Προς το περιεχόμενο

antallaktikaonline.gr Γνώμες


Diyan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντα ή από max ή από on πάω και τα παίρνω για να βλέπω αν είναι εντάξει.

 

Αύριο πάω onparts για τα ψαλίδια του opel τα είχε 7 ευρώ φτηνότερα το ένα (σύνολο 14)  :-D  ένα ψαλίδι

για το fiataki της συζύγου  δαγκάνες θερμουίτ πίσω φρένων γιατί το έκοψαν στο ΚΤΕΟ  :mad:  και κάτι άλλα 

ψιλολόγια (φίλτρα μπουζί που αλλάζω μόνος).

 

 

Δικο εχεις αλλα υπολογισα οτι τα καυσιμα και η ωρα να παω απο Λυκοβρυση Νεο Κοσμο ηταν παραπανω απο 4 ευρω που τελικα τα πληρωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν σήμερα πήγα onparts να πάρω κάτι ανταλακτικά για το δικό μου και της συζύγου που είχα παραγγείλει

και εξεπλάγην ευχάριστα.

Καταρχήν την Παρασκευή σε δύο τηλεφωνικές επικοινωνίες για την παραγγελία η απάντησή τους και η εξυπηρέτηση

ήταν άμεση σχεδόν στο 2ο ή 3ο κουδούνισμα.

Μπαίνοντας μέσα ενώ παλαιότερα στο τηλεφωνικό κέντρο ήταν 1 ή 2 άτομα τώρα είδα 6 μόνο στο τηλεφωνικό κέντρο

2-3 στον πάγκο για παράδοση ανταλακτικών και πληρωμή και άλλα 2-3 άτομα που φρόντιζαν να φέρουν τα ανταλακτικά.

 

Συγκεκριμένα επειδή δεν είχαν κάτι κυλινδράκια που είχα παραγγείλει και περίμενα 10 λεπτά να τα φέρουν από 

αποθήκη διαπίστωσα ότι στο 2ο - 3ο κουδούνισμα απαντούσαν στα τηλεφωνήματα.

 

Με λίγα λόγια πιστεύω πως στα ανταλακτικά έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο αν συγκρίνουμε και τις τιμές τους

με άλλα ιντερνιτικά καταστήματα.

Αν υπήρχε βαθμολογία για Ελληνικά δεδομένα θα τους έβαζα σήμερα 10/10.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Εγώ παρήγγειλα πριν μια εβδομάδα και κάτι από το autodoc.gr

 

Πήρα τακάκια, σιαγώνες, δισκόπλακες και ταμπούρα για το Corsa μου. Χωρίς ενημέρωση μου έστειλαν Stark αντί για ABS που πλήρωσα δήθεν λόγω ελλείψεως στοκ. Εκτός αυτού τα ταμπούρα και οι δισκόπλακες δεν κάνουν. Από την Τρίτη προσπαθώ να βγάλω άκρη για την επιστροφή τους. Δήθεν μου στέλνουν κάθε μέρα εμαιλ με τη φόρμα επιστροφής και τελικά σήμερα ζήτησαν φωτογραφίες από το εμπόρευμα προς επιστροφή και το δελτίο αποστολής το οποίο ήδη έχουν στο σύστημα τους. Επιστροφή μου είπαν με ΕΛΤΑ και περιμένω πληροφορίες για την χρέωση που υποθέτω θα μου πούνε δική μου παρόλο του "λάθους" τους. Επειδή μυρίζει λαμογιά ήδη έχω επικοινωνήσει με την τράπεζα μου για αμφισβήτηση συναλλαγής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι διαδικασια που ακολουθουν ... δεν ειναι η λαμογια σε αυτο.... απλα θα σου βγαλουν την πιστη.. σε κανα μηνα-διμηνο θα εχεις ξεμπερδεψει.

Η λαμογια ειναι στο οτι αλλα παραγγελνεις και αλλα στελνουν.. αυτη ειναι και η συνηθεις πρακτικη τους..

Δεν σου εστειλαν σταρκ γιατι τελειωσαν αυτα που παρηγγειλες, αλλα το αντιθετο.. γιατι ειχα αποθεμα απο σταρκ..μολις τελειωνουν και μεχρι να παραλαβουν καινουρια στελνουν απο αυτα που παρηγγειλες.

Μην δεχτειςπαντως να κρατησεις οτιδηποτε δεν ειναι αυτο που παρηγγειλες...

 

Δεν το διαβασες το θεμα αυτο πιο πριν να μην κανεις παραγγελια??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Εγώ παρήγγειλα πριν μια εβδομάδα και κάτι από το autodoc.gr

 

Πήρα τακάκια, σιαγώνες, δισκόπλακες και ταμπούρα για το Corsa μου. Χωρίς ενημέρωση μου έστειλαν Stark αντί για ABS που πλήρωσα δήθεν λόγω ελλείψεως στοκ. Εκτός αυτού τα ταμπούρα και οι δισκόπλακες δεν κάνουν. Από την Τρίτη προσπαθώ να βγάλω άκρη για την επιστροφή τους. Δήθεν μου στέλνουν κάθε μέρα εμαιλ με τη φόρμα επιστροφής και τελικά σήμερα ζήτησαν φωτογραφίες από το εμπόρευμα προς επιστροφή και το δελτίο αποστολής το οποίο ήδη έχουν στο σύστημα τους. Επιστροφή μου είπαν με ΕΛΤΑ και περιμένω πληροφορίες για την χρέωση που υποθέτω θα μου πούνε δική μου παρόλο του "λάθους" τους. Επειδή μυρίζει λαμογιά ήδη έχω επικοινωνήσει με την τράπεζα μου για αμφισβήτηση συναλλαγής

Από το συγκεκριμένο σάιτ δεν έχω πάρει ποτέ.

Από κει που παίρνω πάντα πάω μόνος μου όταν είναι έτοιμη η παραγγελία και παραλαμβάνω βλέποντας αν 

είναι αυτά που παράγγειλα

 

Από maxparts  και onparts ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

Όταν δεν μπορώ να πάω παραγγέλνω από opelbuga.Είναι λίγο ακριβότερος αλλά μιλάω πρώτα με κάποιον που

λόγω εμπειρίας με τα opel και εγώ να παραγγέλνω λάθος ανταλακτικό θα με διορθώσει , και πάντα είναι σωστός.

Νομίζω πάνω από 50 ευρώ στην Αθήνα δεν παίρνει έξοδα αποστολής.Τα στέλνει με δικό του μέσον.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον , όσοι έχουμε την διάθεση να πειραματιστούμε με δαύτους ,καλό είναι να επιλέγουμε και την εξτρά χρέωση 3 € "ασφαλής παραγγελία".

Με αυτό τον τρόπο δεν θα επιβαρυνθούμε τα μεταφορικά επιστροφής όταν μας στέλνουν αυτά τα καταπληκτικά "stark" αντί αυτών που παραγγείλαμε.

Μου κάνει εντύπωση πάντως το μέγεθος της απάτης.

Το έχουν οργανώσει ως εξής:

Όταν συμπληρώνεις την φόρμα παραγγελίας εμφανίζονται ευκρινώς τα πάντα, (μάρκα, κωδικός

περιγραφή)

Όταν πληρώσεις δε ,η απόδειξη εμφανίζει μόνο τον κωδικό και όχι και την μάρκα .

Όταν δε κάνεις αναζήτηση με τον κωδικό εμφανίζονται και μεταξύ άλλων και τα καταπληκτικά "stark"

Οπότε όταν τους καλέσεις σου λένε:

Εντάξει είμαστε ,παρήγγειλες το (πχ) 24.132-0213 , αυτό σου στείλαμε, απλώς είναι μάρκας “stark” που είναι και ακριβότερη !!!!!

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και συ παθων εεε??? Μαλλον για να τα ξερεις τοσο καλα... ετσι την πατησα και εγω μια και τελευταία φορα που παρηγγειλα απο αυτους και γινεται η δουλεια οπως ακριβως περιγραφεις. Οπως επθσης λες σωστα , ευτυχως που ειχα κανει αυτην την εξτρα χρεωση και γλιτωσα τα μςταφορικα επιατροφης + οτι μπορουσα να κανω επιστροφη γιατι αν θυμαμαι καλα μπορεις να επιστρεψεις πραγματα μεχρι εντος ενος ορισμενου χρονικου διαστηματος. Το οποιο εξαντλειται με το χρονο που περιμενεις μα τα παραλαβεις και απο το μεχρι ναβγαλεις ακρη για την επιστροφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και συ παθων εεε??? Μαλλον για να τα ξερεις τοσο καλα... ετσι την πατησα και εγω μια και τελευταία φορα που παρηγγειλα απο αυτους και γινεται η δουλεια οπως ακριβως περιγραφεις. Οπως επθσης λες σωστα , ευτυχως που ειχα κανει αυτην την εξτρα χρεωση και γλιτωσα τα μςταφορικα επιατροφης + οτι μπορουσα να κανω επιστροφη γιατι αν θυμαμαι καλα μπορεις να επιστρεψεις πραγματα μεχρι εντος ενος ορισμενου χρονικου διαστηματος. Το οποιο εξαντλειται με το χρονο που περιμενεις μα τα παραλαβεις και απο το μεχρι ναβγαλεις ακρη για την επιστροφη.

βαση νομου εχεις 14 μερες να κανεις επιστροφης χωρις να χρειαζεται να εχεις καποιο συγκεκριμενο λογο, αν αρνηθου απλα κανεις καταγγελια και τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τρώει και μένα ο... οργανισμός μου να ψωνίσω από αυτούς. Ένα σετ αμορτισέρ θέλω, το οποίο σε ελληνικά καταστήματα η χαμηλότερη τιμή είναι 155€ +5€ μεταφορικά, ενώ στο autodoc 127(117 όταν έχει 17% έκπτωση), δεν τη λες και μικρή τη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τρώει και μένα ο... οργανισμός μου να ψωνίσω από αυτούς. Ένα σετ αμορτισέρ θέλω, το οποίο σε ελληνικά καταστήματα η χαμηλότερη τιμή είναι 155€ +5€ μεταφορικά, ενώ στο autodoc 127(117 όταν έχει 17% έκπτωση), δεν τη λες και μικρή τη διαφορά.

 

και συ παθων εεε??? Μαλλον για να τα ξερεις τοσο καλα... ετσι την πατησα και εγω μια και τελευταία φορα που παρηγγειλα απο αυτους και γινεται η δουλεια οπως ακριβως περιγραφεις. Οπως επθσης λες σωστα , ευτυχως που ειχα κανει αυτην την εξτρα χρεωση και γλιτωσα τα μςταφορικα επιατροφης + οτι μπορουσα να κανω επιστροφη γιατι αν θυμαμαι καλα μπορεις να επιστρεψεις πραγματα μεχρι εντος ενος ορισμενου χρονικου διαστηματος. Το οποιο εξαντλειται με το χρονο που περιμενεις μα τα παραλαβεις και απο το μεχρι ναβγαλεις ακρη για την επιστροφη.

Ακριβώς αυτό ! Το δέλεαρ χαμηλότερης τιμής είναι μεγάλο! Φροντίστε πέρα από την "ασφαλή παραγγελία" να έχει προϋπάρξει επικοινωνία στο live chat στο οποίο να είσαστε κατηγορηματικοί ότι θέλετε το προϊόν που παραγγείλατε και όχι άλλου κατασκευαστή.

Έτσι έκανα εγώ και περιμένω να παραλάβω....να δούμε τι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαση νομου εχεις 14 μερες να κανεις επιστροφης χωρις να χρειαζεται να εχεις καποιο συγκεκριμενο λογο, αν αρνηθου απλα κανεις καταγγελια και τελος

Ναι σωστα, τον γνωριζω τον σχετικο νομο ΑΛΛΑ στο συγκεκριμενο μαγαζι μεχρι να παραλαβεις μια παραγγελια κανει ακομη και 2-3 εβδομαδες απο την ημερα αποστολης και εκδοσης του παραστατικου οποτε αυτες οι 14 μερες που εχεις το δικαιωμα επιστρφης έχουν παρελθει. Βεβαια οταν σου ερθει λαθος προιον εχεις δικαιωμα επιστροφης για περισσοτερο καιρο. Το κυριο προβλημα με αυτους οτι αν πεσεις σε μια τετοια περιπτωση μπλεκεις δε μια απιστευτη γραφειοκρατια που βλαστιμας την ωρα και την στιγμη που τους προτιμησες καθως η επικοινωνια μαζι τους δεν ειναι και το ευκολοτερο πραγμα παρα του οτι στο τηλεφωνο βγαινει καποιος που μιλα ελληνικα σπαστα μεν αλλα ελληνικα.

 

Ο μονος τροπος για να προφυλαχθεις απο το συγκεκριμενο κ@λομαγαζο ειναι να μην παραγγειλεις ΠΟΤΕ.

 

Οποιος παραγγειλει εις γνωση του για τη λαμογια που κανουν ειναι αξιος της μοιρας του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι σωστα, τον γνωριζω τον σχετικο νομο ΑΛΛΑ στο συγκεκριμενο μαγαζι μεχρι να παραλαβεις μια παραγγελια κανει ακομη και 2-3 εβδομαδες απο την ημερα αποστολης και εκδοσης του παραστατικου οποτε αυτες οι 14 μερες που εχεις το δικαιωμα επιστρφης έχουν παρελθει. Βεβαια οταν σου ερθει λαθος προιον εχεις δικαιωμα επιστροφης για περισσοτερο καιρο. Το κυριο προβλημα με αυτους οτι αν πεσεις σε μια τετοια περιπτωση μπλεκεις δε μια απιστευτη γραφειοκρατια που βλαστιμας την ωρα και την στιγμη που τους προτιμησες καθως η επικοινωνια μαζι τους δεν ειναι και το ευκολοτερο πραγμα παρα του οτι στο τηλεφωνο βγαινει καποιος που μιλα ελληνικα σπαστα μεν αλλα ελληνικα.

 

Ο μονος τροπος για να προφυλαχθεις απο το συγκεκριμενο κ@λομαγαζο ειναι να μην παραγγειλεις ΠΟΤΕ.

 

Οποιος παραγγειλει εις γνωση του για τη λαμογια που κανουν ειναι αξιος της μοιρας του.

ΟΙ 14 μερες ξεκινανε απο την μερα παραλαβης

Προθεσμία 14 ημερών για να αλλάξετε γνώμη σχετικά με μια αγορά

Η προθεσμία εντός της οποίας ένας καταναλωτής μπορεί να υπαναχωρήσει από σύμβαση πώλησης παρατείνεται σε 14 ημερολογιακές ημέρες Αυτό σημαίνει ότι ένας καταναλωτής μπορεί να επιστρέψει το προϊόν, εάν για οποιονδήποτε λόγο αλλάξει γνώμη.

Υπογραμμίζεται:

Ø  Η αυξημένη προστασία σε περίπτωση ελλιπούς πληροφόρησης: αν ο πωλητής δεν έχει ενημερώσει με σαφήνεια τον πελάτη σχετικά με το δικαίωμα υπαναχώρησης, τότε η προθεσμία επιστροφής αυξάνεται σε ένα έτος.

Ø  Ότι το δικαίωμα υπαναχώρησης επεκτείνεται και στις διαδικτυακές δημοπρασίες, όπως το eBay –, αν και τα προϊόντα που αγοράζονται σ' αυτές θα μπορούν να επιστρέφονται μόνον αν έχουν αγοραστεί από επαγγελματία πωλητή.

Ø  Ότι η περίοδος υπαναχώρησης αρχίζει από τη στιγμή που ο καταναλωτής παραλαμβάνει το προϊόν.

Οι κανόνες αυτοί ισχύουν για τις πωλήσεις μέσω διαδικτύου, τις τηλεφωνικές και ταχυδρομικές παραγγελίες και τις πωλήσεις που γίνονται εκτός καταστήματος, π.χ. στο σπίτι του καταναλωτή, στον δρόμο, σε επιδείξεις τύπου Tupperware ή κατά τη διάρκεια εκδρομής που έχει οργανώσει ο έμπορος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονος τροπος για να προφυλαχθεις απο το συγκεκριμενο κ@λομαγαζο ειναι να μην παραγγειλεις ΠΟΤΕ.

 

Οποιος παραγγειλει εις γνωση του για τη λαμογια που κανουν ειναι αξιος της μοιρας του.

 

Πολύ φοβάμαι ότι εχεις δίκιο , αλλά είπα να το ρισκάρω...και πάντα με "ασφαλή παραγγελία"

Θα ενημερώσω για την κατάληξη.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θρίαμβος!

Autodoc και Stark είναι το ίδιο και το αυτό !

Δεν "πειράζει" το ζητούσε ο οργανισμός μου.

Λογικά θα στέλνουν και τα σωστά σε κάποιους έτσι για ξεκάρφωμα ! (ελπίζω)

Θα ενημερώσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θρίαμβος!

Autodoc και Stark είναι το ίδιο και το αυτό !

Δεν "πειράζει" το ζητούσε ο οργανισμός μου.

Λογικά θα στέλνουν και τα σωστά σε κάποιους έτσι για ξεκάρφωμα ! (ελπίζω)

Θα ενημερώσω

 

Αλλάζει κάτι με αυτή την... "ανακάλυψη"? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...