Προς το περιεχόμενο

antallaktikaonline.gr Γνώμες


Diyan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όποιον πραγματικά δεν βιάζετε και μόνο! Συγκρατήστε το πολύ καλά αυτό. :shifty: :shifty: :shifty:

Η παραγγελία έγινε 29/09/17 αργά το βράδυ, για ανταλλακτικά τα οποία ήταν άμεσα διαθέσιμα.

Παρέλαβα το track number την Τρίτη 3/10/17, και μόλις σήμερα 5/10/17 ημέρα Πέμπτη προώθησαν τα ανταλλακτικά στην UPS.

Η τελευταία μου δίνει ενημέρωση παράδοσης σε εμένα, την άλλη Πέμπτη 12/10/17!!!!!! :shock: :fear: :eek:

 

Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι. Καλά να πάθω.. Ας το Googlara ώστε να διάβαζα πρώτα εδώ τι γίνεται με αυτούς! :unsure:

Ασε την ημερομηνία παραδώσεις αλλα να ευχεσαι να παραλαβεις και ακριβως αυτα που παρηγγειλε. Γιατι για καποια προιοντα παρολο που εσυ παρηγγειλες καποιο επωνυμο προιον αυτοι στελνουν το αντιστοιχο του δικου τους brand name ονοματι Stark, ποιοτητας jumbo, vicko. Αμα μπλεξεις με τέτοια περίπτωση θα φας κανα δίμηνο να επιστραφοτν και τα χρηματα πίσω.

Ενημερωσε οταν παραλαβεις.

Μεγαλη απατη γιατι η ημερομηνία που αναφέρουν στο σαιτ αφορα την ημερα που θα φυγει η παραγγελια απο αυτους αλλα δεν αναφετουν πουθενα οτι παρολο που τα στελνουν με εταιριες κοιυριερ αυτα ερχονται ως cargo , το οποιο καθυστερεί πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

economycarparts.gr

ειχα παραγγειλει κατι χερουλια πορτας στο αυτοκινητο απο αυτους.πολυ καλοι σε δυο μερες τα ειχα.

απο ελλαδα φυσικα οχι απο εξωτερικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός από onparts όπως προαναφέρθηκε , όντως οι υπάλληλοι εκεί μέσα θελουν πολλή δουλειά για να στρώσουν χαρακτήρα, να προτείνω και το maxxparts , οι οποίοι είναι εξυπηρετικότατοι και μία φορά που έστειλαν άλλη μάρκα ανταλλακτικό , μου έδωσαν το σωστό και μου επέστρεψαν και τα χρήματα επίσης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός από onparts όπως προαναφέρθηκε , όντως οι υπάλληλοι εκεί μέσα θελουν πολλή δουλειά για να στρώσουν χαρακτήρα, να προτείνω και το maxxparts , οι οποίοι είναι εξυπηρετικότατοι και μία φορά που έστειλαν άλλη μάρκα ανταλλακτικό , μου έδωσαν το σωστό και μου επέστρεψαν και τα χρήματα επίσης. 

onparts απλα είναι ενας υπάλληλος που κάνει τη ζημιά. Απλά δεν έχει καθόλου υπομονή και διαθέτει πολυ αυτοπεποιθηση και θελει να τελειώνει οσο πιο γρηγορα μπορεί. Αν πάτε απο το μαγαζί θα το διαπιστώσετε. Μπορει να μιλάνε οι άλλοι και να λέει κλειστον ή να στο κλείσει στη μαπα γιατι μπορεί. Πιστεύω πως αν μιλησετε μαζι του χρειάζεται αντιστοιχο τονο. 

Τα λάθος ανταλλακτικά μου συνέβει και στο onparts αλλά το αλλάξαν. Δε δεχονται επιστροφές οπως γράφει στο site αλλα δε ξερω αν ειναι νομιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

onparts απλα είναι ενας υπάλληλος που κάνει τη ζημιά. Απλά δεν έχει καθόλου υπομονή και διαθέτει πολυ αυτοπεποιθηση και θελει να τελειώνει οσο πιο γρηγορα μπορεί. Αν πάτε απο το μαγαζί θα το διαπιστώσετε. Μπορει να μιλάνε οι άλλοι και να λέει κλειστον ή να στο κλείσει στη μαπα γιατι μπορεί. Πιστεύω πως αν μιλησετε μαζι του χρειάζεται αντιστοιχο τονο. 

Τα λάθος ανταλλακτικά μου συνέβει και στο onparts αλλά το αλλάξαν. Δε δεχονται επιστροφές οπως γράφει στο site αλλα δε ξερω αν ειναι νομιμο.

βάσει νομοθεσίας ,που την έχουν αντιπαραβάλλει πολλάκις μέλη εδώ στην ιστοσελίδα , είναι παράνομο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

onparts απλα είναι ενας υπάλληλος που κάνει τη ζημιά. Απλά δεν έχει καθόλου υπομονή και διαθέτει πολυ αυτοπεποιθηση και θελει να τελειώνει οσο πιο γρηγορα μπορεί. Αν πάτε απο το μαγαζί θα το διαπιστώσετε. Μπορει να μιλάνε οι άλλοι και να λέει κλειστον ή να στο κλείσει στη μαπα γιατι μπορεί. Πιστεύω πως αν μιλησετε μαζι του χρειάζεται αντιστοιχο τονο. 

Τα λάθος ανταλλακτικά μου συνέβει και στο onparts αλλά το αλλάξαν. Δε δεχονται επιστροφές οπως γράφει στο site αλλα δε ξερω αν ειναι νομιμο.

 

Μόνο και μόνο για εξ αποστάσεως αγορά, έχεις δικαίωμα εντός 14 ημερών για επιστροφή του προϊόντος, αναίτια και είναι υποχρεωμένο το μαγαζί να σου επιστρέψει τα χρήματα ΚΑΙ τα μεταφορικά.

Η πρακτική του θα συνεχίζεται όσο εμείς, ως καταναλωτές, κάνουμε "καταγγελίες" στο φόρουμ κι όχι στον συνήγορο του καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα παιδια εχετε βγει εκτος θεματος καθως το θεμα αναφερεται σε συγκεκριμενη εταιρεία οχι στην onparts ή στην maxxparts κ.α.

Για να συνεχισω ομως και εγω την offtopic συζητηση να πω οτι μονος τροπος για στρωσει η ονπαρτς ειναι να μην παραγγελνεται απο αυτην ή στην επικοινωνια να αναφερθεται σχετικα με την συμπεριφορα του υπαλληλου, μπας και το καταλαβουν. Επισης το οτι αναφερουν οτι δεν δεχονται επιστροφες δεν μπορει να ισχυσει καθως υπαρχει σχετικη νομοθεσια η οποια υπερισχύει απο καθε παπαρια υιοθετεί μια εταιρεια. Με μια καταγγελια θα τρέχουν και δεν θα προλαβαινουν. Για να ειναι τοσο αγενης ο υπαλληλος αυτος μαλλον κανενας γιος ή κανενα αφεντικο θα ειναι. Οποτε δεν υπαρχει ελπιδα στο να αλλαξει κατι. Το μονο φαρμακο ειναι η blacklist υπαρχουν πάμπολλα αλλα ηλεκ. καταστηματα με εξισου καλές τιμες, ακομη και καλύτερες και οι οππιες σεβονται τον πελατη.

Τι να το κανεις το να γλιτωσεις 1-2-3€ αλλα να μην σε σεβονται οπου ουτως ήαλλος δεν σου κανουν χαρη, λεφτα και κέρδη τους δινεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αν σας στείλουν κάτι λάθος και δεν το διορθώσουν μόνοι τους απλά μιλήστε με την τράπεζά σας.

Δεν είναι συναλλαγή με μετρητά αυτή, υπάρχει μεσάζων.

 

Από τη στιγμή που δεν πήρατε αυτό που πληρώσατε απλά ακυρώστε την συναλλαγή. Παλαιότερα το είχα κάνει εγώ από το ebay. Το μόνο που μου ζήτησε η Ελληνική τράπεζα ήταν πρώτα να έχω μια email επικοινωνία με τον πωλητή μήπως λυθεί. Αφού τους προώθησα τα mail έγινε επιστροφή χωρίς πολλά πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες έλεγχα τιμές στα ανταλλακτικά που αλλάξαμε στο αυτοκίνητο της κυράς και έπεσα πάνω στο parts.gr

Έχουν κάνει τρομερή δουλειά.

Έβαλα τον τύπο του κινητήρα και τα βρήκε όλα.

Υπάρχει onparts  , maxparts  και άλλα με ακρονύμιο parts στην Αθήνα.

Από τα δύο παραπάνω έχω αγοράσει αρκετές φορές  είναι πολύ καλά και με πολύ καλές τιμές.

 

Όπως είπαν και άλλοι παραπάνω .

Τα ανταλακτικά είναι πάρα πολλά και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάρεις κάτι που δεν ταιριάζει.

Από εδώ απλά θα πας να το αλλάξεις όπως έχω κάνει χέρι με χέρι.

Από έξω άντε να συννενοηθείς και άντε να βρεις άκρη.

 

edit.Να συμφωνήσω με τους παραπάνω και να πω για την όχι και τόσο ευγενική συμπεριφορά του

υπαλλήλου του onparts σε αντίθεση με του maxparts που όσες φορές τον πήγα ήταν ευγενικός και

πάντα εξυπηρετικός.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε την ημερομηνία παραδώσεις αλλα να ευχεσαι να παραλαβεις και ακριβως αυτα που παρηγγειλε. Γιατι για καποια προιοντα παρολο που εσυ παρηγγειλες καποιο επωνυμο προιον αυτοι στελνουν το αντιστοιχο του δικου τους brand name ονοματι Stark, ποιοτητας jumbo, vicko. Αμα μπλεξεις με τέτοια περίπτωση θα φας κανα δίμηνο να επιστραφοτν και τα χρηματα πίσω.

Ενημερωσε οταν παραλαβεις.

Μεγαλη απατη γιατι η ημερομηνία που αναφέρουν στο σαιτ αφορα την ημερα που θα φυγει η παραγγελια απο αυτους αλλα δεν αναφετουν πουθενα οτι παρολο που τα στελνουν με εταιριες κοιυριερ αυτα ερχονται ως cargo , το οποιο καθυστερεί πολυ.

 

Τελικά τα παρέλαβα 12/10 Πέμπτη μεσημέρι, με την κούτα να περιλαμβάνει ότι ακριβώς παρήγγειλα. 

 

Επίσης η εταιρεία που φαίνεται στο τιμολόγιο και στο περιτύλιγμα της κούτας μεταφοράς, είναι η Autodoc.EU και όχι η antallaktika.gr.

 

Παραμένω στην αρχική μου συμβουλή, "παραγγείλετε μόνο εάν δεν βιάζεστε"! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να βγάλω άκρη με δαύτους (autodoc) και δυσκολεύομαι να τους κάνω να δεσμευτούν ότι θα μου στείλουν ότι ακριβώς παρήγγειλα (δίσκους και τακάκια ΑΤΕ) και όχι τίποτα stark.

Έχουν κάτι ανταλλακτικά τα οποία δήθεν τα παρουσιάζουν εφάμιλλα των επωνύμων και σου λένε "ok δεν είχαμε ate ,hella, valeo" και σου στείλαμε κάτι stark που είναι και ακριβότερα (δήθεν)

Απορώ πως μια τέτοια επιχείρηση λειτουργεί με τόση απατεωνιά και έδρα τη Γερμανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα παρέλαβα 12/10 Πέμπτη μεσημέρι, με την κούτα να περιλαμβάνει ότι ακριβώς παρήγγειλα.

 

Επίσης η εταιρεία που φαίνεται στο τιμολόγιο και στο περιτύλιγμα της κούτας μεταφοράς, είναι η Autodoc.EU και όχι η antallaktika.gr.

 

Παραμένω στην αρχική μου συμβουλή, "παραγγείλετε μόνο εάν δεν βιάζεστε"!

Ετυχε, δεν πετυχε!!

Το να ερθει σωστα η παραγγελια με ακριβως αυτα που παρηγγειλες , δεν ειναι ο κανονας αλλα η εξαιρεση σε αυτη την εταιρεια.

Μαλλον ηρθε σωστα γιατι ισως για τα προιοντα που παρήγγειλες δεν υπηρχε καποιο αντιστοιχο της δικης τους μαρκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει onparts  , maxparts  και άλλα με ακρονύμιο parts στην Αθήνα.

Από τα δύο παραπάνω έχω αγοράσει αρκετές φορές  είναι πολύ καλά και με πολύ καλές τιμές.

 

Όπως είπαν και άλλοι παραπάνω .

Τα ανταλακτικά είναι πάρα πολλά και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάρεις κάτι που δεν ταιριάζει.

Από εδώ απλά θα πας να το αλλάξεις όπως έχω κάνει χέρι με χέρι.

Από έξω άντε να συννενοηθείς και άντε να βρεις άκρη.

 

edit.Να συμφωνήσω με τους παραπάνω και να πω για την όχι και τόσο ευγενική συμπεριφορά του

υπαλλήλου του onparts σε αντίθεση με του maxparts που όσες φορές τον πήγα ήταν ευγενικός και

πάντα εξυπηρετικός.

Απο maxparts πηρα για C1 το καλυμα που ειναι εμπρος διπλα στην πινακιαδα στην τρυπα για ριμουλκηση.Μαλιστα ειχα και τον κωδικο citroern . Δεν εκανε το επεστρεψα και σε 10 μερες επεστραφησαν τα λεφτα αλλα οχι και το κοστος της speedex στην αρχικη αποστολη.

 

Το ειχαν 11,5 ευρω +4 μεταφορικα = 15,5 και το παρηγγειλα σε citroen 28 ευρω .Μαλιστα παραγγελια εξωτερικου που σημαινει αν τρακαρει ενα c1 δεν εχουν διαθεσιμο το ανταλλακτικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντα ή από max ή από on πάω και τα παίρνω για να βλέπω αν είναι εντάξει.

 

Αύριο πάω onparts για τα ψαλίδια του opel τα είχε 7 ευρώ φτηνότερα το ένα (σύνολο 14)  :-D  ένα ψαλίδι

για το fiataki της συζύγου  δαγκάνες θερμουίτ πίσω φρένων γιατί το έκοψαν στο ΚΤΕΟ  :mad:  και κάτι άλλα 

ψιλολόγια (φίλτρα μπουζί που αλλάζω μόνος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...