήνει η Λιλ. Είναι περισσότερο σαν ζεστό τσιγάρο, πιο υγρή τζούρα και αδύναμη. Σαν ζεστός αέρας ένα πράγμα.

Δύο εβδομάδες και προχωράμε....😃

Παραμένεις έτσι ευχαριστημένος; Με έχει κουράσει και εμένα το duo με τα τζούφια heets. Το ένα πακετακι καλό το άλλο για πέταμα. Πήρα σήμερα τα fiit να τα δοκιμάσω στο duo

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Decano είπε

Παραμένεις έτσι ευχαριστημένος; Με έχει κουράσει και εμένα το duo με τα τζούφια heets. Το ένα πακετακι καλό το άλλο για πέταμα. Πήρα σήμερα τα fiit να τα δοκιμάσω στο duo

και με το παραπάνω...πραγματικά απόλαυση απο τα παλιά...ποιο duo...έτη φωτός μπροστά. 

με τα heets συνεχίζω απλά τα χρησιμοποιώ στο lil solid. Τα φιιτ μάπα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/2/2022 στις 4:21 ΜΜ, harris231 είπε

και με το παραπάνω...πραγματικά απόλαυση απο τα παλιά...ποιο duo...έτη φωτός μπροστά. 

με τα heets συνεχίζω απλά τα χρησιμοποιώ στο lil solid. Τα φιιτ μάπα. 

Την καινούρια γεύση fiit regular deap την δοκίμασες;καθαρίζει εύκολα; 

Επεξ/σία από vagel74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, daPro είπε

Εντυπώσεις για το Glo κανείς?

Για εμένα δεν ήταν καλές οι εντυπώσεις. Και στην συσκευή και στις ράβδους. Το solid είναι καλύτερο, για εμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/2/2022 στις 8:50 ΜΜ, daPro είπε

Εντυπώσεις για το Glo κανείς?

Πολύ ευχαριστημένος, περίπου 2 μήνες χρήστης. Καλά, η συσκευή  είναι η μέρα  με την νύχτα...πολύ πιο ποιοτικό το glo. Μετά από 3 χρόνια iqos, άλλαξα & σώθηκα. 2.5€ το πακέτο, κάνω terracotta & arctic click. Πήρα & δεύτερο glo με 10€ μέσω του λογαριασμού μου. Υποκειμενική  η άποψη του κάθε ανθρώπου, σιχάθηκα τον εθισμό με 2 πακέτα του iqos καθημερινά & το βλαχοτουπέ των καταστημάτων λες & μας κάνουν χάρη με τις ανύπαρκτες προσφορές...αρκετά κονόμησε από μένα ο Παπαστράτος. Λιγότερη μυρωδιά από την βρώμα των iqos.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, driver4 είπε

Πολύ ευχαριστημένος, περίπου 2 μήνες χρήστης. Καλά, η συσκευή  είναι η μέρα  με την νύχτα...πολύ πιο ποιοτικό το glo. Μετά από 3 χρόνια iqos, άλλαξα & σώθηκα. 2.5€ το πακέτο, κάνω terracotta & arctic click. Πήρα & δεύτερο glo με 10€ μέσω του λογαριασμού μου. Υποκειμενική  η άποψη του κάθε ανθρώπου, σιχάθηκα τον εθισμό με 2 πακέτα του iqos καθημερινά & το βλαχοτουπέ των καταστημάτων λες & μας κάνουν χάρη με τις ανύπαρκτες προσφορές...αρκετά κονόμησε από μένα ο Παπαστράτος. Λιγότερη μυρωδιά από την βρώμα των iqos.

Τα ίδια και εγώ 3 χρόνια με iqos.βαρεθηκα την βρώμα το καθάρισμα και εννοείται την τιμή.Εδω και μια εβδομάδα κάνω τα gold.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, daPro είπε

Τα ίδια και εγώ 3 χρόνια με iqos.βαρεθηκα την βρώμα το καθάρισμα και εννοείται την τιμή.Εδω και μια εβδομάδα κάνω τα gold.

Ποιο ειναι αυτο το glo?

Δεν θελει καθαρισμα?Επισης ποση ωρα κραταει το τσιγαρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, driver4 είπε

Πολύ ευχαριστημένος, περίπου 2 μήνες χρήστης. Καλά, η συσκευή  είναι η μέρα  με την νύχτα...πολύ πιο ποιοτικό το glo. Μετά από 3 χρόνια iqos, άλλαξα & σώθηκα. 2.5€ το πακέτο, κάνω terracotta & arctic click. Πήρα & δεύτερο glo με 10€ μέσω του λογαριασμού μου. Υποκειμενική  η άποψη του κάθε ανθρώπου, σιχάθηκα τον εθισμό με 2 πακέτα του iqos καθημερινά & το βλαχοτουπέ των καταστημάτων λες & μας κάνουν χάρη με τις ανύπαρκτες προσφορές...αρκετά κονόμησε από μένα ο Παπαστράτος. Λιγότερη μυρωδιά από την βρώμα των iqos.

Με το glo έχεις γενικά μειώσει τον αριθμό των τσιγάρων σε σχέση με το iqos? Γιατί εγώ εδώ και πάρα πολύ καιρό έχω ξεφύγει με το iqos και δεν πάει άλλο η κατάσταση. Είμαι πολλά χρόνια στο iqos, απο τότε που κυκλοφόρησε σχεδόν, γενικά ικανοποιημένος αλλά θεωρώ οτι δεν με καλύπτει πια. Όσο και να προσπάθησα να το περιορίσω, το αποτέλεσμα ήταν το αντίθετο. Και δεδομένου ότι τώρα είμαι για αλλαγή συσκευής είμαι ανοικτός να δοκιμάσω κάτι άλλο. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ποιο ειναι αυτο το glo?

Δεν θελει καθαρισμα?Επισης ποση ωρα κραταει το τσιγαρο?

https://www.discoverglo.gr Θέλει καθάρισμα, έχει βουρτσάκι. Κρατάει περίπου όσο το iqos, νομίζω ελάχιστα λιγότερο. Η British American Tobacco το βγάζει.

13 λεπτά πριν, zananiro είπε

Με το glo έχεις μειώσει τον αριθμό των τσιγάρων σε σχέση με το iqos? Γιατί εγώ εδώ και πάρα πολύ καιρό έχω ξεφύγει με το iqos και δεν πάει άλλο η κατάσταση. Είμαι πολλά χρόνια στο iqos, γενικά ικανοποιημένος αλλά θεωρώ οτι δεν με καλύπτει πια. Και δεδομένου ότι τώρα είμαι για αλλαγή συσκευής είμαι ανοικτός να δοκιμάσω κάτι άλλο. 

Ακριβώς, 2 πακέτα έκανα, τρελός εθισμός & ασύμφορο. Τώρα κάνω 20-25 τσιγάρα.

Επεξ/σία από driver4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, driver4 είπε

https://www.discoverglo.gr Θέλει καθάρισμα, έχει βουρτσάκι. Κρατάει περίπου όσο το iqos, νομίζω ελάχιστα λιγότερο.

Νομιζα δεν θελει καθολου καθαρισμα ετσι οπως το ειπες.

Ναι τωρα το ειδα αλλα ειναι μεγαλη η συσκευη.Αν ηταν μικροτερη μπορει και να το δοικιμαζα.Η τιμη για τα τσιγαρα ειναι πολυ καλη αλλα αν διαρκει λιγοτερο και σε περιπτωση που εχει και λιγοτερο χτυπημα απο το iqos τοτε με βλεπω να κανω 3 πακετα την ημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλά θα κάνει να μην το πολυκουράζει και αργεί η pmi με την κυκλοφορία του iluma, γιατί έχουμε απηυδήσει πάρα πολλοί με την βρώμα που μαζεύουν τα holder, το καθάρισμα που δεν καθαρίζει καλά ποτέ, και πάνω από όλα τα τζούφια πανάκριβα heets της. Οι ανταγωνιστές θα βρουν το δρόμο τους αργά ή γρήγορα, αναπόφευκτα. Κάποια στιγμή θα πετύχουν γεύση κοντά στο συμβατικό τσιγάρο, σαν του sienna, και τότε η philip morris θα τρέχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, taris είπε

Καλά θα κάνει να μην το πολυκουράζει και αργεί η pmi με την κυκλοφορία του iluma, γιατί έχουμε απηυδήσει πάρα πολλοί με την βρώμα που μαζεύουν τα holder, το καθάρισμα που δεν καθαρίζει καλά ποτέ, και πάνω από όλα τα τζούφια πανάκριβα heets της. Οι ανταγωνιστές θα βρουν το δρόμο τους αργά ή γρήγορα, αναπόφευκτα. Κάποια στιγμή θα πετύχουν γεύση κοντά στο συμβατικό τσιγάρο, σαν του sienna, και τότε η philip morris θα τρέχει...

Νομιζω πριν μερικες ημερες βγηκε στην Ισπανια(μετα την Ελβετια) οποτε πιστευω σιγα σιγα μεσα στο καλοκαιρι να το εχουμε μηπως και γλιτωσουμε απο το καθαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...