Προς το περιεχόμενο

antallaktikaonline.gr Γνώμες


Diyan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω ειναι κλασικη απατη και δε το κανουν μονο αυτοι. Και δυστυχως δε μπορεις να κανεις τιποτα.

Προσωπικα παντως εχω παρει 5 φορες ποτε δεν ειχα προβλημα αλλα δε λεει κατι με αυτα που βλεπω δυσκολα να ξαναγοραζα.

Παντως καλα κανουν διοτι ειναι εμποροι και αυτα στο εμποριο αν θες να βγαλεις (πολλα) λεφτα τα κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γερμανική εταιρεία και κάνει τέτοια.Πολύ παράξενο.

Δεν μπορεί;;

Απίθανο μου φαίνεται;;

Οι Γερμανοί είναι χοντροκέφαλοι.

Και μπουμπουνοκέφαλοι.

Βαδίζουν με παρωπίδες στα μάτια,σαν τα άλογα στα κάρα για να πηγαίνουν ίσια.

Ποτέ δε λοξοδρομάνε.

Μήπως να το ψάξουμε;;

 

Εγώ πιστεύω ότι στα υψηλά ιστάμενα κλιμάκια πρέπει να κρύβεται κάποιος δαιμόνιος Έλληνας.

Με την κρίση στη Ελλάδα τα μεγαλίτερα μυαλά που δεν έβρισκαν πια εδώ πρόσφορο έδαφος

να κάνουν τις δουλειές τους διασκορπίστηκαν σε όλη την Ευρώπη να δώσουν τα φώτα τους.

 

Και εγώ έχω σκεφτεί κάποιες φορές να παραγγείλω λόγω τιμών αλλά μετά μετανοιώνω και "μένω Ελλάδα" :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή έρευνα στα σχόλια των (πρώην ; ) πελατών της autodoc (και κλώνων) είναι αρκετή για να καταδείξει ότι υπάρχει διάθεση εξαπάτησης.

Τα ίδια κάνουν σε όλους τους Ευρωπαίους πελάτες τους.

Εμφανίζονται πχ. ως autodoc.uk και στέλνουν τα “stark” στους Βρετανούς.

Δεν τους εξαπατούν όλους μα το κάνουν σε πολλούς. Ίσως και να υπάρχει κάποιο σύστημα στο πως να επιλέγουν τα θύματά τους. Ή απλώς να τους λένε ότι “σήμερα θα εξαπατήσετε το 40% “

Επίσης οι χρόνοι παράδοσης είναι της τάξης των 10 ημερών και σε καμία περίπτωση των 2-4 ημερών που δηλώνουν.

 

Προσωπικά είπα να δοκιμάσω ,λόγω χαμηλότερης τιμής, αφού πήρα τα μέτρα μου όπως “ασφαλής παραγγελία” και γραπτή επικοινωνία μέσω του live chat να μην μου στείλουν stark αντί για ate που παρήγγειλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μα και το exartimataonline και το auto doc είναι απάτη εφαρμογή .....τους κωδικούς που βγάζει για το ΙΧ που κανείς καταχώριση είναι λάθος .... τιμές είναι για ψάρεμα + 10€ αποστολή έτσι παραγγέλνεις πίσω τακακι για Dodge Caliber όπως εγώ 20€ +10€ και σου στέλνουν για Peugeot 4007 μετά περνεις ένα email που αυτά που πήρες είναι λάθος να τα στέλνεις πίσω με δικά σου έξοδα για να πληρώσεις έναν νέο κωδικό ... και ιστορία δεν έχει τέλος ....αν παραγγελίες τηλ. σου προτείνουν αλλά με τιμές απλού μαγαζιού ....μακριά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γερμανική εταιρεία και κάνει τέτοια.Πολύ παράξενο.

Δεν μπορεί;;

Απίθανο μου φαίνεται;;

Οι Γερμανοί είναι χοντροκέφαλοι.

Και μπουμπουνοκέφαλοι.

Βαδίζουν με παρωπίδες στα μάτια,σαν τα άλογα στα κάρα για να πηγαίνουν ίσια.

Ποτέ δε λοξοδρομάνε.

Μήπως να το ψάξουμε;;

 

Εγώ πιστεύω ότι στα υψηλά ιστάμενα κλιμάκια πρέπει να κρύβεται κάποιος δαιμόνιος Έλληνας.

Με την κρίση στη Ελλάδα τα μεγαλίτερα μυαλά που δεν έβρισκαν πια εδώ πρόσφορο έδαφος

να κάνουν τις δουλειές τους διασκορπίστηκαν σε όλη την Ευρώπη να δώσουν τα φώτα τους.

 

Και εγώ έχω σκεφτεί κάποιες φορές να παραγγείλω λόγω τιμών αλλά μετά μετανοιώνω και "μένω Ελλάδα" :D

και κάπως έτσι αισθανθήκαμε εθνικά καλύτερα που εκεί που φτάσαμε είναι ότι μάς ταΐζουν οι ηττημένοι του ΒΠΠ...

 

πάμε μωρή Ελλαδάρα

κι από αύριο όλοι λέμε αγοράζουμε το ελληνικό αμάξι και μόνο

 

οϊμέ

 

όσο για το autodoc

προφανώς είναι προβληματικός (sic) ο τρόπος που κινούνται στην αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρέλαβα ότι ακριβώς είχα παραγγείλει.

Άποψη μου είναι ότι όσοι θελήσετε να ασχοληθείτε καλό θα ήταν να επικοινωνήσετε μέσω live chat και να ξεκαθαρίσετε την κατάσταση . Η παραγγελία πάντα με την πρόσθετη χρέωση των 3€ , “ασφαλής παραγγελία” το λένε.

Υπόψιν ότι δέκα ημέρες παράδοσης είναι το σύνηθες.

Αυτά και καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρέλαβα ότι ακριβώς είχα παραγγείλει.

Άποψη μου είναι ότι όσοι θελήσετε να ασχοληθείτε καλό θα ήταν να επικοινωνήσετε μέσω live chat και να ξεκαθαρίσετε την κατάσταση . Η παραγγελία πάντα με την πρόσθετη χρέωση των 3€ , “ασφαλής παραγγελία” το λένε.

Υπόψιν ότι δέκα ημέρες παράδοσης είναι το σύνηθες.

Αυτά και καλή τύχη

 

Αν θέλεις γράψε τι ακριβώς είχες παραγγείλει. Στο live chat φαντάζομαι είναι πάντα κάποιος εκεί, και μιλάει ελληνικά?Επίσης από antallaktikaonline αγόρασες ή από κάποιο "αδερφάκι"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις γράψε τι ακριβώς είχες παραγγείλει. Στο live chat φαντάζομαι είναι πάντα κάποιος εκεί, και μιλάει ελληνικά?Επίσης από antallaktikaonline αγόρασες ή από κάποιο "αδερφάκι"?

Στο live chat μιλούν Ελληνικά.

 

Αγόρασα από autodoc αυτά τα ανταλλακτικά :

 

post-244684-0-01423500-1508926529_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο live chat μιλούν Ελληνικά.

 

Αγόρασα από autodoc αυτά τα ανταλλακτικά :

 

Απλά σκέφτηκα μήπως αυτά που πήρες δεν έβγαιναν σε stark και για αυτό σου έστειλαν αυτά που είχες παραγγείλει, μάλλον δεν ισχύει.

 

Με τρώει και μένα να παραγγείλω 4 αμορτισέρ μαζί με τις φούσκες τους και ένα σετ δίσκους - τακάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγόρασα και εγώ από autodoc.gr, σήμερα παρέλαβα ακριβώς ότι είχα παραγγείλει.

 

Υπόψιν όμως, προσπάθησαν να μου φορτώσουν δισκόπλακες STARK αντί NIPPARTS που είχα ζητήσει, μόλις το είδα στην παραγγελία τους μίλησα αμέσως στο chat και το άλλαξαν. Μισή ώρα μετά τις άλλαξαν πάλι σε STARΚ(!!!!), τους ξαναμιλάω στο chat, και μου ρίχνουν το γνωστό παραμύθι ότι δεν έχουν αυτές που ζήτησα και αν θέλω να μου στείλουν χωρίς έξτρα χρέωση τις ακριβότερες stark, είπα ότι δεν τις θέλω, μου είπαν να περιμένω 48 ώρες μήπως και βρουν αυτές που θέλω. Συμφώνησα, και μετά από 48 ώρες με πήραν τηλ και μου είπαν πως βρέθηκαν και στέλνουν όλη την παραγγελία.

 

Η παραγγελία έγινε 25/10, 27/10 μου έστειλαν tracking number, και σήμερα 06/11 παρέλαβα.

 

Edit

Ξέχασα να γράψω πως είχα επιλέξει ασφαλή παραγγελία(+2,99€, μικρό ποσό μπροστά στα 192 που έκαναν τα ανταλλακτικά), και πως πλήρωσα με paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις??

Το να καθεσε πανω στην υπολογιστη και να παρακολουθεις την παραγγελια μηπως σου αλλαξουν καποιο εξαρτημα με καποιο σταρκ ειναι ο ενδεδειγμενος τροπος???

 

Πανηγυριζεις για κατι που θεωρειτε αυτονοητο, ΄το οτι παραγγελεις αυτο  θα πρέπει να παραλαβεις.

Και να σου πως και τι εγινε στην περιπτωση μου.

 

Οταν εκανα παραγγελια σε αυτους δεν γνωριζα τι επαιζε με την λαμογιά που κανουν ,μετα την παραγελια και μετα απο ερευνα εμαθα τι ακριβως κανουν.

 

Οταν εβαλα την παραγγελεια για κανα 2ημερες εμφανιζονταν τα παντα κανονικα , την 3η μερα παρατηρω οτι γινεται αλλαγή παιρνω αμεσως τηλεφωνο, μιλαω με καποιο ατομο, το ψαχνουν και μου λενε οτι η παραγγελια εχει ηδη αποσταλει, τους λεω οτι δεν προκειτε να τα δεχτω και οτι απαιτω αλλαγη. Μου απαντουν οτι δεν μπορει να γινει τιποτα και οταν τα παραλαβω να στειλω αιτημα επιστροφης.

 

Το οτι εσυ τους προλαβες και εγινε η αλλαγη πριν την αποστολη το δεματος δεν σημαινει οτι αυτο συμβαινει και σε ολες τις περιπτωσεις. Θα ηθελά να ηξερα τι θα ελεγες αν σου ερχονταν η παραγγελια αλλ' αντι αλλων? Δεν θα ειχες και καμμια δικαιολογια, καθως ηξερες εκ των προτερων για την απατη που εχουν στήσει.

 

Οποτε δεν νομιζω με οτι με τα σχολια μου αντιφασκω καπου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις??

 

Το να καθεσε πανω στην υπολογιστη και να παρακολουθεις την παραγγελια μηπως σου αλλαξουν καποιο εξαρτημα με καποιο σταρκ ειναι ο ενδεδειγμενος τροπος???

 

Πανηγυριζεις για κατι που θεωρειτε αυτονοητο, ΄το οτι παραγγελεις αυτο  θα πρέπει να παραλαβεις.

Και να σου πως και τι εγινε στην περιπτωση μου.

 

Οταν εκανα παραγγελια σε αυτους δεν γνωριζα τι επαιζε με την λαμογιά που κανουν ,μετα την παραγελια και μετα απο ερευνα εμαθα τι ακριβως κανουν.

 

Οταν εβαλα την παραγγελεια για κανα 2ημερες εμφανιζονταν τα παντα κανονικα , την 3η μερα παρατηρω οτι γινεται αλλαγή παιρνω αμεσως τηλεφωνο, μιλαω με καποιο ατομο, το ψαχνουν και μου λενε οτι η παραγγελια εχει ηδη αποσταλει, τους λεω οτι δεν προκειτε να τα δεχτω και οτι απαιτω αλλαγη. Μου απαντουν οτι δεν μπορει να γινει τιποτα και οταν τα παραλαβω να στειλω αιτημα επιστροφης.

 

Το οτι εσυ τους προλαβες και εγινε η αλλαγη πριν την αποστολη το δεματος δεν σημαινει οτι αυτο συμβαινει και σε ολες τις περιπτωσεις. Θα ηθελά να ηξερα τι θα ελεγες αν σου ερχονταν η παραγγελια αλλ' αντι αλλων? Δεν θα ειχες και καμμια δικαιολογια, καθως ηξερες εκ των προτερων για την απατη που εχουν στήσει.

 

Οποτε δεν νομιζω με οτι με τα σχολια μου αντιφασκω καπου!

 

Η αντίφαση είναι που ο χαρακτηρισμός σου "άξιος της μοίρας του" για όποιον παραγγέλνει από το site του τίτλου και τους κλώνους του(που φυσικά αφορά και εμένα), μετατράπηκε σε "τυχερός" επειδή παρέλαβα ότι ακριβώς παράγγειλα.

 

Όσο για τους "πανηγυρισμούς", που ακριβώς τους είδες? Το μόνο που έκανα ήταν να περιγράψω - με κάθε λεπτομέρεια - την εμπειρία μου με αυτούς, θεώρησα πως θα φανεί χρήσιμη, όπως φάνηκαν χρήσιμες σε μένα οι δικές σας εμπειρίες που περιγράψατε σε προηγούμενα post.

 

Επίσης μια και ρώτησες, αν μου ερχόταν η παραγγελία άλλα αντί άλλων θα έλεγα το ίδιο ακριβώς, θα περιέγραφα την εμπειρία μου. Δεν ξέρω τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα προσπαθούσα να δικαιολογηθώ σε σένα ή σε οποιονδήποτε άλλον, σίγουρα όμως κάνεις λάθος.

 

Και τέλος, το να παραλάβεις ότι ακριβώς ζήτησες θα έπρεπε είναι αυτονόητο, έλα όμως που στην πράξη δεν είναι, ούτε από ιντερνετικά ούτε από φυσικά καταστήματα, ειδικά για τα φυσικά έχω άπειρες προσωπικές εμπειρίες. Αν ήταν αυτονόητο δεν θα υπήρχε καν το παρόν νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...