Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε κάποια ένδειξη για τα ποσοστά νικοτίνης στα pods του veev ;

Αν το κάθε pods ισοδυναμεί με ένα πακέτο heets τότε τα 6 ευρώ για το κουτί που έχει 2 pods βγαίνει πιο φθηνό , αλλά πιο ακριβό από παρόμοιο προϊόν που κυκλοφορεί στην αγορά . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, markosf είπε

Έχουμε κάποια ένδειξη για τα ποσοστά νικοτίνης στα pods του veev ;

Αν το κάθε pods ισοδυναμεί με ένα πακέτο heets τότε τα 6 ευρώ για το κουτί που έχει 2 pods βγαίνει πιο φθηνό , αλλά πιο ακριβό από παρόμοιο προϊόν που κυκλοφορεί στην αγορά . 

1.6% 18mg/ml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, daPro είπε

Καφέ πίνεις με το veev?

Τελεια ερωτηση κι απολυτα σωστη.:lol:

Ειναι η ερωτηση που θα επρεπε να γινεται αποκλειστικα στην εταιρια με καθε νεο προιον που βγαζει.Να εχει και την Ελληνικη σημαιουλα στο τελος της ερωτησης μαζι με ενα emoji κλασικο φραπε και ηλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Από την εμπειρία μου μέχρι τώρα με τσιγάρο, ηλ τσιγάρο, iqos...σε απάντηση για το αν πίνεις καφέ, πρέπει να γνωρίζετε μετά και από δική μου έρευνα πως καφές πίνεται κατά σειρά τσιγάρο-iqos-ηλ. τσιγάρο. Ίσως τα πράγματα με το ηλ. τσιγάρο κάπως καλυτερεύουν όταν κάποιος χρησιμοποιήσει υγρά από απόσταξη πραγματικών φύλλων καπνού (ΝΕΤ υγρά) αλλά καταστρέφονται σε χρόνο ντε τε οι αντιστάσεις. Πάντως η θέρμανση καπνού είναι πιο κοντά στο τσιγάρο αφού ουσιαστικά αυτό που δεν μπoρεί να μεταφερθεί μέσω του υγρού του ηλ. τσιγάρου είναι κάποιες ουσίες του καπνού. Ο καφές επειδή απλά έχει συνδυαστεί στο μυαλό μας τόσα χρόνια με το κλασικό τσιγάρο (μετά το φαγητό κλπ) δεν μπορούμε απλά να το συνδυάσουμε με το ηλεκτρονικό γιατί έχουμε μάθει με αυτό να πίνουμε καφέ. Τόσο απλά. Θα το δοκιμάσω πάντως αν και πάντα όταν κάτι περιλαμβάνει υγρό, δυστυχώς με γυρίζει στο iqos (τσιγάρο έχω να κάνω απο το 2017 και ούτε μου έχει λείψει φυσικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας και iqos κλασσικό (με heets) & lil solid (fit) το veev με εξέπληξε ευχάριστα με γεμάτο αερόλυμα, γεύση και αντοχή.

Στα θετικά δεν μου "ξηραίνει" τον λαιμό & δεν με βαράει στο κεφάλι όπως γίνεται με μερικά heets/fit.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ωραια που τα λετε θα με κανετε να το παρω, κι ας μην εχω δοκιμασει ατμισμα ποτε! 😂

Για καποιον που κανει τα κοκκινα heets (Sienna) ποιο pod θα ταίριαζε ?

Κιτρινο και πορτοκαλι που ειναι πιο καπνικά ισως ειναι καλυτερα για αρχη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KoGi είπε

Ετσι ωραια που τα λετε θα με κανετε να το παρω, κι ας μην εχω δοκιμασει ατμισμα ποτε! 😂

Για καποιον που κανει τα κοκκινα heets (Sienna) ποιο pod θα ταίριαζε ?

Κιτρινο και πορτοκαλι που ειναι πιο καπνικά ισως ειναι καλυτερα για αρχη ?

Πορτοκαλί, το κίτρινο με κούρασε, βγάζει άρωμα. 

Πλέον κάνω μόνο veev πορτοκαλί, χθες και σήμερα δεν έχω κάνει κανένα heet. Αυτό που με κερδίζει στο veev είναι ότι η πρώτη τζούρα είναι ίδια με την τελευταία χωρίς τις εκπληξεις των heets που παρακαλάς να πέσεις σε "σωστό" πακέτο.

Χωρίς powerbank όμως δουλειά δεν γίνεται, έχουν βάλει έναν μικρό-κομψό στο site με 15 ευρώ... Ίσως τον χτυπήσω.

Αν δοκιμάσει κάποιος τις φρουτενιες γεύσεις ας μας γράψει εντυπώσεις... Σήμερα παραγγελία την πρώτη κούτα πορτοκαλί!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν αλλά δεν λογαριάζεται το ίδιο η νικοτίνη όταν την παίρνεις από υγρό και όταν την παίρνεις από καπνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω δοκιμάσει το sunglow mix με καλοκαιρινά φρούτα...αν θέλω κάτι ανάλαφρο είναι ότι πρέπει.

Γλυκιά γεύση και δεν σε πνίγει όπως το heets mauve !

Σε λίγο θα αρχίσω να ντύνομαι σαν χιπστερ και να βάζω αλάτι Ιμαλαίων στο φαγητο με αυτές τις γευσεις.

Επεξ/σία από Jethro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Εχθές παρέλαβα κι εγώ. Είμαι ατμιστης 10 χρόνια σχεδόν αλλά τελευταία, λόγω της συζύγου, έπαιζα και με κανένα Heets μέσα στη μέρα, με το lil. 
Μου ηρθε email προχθές για το Veev και ειπα να το δοκιμάσω. Πήρα μαζί ένα πακέτο Classic Auburn (πορτοκαλί) που περίμενα να είναι σαν το Amber, αλλά νομίζω ότι διαφέρει πολύ, κι ένα πακέτο mauve mix που περίμενα να είναι το mauve των Heets και πάλι δεν είναι… Είναι ωραίο απαλό αλλά δεν έχει αυτή την μέντα που υπάρχει μέσα στο mauve των Heets. 
 

Προσωπικά λίγο απογοητευτικά. Περίμενα το κατι παραπάνω. Η μπαταρία του οπως αναφέρθηκε είναι απελπιστική για τα δικά μου γούστα. Στο κανονικό ατμισμα με mod είμαι λίγο κροκοδειλος, που αν πάω με αυτή τη γραμμή στο veev, πιστεύω θα καταπιώ και το power bank.
Μπαταρία -

Σε κάθε ατμισμα μου με το veev μου άφηνε μια πλαστικούρα στη γεύση. Μπορεί να είναι το pods μέχρι να στρώσει μιας και το πήρα και από τα 2 πακέτα. 
 

Θα του δώσω λίγο χρόνο ακόμα. Μιας και είναι διακριτικό κι εύχρηστο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταφέρει ακόμη να φάω πάνω από τη μισή μπαταρία σε μία ημέρα. Βέβαια νιώθω ότι κάνω λιγότερο συγκριτικά με τα heets - ίσως λόγω μεταβατικής περιόδου να συμβαίνει αυτό. Θέλω μέρες ακόμη να δω πως θα πάει. Πάντως το ότι με κρατάει χωρίς να κάνω κανένα heet, αυτό είναι σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...